Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 32

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 22-10-09 21:12 #1
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή Ασκήσεις για αύξηση ύψους
    Λοιπόν... επειδή απ τον τιτλο και μόνο θα λέτε τι λέει ο τρελος(!) ας εξηγήσω.
    Καταρχας δε ρωτάω για μένα. Έχω μια αδερφή στα 17 που έχει ύψος μονο 1.54-1.55 cm.
    Υπάρχουν καποιες ασκήσεις που θα τη βοηθούσανε να πάρει 1-2...3 πόντους παραπάνω?
    Έχω ακούσει οτι το μονοζυγο βοηθά. Αρκει το κρεμασμα, δε χρειαζονται ελξεις.
    Ξέρετε κάτι άλλο?
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-10-09 21:14 #2
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Κάποιο συμπλήρωμα ίσως? Το ασβέστιο βοηθά ή όχι?
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-10-09 21:20 #3
    Προεπιλογή
    3 μεριδες γαλακτοκομικα οπως προτεινεται σε μια ισορροπημενη διατροφη την καλυπτουν απο πλευρας ασβεστιου..αλλα δεν ξερω αν υπαρχουν πολλα περιθωρια για επιπλεον υψος..αφου μαλλον η εμμηνος ρυση εχει ηδη χτυπησει την πορτα
    Carbs "Burn Them Or Wear Them"
    DoggCrapp follower
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-10-09 21:22 #4
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Απ οτι εχω καταλάβει ναι. Τοτε μπαινει τερμα στην αναπτυξη της γυναικας? Ομολογώ πως δε το ήξερα..
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 22-10-09 22:23 #5
    Προεπιλογή
    Υπαρχουν τακουνια που δινουν εως και 25 ποντους υψος ευκολα και γρηγορα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-10-09 22:57 #6
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sctp Εμφάνιση μηνυμάτων
    3 μεριδες γαλακτοκομικα οπως προτεινεται σε μια ισορροπημενη διατροφη την καλυπτουν απο πλευρας ασβεστιου..αλλα δεν ξερω αν υπαρχουν πολλα περιθωρια για επιπλεον υψος..αφου μαλλον η εμμηνος ρυση εχει ηδη χτυπησει την πορτα
    Ακριβώς ! Πολλά γαλακτοκομικά ...
    Να κάνει σε μονόζυγο και όχι μόνο ,stretching !
    Και ας δοκιμάσει και εναέρια πηδηματάκια ....έχω την αίσθηση ότι λειτουργεί όπως και το μπάσκετ ως έαν βαθμό φυσικά,για αυτό με την ίδια φιλοσοφία το προτείνω ...
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-10-09 23:27 #7
    Προεπιλογή
    Πρέπει να πω, ότι προέρχομαι από οικογένεια γιγάντων. Ο πατέρας μου είναι 1,67 η μητέρα μου 1,55 και ο ψηλότερος απ`όλους τους υπόλοιπους κοντινούς συγγενείς είναι 1,78.
    Εγώ είμαι 1,91 (όχι ιδιαίτερα ψηλός, αλλά σε σχέση με τους υπολοίπους της οικογένειας είμαι γίγαντας...).

    Πιστεύω ακράδαντα ότι στο ύψος μου συνέβαλε τα μέγιστα, η μπασκετική προπόνηση και τα χρόνια στο μπάσκετ γενικότερα...

    Είναι γεγονός ότι σε μικρές ηλικίες με την σωστή άσκηση, μπορούμε να βοηθήσουμε τον οργανισμό στην ανάπτυξη και είναι αποδεδειγμένο ότι το μπάσκετ ψηλώνει...

    Για την αδερφή σου Στελάκο, ίσως βοηθήσει αυτό, ενασχόληση με τέτοιου είδους άθλημα. Ιδιαίτερα το μπάσκετ, αλλά έχω ακούσει ότι και το βόλει βοηθά...

    Όμως μη ξεχνάμε ότι η κοπέλα είναι μόλις 17 χρονών και αν ο κύκλος της έχει έρθει φυσιολογικά και όχι πολύ νωρίς, στα επόμενα χρόνια θα πάρει ακόμα μερικούς πόντους...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 23-10-09 09:33 #8
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Εγω απο την αλλη πιστευω οτι το ποσο θα ψηλωσουμε ειναι γενετικα καθορισμενο απο το DNA μας απο την ημερα που γεννιομαστε.Αυτα σχετικα με το μπασκετ οτι ψηλωνει οπως και το μονοζυγο ειναι μυθοι.Μπορουμε να παρουμε λιγο ακομα υψος με μια εγχειρηση που εχω ακουσει οτι γινεται αλλα η οποια εχει και καποιες παρενεργειες.Και εγω μπασκετ παιζω και ειμαι στο 1,92 απλα δεν νομιζω οτι με βοηθησε στο υψος.Ετυχε οι δικοι μου να ειναι λιγο ψηλοι 1,82 πατερας και 1,78 η μανα και γ'αυτο.Οσον αφορα τον Littlejohn και το παραδειγμα του πιστευω πως απλα ετυχε να ειναι η εξαιρεση και ξερω αρκετα ατομα που γεννεολογικα δεν προοριζονταν να γινουν ψηλοι αλλα αυτοι εγιναν και χωρις να παιζουν μπασκετ
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-10-09 12:14 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν... επειδή απ τον τιτλο και μόνο θα λέτε τι λέει ο τρελος(!) ας εξηγήσω.
    Καταρχας δε ρωτάω για μένα. Έχω μια αδερφή στα 17 που έχει ύψος μονο 1.54-1.55 cm.
    Υπάρχουν καποιες ασκήσεις που θα τη βοηθούσανε να πάρει 1-2...3 πόντους παραπάνω?
    Έχω ακούσει οτι το μονοζυγο βοηθά. Αρκει το κρεμασμα, δε χρειαζονται ελξεις.
    Ξέρετε κάτι άλλο?
    Στέλιο μου τι να σου πώ και εγώ στην ηλικία της αδερφής σου έψαξα τρόπους να ψηλώσω αλλά τίποτα. Μου είχαν πεί να παίζω μπασκετ και μπορεί να ψηλώσω εως 12 εκατοστά!!!! Μα.........ιες!!! Ημουν και εγώ 1,55 στα δεκαεφτά μου και τόσο είμαι ακόμα. Υπάρχουν και τα τακούνια άλλωστε. Εκτός αυτού τα ακριβά αρώματα μπαίνουν σε μικρά μπουκαλάκια.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 23-10-09 12:43 #10
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Η αληθεια είναι πως δεν εχει και τα καλυτερα γονιδια, πατερας 1.68, μητέρα 1.65.
    Εγώ βγήκα στο 1,72-73. Φαίνεται πως η μικρή δεν έχει πολύ ύψος μπροστά της. Ας τρωει γαλακτοκομικά και ας κάνει λιγο μονοζυγο μιας και το εχω στη πορτα του υπνοδωματιου και οτι θελει ας γινει.
    Άλλωστε, όπως είπανε ο Ballbreaker και η beba, υπάρχουν και τα τακούνια


    Περα απο την πλακα είμαι κατα της ορμονικης θεραπειας αν δεν υπαρχει πραγματικο προβλημα. Εαν σε καποιο άτομο διαγνωσθει νανισμος εκει οκ.. φυσικά και ναι.


    Δε ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει και 'σεις (δεν εχει τυχει να διαβασω καποια ερευνα), αλλά οι νέες γενιές είναι ψηλότερες σε σχέση με προηγούμενες.)
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 23-10-09 15:44 #11
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Δε ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει και 'σεις (δεν εχει τυχει να διαβασω καποια ερευνα), αλλά οι νέες γενιές είναι ψηλότερες σε σχέση με προηγούμενες.)
    Φυσικα και ειναι ψηλοτερες.Και οι επομενες απο μας γενιες θα ειναι ακομα πιο ψηλες.Αυτο ισχυει κιολας διοτι οι ανθρωποι αρχισαν να τρωνε πιο σωστα και περισσοτερο.Για παραδειγμα φανταστειτε τους ανθρωπους που περασαν πεινες και πολεμους πιο παλια,π.χ. παππουδες - προππαπουδες και δειτε τι υψοι υπηρχαν σε εκεινα τα χρονια και συγκρινετε τα με τα σημερινα
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 23-10-09 16:11 #12
    Προεπιλογή
    Οι προβλεψεις ειναι οτι οι επομενες γενιες θα ειναι πιο κοντες.
    Αλλα μιλαμε για πολυ μικρες διαφορες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 30-10-09 02:47 #13
    Το avatar του χρήστη mantus3

    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περ.
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    2.369
    Προεπιλογή
    οσο μονοζυγο κ να κανει οσα γαλακτοκομικα κ να φαει δεν νομιζω να βοηθησουν... απο μικρος ειχα αδυναμια κ στα 2 αλλα κοντος εμεινα... οσο για αυξητικη επιδι το ειχα ψαξει χορηγουν μονο σε περιπτοσεις νανισμου κ αυτο σε ηλικια μεχρι 12-14 χρονων... και αυτο μετα απο επιτροπη της επιτροπης και και και... σε τετοια ηλικια το πολυ πολυ να παρει κανενα κιλο παραπανω η να μεγαλοσει κανενα πιγουνι...
    Απάντηση με παράθεση