Θέμα: Σκολιωση

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 22

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 19-01-10 20:04 #1
    Προεπιλογή Σκολιωση
    ......................
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aaabasilis : 29-07-10 στις 01:11
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-01-10 02:55 #2
    Προεπιλογή
    Είχα σκολίωση μικρός 11 χρονών. Όχι σοβαρή έπρεπε να με παρατηρήσει σκυφτό η παιδίατρος(να'ναι καλά). Μου πρότεινε να αγοράσω ένα μονόζυγο και απλά να κρεμιέμαι όσο μπορώ. Θυμάμαι κρεμόμουν σαν την τσίτα αρκετά λεπτά κάθε μέρα. Τελικά το ξεπέρασα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-01-10 16:11 #3
    Το avatar του χρήστη outnumb

    Εγγραφή
    08-01-2010
    Περ.
    North, very north
    Μηνύματα
    158
    Προεπιλογή
    Τα βαρη δε θα τα συνιστουσα για τη σκολιωση. δες και σ' αυτο το λινκ καποιες ασκησεις που θα σε βοηθησουν http://www.iscoliosis.com/articles-exercise.html
    Μπορεις ακομα να ενδυναμωσεις κοιλιακους και ραχιαιους και να κανεις και αρκετες διατασεις
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη outnumb : 22-01-10 στις 16:15
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-03-11 13:08 #4
    Προεπιλογή
    Γεια σε ολους σας θελω βοηθεια.Κανω προπονηση με βαρη 9 χρονια εχω ενα πονο χαμηλα στην μεση,πηγα σε ορθοπαιδικο εβγαλα ακτινογραφια και εγινε διαγνωση σκολιωσης ενηλικων.Θα μπορω πια να κανω κανονικη προπονηση με ελευθερα βαρη ορθιος?,και ειδικα την αγαπημενη μου ασκηση που ειναι το σκουτ?? εστω και με βαρη 40% κατω απο πριν? συγχαρητηρια για την σελιδα!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-03-11 13:47 #5
    Προεπιλογή
    ^ Καλως ηρθες φιλε μου.. περασε μια βολτα κι απ τα νεα μελη να σε καλως ορισουμε και να γνωριστουμε καλυτερα..

    Το γιατρο που το διεγνωσε τον ρωτησες πανω στο θεμα?
    WeGoDsKiLLz
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-03-11 15:38 #6
    Προεπιλογή
    Ναι του εκανα διαφορες ερωτησεις πανω στο θεμα, μη βαζεις πολλα κιλα μου ειπε,δεν μου εδωσε σαφεις απαντησεις ομως. Ηταν γιατρος του ικα και ξερεις αυτοι με τα χιλια ζορια μιλανε...Αν γνωριζεις το θεμα, το εχεις ξανασυναντηση απαντησε μου ειδικα με το σκουοτ με ενδιαφερει μηπως δεν πρεπει να κανω καθολου..
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 30-03-11 15:55 #7
    Προεπιλογή Σκολιωση Ενηλικων
    Γεια σε ολους σας! Παρακολουθω την σελιδα καιρο εχετε κανει πολυ καλη δουλεια! σημερα γραφτηκα στο φορουμ για να μου πειτε την αποψη σας πανω στο προβλημα που εχω, και εγινε διαγνωση τελευταια σκολιωση ενηλικων.Κανω προπονηση με βαρη 9 χρονια ειμαι 31 χρονων.Θα μπορω απο εδω και στο εξης να κανω προπονηση με ελευθερα βαρη ορθιος? και ειδικα σκουοτ? εστω και με λιγα κιλα? τις ερωτησεις αυτες τις εκανα και στον γιατρο αλλα δεν πηρα σαφεις απαντησεις μη βαζεις πολλα κιλα μου ειπε και να κανεις κοιλιακους να εχεις σφηχτη κοιλια αυτο θα σε βοηθησει.Αν γνωριζει κανεις το θεμα θα με βοηθησει πολυ.Χαιρομαι πολυ που εγινα μελος να θετω και εγω τα ερωτηματα μου πανω στην προπονηση ,και διατροφη και σε οτι αλλο θεμα με απασχολει για την σωματικη διαπλαση που ολοι αγαπαμε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-06-12 14:06 #8
    Προεπιλογή σκωλιωση
    γεια σας εχω σκωλιωση σε μικρο βαθμο.θα ηθελα να ρωτησω αν το κολυμπι βοηθαει πραγματικα και τι ασκησεις πρεπει να κανω για βελτιωσω την πλατη μου
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 12-06-12 14:09 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ακης ψαρακας Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια σας εχω σκωλιωση σε μικρο βαθμο.θα ηθελα να ρωτησω αν το κολυμπι βοηθαει πραγματικα και τι ασκησεις πρεπει να κανω για βελτιωσω την πλατη μου
    Ξερω πως βοηθαει παρα πολυ το μονοζυγο!
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 12-06-12 14:20 #10
    Το avatar του χρήστη Νικος Τ.

    Εγγραφή
    27-04-2012
    Περ.
    Heraklion,Crete
    Μηνύματα
    193
    Προεπιλογή
    γεβικα βοηθαει η σωστη γυμναστικη και ειδικα το μονοζυγο αλλωστε δεν ειναι σπανια φαινομενο σχεον υο 95% εχει
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 12-06-12 14:40 #11
    Προεπιλογή
    αμα λετε μονοζυγο εννοειτε απλα ανεβοκατεβασματα στο μονοζυγο??
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 12-06-12 14:42 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ακης ψαρακας Εμφάνιση μηνυμάτων
    αμα λετε μονοζυγο εννοειτε απλα ανεβοκατεβασματα στο μονοζυγο??
    Ελξεις στο μονοζυγο η και το κρεμασμα βοηθαει αμα δε μπορεις να κανεις ελξεις!
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση