Θέμα: Φουσκωμα

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 42
  1. 29-10-09 21:07 #1
    Προεπιλογή Φουσκωμα
    Τελευταια αισθανομαι ενα φουσκωμα στο στομαχι ακομα και τις ωρες που θα επρεπε να εχω χωνεψει λογικα.
    Τα γευματα μου ειναι μικρα και 5 η 6 την ημερα
    Η μονο αλλαγη που εχω κανει τον τελευταιο μηνα ειναι η whey και χθες διαβαζα σε ενα ξενο φορουμ οτι προκαλει τετοιο φουσκωμα,εχει παρατηρησει κανεις αλλος κατι τετοιο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-10-09 21:11 #2
    Προεπιλογή
    Ειχα το ιδιο προβλημα με την whey της reflex,μαλλον απο τις γλυκαντικες-χρωστικες ουσιες,γι'αυτο το γυρισα στην unflavored isolate
    Carbs "Burn Them Or Wear Them"
    DoggCrapp follower
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-10-09 21:29 #3
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Εχει λακτόζη η πρωτεϊνη σου;Μερικοι είναι ευαισθητοι στην λακτόζη και τους φουσκωνει..Επίσης την πινεις με γαλα ή με νερο;Αν την πινεις με γαλα δοκιμασε να την πινεις με νερο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-10-09 21:32 #4
    Προεπιλογή
    Tις τελευταιες 10 μερες που εχω το φουσκωμα παιρνω τη Myofusion και την πινω με νερο εκτος απο σημερα που πηρα ενα γαλα σογιας που δεν περιεχει καθολου λακτοζη.

    Πριν απο αυτη επαιρνα την EAS και δεν ειχα τετοιο προβλημα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-10-09 21:52 #5
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Δεν ξερω αν αυτό που εχω υπογραμμισει παίζει καποιο ρόλο.Εκτος αν εχεις δυσανεξια σε καποια άλλη ουσία που περιεχει η Myofusion.Παρε μια άλλη πρωτεινη χωρίς λακτοζη να δεις αν θα υποχωρησουν τα συμπτωματα...

    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-10-09 22:20 #6
    Banned
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Μηνύματα
    2.660
    Προεπιλογή
    Να την πινετε σκετη με κανα φρουτακι το πολυ και με γαλα οχι με φαγητο whey+φαγητο=αερια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-10-09 22:46 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξερω αν αυτό που εχω υπογραμμισει παίζει καποιο ρόλο.Εκτος αν εχεις δυσανεξια σε καποια άλλη ουσία που περιεχει η Myofusion.Παρε μια άλλη πρωτεινη χωρίς λακτοζη να δεις αν θα υποχωρησουν τα συμπτωματα...
    αυτο θα κανω,θα σταματησω για λιγες μερες τη Myofusion και θα γυρισω στην EAS να δω αν ειναι απο τη whey τελικα
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 31-10-09 01:06 #8
    Προεπιλογή
    πολλες πρωτεινες δημιουργουν εντονα φουσκωματα.και πρησμενο στομαχι.πολλες φτηνες πρωτεινες εχουν στοιχεια που δημιουργουν τετοιο προβλημα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 31-10-09 22:17 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ioannis1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολλες πρωτεινες δημιουργουν εντονα φουσκωματα.και πρησμενο στομαχι.πολλες φτηνες πρωτεινες εχουν στοιχεια που δημιουργουν τετοιο προβλημα.
    ποια προτεινεις σαν καλυτερη πανω σε αυτο το θεμα του φουσκωματος?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 05-11-09 16:10 #10
    Προεπιλογή
    Tελικα το φουσκωμα στο στομαχι ηταν απο την Myofusion,την σταματησα,ξαναγυρισα στην EAS και εχω ξεπριστει τελειως
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 05-11-09 17:09 #11
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Oπότε καποιο θεμα δυσανεξίας στα συστατικα της συγκεκριμενης πρωτεινης είχες ,μικρό το κακό , Eas από εδώ και περα !!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 05-11-09 19:31 #12
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-12-09 14:36 #13
    Προεπιλογή
    Τελικα δεν ηταν απο την πρωτεινη αλλα απο τα φαρμακα για τον θυροειδη,το γραφω να μην νομιζει κανεις οτι η whey μπορει να τον φουσκωσει
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 10-12-09 15:25 #14
    Προεπιλογή
    Tην myofusion παιρνω και εγω αλλα δεν μου δημιουργει κανενα προβλημα
    Εχω προβλημα με την λακτοζη γιαυτο κ πινω γαλα χωρις λακτοζη , οταν μπαινει στο γαλα με τα δημητριακα για να συμπληρωθουν τα 30 γρ πρωτεινης στο γευμα μου καθεται λιγο βαρια στο στομαχι χωρις ιδιαιτερα προβληματα λογο της μικρης ποσοτητας
    Μεμ νερο δεν δημιουργει προβληματα σε μενα , στο μεταπροπονητικο βαζω 45 γρ για να φτανει τα 30 πρωτεινης , ουτε φουσκωμα ουτε βαρος κ δυσπεψια στο στομαχι , με γαλα δεν το κανω καν αυτο
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 02-03-11 03:14 #15

    Εγγραφή
    02-03-2011
    Περ.
    Κυπρος
    Μηνύματα
    17
    Προεπιλογή Φουσκομα κοιλιας
    Γεια σε ολους σας ειμαι καινουργιος στο φορουμ...Γυμναζομαι εδο και ενα χρονο και κανω προγραμμα ογκου κε αυξησης μαζας...αλλα συναιχως παρατηρω φουσκομα στιν κοιλια μου,οχι λιπος ,αλλα φουσκομα..Αυτο απο που οφιλεται??στιν καταναλωση συμπληρωματος προτεινης,στο γαλα και στα 2?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία