Σελίδα 1 από 7 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 97
  1. 31-12-09 23:37 #1
    Προεπιλογή Φατε φαϊ ρε παιδια και αφήστε τα συμπληρώματα
    εχετε σκεφτει ποσο παραπανω φαι θα ετρωγε καποιος για να παρει αυτα που περνει απο ενα συμπληρωμα διατροφης?Δεν ειναι αμαρτια?καθε γνωμη στο θεμα εινα δεκτη
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 01-01-10 00:03 #2
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ANTONISSS Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχετε σκεφτει ποσο παραπανω φαι θα ετρωγε καποιος για να παρει αυτα που περνει απο ενα συμπληρωμα διατροφης?Δεν ειναι αμαρτια?καθε γνωμη στο θεμα εινα δεκτη
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    σιγουρα δεν ειναι φτηνά, αλλα εδω συγκρίνουμε μια δωση συμπλήρωματος πρωτεΐνης (24γρμ πρωτεΐνης) με 100 γραμμ κοτοπουλο (24γρμ πρωτεΐνης περίπου)

    100γρμ κοτοπουλο= 0,63 ευρω (εγω το βρισκω και με 5,50 το κιλο αλλα λεμε μεσο ορο)

    μια συσκευασια 2200 γραμ απο συμπληρωμα ειναι 73 δωσεις και στοιχιζει πανω κατω 50 ευρω /73 =0,69 ευρω

    πρόχειρα το υπολόγισα, για δειτε το ετσι δεν ειναι?!
    αντε γεια
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 01-01-10 00:31 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    αντε γεια
    ναι φιλε μου εχεις δικιο σε αυτα που γραφεις...εγω ρωτησα ποιοσ ο σκοπος των συμπληρωματων οταν υπαρχει το φαι???το οικονομικο ειναι αλλο θεμα...και να κανω και μια παρατηριση...το οτι θα περνεις το συμπλιρωμα δν συμαινει οτι αντικαθηστας το κοτοπουλο π.χ αρα καλυτερα ας μην τα μπερδευουμε τα πραγματα...δν διαφωνω οτι βοηθανε σε μεγαλο βαθμο αλλα ποιος ο λογος της χρησης τουσ οταν υπαρχει το φαι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 01-01-10 00:52 #4
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ANTONISSS Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι φιλε μου εχεις δικιο σε αυτα που γραφεις...εγω ρωτησα ποιοσ ο σκοπος των συμπληρωματων οταν υπαρχει το φαι???το οικονομικο ειναι αλλο θεμα...και να κανω και μια παρατηριση...το οτι θα περνεις το συμπλιρωμα δν συμαινει οτι αντικαθηστας το κοτοπουλο π.χ αρα καλυτερα ας μην τα μπερδευουμε τα πραγματα...δν διαφωνω οτι βοηθανε σε μεγαλο βαθμο αλλα ποιος ο λογος της χρησης τουσ οταν υπαρχει το φαι?

    Το οτι σε πάνε ένα βήμα παραπάνω. Η στερεά τροφή δεν είναι όλες τις ώρες η ιδανικότερη λύση
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 01-01-10 01:45 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ANTONISSS Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι φιλε μου εχεις δικιο σε αυτα που γραφεις...εγω ρωτησα ποιοσ ο σκοπος των συμπληρωματων οταν υπαρχει το φαι???το οικονομικο ειναι αλλο θεμα...και να κανω και μια παρατηριση...το οτι θα περνεις το συμπλιρωμα δν συμαινει οτι αντικαθηστας το κοτοπουλο π.χ αρα καλυτερα ας μην τα μπερδευουμε τα πραγματα...δν διαφωνω οτι βοηθανε σε μεγαλο βαθμο αλλα ποιος ο λογος της χρησης τουσ οταν υπαρχει το φαι?
    οταν μετα την προπονηση χρειαζεσαι μια πηγη πρωτεινης ΑΜΕΣΗΣ ΑΦΟΜΙΩΣΗΣ και το κοτοπουλο απορροφαται σε 2-3 ωρες ΕΝΩ η πρωτεινη(το σεικ) σε 40min πιστευεις πως ειναι καλυτερο τουλαχιστον για εκεινη την ωρα?

    επιπροσθετα, το να κοψεις την πρωτεινη εστω για ενα μηνα θα πρεπει να φας τοσο μεγαλυτερη ποσοτητα τρωφης που πραγματικα θα μπουκωσεις.. δλδ αντε καντο μια 2 μερες αλλα μετα δεν παλευεται πιστεψε με..!!
    ANNA CHAVDAROVNA και τα μυαλα στα καγκελα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 01-01-10 10:04 #6
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ANTONISSS Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχετε σκεφτει ποσο παραπανω φαι θα ετρωγε καποιος για να παρει αυτα που περνει απο ενα συμπληρωμα διατροφης?Δεν ειναι αμαρτια?καθε γνωμη στο θεμα εινα δεκτη
    Σημερα εχουμε 2010. Ανοιξε τον οριζοντα σκεψεων σου και ζύγισε τα θετικα και τα αρνητικα χρησης συμπληρωματων στον αθλητισμο και στον πρωταθλητισμο.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 01-01-10 14:27 #7
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Τα συμπληρώματα είναι κακά, μη παίρνετε συμπληρώματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 01-01-10 15:25 #8

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Machiavelli Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα συμπληρώματα είναι κακά, μη παίρνετε συμπληρώματα.
    xaxaxaxaxa
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 01-01-10 16:37 #9
    Προεπιλογή
    Παιδια καταρχας χρονια πολλα,ευχαριστω για τις γνωμες σας και τις συμβουλες σας.Τωρα βεβαια καταλαβαινετε πως η γνωμη ενως ανθρωπου ειναι δυσκολο να αλλαξει,ειδικα μεσα απο ενα φορουμ.Εκτιμω παντως οτι απαντησατε και σας ευχομαι οτι καλυτερο για το 2009
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 01-01-10 16:41 #10
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ANTONISSS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια καταρχας χρονια πολλα,ευχαριστω για τις γνωμες σας και τις συμβουλες σας.Τωρα βεβαια καταλαβαινετε πως η γνωμη ενως ανθρωπου ειναι δυσκολο να αλλαξει,ειδικα μεσα απο ενα φορουμ.Εκτιμω παντως οτι απαντησατε και σας ευχομαι οτι καλυτερο για το 2009

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερα εχουμε 2010. Ανοιξε τον οριζοντα σκεψεων σου και ζηγησε τα θετικα και τα αρνητικα χρησης συμπληρωματων στον αθλητισμο και στον πρωταθλητισμο.




    Καλή χρονιά, ευτυχισμένο το 2010!
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 01-01-10 17:51 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο albertob30 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οταν μετα την προπονηση χρειαζεσαι μια πηγη πρωτεινης ΑΜΕΣΗΣ ΑΦΟΜΙΩΣΗΣ και το κοτοπουλο απορροφαται σε 2-3 ωρες ΕΝΩ η πρωτεινη(το σεικ) σε 40min πιστευεις πως ειναι καλυτερο τουλαχιστον για εκεινη την ωρα?

    επιπροσθετα, το να κοψεις την πρωτεινη εστω για ενα μηνα θα πρεπει να φας τοσο μεγαλυτερη ποσοτητα τρωφης που πραγματικα θα μπουκωσεις.. δλδ αντε καντο μια 2 μερες αλλα μετα δεν παλευεται πιστεψε με..!!
    Γιατι οταν λεμε για τα συμπληρωματα αμεσως εχουμε στο μυαλο μας μονο την whey?
    Συμφωνω οτι η whey ''δουλευει καλυτερα'' ως προς το BB (κατ εμε μονο μεταπροπονητικα, σε σχεση με τις αλλες πηγες πρωτεινης)

    Βασικα αυτο που θελω να πω ειναι πως ο ρολος των συμπληρωματων ειναι να βοηθησουν, καλυψουν τυχον ελλειψεις στην διατροφη του αθλητη.

    Π.χ. Δηλαδη πως θα παρουμε απο την τροφη την απαραιτητη ποσοτητα για τον αθλητη κρεατινης?? πρεπει δηλαδη να φαμε πολυ μεγαλες ποσοτητες κοκκινου κρεατος. Αρα σε αυτη την περιπτωση η ''σωστη'' χρηση συμπληρωματος κρεατινης εχει θεση στην διατροφη μας.

    Κατα τα αλλα λιγα ειναι τ συπληρωματα που δουλευουν και ''κανουν την αποσβεση'' των χρηματων τους.

    Απλα το θεμα ειναι οτι γενικα ειναι υπερτιμημενα και αλλου πρεπει να δωθει η μεγαλυτερη βαρυτητα, δηλ στην προπονηση πρωτα (κατ εμε) και επισης (μετα) στην διατροφη. μετα ερχονται ολοι οι αλλοι παραγοντες που εκει βρισκονται και τα συμπληρωματα οπου χρειαζονται και αυτοι για να επιτευχθει ο στοχος του αθλητη, οποιος και αν ειναι αυτος (δυναμη, αποδοση, ταχυητητα, μυηκη υπερτροφια κλπ.)
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 01-01-10 18:39 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο noz1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι οταν λεμε για τα συμπληρωματα αμεσως εχουμε στο μυαλο μας μονο την whey?
    Συμφωνω οτι η whey ''δουλευει καλυτερα'' ως προς το BB (κατ εμε μονο μεταπροπονητικα, σε σχεση με τις αλλες πηγες πρωτεινης)

    Βασικα αυτο που θελω να πω ειναι πως ο ρολος των συμπληρωματων ειναι να βοηθησουν, καλυψουν τυχον ελλειψεις στην διατροφη του αθλητη.

    Π.χ. Δηλαδη πως θα παρουμε απο την τροφη την απαραιτητη ποσοτητα για τον αθλητη κρεατινης?? πρεπει δηλαδη να φαμε πολυ μεγαλες ποσοτητες κοκκινου κρεατος. Αρα σε αυτη την περιπτωση η ''σωστη'' χρηση συμπληρωματος κρεατινης εχει θεση στην διατροφη μας.

    Κατα τα αλλα λιγα ειναι τ συπληρωματα που δουλευουν και ''κανουν την αποσβεση'' των χρηματων τους.

    Απλα το θεμα ειναι οτι γενικα ειναι υπερτιμημενα και αλλου πρεπει να δωθει η μεγαλυτερη βαρυτητα, δηλ στην προπονηση πρωτα (κατ εμε) και επισης (μετα) στην διατροφη. μετα ερχονται ολοι οι αλλοι παραγοντες που εκει βρισκονται και τα συμπληρωματα οπου χρειαζονται και αυτοι για να επιτευχθει ο στοχος του αθλητη, οποιος και αν ειναι αυτος (δυναμη, αποδοση, ταχυητητα, μυηκη υπερτροφια κλπ.)

    πρωτα ειναι η διατροφη μετα η προπονηση

    ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΤΣΕ ΚΑΙ ΠΑΙΞΕ ΚΑΜΙΑ 21 ΓΤ ΓΙΑ ΒΒ ΔΕΝ
    ANNA CHAVDAROVNA και τα μυαλα στα καγκελα
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 01-01-10 21:09 #13
    Banned
    Εγγραφή
    22-11-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.896
    Προεπιλογή
    θα ηθελα να σου απαντισω απο κατι που δοκιμασα.

    ενα τριμινο ασχοληθικα γυμναστηριο και φαι μονο!

    αποτελεσμα ηταν να ανεβω στα 92 κιλα. στα οπια ανεβηκε η μυηκη μου μαζα επεσαν τα υγρα μου και το λιπος εμηνε σταθερο. το σωμα μου τιγκα θολομενο με κιλιτσα.

    εδω και 1 μηνα με διατροφη σωστη και συμπληρωματα τα βασικα εχασα 4 κιλα και ξεκινισα να κοβο.

    που θελω να καταλιξω.

    οτι με πολυ φαι θα εχεις το ιδιο αποτελεσμα αλλα και τον παραγοντα λιπη τα οπια δεν τα γλυτονις οπως με τα συμπληροματα.

    οποτε εγω συνεχιζω τα κοτοπουλακια μου και τις σαλατουλες μου και τις πρωτεινες μου και ας ειναι κουραστικο αλλα αυτο που βλεπω πανο μου με κανει και χαμογελαω
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 01-01-10 21:11 #14
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    noz1989 πολύ σωστό το 1ο σου ποστ. Άνοιξε και ενα thread στην ενότητα Νέα Μέλη για να σε γνωρίσουμε, όνομα, ηλικία, πόσα χρόνια γυμνάζεσαι κ.α.

    Θα συμφωνήσω σε όλα μαζί σου εκτός του σημείου που σχολίασε ο albertob30.
    ΠΡΩΤΑ η διατροφή, μετά η προπόνηση και μετά η ξεκούραση. Τουλάχιστον για το bbing...
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 01-01-10 21:22 #15
    Προεπιλογή
    παιδια συμφωνω αλλα αμα το προσεξετε ο καθενας που γραφεται γυμναστηριο πριν καν δει τι προγραμμα θα ακολουθηση κοιταει ποια προτεινη θα παρει...το να εχεις καποια μυικα κιλα και να πρεπει να τα συντιρισεις το καταλαβαινω οτι δν γινεται απλα με φαι αλλα το να πας για να γινεις <<τεραστιος>> εχει καταντηση αστειο...απο τα συμπληρωματα και οτιδηποτε βοηθαει στην μυικη αναπτηξη οι μισοι στην Ελλαδα δεν χορανε να περασουν απο την πορτα..Ελεος δηλαδη
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 7 123 ... ΤελευταίαΤελευταία