Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 31
  1. 14-10-13 17:39 #1
    Προεπιλογή Τηγανητο Κοτοπουλο?
    Ρε σεις το κοτοπουλο πως το μαγειρευετε?Εγω προσωπικα το κανω στην κατσαρολα μαζι με μανιταρια κλπ.Βλεπω οτι σε συνταγες στο youtube το κανουν στο τηγανι χωρις λαδι.Τωρα δεν ξερω ποιο ειναι το καλητερο παντως πιστευω πως ειναι το βραστο?Μπορειτε να με διαφωτισετε?.Τηγανητο κοτοπουλο η κρεας δεν εχω φαει ποτε ομως
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-10-13 17:45 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    στο αντικολλητικο δεν τηγανιζετε,ψηνεται οπως πρεπει και τρωγεται πολυ πιο ευκολα,οπως κ στο φουρνο-ειδικά με την προσθηκη λιγων μπαχαρικών γινεται μια χαρά,το βραστό ειναι βασανηστήριο γευστικά,καποιοι το κανουν και κοκκινιστο στη χυτρα-χωρίς λαδια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-10-13 17:16 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikolas_mk2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο αντικολλητικο δεν τηγανιζετε,ψηνεται οπως πρεπει και τρωγεται πολυ πιο ευκολα,οπως κ στο φουρνο-ειδικά με την προσθηκη λιγων μπαχαρικών γινεται μια χαρά,το βραστό ειναι βασανηστήριο γευστικά,καποιοι το κανουν και κοκκινιστο στη χυτρα-χωρίς λαδια.
    Αρα προτιμαμε στο τηγανι ψητο ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-10-13 16:33 #4
    Προεπιλογή
    αν βαλω λιγο λαδι σε ενα χαρτι και σκουπισω λιγο το τηγανι θεωρειτε σαν τηγανητο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 22-10-13 23:52 #5
    Το avatar του χρήστη manosthess24

    Εγγραφή
    03-01-2010
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    48
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos123456789 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν βαλω λιγο λαδι σε ενα χαρτι και σκουπισω λιγο το τηγανι θεωρειτε σαν τηγανητο?
    οχι φυσικα!δεν θεωρειται τηγανητο,τηγανητο θεωρειται αν κανει υπτιο και μακροβουτια το κοτοπουλο στο λαδι!
    Ετσι γιατι περιεργα την ειδα,γαμω την καλοσυνη μου και το φιλοτιμο μου,
    εγκανιαζω τον καινουριο εαυτο μου! twitter---> @manospentikis!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-10-13 12:10 #6
    Προεπιλογή Απ: Τηγανητο Κοτοπουλο?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos123456789 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν βαλω λιγο λαδι σε ενα χαρτι και σκουπισω λιγο το τηγανι θεωρειτε σαν τηγανητο?
    Δεν έχει νόημα αυτό, το κοτοπουλο θα βγάλει το λίπος του και θα γίνει μόνο του, καλημέρα το λάδι να το φας ώμο

    Στάλθηκε από το LG-P880 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-10-13 13:40 #7
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos123456789 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν βαλω λιγο λαδι σε ενα χαρτι και σκουπισω λιγο το τηγανι θεωρειτε σαν τηγανητο?
    Αν το τηγάνι σου είναι καλό δε χρειάζεται ούτε αυτό, αν γενικά κολλάει λίγο τότε κάνε αυτό που λες. Σε κάθε περίπτωση το κοτόπουλο δε βγάζει λίπος, τι είναι, λουκάνικο?
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 23-10-13 15:45 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο A1200 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει νόημα αυτό, το κοτοπουλο θα βγάλει το λίπος του και θα γίνει μόνο του, καλημέρα το λάδι να το φας ώμο

    Στάλθηκε από το LG-P880 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
    Επειδη ειναι με ραβδωσεις παντα και να το σκουπισω με λιγο λαδι παλι κολλαει
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-10-13 15:48 #9
    Προεπιλογή
    Και επειδη το εκανα χωρισ λαδι και κοντεψε να μου διαλυθει για αυτο το λεω
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 23-10-13 15:53 #10
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    αυτο με ραβδωσεις ειναι ακαταλληλο για κοτοπουλο,σε ισιο τηγανι θα το κανεις για να μενει το κρεας στα υγρα του και να ψηνεται εκει....Στις ραβδωσεις επειδη το κοτοπουλο δεν εχει λιπος να σχηματισει κρουστα και να κρατησει υγρα(οπως πχ μπιφτεκια,λουκανικα κτλ.) τα υγρα του μενουν αναμεσα στις ραβδωσεις και το κρεας διαλυεται απο τη θερμοτητα και ιστο τελος γινεται σαν πατσαβουρι και εντελως ανοστο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 23-10-13 16:35 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikolas_mk2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο με ραβδωσεις ειναι ακαταλληλο για κοτοπουλο,σε ισιο τηγανι θα το κανεις για να μενει το κρεας στα υγρα του και να ψηνεται εκει....Στις ραβδωσεις επειδη το κοτοπουλο δεν εχει λιπος να σχηματισει κρουστα και να κρατησει υγρα(οπως πχ μπιφτεκια,λουκανικα κτλ.) τα υγρα του μενουν αναμεσα στις ραβδωσεις και το κρεας διαλυεται απο τη θερμοτητα και ιστο τελος γινεται σαν πατσαβουρι και εντελως ανοστο...
    Eμενα καλα μου βγηκε αλλα απο θεμα διατροφης που ειναι ποιο καλα να το κανω?Εχω υποψιν την συμβουλη σου
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 23-10-13 21:29 #12
    Το avatar του χρήστη liveris

    Εγγραφή
    27-06-2012
    Περ.
    winter is coming
    Μηνύματα
    3.504
    Προεπιλογή
    αλλαξε τηγανι προφανως δεν ειναι καταλληλο για ψησιμο..εγω εχω τετραγωνο με ραβδωσεις που το κανει σαν σχαρας χωρις λαδια κτλ κ γινεται μια χαρα..
    εχω επισης κ το τεπενγιακι που βαζεις κοτοπουλα κ αλλα κρεατικα χωρις λαδια κτλ παλι κ γινονται σουπερ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 23-10-13 23:05 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο liveris Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλαξε τηγανι προφανως δεν ειναι καταλληλο για ψησιμο..εγω εχω τετραγωνο με ραβδωσεις που το κανει σαν σχαρας χωρις λαδια κτλ κ γινεται μια χαρα..
    εχω επισης κ το τεπενγιακι που βαζεις κοτοπουλα κ αλλα κρεατικα χωρις λαδια κτλ παλι κ γινονται σουπερ..
    Και εγω αυτο εχω το τεφαλ
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 23-10-13 23:10 #14
    Το avatar του χρήστη liveris

    Εγγραφή
    27-06-2012
    Περ.
    winter is coming
    Μηνύματα
    3.504
    Προεπιλογή
    εμενα δεν ειναι τεφαλ αλλα οκ..πως γινεται να εχεις τετοιο τηγανι κ να μη μπορεις να ψησεις φιλετο?!!
    μα μονα τους γινονται!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 23-10-13 23:13 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο liveris Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμενα δεν ειναι τεφαλ αλλα οκ..πως γινεται να εχεις τετοιο τηγανι κ να μη μπορεις να ψησεις φιλετο?!!
    μα μονα τους γινονται!
    Ξερω γω Κολλανε γαμωτο
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία