Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 14 από 14
  1. 09-11-10 00:02 #1
    Το avatar του χρήστη Gaspari

    Εγγραφή
    07-10-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    600
    Προεπιλογή Συνδιασμοί τροφών
    Καλησπέρα στην παρέα,

    Λόγω διαφόρων απόψεων περί συνδιασμούς τροφών (δηλητηριάσεις κλπ), ψάχνω ενα σταθερό... κατάλογο να τον πω; ναι, κατάλογο θα τον πω (), με τροφές που δεν πρέπει να συνδιαστούν μαζί μιας και σαν αποτέλεσμα θα έχουμε τροφική δηλητηρίαση, πολλές επισκέψεις στην τουαλέτα κ άλλα που ούτε ξέρω τι είναι.

    ΥΓ. Πρώτα έψαξα στην αναζήτηση να δω μπας κ υπάρχει παρόμοιο thread, μην μου "την πει" κανένας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-11-10 01:40 #2
    Το avatar του χρήστη Mitsen

    Εγγραφή
    02-04-2010
    Περ.
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.293
    Προεπιλογή
    Οι κλασικές τροφές που δεν πρέπει να συνδυάζονται είναι ψάρι με γαλακτοκομικά...
    Αλλα ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Πιστεύω το κάθε πεπτικό σύστημα αντιδρά ξεχωριστά.

    Εγώ δόξα το θεό δεν με πειράζει να λάβω και τις δυο παραπάνω τροφές.
    (για να μην μιλήσω για τους διατροφικούς συνδυασμούς που κάνω ώρες ώρες)
    Where the mind goes, the body follows...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-11-10 02:09 #3
    Προεπιλογή
    ουτε εμενα με πειραζει ο παραπανω συνδιασμος, στην τουαλετα με στελνει το πιπερι μιας και βοηθαει στην πεψη..
    Ενα φιλαρακι τρωει πολυ στο Blender. Και δε θες να ξερεις τι συνδιασμους κανει..
    Πχ. τονος με ριζι και ενα ανιμαλ πακ χεχε απο τα πιο απλα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-11-10 02:11 #4
    The Wolf
    Το avatar του χρήστη Zylo

    Εγγραφή
    26-03-2010
    Περ.
    Γουδή
    Μηνύματα
    1.433
    Προεπιλογή
    εχω κανει οτι ναναι συνδιασμους φαγητων...ποτε δεν επαθα κατι ουτε με πειραξε ποτε ωστε να αρχισω να ξεφορτωνω στην τουαλετα
    the only thing u really need to gain muscles....is WILL
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-11-10 17:40 #5
    Το avatar του χρήστη Gaspari

    Εγγραφή
    07-10-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    600
    Προεπιλογή
    Καλά κ εγω καμιά φορά παλιά έτρωγα μια τσιπούρα κ για γλυκό κατέβαζα κ ενα Total 2% με μέλι..

    Το αυγό, γάλα, γαλοπούλα κ χυμό διαφόρων φρούτων (refresh Power) μπορεί να φέρει ως αποτέλεσμα κάποιο αναπόφεκτο αποτέλεσμα κατά την μίξη τους;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-11-10 21:10 #6
    Προεπιλογή
    μεγαλους μυς! αναποφευκτο.. PPPP
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 10-11-10 15:29 #7
    Προεπιλογή
    Κάποιοι άνθρωποι έχουν ειδική αλλεργία σε συνδυασμό ψαριού αυγού και γαλακτοκομικών , και γι αυτούς και μόνο ισχύει το να μην συνοδεύεις το ψάρι με αυγά ή γαλακτοκομικά.Όλοι οι υπόλοιποι μπορούν να φάνε ό,τι θέλουν χωρίς να πάθουν τίποτα.Ελεος για το δηλητηριάσεις στην αρχή Γιώργο ! : D
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-11-10 16:39 #8
    Το avatar του χρήστη Gaspari

    Εγγραφή
    07-10-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    600
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο charmanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποιοι άνθρωποι έχουν ειδική αλλεργία σε συνδυασμό ψαριού αυγού και γαλακτοκομικών , και γι αυτούς και μόνο ισχύει το να μην συνοδεύεις το ψάρι με αυγά ή γαλακτοκομικά.Όλοι οι υπόλοιποι μπορούν να φάνε ό,τι θέλουν χωρίς να πάθουν τίποτα.Ελεος για το δηλητηριάσεις στην αρχή Γιώργο ! : D
    Μάνο επιδή εχω ακούσει πολλά ρε περί αυτού.
    Κ εκτός αυτού κάνω κάτι πατέντες να πίνω γάλα, αυγά κ στο καπάκι μετά χυμό

    Off topic. Πως πας εσύ; Θα σε δω φέτες το καλοκαίρι;
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-03-11 09:40 #9

    Εγγραφή
    29-06-2009
    Περ.
    Cyprus, Limassol
    Μηνύματα
    21
    Προεπιλογή συνδιασμος τροφων
    Δεν ξερω αν εχει λεχθει το θεμα στο φορουμ σχετικα με το αν πρεπει να τρωντε ξεχωριστα οι προτεινες με τους υδατανθρακες. Ειδικοι λενε οτι αν τρωντε μαζι τοτε η χονεψη του ενος απο τα δυο θα ειναι ελλειπης αρα δεν θα περνει ο οργανισμος τις ουσιες που πρεπει με αποτελεσμα να υπαρξουν εντερικες διαταραχες.
    Αν ειναι ετσι οπως τα λενε τοτε εγω που τρωω εξι γευματα τωρα θα πρεπει να τρωω δωδεκα και το καθε γευμα θα εχει διαφορα απο το αλλο εναμισι ωρα. Παραδειγμα πρωινο η ωρα οχτω ασπραδια και μετα απο εναμισι ωρα ρυζι μονο του, και παει λεγοντας. Τι πιστευετε γιαυτο
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 23-03-11 11:05 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο anthropidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξερω αν εχει λεχθει το θεμα στο φορουμ σχετικα με το αν πρεπει να τρωντε ξεχωριστα οι προτεινες με τους υδατανθρακες. Ειδικοι λενε οτι αν τρωντε μαζι τοτε η χονεψη του ενος απο τα δυο θα ειναι ελλειπης αρα δεν θα περνει ο οργανισμος τις ουσιες που πρεπει με αποτελεσμα να υπαρξουν εντερικες διαταραχες.
    Αν ειναι ετσι οπως τα λενε τοτε εγω που τρωω εξι γευματα τωρα θα πρεπει να τρωω δωδεκα και το καθε γευμα θα εχει διαφορα απο το αλλο εναμισι ωρα. Παραδειγμα πρωινο η ωρα οχτω ασπραδια και μετα απο εναμισι ωρα ρυζι μονο του, και παει λεγοντας. Τι πιστευετε γιαυτο

    Είχα πάει σε μια διατροφολόγο (όπου λένε ότι είναι πολύ καλή) και μου είχε πεί ακριβως το ίδιο πράγμα, + κάτι ακόμα ότι είναι βλαβερό για την υγεία μας (δεν είμαι σίγουρος γι αυτό).

    Πραγματικά όμως από το ένα αφτί μπήκε από το άλλο βγήκε!

    Δεν μπορεί να τρώμε στις 13:00 την πρωτεΐνη μας και ακόμα δεν έχουμε χωνέψει μετα από 1,5 ώρα να τρώμε και υδατάνθρακα, για μένα είναι ΛΑΘΟΣ!
    No money no
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 23-03-11 11:49 #11
    Το avatar του χρήστη chris corfu

    Εγγραφή
    09-07-2010
    Περ.
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    465
    Προεπιλογή
    ειναι δεν ειναι σωστο ποιος ξερει, εγω πιιστευω ακριβως το αντιθετο απο αυτο αλλα το σιγουρο ειναι οτι δεν στεκει σιγουρα.. Αν ειναι δυνατον αλλη δουλεια δεν εχουμε αλλα να τρωμε μονο ολη μερα. Δεν εχω δει προσωπικα ποτε κ κανεναν να κανει κατι τετοιο κ αυτοι που τα λενε δεν τα κανουν καν οι ιδιοι αλλα κουβεντα να γινεται κ να δειξουν οτι κ καλα ''ξερω'' πολλα .. Μην τρελενεσαι κ φαε κ μην σε απασχολουν τετοια, χανεις το νοημα κ δεν προχωρας με τοσο ψιλαφισμα..
    ειμαι μικρος,λιγο πρυσμενος,λιγο καπως,,
    αληθεια δεν σας βλεπω απο ψηλα πως ειναι ο πατος???!!!


    train hard, feel good
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 23-03-11 14:10 #12
    Προεπιλογή
    Εγω το κανω ετσι ακριβως τον τελευταιο μηνα γιατι ηθελα να το δοκιμασω. Παντως ειναι αρκετα κουραστικο να εχεις να φας ανα 1-1.30 ωρα δλδ ενταξει δεν γινεται να το ακολουθησεις ολο τον χρονο αυτο
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 23-03-11 14:26 #13
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    το χει παρει κ μενα το ματι μου αυτο...σε περιοδο-διατροφη γραμμωσης παντως δεν ειναι κ τοσο δυσκολο....σε ογκο ναι δεν γινεται...σκεφτομαι να το δοκιμασω σε 1 βδομαδα που αρχιζω κοψιμο
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 23-03-11 14:30 #14
    Προεπιλογή
    Ναι και εγω σε γραμμωση μονο το κανω. Και παλι καμια φορα αμα ξυπνησεις πιο αργα πρεπει να τα φας πιο συντομα για να πας για προπονηση μια στανταρ ωρα. Αλλα οσο μπορω το τηρω
    Απάντηση με παράθεση