Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 33
  1. 17-11-09 19:40 #16
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης littlejohn το φρικασέ που ανέφερες είναι ένα από τα φαγητά που δεν έφαγα ποτέ γιατί στη θέα του και μόνο ανακατευομαι.
    (
    Ποτέ μη λες ποτέ... Αν φας φρικασέ (χοιρινό με λαχανίδα και σέληνο) της μάνας μου, θα αναθεωρήσεις...

    Όσο για το μπρόκολο και εμένα δεν με τρελαίνει (προτιμώ κουνουπίδι) αλλά για τους λόγους που ανέφερε η Μαρία (αντιοξειδωτικό με πολύ ίνα), μία φορά την εβδομάδα θα το φάω όπως και να`χει.

    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-11-09 19:43 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Machiavelli Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως να πηγαίνουν από αμινοξέα τα ζουζούνια; Οι σχιστομάτηδες που τα τρώνε πάντως βγαίνουν καρατίστες.


    Πλάκα πλάκα, τα έντομα (και ιδίως τα σκουλήκια και οι νύμφες) είναι η καλύτερη πηγή πρωτείνης, με καθαρότητα που συναγωνίζεται 80άρα whey...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-11-09 20:33 #18
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Θα τρώω μεταπροπονητικό σκουλήκι τότε μετά την προπόνηση, αντί να πίνω whey.
    Κι εγώ τρώω μπρόκολο και θα συνεχίσω να τρώω και με ζουζούνια και με καρχαρίες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-04-10 18:32 #19
    Το avatar του χρήστη fotis hks

    Εγγραφή
    06-06-2009
    Περ.
    athens/GREECE
    Μηνύματα
    66
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο monte22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το μπροκολο αν το βρασουμε και μετα το ζεσταινουμε στο φουρνο μικροκυματων χανει θρεπτικα συστατικα??
    οχι....αρκει να βάζεις το φουρνο στο προγγραμα για αποψυξη για 2:30λεπτα....η αλλιως στο 40-60% για 1:30 εως 2 λεπτα......ετσι ουτε το καις και δεν το καταστρεφεις ουσιαστικα.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-04-10 18:45 #20
    building than drugs
    Το avatar του χρήστη Doctorg

    Εγγραφή
    06-06-2008
    Μηνύματα
    1.193
    Προεπιλογή
    Λένε πως το βιολογικό μπρόκολο όταν το βράζεις δεν μυρίζει, απο εκεί λέει το καταλαβαίνεις πως είναι και βιολογικό...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-04-10 18:50 #21
    Το avatar του χρήστη fotis hks

    Εγγραφή
    06-06-2009
    Περ.
    athens/GREECE
    Μηνύματα
    66
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Doctorg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λένε πως το βιολογικό μπρόκολο όταν το βράζεις δεν μυρίζει, απο εκεί λέει το καταλαβαίνεις πως είναι και βιολογικό...
    μμμμ εγω παντως δεν το εχω τσεκάρει (διοτι 2 στις 3 βιολογικο φτιάχνω) ισως να να εχω παθει και ανοσια στη μυρωδια οποτε...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-04-10 19:38 #22
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Εγω παντως δεν εχω δωσει σημασια στην μυρωδια.Ποτε δεν το παρατηρησα.Επισης παντα το πλενω με σκετο νερο και οχι με ξυδι.Μονο και μονο στην ιδεα αηδιαζω,το ξυδι ουτε να το μυρισω δε θελω(σαν τις μελισσες).

    Χαμηλη φωτια και ενα τεταρτο ειναι αρκετο,να μεινουν και λιγες βιταμινες.Για τα μαμουνια τωρα τι να πω,πιστευω οτι μεγαλο μερος κατα το πλυσιμο και βρασιμο θα φευγει.Τα υπολοιπα κανουν παρτυ στο στομαχι
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-04-10 19:57 #23
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    εγω το ξεσκιζω το μπροκολο αλα δεν βρηκα ακομα τροπο
    να αποφευγω τα πρηξιματα στο στομαχι και τα αερια ρε παιδια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-04-10 19:58 #24
    Το avatar του χρήστη fotis hks

    Εγγραφή
    06-06-2009
    Περ.
    athens/GREECE
    Μηνύματα
    66
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τα μαμουνια τωρα τι να πω,πιστευω οτι μεγαλο μερος κατα το πλυσιμο και βρασιμο θα φευγει.Τα υπολοιπα κανουν παρτυ στο στομαχι
    χαχαχαχαχαχχαχα εεεεεεετσι!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 11-04-10 20:13 #25
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGEXX1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω το ξεσκιζω το μπροκολο αλα δεν βρηκα ακομα τροπο
    να αποφευγω τα πρηξιματα στο στομαχι και τα αερια ρε παιδια.
    Αυτο εχει μια βαση.Γενικως τα πρασινα πεφτουν λιγο βαρια κυριως στο εντερο και στο στομαχι,αλλους τους ενοχλει αλλους καθολου.Τωρα δυστηχως δε νομιζω να υπαρχει κανενας τροπος για να αποφυγεις τα παραπανω.Ισως να τρως πολυ μικρες ποσοτητες.Γενικως σε ενοχλουν τα πρασινα η μονο το μπροκολο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 11-04-10 20:15 #26
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο εχει μια βαση.Γενικως τα πρασινα πεφτουν λιγο βαρια κυριως στο εντερο και στο στομαχι,αλλους τους ενοχλει αλλους καθολου.Τωρα δυστηχως δε νομιζω να υπαρχει κανενας τροπος για να αποφυγεις τα παραπανω.Ισως να τρως πολυ μικρες ποσοτητες.Γενικως σε ενοχλουν τα πρασινα η μονο το μπροκολο?
    Αυτο μονο με πειραζει.
    Ετσι εκανα, εριξα τις ποσοτητες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 01-05-11 20:19 #27
    Cool
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jmone Εμφάνιση μηνυμάτων
    βρομάει και όλο το σπίτι μετά και πρέπει ν ανοίξεις όλα τα παράθυρα
    για όλα τα παραπάνω το πέταξα απ τη διατροφή μου κ εγώ
    ασε που δημιουργει και αερια!χαχαχαχα!εγω παντος μαγκες το δουλευω πολυ το μπροκολο,κολαει πολυ με το κρεατικο.και αποτι εχω δει αμερικες κτλ και εκει οι τυποι το εχουν στην αθλητικη τους διατροφη
    Ξεχνα τα σετ και τις επαναληψεις
    Πιασε το σιδερο στα χερια σου και ιδρωσε
    Βαλε κιαλα κιλα,τα σηκωνεις.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 01-05-11 21:15 #28
    Προεπιλογή
    Εντάξει, δεν είναι ό,τι καλύτερο, αλλά υπάρχει και κατεψυγμένο (μπουκετάκια) που βράζει αμέσως. Για όσους δεν έχουν χρόνο, βαριούνται το πλύσιμο και...θέλουν ν' αποφύγουν τα ζουζούνια!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 10-05-11 00:36 #29
    Το avatar του χρήστη Ximerakis

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    105
    Προεπιλογή
    μην λετε βλακεις... ειναι πεντανοστιμο ακομα και βραστο!!! λιγο λεμονι,λαδι και αλατι και ειμαι ικανος να φαω τονους με συνοδια βραστης πατατας και αυγου! δοκιμαστε το! τελειο!!!
    Ο Αϊνστάιν πέθανε, ο Κολόμβος πέθανε. Κι εγώ δεν αισθάνομαι καλά τελευταία...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 10-05-11 00:45 #30
    Προεπιλογή
    Ετοίμασα μπροκολοκατάσταση για αύριο (να ναι έτοιμο όταν γυρίσω απ' τη δουλειά, γιατί αλλιώς θ' αναστενάξουν τα τυροπιτάδικα)
    Έβρασα το μπροκολάκι, βιολογικό παρακαλώ, με καρότα, έχω και σαρδέλες, (έτσι για να μυρίζει ακόμα πιο πολύ το σπίτι και να τρελένεται ο γάτος) λαδάκι, μπόλικο λεμονάκι (και κανα παξιμάδι - ανάλογα με την πείνα).
    Και με βραστή πατάτα μια χαρά είναι, πετάς και κανα σολωμό από δίπλα μαμ, μαμ!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία