Σελίδα 2 από 19 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 274
  1. 12-10-09 16:50 #16
    Προεπιλογή
    μαρια θα ηθελα μια διευκρινηση! καθε μερα θα το κανω αυτο η ανα δευτερη μερα? σημερα ηθελα να παω αλλα βρεχει συνεχεια, οποτε στο σπιτι μηπως θα μπορουσα να κανω κατι για να μη χανω μερες;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-10-09 17:06 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ionna_dma Εμφάνιση μηνυμάτων
    μαρια θα ηθελα μια διευκρινηση! καθε μερα θα το κανω αυτο η ανα δευτερη μερα? σημερα ηθελα να παω αλλα βρεχει συνεχεια, οποτε στο σπιτι μηπως θα μπορουσα να κανω κατι για να μη χανω μερες;

    Οχι βεβαια,αυτό θα κάνεις για πρωτη μερα καθε φορα θα σου δινω και άλλο,οταν το κάνεις αυτο μετα θα μου γράφεις πως πήγε.Δεν πειραζει που βρεχει,ξεκινα αυριο,σπιτι τωρα με το υλικό που έχεις(δεν βοηθάει και πολύ)μπορεις να πηγαίνεις γυμναστήριο?Θα σου δίνω προγραμμα για τουλάχιστον 3μερες την βδομαδα μερα παρα μερα και τις κενες μερες θα μιλάμε τι θα κάνεις με γυμναστηριο(αν γινεται τουλάχιστον 2μερες την βδομαδα).Τι λες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-10-09 19:53 #18
    Προεπιλογή
    θα παω αυριο το πρωι! ευχομαι να μην βρεχει τοσο πολυ. γυμναστηριο δυστυχως δεν μπορω να παω.(αλλα θα προσπαθησω) καποια αλλη λυση υπαρχει παντως?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-10-09 20:56 #19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ionna_dma Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα παω αυριο το πρωι! ευχομαι να μην βρεχει τοσο πολυ. γυμναστηριο δυστυχως δεν μπορω να παω.(αλλα θα προσπαθησω) καποια αλλη λυση υπαρχει παντως?

    Οκ θα τα βρουμε!!!Καποια στιγμη μονο να υπολογίσεις οποτε μπορεσεις να συναντηθούμε και απο κοντα για προπονηση,στο λεω να το εχεις υπόψην σου για να σου δειξω απο κοντα ασκήσεις και τεχνικες,οκ κουκλα?Πηγαινε αυριο και πες μου εντυπώσεις!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-10-09 14:58 #20
    Προεπιλογή
    γεια σου Μαρια! πηγα σημερα το πρωι, εκανα τους 3 γυρους στον τελευταιο κουραστικα λιγο. εκανα αρκετες διατασεις,τα ανοιγματα 8*60.το σκιπινγκ δεν εκανα,για να πω και την αληθεια δεν γνωριζω τι ειναι. λαθος που δεν σε ρωτησα απο την αρχη! και τα 8*100 σε 25" καταφερα μονο 3 και αυτα σε 30" περιπου για ειχα κουραστει πολυ. εκανα επισης το μηκος και καταφερα τα 2,50 μετρα και μια φορα λιγο παραπανω. πιστευω αν συνεχισω θα τα καταφερω...αλλα θελω δουλεια! πεσ μου αν μπορεις τι να κανω αυριο. γενικα σημερα ολα μου πηραν περιπου 1,30 ωρα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-10-09 15:30 #21
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ionna_dma Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια σου Μαρια! πηγα σημερα το πρωι, εκανα τους 3 γυρους στον τελευταιο κουραστικα λιγο. εκανα αρκετες διατασεις,τα ανοιγματα 8*60.το σκιπινγκ δεν εκανα,για να πω και την αληθεια δεν γνωριζω τι ειναι. λαθος που δεν σε ρωτησα απο την αρχη! και τα 8*100 σε 25" καταφερα μονο 3 και αυτα σε 30" περιπου για ειχα κουραστει πολυ. εκανα επισης το μηκος και καταφερα τα 2,50 μετρα και μια φορα λιγο παραπανω. πιστευω αν συνεχισω θα τα καταφερω...αλλα θελω δουλεια! πεσ μου αν μπορεις τι να κανω αυριο. γενικα σημερα ολα μου πηραν περιπου 1,30 ωρα!

    Λοιπόν,αλλαγη!!!Σημερα ξεκουράσου και αυριο!!Μεθαυριο,θα ξενεκάνεις το ιδιο με μια μικρη διαφοροποίηση.
    Λαθος σου μεγαλο που εκανες μηκος μετα(δεν σου εγραψα τιποτα τετοιο,με το μηκος σφίγγουν τα πόδια και αν εισαι πιασμενη αυριο δεν θα είναι από το τρεξιμο)για μηκος θα πουμε σε άλλη προπόνηση μονο μην βιαζεσαι ολα είναι μια σειρα και δεν χαλαμε την σειρα.Μεθαυριο θα κανεις παλι το ζεσταμα(3στροφες αλλα θα τρεχεις με ρυθμο θα ξεκινας σιγα και θα τελειώνεις σιγα δεν θα μου κανεις αυξομείωση στην αρχη πιο γρηγορα επειδη θα είσαι ξεκουραστη,ξεκινας σιγα και τελειωνεις σιγα!!!μετα διατασεις πολλες και μετα σκίπινγκ.Είναι το στατικό τρεξιμο σχεδον με τα γονατα ψηλα(στανταρ το εχεις κανει στο παρελθον)με τον τροπο που σου ειχα γραψει+τα υπόλοιπα.Μετα τα ανοιγματα,θα κανεις καλό διάλειμμα μεταξύ τους αν σε κουραζουν τοτε τα κανεις με λαθος ταχύτητα(τα ανοιγματα οπως σου είχα γραψει στο 70-80% ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΜΕΣΑ 100% είναι κυριως για ζεσταμα το μυικο για ενταση)διαλειμμα η επιστροφη αν οι σφυγμοι σου κατα την επιστροφη είναι αρκετα ανεβασμενοι βαλε λιγο ακομα διάλειμμα.Μετα 8*100μ στο 28(28δευτερόλεπτα θα διαρκει το καθένα)βασικο δεν θα ξεκινας με ταχύτητα και απο τα μισα και μετα θα τα εχεις φτυσει και ετσι θα βγαινει το 28(λαθος)ξεκινας χαλαρα κανε το πρωτο ετσι δες τι εγραψε το χρονομετρο και κανε τις βελτιώσεις(λιγο πιο γρηγορα λιγο πιο αργα)ξεκιναμε με ιδιο ρυθμο και τελειωνουμξε με ιδιο ρυθμο.Είναι λαθος να κανεις αυξομειώσεις ταχυτητας.Είμαι σιγουρη πως ξεκιναγες γρηγορα και τα εφτυνες στην πορεια(θα εχεις οπωσδηποτε χρονομετρο η του κινητου)δεν εννοειται να εχεις 100μ ολα μεσα στο 18 (δευτερολεπτα) και οταν σου ζηταω να το κανεις στο 25(που ειναι πιο χαλαρος ρυθμος να σε κουραζει τοσο πολυ).Λοιπον επαναλλαμβανω 8*100 στα 28 δευτερόλεπτα θα βγαινουν και μην περιμενεις να δεις αποτελεσμα απο τοσο νωρις κανοντας αλλα η πηγαινοντας πιο γρηγορα κτλ αν συνεχίσεις αυτο που σου λεω στον μηνα θα υπαρξει και το αποτελεσμα αλλα αν κανεις τα δικα σου επειδη βιαζεσαι τοτε .......?Θα κανεις και τα 8 με διαλειμμα 100μ περπάτημα(θα βγουν και τα 8 100αρια με ενδιαφέρει παρα πολυ να βγει ο ογκος δηλ και τα 8),αν ημουν εκει θα εκανες 10 γιατι θα σε πιεζα.Με την παραμικρη κουραση δεν σταματαμε.Εννοειται αν θελεις να περασεις και θα πιεστεις και θα κουραστεις είναι στο προγραμμα!Μετα αποθεραπεια,αλλα θα κανεις οπως σου ειπα το προγραμμα και οχι μετα αλλα.(αν το κανεις ακριβως θα βγει σε μια ωρα περιπου γεματη,χωρις να σε αποσυντονιζει τιποτα αλλο)
    Αυτα για μεθαυριο,αυριο μπορεις να πας απλα να τρεξεις 4 στροφουλες πάλι χαλαρα,διατασεις και τελος!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-10-09 02:53 #22
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    η μαρία τα λέει πολύ καλα είναι γνώστης του αντικειμένου και δωσε βάση σ αυτό που σου είπε για τις διατασεις όπως το λέει χωρίς ταλάντωση και εκεί που τραβάει και πονάς βγάζε αέρα και μενε όπως σου είπε 10 με 15 δεύτερα .

    εγω εκείνο που θέλω να τονίσω επειδη έχω πολλες περιπτωσεις παιδιών που θελουν να περάσουν αγωνίσματα , είναι ότι αυτα που ζηταν είναι ανθρωπίνως εφικτα και δεν είναι επίπεδο πρωταθλητισμού , γι αυτό και αν το πιστέψεις θα τα καταφέρεις και αν στο παρελθόν είχες ασχοληθεί με αθλητισμό τότε θα καταλάβεις τι σημαίνει μνήμη του σώματος , θα επανέλθεις πολύ πιο γρήγορα .

    επίσης πρόσεχε την διατροφή σου να έχει εφόδια το σωμα σου για να αναρώνει και να έχεις ενέργεια και πρίν πάς να δώσεις τα αγωνίσματα αφου πλέον έχεις φτάσει τους χρόνους και τις επιδόσεις που ζηταν , τότε να δώσεις βάση το τι θα φας εκείνη και την προηγούμενη μέρα και να εχεις μαζί σου κάποιο ενεργειακό και τονωτικο ρόφημα η κατι τζελ που τα παιρνουν οι αθλητες η ροφήματα όταν έχουν διαδοχικα αγωνίσματα με διαλείματα , επειδη δεν μπορούν να φαν πχ κάποιο σάντουιτς δεν είναι δυνατόν , ενω ενα τέτοιο χωνεύετε ευκολα σου δίνει ενέργεια χωρίς να σε επιβαρύνει το στομάχι η να σου φέρει ταχυκαρδία κατα την προσπάθεια .

    το σίγουρο είναι πως αν θές μπορείς και ενας αγύμναστος αν έχει και κάποια προσόντα μπορεί να τα καταφέρει και δεν κάνει καταχρήσεις οι περισσότεροι άντρες βέβαια τα καταφέρνουν .

    απλα η ισότητα μας μάρανε έχουν πλέον τα ίδια αγωνίσματα σε άντρες και γυναίκες με τις ίδιες επιδόσεις , αυτό όμως δεν υποτιμα εσας αλλα εμας .
    καλή επιτυχία και να μας πείς τα ευχάριστα μετα το εγχείρημα σου
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 14-10-09 09:17 #23
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    η μαρία τα λέει πολύ καλα είναι γνώστης του αντικειμένου και δωσε βάση σ αυτό που σου είπε για τις διατασεις όπως το λέει χωρίς ταλάντωση και εκεί που τραβάει και πονάς βγάζε αέρα και μενε όπως σου είπε 10 με 15 δεύτερα .

    εγω εκείνο που θέλω να τονίσω επειδη έχω πολλες περιπτωσεις παιδιών που θελουν να περάσουν αγωνίσματα , είναι ότι αυτα που ζηταν είναι ανθρωπίνως εφικτα και δεν είναι επίπεδο πρωταθλητισμού , γι αυτό και αν το πιστέψεις θα τα καταφέρεις και αν στο παρελθόν είχες ασχοληθεί με αθλητισμό τότε θα καταλάβεις τι σημαίνει μνήμη του σώματος , θα επανέλθεις πολύ πιο γρήγορα .

    επίσης πρόσεχε την διατροφή σου να έχει εφόδια το σωμα σου για να αναρώνει και να έχεις ενέργεια και πρίν πάς να δώσεις τα αγωνίσματα αφου πλέον έχεις φτάσει τους χρόνους και τις επιδόσεις που ζηταν , τότε να δώσεις βάση το τι θα φας εκείνη και την προηγούμενη μέρα και να εχεις μαζί σου κάποιο ενεργειακό και τονωτικο ρόφημα η κατι τζελ που τα παιρνουν οι αθλητες η ροφήματα όταν έχουν διαδοχικα αγωνίσματα με διαλείματα , επειδη δεν μπορούν να φαν πχ κάποιο σάντουιτς δεν είναι δυνατόν , ενω ενα τέτοιο χωνεύετε ευκολα σου δίνει ενέργεια χωρίς να σε επιβαρύνει το στομάχι η να σου φέρει ταχυκαρδία κατα την προσπάθεια .

    το σίγουρο είναι πως αν θές μπορείς και ενας αγύμναστος αν έχει και κάποια προσόντα μπορεί να τα καταφέρει και δεν κάνει καταχρήσεις οι περισσότεροι άντρες βέβαια τα καταφέρνουν .

    απλα η ισότητα μας μάρανε έχουν πλέον τα ίδια αγωνίσματα σε άντρες και γυναίκες με τις ίδιες επιδόσεις , αυτό όμως δεν υποτιμα εσας αλλα εμας .
    καλή επιτυχία και να μας πείς τα ευχάριστα μετα το εγχείρημα σου
    ετσι ειναι!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 14-10-09 17:14 #24

    Εγγραφή
    08-07-2009
    Περ.
    θυρα7
    Μηνύματα
    302
    Προεπιλογή
    επειδη το παιδι ποιο πανω με την αποψη του μπορει να σε απογοητευσε θελω να σου πω κατι.σε 2 μηνες θαυματα δεν γινονται αλλλα αυτο που ζητας δεν ειναι θαυμα ειναι κατι που μπορεις να το πετυχεις.ιδικα αν το εχεις βαλει σαν στοχο.

    απλα να σου πω οτι ημουν 101 κιλα ειχα κανει πολλες προσπαθειες να χασω αλλα ολο ξαναεπαιρνα.απο οταν το εβαλα στοχο και αρχισα γυμναστηριο μεσα σε 8 μηνες πηγα στα 73.γιατι το ηθελα πολυ.και εσυ το θες πολυ γι' αυτο μην ακους τιποτα απλα λιωσε και θα το καταφερεις.
    μαρια συγχαρητηρια που βοηθας...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 14-10-09 20:20 #25
    Προεπιλογή
    σας ευχαριστω πολυ για την υποστηριξη και τις συμβουλες!! το εκτιμω αφανταστα και ειδικα τη Μαρια! δεν περιμενα ποτε να με βοηθησει καποιος με αυτον τον τροπο!! ευχομαι στο τελος να εχουμε καλα αποτελεσματα!! σημερα πηγα παντως εκανα ακριβως οτι μου ειπες Μαρια (4 στροφες και διατασεις)! τα καταφερα μια χαρα! στον τριτο γυρω μονο με πονουσε πολυ η σπληνα... αλλα λεω οχι θα συνεχισω! και ετσι μετα μου περασε! ποναω βεβαια χερια, ποδια... αλλα δεν πειραζει!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 14-10-09 20:29 #26
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ionna_dma Εμφάνιση μηνυμάτων
    σας ευχαριστω πολυ για την υποστηριξη και τις συμβουλες!! το εκτιμω αφανταστα και ειδικα τη Μαρια! δεν περιμενα ποτε να με βοηθησει καποιος με αυτον τον τροπο!! ευχομαι στο τελος να εχουμε καλα αποτελεσματα!! σημερα πηγα παντως εκανα ακριβως οτι μου ειπες Μαρια (4 στροφες και διατασεις)! τα καταφερα μια χαρα! στον τριτο γυρω μονο με πονουσε πολυ η σπληνα... αλλα λεω οχι θα συνεχισω! και ετσι μετα μου περασε! ποναω βεβαια χερια, ποδια... αλλα δεν πειραζει!!

    Μην ανησυχεις!!!!Με τον καιρο θα περασει,ωφείλεται στο οτι η καρδια στελνει ογκο αιματος και η σπλήνα δεν προλαβαινει να διαχειριστει τοση ποσοτητα αποτομα,με τον καιρο δεν θα εχεις προβλημα,κυρίως αγυμναστα ατομα η στην αρχη προετοιμασιας το παθαινουν αυτο,αλλο θεμα είναι και το παχυ εντερο που κανει συσπάσεις και πάλι δεν είναι τιποτα αυτο.Απλα με το να ανεβαζεις παλμους συμμετεχει ολο το σωμα και τα όργανα!!!
    Αν ο πονος κατα την διαρκεια επιμενει και μεγαλώνει μπορεις να χαμηλώσεις ενταση να πας λίγο πιο σιγα!!!
    Οσο για το προγραμμα μπράβο που το τηρεις!!!Σκοπός δεν ειναι να τα παιζεις στην προπόνηση και να βαζεις παραπανω απ΄οτι σου λεω γιατι πρεπει το σωμα να ερθει σταδιακα εκει που πρέπει.Θα σου δωσω ενα παραδειγμα να καταλάβεις: εδινε καποιο παιδι για πυροσβεστική που ηθελε 4 λεπτα το 1000άρι,πλακωθηκε και εκανε 10χλμ την μερα!Αποτελεσμα να αυξηθει η αντοχή του και να βγαζει στο μέλλον ανετα 10χλμ την μερα αλλα οχι με ρυθμο 4 λεπτα το 1000άρι εννοω αν τον εβαζες να τρεξει με ενταση ωστε να βγει το 1000 σε 4 λεπτα τα εφτυνε στα 600μετρα και τζαμπα τα χιλιομετρα που εκανε το παιδι ενα μηνα.Μην υπερεκτιμησεις τις δυναμεις σου αμα δεις οτι τα 100άρια εχουν χαλαρο ρυθμο,θα ξεκινας χαλαρα θα κανεις ενα δοκιμαστικο να δεις σε τι χρονο θα βγει και θα κανεις τις αλλαγες(λιγο πιο αργα η λιγο πιο γρηγορα ωστε να βγουν ολα και τα 8 στα 28 δευτερολεπτα)με ενδιαφερει παρα πολύ ο ογκος δηλ να κανεις και τα 8 !!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Μαρία : 14-10-09 στις 21:04
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 17-10-09 00:04 #27
    Προεπιλογή
    γεια σου μαρια! τι κανεις? χαθηκα λιγο...αλλα δεν παραβλεψα το προγραμμα ομως! χθες δεν καταφερα να παω γιατι μου ετυχε δουλεια.σημερα πηγα τα εκανα ολα κανονικα εκτος απο τα 8*100 (sorry) εκανα μονο 4 και αυτο γιατι πονουσαν παρα πολυ τα παιδια μου! αυτες τις μερες στην κυριολεξια σερνομαι... και στην δουλεια ειμαι ετοιμη να πεσω κατω!! πως φαινεται ο γυμνασμενος ανθρωπος ε!!!;; επισης ετυχε σημερα να υπαρχει μια σφαιρα στο γηπεδο οποτε και δοκιμασα 3 φορες γιατι δεν ξερω αν θα την ξαναεβρισκα και ενταξει σε αυτο μια χαρα ειμαι! φτανω 6 μετρα και με τα 2! (βεβαια η προκυρηξη πηρε αναστολη οποτε θα εχω και περισσοτερο χρονο...αν δεν ακυρωθει τελειως ... ) αυριο και την κυριακη επειδη δεν θα μπορω να παω στο γηπεδο τι λες να κανω απλα τρεξιμο στο δρομο? και για δευτερα μου λες τι να κανω? ευχαριστω πολυ και παλι!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 17-10-09 10:19 #28
    Προεπιλογή
    Καλημερα,θα ηθελα να σε ρωτησω τα 100άρια τα κανεις οπως εχουμε πει?Βγαινουν στο 28,πες μου λίγο πως ξεκινας,διαλειμμα κανεις?οταν λες πόνο εννοεις πιάσιμο?και τελος απο διατροφη πως πας?γιατι οταν λες οτι σερνεσαι εννοεις απο πιασιμο η νιωθεις αναιμια?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 17-10-09 11:19 #29
    Προεπιλογή
    καλημερα! ναι απο πιασιμο ειναι! και οταν κανω αυτα που ειναι για ζεσταμα πονανε λιγο πιο πολυ!τα εκανα 25-30" περιπου. ξεκινουσα λιγο πιο χαλαρα και μετα πιο γρηγορα οπως μου ειπες. διατροφη δεν θα ελεγα οτι κανω και την καλυτερη... τρωω γενικα υγειινα αλλα και αρκετα γλυκα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 17-10-09 12:34 #30
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ionna_dma Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα! ναι απο πιασιμο ειναι! και οταν κανω αυτα που ειναι για ζεσταμα πονανε λιγο πιο πολυ!τα εκανα 25-30" περιπου. ξεκινουσα λιγο πιο χαλαρα και μετα πιο γρηγορα οπως μου ειπες. διατροφη δεν θα ελεγα οτι κανω και την καλυτερη... τρωω γενικα υγειινα αλλα και αρκετα γλυκα.
    Αν ειναι πιασιμο θα φυγει,δεν μας νοιαζει κιόλας,να κανεις καλο ζεσταμα και καλες διατασεις και θα εισαι καλυτερα.Τα 100άρια οχι χαλαρα και μετα γρηγορα,σου ειπα ιδιο ρυθμο απο την αρχη μεχρι το τελος απλα να κανεις ενα το πρωτο να δεις το χρονο να το εκανες για να διορθωσειςκαι τα υπολοιπα να βγαινουν ολα στο 28(είναι πολυ κακο να ξεκινας χαλαρα και να πας πιο γρηγορα μετα-θελει ιδιο ρυθμο απο αρχη μεχρι τελος είναι το πιο βασικο αυτο που σου λεω)είναι λογικο αμα ξεκινας χαλαρα και μετα πας πιο γρηγορα να κουραστεις συντομα και δεν γινεται η προπόνηση που θελουμε και οι διορθωσεις που θελουμε.πολυ σημαντικο να ειναι ολα με ιδιο ρυθμο(ιδια ταχυτητα και οχι χαλαρα στην αρχη και μετα ανεβασμα,δεν θα βγαλεις 1000άρι ετσι και πιο σοβαρο ολα στο 28(ουτε 25 ουτε 30 και ενα δευτερολεπτο συν πλην είναι λαθος)
    Mειωσε τα γλυκακια(ριξε μια ματια στο φορουμ για διατροφη).Αν παρει παραταση η ημερομηνια μην επαναπαυεσαι σκοπος είναι να εισαι οκ και καλυτερη εκεινη την μερα ωστε να είμαστε σιγουροι οτι τα εχεις και οχι ελα μωρε υπαρχει χρονος κτλ.
    Τα 100άρια θα είναι 8 οχι λιγοτερα,περισσοτερα ναι αλλα οχι λιγοτερα αν κανεις λιγοτερα είμαστε ακομα στο 0.Προσπαθησε να βρεις λιγο χρονο να βρεθουμε καπου να κανουμε μαζι μια προπόνηση και σου εγγυομαι οτι θα βγαλεις 12 απλα δεν πιεζεσαι οσο πρεπει.Αν θθες καπου ενδιαμεσα μπορω να ερθω Πατρα να βρουμε κανα βοηθητικο να σου εξηγησω και να σου δειξω καποια πραγματα.
    Οταν εισαι στη αρχη που δεν ξερεις και τα ορια σου με την παραμικρη κοπωση σταματας(ετσι λειτουρχουν οι αρχαριοι).Παραδειγμα:περσυ μια κοπελα που ειχα εκανε 3 γυρους ζεσταμα και μου ελεγε οτι κουραζεται,οταν την πηγα σε μερος που δεν ηξερε τις αποστασεις για να υπολογισει τους 3 γυρους στο τελος μου ειπε οτι το ζεσταμα η κουραση ηταν η ιδια(οπως με τους τρεις γυρους)οταν της ειπα οτι η αποσταση που καναμε ισοδυναμει με 10 γυρους εμεινε κοκκαλο.(μετα ξερεις της ειπα ασε τα πολλα πολλα και δουλεια-προπονηση).Αυριο θα κανεις το ιδιο αλλα τα 100άρια 8 οπως ειπαμε αν μπορεις 10 καλυτερα.Δεν θελω να μπω στην διαδικασια να σου πω κανε 15 για να εχω τα 8 σιγουρα(να βγει η προπονηση)γιατι ειναι και ψυχολογικο πολλες φορες.Οταν εκανα στιβο μας ελεγε ο προπονητης 20 * 200μ στο 80 και καναμε 15-18(κλεβαμε) αλλα αυτος το ηξερε το ειχε καταλαβειι ετσι λεγοντας μας 20 ολα οκ!!!Κανονισε και αυτο που σου ειπα για την αποσταση,εγω θα μπορεσω να σε δω εστω μια προπονηση μαζι να μπεις στο νοημα.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 19 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία