Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 13 από 13
  1. 06-09-12 17:02 #1
    Προεπιλογή Γυμναστήριο ἐν Κομοτηνῇ
    Ἐντὸς ὀλίγων ἡμερῶν πρόκειται νὰ μετακομίσω στὴν Κομοτηνή γιὰ σπουδὲς καὶ ψάχνω γιὰ γυμναστήριο.Ὅποιος γνωρίζει κάτι, ἄς βοηθήση.
    Εὐχαριστῶ.
    Ἀγχιβασίην
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-09-12 17:10 #2
    Το avatar του χρήστη outnumb

    Εγγραφή
    08-01-2010
    Περ.
    North, very north
    Μηνύματα
    158
    Προεπιλογή
    φιλολογια περασες να φανταστώ
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-09-12 17:11 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο outnumb Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλολογια περασες να φανταστώ
    Ὄχι.Νομική.
    Ἀγχιβασίην
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-09-12 17:52 #4
    Προεπιλογή
    5 χρόνια στην Κομοτηνή,4 σπουδές(στη σχολή σου) και φανταρικό(μόλις ξεμπέρδεψα).

    έχει 3-4 επιλογές για γυμναστήριο,αλλά όχι τίποτα τρομερό,απλά να κάνεις τα βασικά πχ rack cage για ελεύθερo squat δε βρήκα πουθενά.

    όταν εγκατασταθείς και μάθεις δρόμους κλπ (αμέσως δλδ η πόλη είναι μια σταλιά) πες μου να σου πω αναλυτικά και για γυμναστήρια και για οτιδήποτε άλλο χρειαστείς!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-09-12 18:07 #5
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    απο γυμναστήρια στην κομοτινή έχει αρκετα και καλά , είναι του πραντζίδη του χρήστου που έχει και την γκράφτς , του ισπιερλίδη του μίμη , πάνω απο το ταχυδρομείο που είναι πιο σιδεράδικο και κέντρο απόκεντρο κοντα στην πλατεία , του γκαράνη του τέλη και αυτο είναι πολυ καλό

    απλα υπάρχει λίγο αποσυντονισμός εκεί στην κομοτινη γιατι οι γυναίκες είναι περισσότερες απο τους άντρες και υψηλού επιπέδου εμφανησιακά
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-09-12 18:14 #6
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    του Πραντζίδη θα έγραφα κ εγώ τώρα, το sports center, πηγαίνουν γνωστοί μου εκεί κ είναι ευχαριστημένοι. Το μόνο πρόβλημα (ότι μου μεταφερουν σας λέω δεν έχω προσωπική άποψη) είναι αυτό που ανέφερε κ ο κ.Ηλίας, πολύυυς κόσμος ειδικά το απόγευμα ψιλοχαμός. Όσο για γυναίκες.....επίσης ευχαριστημένοι οι φίλοι μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-09-12 21:21 #7
    Προεπιλογή
    Θὰ ἔχω ὑπόψιν τάς ἀπαντήσεις σας. Μόλις τὰ ἐπισκευθῶ, θὰ ἐνημερώσω, γιὰ νὰ γνωρίζουν καὶ οἱ λοιποὶ ἐνδιαφερόμενοι.
    Ἱππόκρατες,σὲ εὐχαριστῶ.Ἐκτιμῶ εἰλικρινῶς τὴν προσφορά σου.
    Ἀγχιβασίην
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-09-12 23:42 #8
    Προεπιλογή
    Πολύ ευχάριστη έκπληξη η γραφή σου Ἐρυθροχίτων. Με έκανε να σκεφτώ ότι αν διατηρούσαμε τελικά κάποια στοιχεία παράδοσης και δεν προσπαθούσαμε να εκμοντερνιστούμε σε όλα, ίσως διατηρούσαμε την ταυτότητα μας ισχυρή ως Έλληνες
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-09-12 16:55 #9
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goldenera Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ ευχάριστη έκπληξη η γραφή σου Ἐρυθροχίτων. Με έκανε να σκεφτώ ότι αν διατηρούσαμε τελικά κάποια στοιχεία παράδοσης και δεν προσπαθούσαμε να εκμοντερνιστούμε σε όλα, ίσως διατηρούσαμε την ταυτότητα μας ισχυρή ως Έλληνες
    πω πραγματικα τι με θύμησε εμείς έτσι μαθαίναμε να γράφουμε με ψιλές δασείες και περισπωμένες και το χαρακτηριστικό που λέει και το τραγούδι , η προπαραλήγουσα ποτε δεν περισπάτε όταν η λήγουσα είναι μακρά , αλλα μεγάλο ζόρι τοτε η γραμματική .

    σίγουρα αν κρατούσαμε κάποια παραδοσιακά στοιχεία στη γλώσσα μας θα κρατούσαμε την ταυτότητά μας , εμείς παλια ούτε καν την δημοτική δεν χρησιμοποιούσαμε αλλα την καθαρεύουσα , αλλα πολυ παλια μετα καταργήθηκε η καθαρεύουσα όπως και το αρχαίο κείμενο και μόνο την μετάφραση
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 13-09-12 17:12 #10
    Προεπιλογή
    Ηλία τί μου θύμησες και εμένα. Ότι στο Δημοτικό έκανα μάθημα και τα Σάββατα
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 13-09-12 17:31 #11
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goldenera Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηλία τί μου θύμησες και εμένα. Ότι στο Δημοτικό έκανα μάθημα και τα Σάββατα
    καλα λες ρε γιάννη ακόμα δεν υπήρχε πενθήμερο , εγω αυτο το πρόλαβα και στο γυμνάσιο και πρίν ήταν εξατάξιο δεν ήταν γυμνάσιο και λύκειο αλλα 6 τάξεις γυμνάσιο , εγω μπήκα πάνω στην αλλαγή , άσε το ξύλο που τρώγαμε απο τον δάσκαλο και έλεγαν οι γονείς δάσκαλε βάρα να γίνει άνθρωπος ,με την βίτσα που εμείς την πηγαίναμε μάλιστα και ενας κρητικός δάσκαλος που είχα ακόμα και τωρα τα λέμε γιατι τον βλέπω , με έλεγε ηλία δεν σε χτυπάω να σε πονέσω απλα να σε υπενθυμήσω να μην ξανακάνεις αυτο που έκανες και ενω ανοίγαμε την χούφτα κλασικα να φαμε την βιτσιά , αυτος με έλεγε γύρνα τούμπα το χέρι και χτυπούσε απο την πάνω μερια που πονάει πιο πολύ και λέω αν ήθελε να με πονέσει δηλαδή τι θα με έκανε λωρίδες θα με έκοβε και θα με αλάτιζε? ενω τωρα ακόμα και να μαλώσουν τα παιδια θα έχουν συνέπειες
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 13-09-12 18:58 #12
    Προεπιλογή


    Εμάς Ηλιά μια δασκάλα (καλή της ώρα) εκτός από την ξυλιά στην παλάμη μας τραβούσε και το μαλί-ξέρεις δίπλα στο αυτί. Ω ρε μάνα μου ζαλάδα.
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 13-09-12 19:13 #13
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goldenera Εμφάνιση μηνυμάτων


    Εμάς Ηλιά μια δασκάλα (καλή της ώρα) εκτός από την ξυλιά στην παλάμη μας τραβούσε και το μαλί-ξέρεις δίπλα στο αυτί. Ω ρε μάνα μου ζαλάδα.
    α εγω έχω ωραίες αναμνήσεις απο μια δασκάλα που είχα με γυαλάκια που διάβαζα μόνο και μόνο να με λέει μπράβο και να με χαιδεύει και όταν σε μια πρωτομαγια μετα απο 35 χρόνια βρεθήκαμε μαζί της με παλιούς συμμαθητες την είπα ξέρεις κυρία ελένη πόσο μου αρέσατε αλλα αθώα σαν παιδακι , τότε νομίζω ήμουν ερωτευμένος μαζί σας και διάβαζα να με λέτε μπράβο , αφου όταν ήμουν πρώτη ταξη διάβαζα απο το βιβλίο της έκτης και έλυνα εξισώσεις και με λέει πως δεν το κατάλαβα ρε ηλία

    αυτα μας τα κανε ενας δάσκαλος εμένα με σήκωνε απο τα αυτια και επειδη τότε κουρευόμασταν γουλί με την ψιλή τα αυτια μου είχαν γίνει σαν του ντάμπο
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση