Σελίδα 3 από 19 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 274
  1. 20-10-09 09:16 #31
    Προεπιλογή
    Γειά και απο εμένα....Η Μαρία κανει καλή προσπάθεια να βοηθήσει οσο μπορεί μεσα απο το φορουμ και μπράβο της...
    Απο εκεί και πέρα σου προτείνω επειδή έχω 10 χρόνια εμπειρίας στο personal training και πάνω απο 15 στο στίβο, οι κινησεις που πρέπει να κάνεις είναι οι εξής:

    α) Βρές έναν προπονητή στίβου που να έχει χρόνο να σου δώσει και ρώτα πόσο θα κοστίσει να σε ετοιμάσει.

    β) Πήγαινε σε έναν διατροφολόγο να επιμεληθεί το διαιτολόγιο σου για τις αυξημένες απαιτήσεις αυτών των 2 μηνών (δεν ξέρω αν χρειάζεσαι μείωση βάρους)

    Τώρα το αν προλαβαίνεις η όχι εξαρτάται απο τα τεστ που θα δώσουν την εκτίμηση και απο την γενικότερη κατάσταση του οργανισμού σου.

    ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    ΑΝ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΤΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ, ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ ΑΝ ΓΥΜΝΑΖΕΣΑΙ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ, ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ...

    Αν θες με ακους όλα τα άλλα είναι λύσεις πιο αργες και αβέβαιες...

    ΜΑΡΙΑ ανέλαβε την προσωπικά και αφήστε την προπόνηση μέσω φορουμ..είναι ο καλύτερος τρόπος για να την βοηθήσεις...
    The only way is...the right way...! ! !
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-10-09 10:12 #32
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasosfit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά και απο εμένα....Η Μαρία κανει καλή προσπάθεια να βοηθήσει οσο μπορεί μεσα απο το φορουμ και μπράβο της...
    Απο εκεί και πέρα σου προτείνω επειδή έχω 10 χρόνια εμπειρίας στο personal training και πάνω απο 15 στο στίβο, οι κινησεις που πρέπει να κάνεις είναι οι εξής:

    α) Βρές έναν προπονητή στίβου που να έχει χρόνο να σου δώσει και ρώτα πόσο θα κοστίσει να σε ετοιμάσει.

    β) Πήγαινε σε έναν διατροφολόγο να επιμεληθεί το διαιτολόγιο σου για τις αυξημένες απαιτήσεις αυτών των 2 μηνών (δεν ξέρω αν χρειάζεσαι μείωση βάρους)

    Τώρα το αν προλαβαίνεις η όχι εξαρτάται απο τα τεστ που θα δώσουν την εκτίμηση και απο την γενικότερη κατάσταση του οργανισμού σου.

    ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    ΑΝ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΤΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ, ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ ΑΝ ΓΥΜΝΑΖΕΣΑΙ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ, ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ...

    Αν θες με ακους όλα τα άλλα είναι λύσεις πιο αργες και αβέβαιες...

    ΜΑΡΙΑ ανέλαβε την προσωπικά και αφήστε την προπόνηση μέσω φορουμ..είναι ο καλύτερος τρόπος για να την βοηθήσεις...


    Ναι συμφωνω σε αυτα που λες αλλα αν εχεις και προπονητη διπλα σου γλιτώνεις και τραυματισμό???Τρεις φορες που τραυματιστηκα και εχασα και πανελλήνια ηταν στην προπόνηση στο τσιτωμα και ας είχα και εναν απο τους καλύτερους προπονητες δίπλα μου(το μαθημα το πήρα δεν εφταιγε ο προπονητης αλλα το ζεσταμα που οταν πιανεις κουβέντα με τις άλλες αθλητριες και αντι το ζεσταμα να βγει σε 20 λεπτα εβγαινε σε μιση ωρα και....)Ναι ο μεγαλύτερος φοβος των στιβικών είναι ο τραυματισμός.
    Και εγω personal κανω και κυρίως ατομα που δινουν για πυροσβεστικές,λιμενικα κτλ απλά δεν θεωρώ αυτου του ιδους τα ορια κατι το ιδιαίτερο και ακατόρθωτο επομένως μην υπερβάλλουμε(δεν κανει προετοιμασία να πιάσει οριο για Ολυμπιάδα)και κυρίως δεν πληρώνομαι γι΄αυτο για προσωπικους λόγους.
    Στιβικιά είμαι και εγώ(20χρόνια) και τελειωσα και ΤΕΦΑΑ για ευνόητους λόγους και?
    Δεν διαβασες καλα πιο πανω που ενω την βαζω χαλαρα στο πρόγραμμα της ζητάω να βρεθούμε να κανουμε μαζι μια προπόνηση και να την δω.
    Τελος εμαθα οτι ο διαγωνισμός πάγωσε αλλα αν ξαναγίνει εδώ είμαστε.
    Και γιατί να πάει σε διατροφολόγο λες και είναι αθλητρια χρόνια και παει για το κατι παραπάνω και για διαστημα 2 μηνων,θα μπορουσε να ελέγξει μόνη της το θέμα χωρις να κανει υπερβολες,λιγο πιο προσεγμενη διατροφη,τα ορια αυτα δεν είναι κατι το ιδιαίτερο μην υπερβάλλουμε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-10-09 14:08 #33
    Προεπιλογή
    καλημερα! σημερα πηγα στο γηπεδο και επιτελους τα καταφερα ολα!!! τα 8*100 τα εκανα στα 28" αλλα μερικα λιγο λιγοτερο. το 1000αρι φοβαμαι λιγο, πιστευω δεν θα το καταφερω στο χρονο που θελει. οσο για προπονητη αν ειχα την οικονομικη ανεση θα το ειχα κανει ηδη, αλλα ο μισθος που περνω αυτη τη στιγμη δεν φτανει για να του πληρωσω το μηνα! γιαυτο και ζηταω συμβουλες και βοηθεια απο τη Μαρια εστω και απο εδω. Μαρια παντως πιστευω την αλλη εβδομαδα να μπορεσω να βρεθουμε αν μπορεις και εσυ, γιατι αυτη ειμαι απογευματα στη δουλεια και δεν γινεται.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-10-09 18:26 #34
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ionna_dma Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα! σημερα πηγα στο γηπεδο και επιτελους τα καταφερα ολα!!! τα 8*100 τα εκανα στα 28" αλλα μερικα λιγο λιγοτερο. το 1000αρι φοβαμαι λιγο, πιστευω δεν θα το καταφερω στο χρονο που θελει. οσο για προπονητη αν ειχα την οικονομικη ανεση θα το ειχα κανει ηδη, αλλα ο μισθος που περνω αυτη τη στιγμη δεν φτανει για να του πληρωσω το μηνα! γιαυτο και ζηταω συμβουλες και βοηθεια απο τη Μαρια εστω και απο εδω. Μαρια παντως πιστευω την αλλη εβδομαδα να μπορεσω να βρεθουμε αν μπορεις και εσυ, γιατι αυτη ειμαι απογευματα στη δουλεια και δεν γινεται.
    Ναι στανταρ,τελικα ο διαγωνισμός παγωσε,δεν ξερω αν το εμαθες.Το 1000άρι μην σ΄απασχολει γι΄αυτο κανουμε τα 100άρια(νομισες οτι είναι προπόνηση για 100? χα,χα,χα)ξεκουρασου αυριο και Δευτέρα θα πας και θα μου κανεις ζεσταμα τρεξιμο(θα παρεις και το ipod σου να ακους τραγουδάκια)οσο περισσοτερη ωρα μπορεις σιγα σιγα χωρις να βαλεις ταχύτητα.Θα προσπαθήσεις για μισή ώρα μετα διαλειμμα διατάσεις και μετα θα κανεις αλλο ενα μισάωρο τρεξιμο το ιδιο.Σιγά σιγα αν σε πιασει παλι η σπλήνα σημαίνει οτι πας γρηγορα και δεν θέλουμε.Χαρηκα παντως και κοιτα να βρεθούμε απο βδομαδα,αν ερθεις Κορινθο θα φροντισω να κάνεις και υψος και σφαίρα τεχνική και μηκος και να σε βαλω σε σειρα.Οσο για το οικονομικο μπορεις να ερθεις με τραίνο ή λεωφορείο,για την μεταβαση στο γηπεδο εχω δικο μου μεσο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-10-09 23:08 #35
    Προεπιλογή
    1 ωρα τρεξιμο ε?? πω πω... ! το χειροτερο μου! ναι τα 8*100 νομιζα οτι για το 100αρι ηταν! για να ερθω εχω μεσο οκ! θα ερθω μαλλον με ενα φιλο μου γιατι αν ερθω μονη θα με ψαχνεις σε ολη την κορινθο!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 20-10-09 23:43 #36
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ionna_dma Εμφάνιση μηνυμάτων
    1 ωρα τρεξιμο ε?? πω πω... ! το χειροτερο μου! ναι τα 8*100 νομιζα οτι για το 100αρι ηταν! για να ερθω εχω μεσο οκ! θα ερθω μαλλον με ενα φιλο μου γιατι αν ερθω μονη θα με ψαχνεις σε ολη την κορινθο!!
    Μην το βλεπεις και αγχωνεσαι γι΄αυτο θα τα σπάσεις σε δυο κομματια!!!διαλειμμα οι διατασεις!!!Αν μπορεις και ερθεις μεχρι την Τεταρτη της άλλης βδομαδας θα είμαι κ εγω πολύ ανετη(μετα την Τεταρη θα φιλοξενήσω κοσμο),Θα σου εξηγησω και απο κοντα το ολο προγραμμα και θα μπεις στο νόημα γιατι με τα 100άρια θα φτιαξεις το 1000άρι σου!!!!Είναι πολύ ευκολο αν ερθεις δεν ειναι δυσκολη η Κορινθος θα βρεθούμε σε κεντρικο σημειο!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-10-09 19:52 #37
    Προεπιλογή
    Μαρια μου μολις γυρισα απο το γηπεδο. εκανα μιση ωρα και διατασεις. ειχα σκοπο να κανω και την αλλη μιση ωρα αλλα λογο κατι απροοπτου δεν μπορεσα. βλεπω βελτιωση γενικα γιατι δεν κουραστηκα και παρα πολυ σημερα!μονο τα ποδια μου ετρεμαν! παντως δεν περιμενα ουτε τη μιση ωρα να κανω για να πω την αληθεια!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 23-10-09 01:06 #38
    Προεπιλογή
    Δεν πειραζει,αυριο Παρασκευη ξεκούραση.Τα ποδια οταν λες ετρεμαν ακριβως μολις σταματησες το τρέξιμο εννοεις οτι ενιωθες σαν να πηγαιναν μόνα τους μετα στο περπατημα χωρις να τα ελεγχεις η κατα το τελος και μετα τις διατασεις?Παντως δεν ειναι τιποτα και αυριο ισως να εισαι λιγο πιασμενη.Θα σου γραψω αυριο τι θα κανεις το Σαββατο,μετα το σημερινο και αν κανεις καλη ξεκουραση ισως τα νιωσεις πιο ελαφρια το Σαββατο.Σιγα σιγα θα νιωσεις καινουριες δυναμεις στο σωμα σου και θα κανεις και απο μονη σου συγκριση το πριν με το μετα.Το μυικο σου προσπαθει να προσαρμοστει στα νεα δεδομενα που του δινεις και καθε φορα θα ανταπεξέρχεται και στην προπόνηση διαφορετικα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-10-09 13:51 #39
    Προεπιλογή
    αυτο ακριβως που ειπες.. μολις σταματησα το τρεξιμο δεν τα ελεγχα!!αλλα μετα τις διατασεις ηταν μια χαρα! και σημερα ολα καλα! τελικα αρχιζω να πιστευω οτι θα το βγαλω το 1000αρι!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 23-10-09 19:03 #40
    Προεπιλογή
    Δεν είναι τιποτα αυτο,συνήθισε το σωμα το τρεξιμο και δεν ηθελε να σταματήσει χα,χα,χα!!!
    Λοιπόν κούκλα αυριο 10*100 στο 26(10φορές από 100 μέτρα να βγουν όλα στα 26 δευτερόλεπτα)οπως έχουμε πει ιδιο ρυθμό!!!Ακριβώς οπως το πρωτο πρόγραμμα ζεσταμα-διατάσεις κτλ και μετα τα 100άρια με 100μ διάλειμμα περπάτημα το καθένα και μετα αποθεραπεία τελος.Δεν θα κανεις τιποτα παραπάνω απ ότι λέμε νόμος!!!Την αλλη βδομαδα που θα βρεθούμε θα σε βαλω και στο νόημα και στην ουσία της προπόνησης που κανεις.Είπαμε θα κανεις ενα 100άρι οχι γρηγορα στην αρχη και μετα τελος,ιδιο ρυθμο απο αρχη μεχρι τέλους δεν θα αλλαξεις ταχύτητα απλα θα φροντίσεις να βγουν στο 26 ολα!Οχι τα πρωτα στο 25,ούτε στο 27 ειναι λάθος!!Ολα στο 26!!!Για να βγει το 1000άρι!!!Ακόμα στην αρχή είμαστε αλλα πάνω στο μηνα θα δεις διαφορά!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 26-10-09 14:56 #41
    Προεπιλογή
    Μαρακι μου το σαββατοκυριακο οπως φαινεται δεν με θελει ποτε! δεν πηγα καθολου αυτες τις 2 μερες! επισης θελω να σου πω πως στη δουλεια πηγα να ανεβω σε ενα καλαθι και καπως πιεσα το δεξι μου ποδι και εκει εννιωσα εναν πονο ( αυτο απο την τεταρτη), δεν με ειχε πονεσει καθολου η πολυ ελαχιστα αυτες τις μερες,αλλα απο χθες με ποναει πιο εντονα. σημερα επειδη θα παω για τρεξιμο εκρινα καλο να στο πω. του εβαλα voltaren και το ετριψα με λαδι αλλα δεν βλεπω να εχει περασει. δεν εχει πριστει ουτε φαινεται κατι που να ανησυχει, αλλα τωρα τι να κανω? θα περασει αν παω να τρεξω η θα γινει χειροτερα? εχω αγχωθει πολυ τωρα γιατι αν δεν μπορω να πηγαινω δεν θα προλαβω να ειμαι ετοιμη για τα αθληματα. οσο για να βρεθουμε μπορω μαλλον τεταρτη (αν δεν βρεχει και αν μπορεις και εσυ λογω της ημερας) αλλιως μετα σαββατο-κυριακη αν δεν φιλοξενεις ακομα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 26-10-09 17:09 #42
    Προεπιλογή
    Αν το ατυχημα το έπαθες στη δουλεια(και οχι στο τρεξιμο)ισως να μην εχεις προβλημα εκει,το δοκιμάζεις και βλέπεις,οι αλοιφες δεν προσφέρουν τιποτα,την στιγμη που το έπαθες έπρεπε επιτόπου να βαλεις πάγο,τωρα αν συνεχίζει ο πόνος βαλε παγο για 10λεπτα ανα 2-3 φορες την μερα,αν Τεταρτη εχει καλό καιρο μεσα εννοειται.Τωρα για Σ/Κ εχω οικογενειακες υποχρεώσεις και δεν μπορω με τιποτα.Πες μου τι θα κανουμε(σες εχασα 3μερες και ανησύχησα)
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 26-10-09 17:34 #43
    Προεπιλογή
    κατι σε ναυτικο να υποθεσω??αν ναι ασε την προπονηση και ψαξε για κανενα μεσο!τα ιδια τραβηξε η αδελφη μου και τελικα πηραν κατι μεγαλο κοπελες απο τις οποιες οι περισσοτερες δεν εμφανιστηκαν καν την ημερα των εξετασεων

    ***εισαι εκτος θεματος σε σχεση με τη γυμναστικη, mods team***
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 26-10-09 19:50 #44
    Προεπιλογή
    μολις γυρισα απο γηπεδο! οκ τα εβγαλα και τα 10 αλλα με ταλαιπωρησε λιγο το ποδι μου. του εβαλα παγο τωρα. Μαρια στειλε μου αν ειναι το τηλ σου για να σε παρω να κανονισουμε οταν ειναι για να ερθω. το mail μου ειναι ioanna_dma@yahoo.gr η πες μου να σου στειλω το δικο μου. aqua_bill ξερω πως χωρις μεσον δεν κανεις και πολλα αλλα δεν εχω μαθει να τα παραταω ετσι ευκολα. εγω την προσπαθεια μου θα την κανω και οτι γινει. δεν ξερεις καμια φορα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 26-10-09 21:24 #45
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ionna_dma Εμφάνιση μηνυμάτων
    μολις γυρισα απο γηπεδο! οκ τα εβγαλα και τα 10 αλλα με ταλαιπωρησε λιγο το ποδι μου. του εβαλα παγο τωρα. Μαρια στειλε μου αν ειναι το τηλ σου για να σε παρω να κανονισουμε οταν ειναι για να ερθω. το mail μου ειναι ioanna_dma@yahoo.gr η πες μου να σου στειλω το δικο μου. aqua_bill ξερω πως χωρις μεσον δεν κανεις και πολλα αλλα δεν εχω μαθει να τα παραταω ετσι ευκολα. εγω την προσπαθεια μου θα την κανω και οτι γινει. δεν ξερεις καμια φορα...
    Οκ κουκλα στο στελνω τωρα,περσι ειχα μια κοπελα που ειχε μεσο για λιμενικο αλλα χωρις αθήματα δεν γινοταν,το μεσον της λειτουργησε στα γραπτα και την πήραν.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 19 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία