Σελίδα 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 112
  1. 08-07-10 23:03 #16
    Προεπιλογή
    Εγώ πρώτη φορα ενιωσα πονο εκει(ορθιος εννόω αλλα το ίδιο κάνει),όσο για το πόνο στον καρπό σου νομίζω σίγουρα θα χει να κάνει το γεγονός οτι το χεις σπάσει
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-07-10 23:23 #17
    Προεπιλογή
    Α! Τωρα ειδα τι εγραψες! Και εγω οταν την αφηνα με ποναει ο τενοντας απιστευτα! Ειδικα οταν βοηθαω τους αλλους σε πιεσεις στηθους στο παγκο! Οταν παω να αφησω την μπαρα την αφηνω παρα πολυ σιγα, αλλιως πεθαινω στον πονο. Γιατι γινεται αυτο αραγε;

    Μηπως δεν εχουμε καλα γυμνασμενο πηχη; Δε μπορω να καταλαβω γιατι γινεται αυτο. Θα αρχισω απο αυριο εντατικα τα ψαλιδακια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-07-10 23:50 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α! Τωρα ειδα τι εγραψες! Και εγω οταν την αφηνα με ποναει ο τενοντας απιστευτα! Ειδικα οταν βοηθαω τους αλλους σε πιεσεις στηθους στο παγκο! Οταν παω να αφησω την μπαρα την αφηνω παρα πολυ σιγα, αλλιως πεθαινω στον πονο. Γιατι γινεται αυτο αραγε;

    Μηπως δεν εχουμε καλα γυμνασμενο πηχη; Δε μπορω να καταλαβω γιατι γινεται αυτο. Θα αρχισω απο αυριο εντατικα τα ψαλιδακια.
    τι να σου πώ αδελφέ,σίγουρα δεν τον έχω πολυγυμνασμένο(τον πήχη),τώρα να χεις μεγεθος χεριού 22 εκατοστα και ο πήχης 18 που λέει ο λογος τι να τον γυμνάσω θα γελάνε και οι πέτρες ας αρχίσουμε απο τους μεγάλους μυεις και μετά διορθώνουμε τις λεπτομέρειες.
    ΥΓ.άσε που δεν εχω και γάντια και κάθε φορα που πιάνω τους αλτήρες και τους ανεβοκατεβάζω με γ**** τους καλλους
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-07-10 10:24 #19
    Προεπιλογή
    γαλακτικό οξύ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-07-10 10:43 #20
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Johnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάθε φορά που κάνω κάμψεις στραβόμπαρας αφήνοντας την με πιάνει ένας φρικτός πόνος στον πήχη...τι μπορει να είναι;
    Δοκιμασε οταν συκωνεις την μπαρα ο καρπος να ειναι λυγισμενος προς τα μεσα για να πηγαινει η πιεση στον δικεφαλο και οχι σε ευθεια με τον πηχη γιατι η πιεσει μεταφερετε απο εκει στον δικεφαλο,καλο μεν γιατι τον γυμναζεις,κακο δε γιατι δεν αντεχει τα κιλα που κανεις για δικεφαλο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-07-10 10:59 #21
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Manos1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    γαλακτικό οξύ.
    Διάβασα περι αυτού και οι απόψεις διηστανται,άλλοι λενε να σταματήσουμε αμέσως την άσκηση για να το αποβάλει ο οργανισμός μας ενώ κάπιοι προπονητές πιστευουνε οτι πρέπει ν συνεχίζουμε για να γίνουμε ανθεκτικοτεροι στην κόπωση...τι λέτε;
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 09-07-10 11:03 #22
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Johnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διάβασα περι αυτού και οι απόψεις διηστανται,άλλοι λενε να σταματήσουμε αμέσως την άσκηση για να το αποβάλει ο οργανισμός μας ενώ κάπιοι προπονητές πιστευουνε οτι πρέπει ν συνεχίζουμε για να γίνουμε ανθεκτικοτεροι στην κόπωση...τι λέτε;
    εγω αυτο που λεω ειναι πως αμα συνεχισεις να το πιεζεις σε λιγο δεν θα μπορεις να πιασεις την μπαρα,και δεν θα μπορεις να εκτελεσεις σωστα τις ασκησεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 09-07-10 12:42 #23
    Προεπιλογή
    Εγώ προσωπικά όταν το παθαίνω,τελειώνω τα σετ μου κι ας πονάω και μετά κάνω πολλές διατάσεις για εκείνο το σημείο και νιώθω καλύτερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 09-07-10 13:27 #24
    Προεπιλογή
    Τι διατασεις κανεις για καρπο και τενοντες;
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 09-07-10 15:15 #25
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Lightbulb
    Φίλε ανδέχεται να`χεις ``τσιμπήσει`` κάποια τενοντίτιδα στον καταφυτικό τένοντα των καμπτήρων της πηχεοκαπικής.Μπορεί να`ναι και έσω επικονδυλίτιδα αγκώνα (ενδέχεται ο πόνος ν`αντανακλά πιο χαμηλά και ν`αναστέλει την δύναμη των καμπτήρων).Μπορεί να`ναι θλάση των επί πολής ή εν το βάθη καμπτήρων..πολλά μπορεί.Ίσως τενοντίτιδα (συσόρευση μικροτραυματισμών).Οι αδύναμοι πήχεις θα σου`βγαζαν τόσο κούραση και αδυναμία όσο και πόνο.
    Όνομα: elbow_muscle_group.jpg Εμφανίσεις: 2506 Μέγεθος: 36,8 KB
    αν μπορείς στάμπαρέ μου σ`αυτήν την φωτό περίπου το σημείο που σε ενοχλεί για να μπορώ να`χω μία ξεκάθαρη εικόνα,μιας και δεν μπορώ να σου κάνω τα τεστ...
    (στην φωτό αριστερά βλέπεις την παλάμη ενώ δεξιά βλέπεις την ραχιαία της επιφάνεια).

    Φιλικά Νίκος.
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 09-07-10 15:21 #26
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nive Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε ανδέχεται να`χεις ``τσιμπήσει`` κάποια τενοντίτιδα στον καταφυτικό τένοντα των καμπτήρων της πηχεοκαπικής.Μπορεί να`ναι και έσω επικονδυλίτιδα αγκώνα (ενδέχεται ο πόνος ν`αντανακλά πιο χαμηλά και ν`αναστέλει την δύναμη των καμπτήρων).Μπορεί να`ναι θλάση των επί πολής ή εν το βάθη καμπτήρων..πολλά μπορεί.Ίσως τενοντίτιδα (συσόρευση μικροτραυματισμών).Οι αδύναμοι πήχεις θα σου`βγαζαν τόσο κούραση και αδυναμία όσο και πόνο.
    Όνομα: elbow_muscle_group.jpg Εμφανίσεις: 2506 Μέγεθος: 36,8 KB
    αν μπορείς στάμπαρέ μου σ`αυτήν την φωτό περίπου το σημείο που σε ενοχλεί για να μπορώ να`χω μία ξεκάθαρη εικόνα,μιας και δεν μπορώ να σου κάνω τα τεστ...
    (στην φωτό αριστερά βλέπεις την παλάμη ενώ δεξιά βλέπεις την ραχιαία της επιφάνεια).

    Φιλικά Νίκος.
    Συμφωνώ με το παλικάρι.
    Διατάσεις, κρέμες, πάγοι και συνέχεια της προπόνησης απλά παρατείνουν το πρόβλημα. Όσοι έχετε το παραμικρό πηγαίνετε σε ορθοπεδικό και κάντε σωστή αποθεραπεία γιατί τενοντίτιδα ανεξαρτήτου που βρίσκεται αν μείνει καιρό γίνεται τεντονόση και δεν θα σας αρέσει καθόλου.
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 09-07-10 15:29 #27
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι διατασεις κανεις για καρπο και τενοντες;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ με το παλικάρι.
    Διατάσεις, κρέμες, πάγοι και συνέχεια της προπόνησης απλά παρατείνουν το πρόβλημα. Όσοι έχετε το παραμικρό πηγαίνετε σε ορθοπεδικό και κάντε σωστή αποθεραπεία γιατί τενοντίτιδα ανεξαρτήτου που βρίσκεται αν μείνει καιρό γίνεται τεντονόση και δεν θα σας αρέσει καθόλου.
    Να συμπληρώσω τον φίλο,πως το επόμενο στάδιο της τενόντοσης είναι η ασβεστοποιός τενοντίτιδα.Δηλαδή ασβεστοποίηση του τένοντα με αποτέλεσμα τον μόνιμο πόνο,την μειωμένη κίνηση και την απώλεια μυικής μάζας και εύρους τροχιάς.
    Η σωστή και γρήγορη αντιμετώπιση του προβλήματος,μας προλαβαίνει από δυσάρεστες,χρονοβόρες,ψυχοφθόρες και επίπονες καταστάσεις που μπορεί να εξελιχθούν σε χρόνια περιστατικά.

    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 09-07-10 17:09 #28
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nive Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να συμπληρώσω τον φίλο,πως το επόμενο στάδιο της τενόντοσης είναι η ασβεστοποιός τενοντίτιδα.Δηλαδή ασβεστοποίηση του τένοντα με αποτέλεσμα τον μόνιμο πόνο,την μειωμένη κίνηση και την απώλεια μυικής μάζας και εύρους τροχιάς.
    Η σωστή και γρήγορη αντιμετώπιση του προβλήματος,μας προλαβαίνει από δυσάρεστες,χρονοβόρες,ψυχοφθόρες και επίπονες καταστάσεις που μπορεί να εξελιχθούν σε χρόνια περιστατικά.

    Όντως η ασβεστοποιός είναι χειρότερη αλλά δεν συμβαίνει κατά βάση στους ώμους ?
    Να ρωτήσω πως μπορεί να εξελιχθεί σε αυτή την μορφή η τεντονόση, είναι καθαρά θέμα χρόνου ή κάνω λάθος ?
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 09-07-10 17:20 #29
    Προεπιλογή
    Ειχα και εγω καποια περιοδο(πριν 7-8 μηνες) αυτον τον πονο σε σημειο που δεν μπορουσα να οδηγησω επειδη με πονουσε και οταν εστριβα το τιμονι.
    Με 1 βδομαδα αποχη απο τα παντα και μονιμη αποχη απο καμψεις με στραβομπαρα μου περασε,τωρα τελευταια που εκανα παλι αυτη την ασκηση για να δω αν με ποναει δεν ειχα καμια ενοχληση.
    Βεβαια ολες οι περιπτωσεις δεν ειναι ιδιες γι`αυτο καλο θα ηταν να επισκεφθεις ενα γιατρο οπως ειπαν και τα παιδια πιο πανω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 09-07-10 17:28 #30
    Προεπιλογή
    σήμερα μιας και έχει περάσει μια μέρα απο την χθεσίνη προπόνηση ψηλαφίζοντας το με ψιλοπονάει οδηγούμαι στο συμπέρασμα οτι είναι κάποιος μικροτραυματισμος εκει...αλλά καλού κακού θα πάω στον φυσικοθεραπευτη της ομάδας να του ριξει μια ματια,πονάω εδώ και λίγο πιο πλάγια ακομη
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Johnn : 09-07-10 στις 17:39
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία