Welcome guest, is this your first visit? Create Account now to join.
  • Login:
+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 1 από 3 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 25 από 60

Περ.
    Πειραιας

Question Βοηθεια με νιτρικο,πρωτεϊνη & κρεατινη

Gia sas eime neos sto forum..Shmera agorasa ta exhs simplirota

****φιλε μου πριν κανεις ποστ διαβασε λιγο τους κανονες του φορουμ, γραφεις με greeklish τα οποια δεν επιτρεπονται, αλλωστε οπως θα είδες ολοι γραφουν μονο ελληνικά, βαζεις λινκ με καταστηματα που επεισης δεν επιτρέπετε, γραψε αν θελεις ξανα για ποια προιοντα ενδιαφερεσε χωρις να παραπέμπεις σε καποιο κατάστημα, καλος ηρθες στο φορουμ****
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kostas852456 : 11-01-10 στις 22:51

Retired Admin
    Περ.
    Cyprus

Προεπιλογή

kostas852456 ελπιζω να βλεπεις την παρατηρηση. Η παρεα του φορουμ ειναι σε θεση να σε βοηθησει σε ο,τι χρειαστεις.
    Nasser Ammari

Περ.
    Πειραιας

Προεπιλογή

Συγνώμη που δε διαβασα τους κανονες..ξαναποσταρω καινουργιο θέμα.Ευχαριστώ.

Administrator

Προεπιλογή

Μην ανοίξεις νεο θεμα,στο ήδη υπαρχον βαλε τα προϊοντα που θες να ρωτησεις...Καλως ήρθες,πέρνα και από τα Νεα Μελη να κανεις ένα χαιρετισμο !!

Περ.
    Πειραιας

Question Βοήθεια με κατι συμπληρώματα..

Γεια σας ειχα χαναποσταρει ενα thread ιδιο μονο που δε συμφωνουσε στους κανόνες.
    Εδω και κάτι μήνες κάνω προπονηση με βαρη και χρησιμοποιούσα μια πρωτεινη τηs eas τη Myoplex original.H διατροφή μου ειναι καλή (πιστευω).και εχω δει κάτι αλαγες στο σωμα μου.πολύ μικρές ομος.Γιαυτό αποφασισα να παρω αλλα σημπληροματα διατροφης τα οποια ειναι τα εξής:
    Six Star Muscle Professional Strength Creatine
    2x Πρωτεϊνη FREAK FIX MUSCLE WHEY 908gr
    Nano Vapor νιτρικό οξύ.
    Το πρόβλημα που έχω είναι οτι δε ξέρω τι δοσολογίες να περνω,τι ωρες να τα παίρνω,πως να τα πέρνω(ποσοτητα νερου κλπ).Επίσης έχω μπερδεφτεί μαυτη τη προτεινη γιατι περιέχει κρεατινη αν δεν κανω λαθος και δε ξερω γενικά πος να τα σινδιασω στη διαρκεια της μερας και τα 3..επίσης θα ήθελα να μαθω τι διατροφη να κανω ακριβως για maximum αποτελέσματα(συνχωρέστε με που αναφέρομε και στη διατροφη ενώ μιλαμε για συμπληρώματα) γιατι μη ξεχνάμε οτι τα αποτελεσματα που θέλουμε εξαρτωντε από τη διατροφη!Γυμναστήριο κανω 4 φορές τη βδομαδα(Δ.Τ.Τ.Π).Εχω 1.86 ύψος βάρος 73 κιλα και ηλικία 19.5.Θέλω τη βοήθεια σας που είστε έμπειροι στο χωρο σε όλα τα θέματα του αθλητισμού γιατί αν παω να κάνω εγώ δίκες μου δοσολογίες προγράματα κλπ σα μη έμπειρος σε τέτοιου είδους θέματα κατα 90% θα κάνω πολλά λαθη.
    Σας ευχαριστώ πολύ που διαβάσατε τις απορίες που έχω και ελπίζω να με βοηθήσετε.

Retired Μod
    Περ.
    κατερινη

Προεπιλογή

κωστας μονο που το διαβαζω ζαλίζομαι........

σε γενικες γραμμες η πρωτεινη ειναι κυριος για μετα την προπονηση, το νιτρικο πριν την προπονηση και η κρεατινη αφου εχεις κανει υπερπλήρωση με δυο δόσης την ημερα, μετα μια φορα τη μερα, πρωι, πριν την προπονηση η μετα.

εχει μεσα και το συμπληρωμα πρωτεινης κρεατινη αρα μαλλον εξτρα κρεατινη δε σου χρειαζεται κακος την πηρες, και γενικα κακος τα πήρες πριν να ξερεις που χρησιμεύουν ολα αυτα και χωρις να γνωριζεις πως δουλευουν.

ρωτα κατι ενα ενα γιατι με επιασε πονοκεφαλος.
    ψυχραιμία, τώρα με το πρωτογενές πλεόνασμα θα τρέχουν τα δανεικά από τα μπατζάκια μας !

Περ.
    Πειραιας

Προεπιλογή

οντος εχεις δικιο εκθεση εγραψα..λοιπον προτα απ ολα φανταζομε ειδες τι περιεχει η προτεινη αυτη..ειναι αρκετη η δοση κρεατινης που χει?τι δοσεις να περνω?

Περ.
    Πειραιας

Προεπιλογή

καθαρη προτεινη ειχα ζητησει κ τη κρεατινη στην αρχη μ χε δοσει μια αλλη προτεινη αλλα δε μου βγεναν τα λεφτα κ μ δοσε αυτη..τεσπα..πεσ μ αν μπορεις τι προτεινεις να κανω με τα 3 σιγκεκριμένα.ευχαριστώ

Retired Μod
    Περ.
    κατερινη

Προεπιλογή

συζητάμε σε τελείως λαθος βαση αλλα τεσπα,

κρεατινη τις μερες που γυμνάζεσαι παρε το πρωι, και μετα την προπονηση μαζι με την πρωτεινη, τις μερες που δε γυμναζεσαι μονο το πρωι 5 γραμ.

νιτρικο προς το παρον μην ανοίγεις καθολου το κουτι δεν το χρειάζεσαι, αστο για αργότερα (εγω ακομη δεν εχω πάρει τετοιο πραγμα )

ριξε και εδω μια ματια http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=6623 για να μπεις λιγο στο ''πνευμα''
    ψυχραιμία, τώρα με το πρωτογενές πλεόνασμα θα τρέχουν τα δανεικά από τα μπατζάκια μας !

Περ.
    Πειραιας

Προεπιλογή

ενταξει τωρα καταλαβα τη διαφορα τους!αλλα το θεμα ειναι αλλο..το σομα μπορει τη μερα να "χρησιμοποιησει" 5γρ κρεατινης περιπου..η προτεινη π χω λει στα 2 scoops τοσο προτεινη κλπ..στο απο κατω πινακακι ομος λει και κατι αλλο κ στο τελος λει 6450mg..sto 6450mg εμπεριεχοντε ολα μαζι οσα λει απο κει και κατω συνολικα?

Περ.
    Πειραιας

Προεπιλογή

για να χερω να μη κανω ξεπερασμα οριου της κρεατινης..μ ειχε κολισει στο μιαλο οτι με το 6450 αναφερετε σε ποσοτητα κρεατινης..:S..επισης μου χαν πει να περνω τη κρεατινη μονη τησ με μια μπανανα μετα τη προπονηση και καθολου προτεινη..να κανωτο μιξ προτεινης και κρεατινης που μου πες?επισης να πεινω αμέσος πολυ νερό γιατι παει στη τουαλετα το πιο πολι νεροα ν πιω πολι..και να πινω προτεινη κ πριν κιμιθω?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kostas852456 : 12-01-10 στις 02:15

Περ.
    sto planiti "xapi"

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostas852456 Εμφάνιση μηνυμάτων
    για να χερω να μη κανω ξεπερασμα οριου της κρεατινης..μ ειχε κολισει στο μιαλο οτι με το 6450 αναφερετε σε ποσοτητα κρεατινης..:S..επισης μου χαν πει να περνω τη κρεατινη μονη τησ με μια μπανανα μετα τη προπονηση και καθολου προτεινη..να κανωτο μιξ προτεινης και κρεατινης που μου πες?επισης να πεινω αμέσος πολυ νερό γιατι παει στη τουαλετα το πιο πολι νεροα ν πιω πολι..και να πινω προτεινη κ πριν κιμιθω?
    Aναφερεται σε ολα τα κατω που εχει + + + + +
    Δεν εχει απο πισω της ενα ξεχωριστο χαρτακι απο τον εοφ που να λεει ποση κρεατινη περιέχει ?
    Διαβασε το αρθρο της μεταπροπονητικης διατροφης για να σου λυθουν οι αποριες ... Προφανως θα πιεις και πρωτεινη ...
    Το βραδυ φαε δυο γιαουρτια ή cottage. Η whey για το βραδυ ειναι αχρηστη...
    Καταρχας φιλε μου ποσο καιρο γυμναζεσαι και ποσο καιρο κανεις διατροφη ?
    Burn your muscles not your soul...

Retired Μod
    Περ.
    κατερινη

Προεπιλογή

το καλύτερο θα ηταν να ξεκινήσει ο φιλος μας διαβάζοντας αυτο Διατροφη για αρχαριους και οχι μονο...

Περ.
    Πειραιας

Προεπιλογή

δε λει ξεχωριστα ποση κρεατίνη εχει..εχει μονο τον αριθμο που ανέφερα πυ είναι οποσ ειπες για ολα αυτα που εχουν +..γυμναστικη κανω εδω και 2 χρονια και διατροφη για ογκο τη χεκινισα τον αυγοθστο χορις σιμπλιροματα στην αρχη..τα σιμπλιροματα τα ξεκινισα σιγα σιγα..σημερα μετα το gym ηπια τη προτεινη 1.5 scoup με νερο (400ml) και μετα απο λιγο σε αλλο shaker 1 scoup kreatinh me nero(350 ml) μαζι με μια μεγαλη κουταλια μελι..καλα εκανα?το βραδυ εκτος απο αυτα που μου ανεφερες μπορω να πινω μονο 200 μλ γαλα πριν κιμιθω?ευχαριστω για το λινκ εχει πολυ χρησιμες πληροφοριες!!επισεις ειναι φισιολογικο που πιγλενω συνεχεια για κατουρημα απο το πολυ νερο?η να το πινω λιγο λιγο για να μη φευγει στη τουαλετε το πολυ?

Moderator
    Περ.
    Restricted Area

Προεπιλογή

Αμέσως μετά τη προπόνηση πρωτείνη, κρεατίνη και μέλι όλα μαζί.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις

Περ.
    sto planiti "xapi"

Προεπιλογή

δε λει ξεχωριστα ποση κρεατίνη εχει..εχει μονο τον αριθμο που ανέφερα πυ είναι οποσ ειπες για ολα αυτα που εχουν +..γυμναστικη κανω εδω και 2 χρονια και διατροφη για ογκο τη χεκινισα τον αυγοθστο χορις σιμπλιροματα στην αρχη..τα σιμπλιροματα τα ξεκινισα σιγα σιγα..σημερα μετα το gym ηπια τη προτεινη 1.5 scoup με νερο (400ml) και μετα απο λιγο σε αλλο shaker 1 scoup kreatinh me nero(350 ml) μαζι με μια μεγαλη κουταλια μελι..καλα εκανα?το βραδυ εκτος απο αυτα που μου ανεφερες μπορω να πινω μονο 200 μλ γαλα πριν κιμιθω?ευχαριστω για το λινκ εχει πολυ χρησιμες πληροφοριες!!επισεις ειναι φισιολογικο που πιγλενω συνεχεια για κατουρημα απο το πολυ νερο?η να το πινω λιγο λιγο για να μη φευγει στη τουαλετε το πολυ?
    Aπο την διατροφη σου δεν εβλεπες αποτέλεσμα ? Εισαι σιγουρος οτι την εκανες σωστα?
    Μεταπροπονητικα πιες την κρεατινη πρωτα και μετα απο 20 λεπτα την πρωτεινη με το μελι. Και γω που πέρνω φορμουλα ετσι την παιρνω. Το νιτρικο αστο στην ακρη προς το παρων.
    Για το γαλα που ειπες προτιμησε τα γιαουρτακια ή το κοτατζ...Στανταρ λυσεις και απλες ...
    Μια συμβουλη επετρεψε μου να σου δωσω και ελπιζω να μην με παρεξηγησεις... Μην πηγαινεις στα μαγαζια και ψωνιζεις οτι σου πασαρουν. Ειδικα απο αυτο που πηγες και πηρες οι τυποι ειναι οτι να ναι (βλεποντας τα συμπληρωματα σου καταλαβα απο που απλα δεν μπορω να αναφερω εξαιτιας των κανονισμων). Πασαρουν οτι θελουν για να ξεπουλουν και σε φορτονουν ενα καρο αχρηστα πραγματα. Πχ δεν χρειαζοταν να παρεις το νιτρικο τωρα και μπορουσες να δωσεις τα χρηματα σου να παρεις μια πολυ σωστη πρωτεινη και οχι αυτη (στα 64γρ εχει μονο 34 γρ πρωτεινη σχεδον 50%).Φτιαξε καλα τη διατροφη σου και μην πονταρεις πανω στα συμπληρωματα για να γινεις.

Περ.
    Πειραιας

Προεπιλογή

δικιο εχεις μου πασαραν οτι να νε..απο τη διατροφη που εκανα εβλεπα λιγα αποτελεσματα και δεν επερνα σιμπλιροματα γιατι οτι ηταν να φαω το βρησκα ετοιμο στο σπιτι..τορα ομοσ το χειμωνα μενω μονος μου γιαυτο θελω και σιμπλιροματα να αυξησω τον ογκο μου αλλα και τη δυναμη μου..αλλα και παλι δε υπολογιζω μονο στα σιμπλιροματα..τροω φαγητα πλοουσια σε προτεινη και υδαταντηρακες οπος πρεπει!καλα δεν ειναι 34 gr προτεινης μετα τη προπόνηση?

Master of Pain

Προεπιλογή

Κωστα εισαι απο0 θεσ/νικη;;;

Περ.
    sto planiti "xapi"

Προεπιλογή

δικιο εχεις μου πασαραν οτι να νε..απο τη διατροφη που εκανα εβλεπα λιγα αποτελεσματα και δεν επερνα σιμπλιροματα γιατι οτι ηταν να φαω το βρησκα ετοιμο στο σπιτι..τορα ομοσ το χειμωνα μενω μονος μου γιαυτο θελω και σιμπλιροματα να αυξησω τον ογκο μου αλλα και τη δυναμη μου..αλλα και παλι δε υπολογιζω μονο στα σιμπλιροματα..τροω φαγητα πλοουσια σε προτεινη και υδαταντηρακες οπος πρεπει!καλα δεν ειναι 34 gr προτεινης μετα τη προπόνηση?
    Υπολογισε τι πρεπει να παιρνεις και δες. Κανε και τον κοπο να διαβασεις τα θεματα τις διατροφης. Θα σου διαλυθουν πολλες αποριες.
    Οσο για το μαγαζι αυτο αν δεν θες να παιρνεις συγκεκριμενα πραγματα τοτε μην πηγαινεις. Εγω τον εκραξα χθες. Πηγα να παρω cell tech και μου τα πρηζε μιλαμε να μην παρω παλι αυτη και να παρω αυτη που σου προτεινε και σενα ( τι συμπτωση εεε??) Και ακου τωρα αιτιολογια... Οτι θα συνιθισει ο οργανισμος μου αυτο το συμπληρωμα και δεν θα μου δουλευει

Περ.
    Πειραιας

Προεπιλογή

απο Αιγινα ειμαι..
    ελεος τι αιτιολογια ηταν αυτη εμενα μ προτεινε τη cell tech.. τπτ καλιτερο δε μπορουσε να βρει να σου πει?
    καλη δεν ειναι και αυτή που εχω πάρει?

Περ.
    sto planiti "xapi"

Προεπιλογή

απο Αιγινα ειμαι..
    ελεος τι αιτιολογια ηταν αυτη εμενα μ προτεινε τη cell tech.. τπτ καλιτερο δε μπορουσε να βρει να σου πει?
    καλη δεν ειναι και αυτή που εχω πάρει?
    Φαινεται οτι στο καταστημα που πηγες εσυ θα ειχαν περισεψει η cell tech χααχαχχα
    Δεν την εχω δουλεψει ποτε φιλε μου να σου πω ...Μονο cell tech εχω δουλεψει και ήμουν πολυ ευχαριστημενος. Και απο πρηξιμο και αυξηση δυναμης και οταν την εκοψα δεν επεσα τοοοοοοσο πολυ που μου λεγαν ολοι (ειδικα στα βαρη δεν επεσα καθολου)... Τωρα ήθελα να παρω την mdy αλλα εκανε 50 ευρω και δεν μου περισευαν ... Τωρα που τα πηρες τι ψαχνεις να βρεις... πιες τα και βλεπεις τα αποτελεσματα. Εκτος αν βρεις κανεναν να τα θελει να του τα πουλησεις και με αυτα τα λεφτα να παρεις αλλα

Περ.
    Πειραιας

Προεπιλογή

θα τα δοκιμασω και θα σου πω!!παντος το nano vapor το δοκιμασα σημερα πριν τη προπονηση και ειδα τεραστια διαφορα και δε πηρα 1 scoop λιγο λιγοτερο πηρα!!τεραστια διαφορα ειδα!!να ροισω κατι αλλο..μολις εκανα το μεταπροπονητικο γευμα που ανεφερα πριν μετα απο 1 ωρα περιπου πηγα 2 φορες για κατουρημα..αυτο οφειλετε στο πολυ νερο ετσι?ειναι καλο που κατουραω πολες φορες απο το πολυ νερο?

Περ.
    sto planiti "xapi"

Προεπιλογή

θα τα δοκιμασω και θα σου πω!!παντος το nano vapor το δοκιμασα σημερα πριν τη προπονηση και ειδα τεραστια διαφορα και δε πηρα 1 scoop λιγο λιγοτερο πηρα!!τεραστια διαφορα ειδα!!να ροισω κατι αλλο..μολις εκανα το μεταπροπονητικο γευμα που ανεφερα πριν μετα απο 1 ωρα περιπου πηγα 2 φορες για κατουρημα..αυτο οφειλετε στο πολυ νερο ετσι?
    Ναι απο το νερο ειναι μην αγχωνεσε... Εγω οση ωρα σου απανταω εχω παει 3 φορες να κατουρισω Πινε καργα νερο ...
    Προφανως και θα ειδες διαφορα αλλα εχω διαβασει εδω μεσα οτι δεν λεει και πολλα αυτο το νιτρικο και υπαρχουν αλλα παρα πολυ καλυτερα. Προσοπικα δεν εχω παρει και ουτε το εχω σκοπο γιατι εχω ενα θεματακι με τις ψυχοδραστικες ουσιες που ριχνουν μεσα σε αυτα. Επισης μην ξεχνας και το placebo effect

Περ.
    Πειραιας

Προεπιλογή

πινω ισα μεε 7 λιτρα νερο..τι κακό μπορει να μου κάνει το νιτρικό?αυξανει τη πιεση?(θα λειψω για λιγο τορα.)

Περ.
    sto planiti "xapi"

Προεπιλογή

πινω ισα μεε 7 λιτρα νερο..τι κακό μπορει να μου κάνει το νιτρικό?αυξανει τη πιεση?(θα λειψω για λιγο τορα.)
    Μπομπα εισαι απο νερο
    Το νιτρικο απαγορευετε σε ατομα τα οποια εχουν καποιο ιστορικο με ψυχολογικα προβληματα οπως πχ η καταθλιψη γιατι μπορει να τους τα επαναφερει ή να τους το επιδυνοσει. Απο αρκετες μαρτυριες εχω ακουσει οτι οταν εκοψαν το νιτρικο δεν ειχαν ορεξη για γυμναστικη oυτε ενεργεια και ειχαν ενα μικρο αισθημα καταθλιψης. Τα ιδια μου ειπαν και γιατροι. Γιαυτο και μονο προσοπικα εγω δεν το διακυνδινευω και το θεωρω σαν ενα συμπληρωμα για προχορημενους αθλητες. Που φτανουν να κανουν παγκο 120 κιλα ας πουμε και δεν μπορουνε να ανεβουν αλλο.

+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 1 από 3 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές