Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 73
  1. 23-10-09 15:18 #16
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jony_To_Bratsoni Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας έχω πρόβλημα υποθυρεοειδισμού και ηθελα να ρωτήσω αν μπορώ να πάρω συμπληρώματα και λιποδιαλύτες. Αν και ρωτησα μεσο e-mail εναν Ορθοπαιδικό-Χειρουργό, Αθλητλίατρο μου ειπε (Συμπληρώματα μπορείς να πάρεις. Αν όμως παίρνεις θυρεοειδικές ορμόνες δεν μπορείς να πάρεις λιποδιαλύτες εκτός από CLA,
    l-carnitine και πράσινο τσάι).Απλα θα ηθελα και την γνωμη σας για να εμαι πιο σιγουρος
    μπορεις να μου δωσεις το μαιλ του αθλιατρου αυτου.?
    γραψτο εδω
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-10-09 15:25 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορεις να μου δωσεις το μαιλ του αθλιατρου αυτου.?
    γραψτο εδω
    βασικα εστηλα την ερωτηση μεσο το BBclub http://www.bodybuildingclub.gr/energy/gr/doctor.php
    αυτη ειναι η σελιδα και στην απαντιση λεει και το ονομα και το τηλεφωνο του γιατρου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-10-09 16:16 #18
    Προεπιλογή
    Προφανως και δε μπορεις να παρεις λιποδιαλυτες που πιθανον θα επηρεασουν τον θυροειδη σου...αφου εχεις ηδη διαγνωστει με αυτο το προβλημα δεν παιρνεις καποια φαρμακα για να ισορροπησουν αυτην την κατασταση?
    Carbs "Burn Them Or Wear Them"
    DoggCrapp follower
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-10-09 16:23 #19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sctp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανως και δε μπορεις να παρεις λιποδιαλυτες που πιθανον θα επηρεασουν τον θυροειδη σου...αφου εχεις ηδη διαγνωστει με αυτο το προβλημα δεν παιρνεις καποια φαρμακα για να ισορροπησουν αυτην την κατασταση?
    ναι παιρνω θυρεοειδικές ορμόνες οι οποιες ισορροπουν τον οργανισμο και ειναι ολα κανονικα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-10-09 16:51 #20
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jony_To_Bratsoni Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας έχω πρόβλημα υποθυρεοειδισμού και ηθελα να ρωτήσω αν μπορώ να πάρω συμπληρώματα και λιποδιαλύτες. Αν και ρωτησα μεσο e-mail εναν Ορθοπαιδικό-Χειρουργό, Αθλητλίατρο μου ειπε (Συμπληρώματα μπορείς να πάρεις. Αν όμως παίρνεις θυρεοειδικές ορμόνες δεν μπορείς να πάρεις λιποδιαλύτες εκτός από CLA,
    l-carnitine και πράσινο τσάι).Απλα θα ηθελα και την γνωμη σας για να εμαι πιο σιγουρος
    Μπορεις να παρεις συμπληρωματα διατροφης αλλα δεν χριαζεται να παρεις λιποδιαλυτες εφοσον θα παρεις φαρμακα για υποθυρεοειδισμο. Το μονο που μπορεις να κανεις και θα σου κανει γενικα καλο, ειναι να κανεις αεροβα γυυμναστικη. Ακου τις οδηγιες των γιατρων και εισαι κομπλε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-10-09 16:53 #21
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jony_To_Bratsoni Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι παιρνω θυρεοειδικές ορμόνες οι οποιες ισορροπουν τον οργανισμο και ειναι ολα κανονικα
    Τοτε σε καμια περιπτωση δε χρειαζεσαι λιποδιαλυτη..εισαι φυσιολογικος
    με πρασινο τσαγακι και μια ισορροπημενη(υποθερμιδικη αν θες να χασεις) διατροφη με ψαρι 2-3 φορες την εβδομαδα και καλα λιπαρα θα εισαι μια χαρα.
    Carbs "Burn Them Or Wear Them"
    DoggCrapp follower
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-10-09 19:16 #22
    Προεπιλογή
    να φροντιζεις απεχει το γευμα σου 20 λεπτα απ το χαπι για την αποροφηση του.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 23-10-09 22:55 #23
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Niiick Εμφάνιση μηνυμάτων
    να φροντιζεις απεχει το γευμα σου 20 λεπτα απ το χαπι για την αποροφηση του.
    ναι το κανω αυτο φροντιζω να φαω 30 λεπτα μετα το χαπι
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-10-09 22:59 #24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sctp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τοτε σε καμια περιπτωση δε χρειαζεσαι λιποδιαλυτη..εισαι φυσιολογικος
    με πρασινο τσαγακι και μια ισορροπημενη(υποθερμιδικη αν θες να χασεις) διατροφη με ψαρι 2-3 φορες την εβδομαδα και καλα λιπαρα θα εισαι μια χαρα.
    απλα το προβλημα μου ειναι οτι εχω λιγο πλαδαροτητα σε κοιλια,πλατη και μπουτια και θα ηθελα λιγο να σφικσει το δερμα σε αυτα τα σημεια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-10-09 07:52 #25
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jony_To_Bratsoni Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι το κανω αυτο φροντιζω να φαω 30 λεπτα μετα το χαπι
    Φαγητο μια ωρα μετα το χαπι,και οπωσδηποτε φροντισε αν παιρνεις ασβεστιο να ειναι τουλαχιστον 3 ωρες αργοτερα και το ιδιο με το σιδηρο.

    την ειχα πατησει για χρονια με το ασβεστιο,τα επαιρνα το πρωι κοντα κοντα με τη θυρορμονη και δεν δουλευε καλα και μολις το εμαθα και αρχισα να το παιρνω 4 ωρες μετα,απο το 1,5 θυρορμονη μου το εχει κατεβασει ο γιατρος στο 75
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 24-10-09 10:47 #26
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AVSS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαγητο μια ωρα μετα το χαπι,και οπωσδηποτε φροντισε αν παιρνεις ασβεστιο να ειναι τουλαχιστον 3 ωρες αργοτερα και το ιδιο με το σιδηρο.

    την ειχα πατησει για χρονια με το ασβεστιο,τα επαιρνα το πρωι κοντα κοντα με τη θυρορμονη και δεν δουλευε καλα και μολις το εμαθα και αρχισα να το παιρνω 4 ωρες μετα,απο το 1,5 θυρορμονη μου το εχει κατεβασει ο γιατρος στο 75
    σχετικά με το ασβέστιο μία ερώτηση.

    οταν λέμε Ασβέστιο εννοούμε συμπλήρωμα ασβεστίου υπό μορφή χαπιού ή μήπως και τα γαλακτοκομικά πχ γιαούρτι θα πρέπει να το τρώμε 3-4 ώρες μετά την λήψη του χαπιού του Θυρεοειδή;;;;

    είναι λεπτό σημείο και ελπίζω να ξέρει κάποιος να μας πεί.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 24-10-09 11:04 #27
    Προεπιλογή
    To ιδιο ειναι.Το χαπι που παιρνω εγω εχει 500 mg. ασβεστιου,ενα κεσεδακι γιαουρτι χαμηλων λιπαρων εχει 448 mg

    http://www.nutritiondata.com/facts/d...products/105/2

    δεν εχει καμμια διαφορα ειτε το παιρνεις απο φυσικη τροφη ειτε απο συμπληρωμα,προσπαθησε να μην τρως γαλακτοκομικα κοντα στην ωρα που θα παρεις το χαπι για το θυροειδη
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 24-10-09 11:37 #28
    Το avatar του χρήστη flexakis

    Εγγραφή
    08-07-2008
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    247
    Προεπιλογή
    Eπειδει και γω εχω το ιδιο προβλημα,μεινε μακρια απο θερμογενιτικους λιποδιαλυτες,περνε το χαπι καθε πρωι,να τρως μιση ωρα μετα την ληψη του,και να κανεις καθε 6 μηνες ελεγχο TSH,FT3,FT4.
    Αν ισοροπησουν οι θυροιδικες σου ορμονες δεν χρειαζεσαι κανενα λιποδιαλυτη.
    Τωρα πρωτεινες,αμινοξεα κ.τ.λ μπορεις να παρεις αφοβα.
    ISSA Certified Fitness Trainer/Certified Fitness Nutrition

    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 24-10-09 13:12 #29
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AVSS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαγητο μια ωρα μετα το χαπι,και οπωσδηποτε φροντισε αν παιρνεις ασβεστιο να ειναι τουλαχιστον 3 ωρες αργοτερα και το ιδιο με το σιδηρο.

    την ειχα πατησει για χρονια με το ασβεστιο,τα επαιρνα το πρωι κοντα κοντα με τη θυρορμονη και δεν δουλευε καλα και μολις το εμαθα και αρχισα να το παιρνω 4 ωρες μετα,απο το 1,5 θυρορμονη μου το εχει κατεβασει ο γιατρος στο 75
    φιλε μου αυτο με το ασβεστιο δεν το ειχα ακουσει καθολου και 30 λεπτα μετα το χαπι επεινα γαλα ευτηχος που μου το ειπες
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 24-10-09 13:18 #30
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο flexakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eπειδει και γω εχω το ιδιο προβλημα,μεινε μακρια απο θερμογενιτικους λιποδιαλυτες,περνε το χαπι καθε πρωι,να τρως μιση ωρα μετα την ληψη του,και να κανεις καθε 6 μηνες ελεγχο TSH,FT3,FT4.
    Αν ισοροπησουν οι θυροιδικες σου ορμονες δεν χρειαζεσαι κανενα λιποδιαλυτη.
    Τωρα πρωτεινες,αμινοξεα κ.τ.λ μπορεις να παρεις αφοβα.
    οι θυροιδικες μου ορμονες κοντευουν να ισοροπησουν ειναι θεμα 1 μηνα και κατι το πολυ ,ειναι σχεδον 2 χρονια που περνω τα χαπια μου καθε μερα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία