Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 40
  1. 22-01-10 01:10 #1
    Talking My log!!!time for cutting!!!
    Μιας και το εχω παρει σοβαρα και εχω κολισει αγρια με το να δω το σωμα μ γραμμωμενο με οσο λιγοτερο λιπος και νερο γινεται κανω αυτο το ημερολογιο για να σας ενημερωνω για την προοδο μ οσο ποιο συχνα μπορω...
    Λοιπον επειτα απο πολλα λαθοι στην διατροφη μ επιτελους εχω μια αρκετα καλη διατροφη θα ελεγα την οποια θα τειρω καθε μερα οπως πρεπει!!!

    ΔΙΑΡΚΕΙA:

    22ιανουαριου-29απριλιου

    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ:

    Τις πρωτες 5 βδομαδες θα ειναι ποιο full απο αεροβικες ασκησεις...χωρις αυτο να ενοχλει την προπονηση μ με τα βαρη!τα βαρη θα γινονται συνηθως στην αρχη και στο τελος θα κανω 30λεπτα τρεξιμο σε στα8ερο ρυθμο(για την 1η βδομαδα)
    Την 2η βδομαδα ξεκιναω ποιο εντατικα δλδ τρεξιμο και το πρωι και το απογευμα 1ωρα ελιπτικο και 30 λεπτα τρεξιμο +κιλιακους
    Την 4η βδομαδα το ελιπτικο θα γινει 1ωρα και 30 λεπτα και το τρεξιμο 30λεπτα+κιλιακους
    Την 6η βδομαδα θα μειωσω το αεροβιο και θα ξεκινισω το εξης προγραμμα
    Δευτ. Στηθος - Δικεφαλοι - κοιλιακοι+ραχιαιοι
    Τρ. Πλατη - τρικεφαλοι - κοιλιακοι+ραχιαιοι
    Τετ. Πόδια - ώμοι
    Πεμ. Στηθος - Δικεφαλοι - κοιλιακοι+ραχιαιοι
    Παρ. Πλατη - τρικεφαλοι - κοιλιακοι+ραχιαιοι
    Σαβ. Ποδια-ομοι
    Κυρ. Εκκλησια!!!xD
    οι επαναληψεις μ θα ειναι 15-20 αναλογος την ασκηση και τα κιλα...

    οσον αφορα την διατροφη π ακολουθω ειναι η εξης:

    9:00 πμ 2 scoop+αμινοξεα + 70gr Βρώμη + gala 1%
    11:30 πμ 8 ασπράδια , ½ αγγούρι ή ενα τοστ ολικης(οπου στην συνεχεια θα μειωσω και αλο τους υδατανθρακες δλδ θα φιγει το τοστ και θα βαλω ποιο πλ πρασινο
    2:00 μμ 200γρ κοτόπουλο + 1 πατάτα + σαλατα μαρουλι
    3:30 μμ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
    6:00 μμ 2 Scoop+αμινοξεα +γαλα 1%+σαλατα μαρουλι με τονο!
    6:30 μμ σαλατα μαρουλι η κατι αλλο πρασινο+μηλο
    9:00 μμ σολωμο η τονο με σαλατα μαρουλι 1κουταλια ελαιόλαδο
    11:00 μμ 1 η 2 γιαουρτακια 2% η 1γιαουρτι και κατι λιγο πρασινο....
    θα γινουν καποιες αλλαγες στην συνεχεια ωστε να μειωσω τον υδατανρθακα!

    Τα συμπληρωματα π χρησιμοποιω ειναι τα εξης:
    Myofusion
    animal cats
    και σκεφτομαι να παρω και βιταμινες....


    ΣΤΟΧΟΣ!!!
    O στοχος μ οπως ειπα ειναι οτι θελω να δω το σωμα μ γραμμωμενο...σημερα εκανα λιπομετρηση και εχω 12-13%λιπος...θα ειναι δισκολο να κατεβω αλλα τπτ δεν γινεται χωρις να το προσπα8ησεις

    θα σας ενημερωνω συχνα με την προοδο μ...γτ ο στοχος ειναι στοχος
    ΚΑΛΗ Μ ΤΥΧΗ!!!
    τα αγαθα κοποις κτωνται
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-01-10 01:13 #2
    Προεπιλογή
    ξεχασα να πω οτι κανω και επιπλεον 2 φορες την εβδομαδα κιλιακους σε μαθημα
    τα αγαθα κοποις κτωνται
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-01-10 09:43 #3
    Προεπιλογή
    Έχω δύο ενστάσεις.

    Η πρώτη είναι, -- γιατί ξεκινάς τόσο νωρίς κόψιμο? Έχεις αρκετά χαμηλά ποσοστά λίπους ήδη και δεν νομίζω ότι θα χρειαστείς πάνω από 12 εβδομάδες για να κατέβεις σε χαμηλότερα, μονοψήφια ποσοστά! Θα φτάσει το καλοκαίρι και μετά θα είσαι κουρασμένος... Εγώ στην θέση σου θα ξεκινούσα κόψιμο από Μάρτη και μετά...

    Η δεύτερη ένσταση έχει να κάνει με το τρέξιμο. Γιατί τόσο τρέξιμο? Θα κοπείς πολύ πολύ καλύτερα με μεσαία προς έντονη αερόβια ( περπάτημα, ποδήλατο, ελλειπτικό κτλ) χωρίς να διακινδυνέψεις να χάσεις πολύ μυικό ιστό...
    Εκτός και αν κάνεις συγχρόνως και προπόνηση για κάποιο άθλημα που χρειάζεται τρέξιμο, οπότε πάω πάσο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-01-10 11:39 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Littlejohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω δύο ενστάσεις.

    Η πρώτη είναι, -- γιατί ξεκινάς τόσο νωρίς κόψιμο? Έχεις αρκετά χαμηλά ποσοστά λίπους ήδη και δεν νομίζω ότι θα χρειαστείς πάνω από 12 εβδομάδες για να κατέβεις σε χαμηλότερα, μονοψήφια ποσοστά! Θα φτάσει το καλοκαίρι και μετά θα είσαι κουρασμένος... Εγώ στην θέση σου θα ξεκινούσα κόψιμο από Μάρτη και μετά...

    Η δεύτερη ένσταση έχει να κάνει με το τρέξιμο. Γιατί τόσο τρέξιμο? Θα κοπείς πολύ πολύ καλύτερα με μεσαία προς έντονη αερόβια ( περπάτημα, ποδήλατο, ελλειπτικό κτλ) χωρίς να διακινδυνέψεις να χάσεις πολύ μυικό ιστό...
    Εκτός και αν κάνεις συγχρόνως και προπόνηση για κάποιο άθλημα που χρειάζεται τρέξιμο, οπότε πάω πάσο...
    γτ δινω πανελεινηες και δεν θα μπορω να κανω γυμναστηριο ...=(

    οχι δεν κανω προπονηση για καποιο αλλο αθλημα...δλδ ποσο περπατημα ποδηλατο ελληπτικο κτλ να κανω?
    τα αγαθα κοποις κτωνται
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-01-10 01:44 #5
    Προεπιλογή
    μαγκες η κρεατινη βοηθαει στην γραμμωση σωστΑ?δινοντας καλιτερα πριξηματα και ενεργεια...αλλα ιπαρχει κρεατινη σε καψουλες?θα με βοηθησει αν την παρω απο τωρα?
    τα αγαθα κοποις κτωνται
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-01-10 10:35 #6
    Το avatar του χρήστη -Nikolakis-

    Εγγραφή
    21-11-2009
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    309
    Προεπιλογή
    γεια χαρα φιλε μου!!!Ευχομαι να πετυχεις αυτο που θελεις...λοιπον,καπου μεσα στο φορουμ ειχα διαβασει οτι εχει και η κρεατινη τα καλα της σε περιοδο κοψιματος...εγω προσωπικα οταν κοβω,δεν την χρησιμοποιω.Δεν υπαρχει καποιος συγκεκριμενος λογος απλα εχω συνηθισει ετσι....Και γω εχω ξεκινησει να κοβω απο τωρα...οι προσδοκιες μου ειναι ιδιες με τις δικες σου...να δω το σωμα μου με οσο το δυνατον λιγοτερο λιποσ γινεται...προσεχε ομωσ την διαιτα σου...μην μπεις με τη μια στα βαθια...επειδη εχεις 4 ολοκληρους μηνες να κοψεις,προσπαθησε να κατανειμεις την ποσοτητα του φαγητου σου σωστα....καλη επιτυχια στις εξετασεις σου και κατι αλλο...να ξερεις οτι η διαιτα,το ''κοψιμο'',η γραμμωση, πες το οπως θες....ειναι συνεχης ψυχολογικος πολεμος του σωματος με το μυαλο σου....μην επαναπαυτεις οταν δεις το αποτελεσμα να πλησιαζει...βαλε το κεφαλι κατω και συνεχισε το μεχρι το τελος...το να πετυχεις μονοψηφιο ποσοστο λιπους,μονο ευκολο δεν ειναι..ειδικα για εμας τους νεους(19 χρονων ειμαι) που το στομαχι μας θελει φαγητο καθε ωρα και στιγμη..χαχαχα!!!
    "there is no reason to be alive if you can't do deadlift"
    Jón Páll Sigmarsson
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-01-10 11:46 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jud0ka Εμφάνιση μηνυμάτων
    μαγκες η κρεατινη βοηθαει στην γραμμωση σωστΑ?δινοντας καλιτερα πριξηματα και ενεργεια...αλλα ιπαρχει κρεατινη σε καψουλες?θα με βοηθησει αν την παρω απο τωρα?
    Και εγώ που είμαι σε κόψιμο παίρνω κρεατίνη. Βοηθάει στο γυμναστήριο να μην πέσεις σε δύναμη (λόγω δίαιτας) και δίνει και λίγο αντοχή παραπάνω (μη περιμένεις θαύματα όμως)...
    Προς το παρόν παίρνω την creapure της reflex (monohydrate καθαρή κρεατίνη σε σκόνη), 5γρ. την ημέρα, χωρίς load.
    Υπάρχει και σε χαπάκι κρεατίνη και λένε ότι η Kre-alkalyn είναι αρκετά καλή και αν και monohydrate δε σου βάζει νερά...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 23-01-10 11:58 #8
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -Arnold- Εμφάνιση μηνυμάτων
    επειδη εχεις 4 ολοκληρους μηνες να κοψεις
    Δηλαδή μετά τον Μάιο δε μπορείς να κόψεις; Εγώ θα έλεγα ότι τότε είναι η καλύτερη περίοδος για γράμμωση, μιας και με τη ζέστη δε τραβιέται το πολύ φαγητό.
    Jud0ka πάντα βοηθάει η κρεατίνη, αλλά θα θολώσεις λίγο από τα νερά, τα οποία θα φύγουν από μόνα τους βέβαια όταν την σταματήσεις (δε θα επιβραδύνει δηλαδή την προσπάθειά σου).
    Καλή επιτυχία.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-01-10 12:20 #9
    Το avatar του χρήστη stamthedrum

    Εγγραφή
    24-05-2009
    Περ.
    Γούβα
    Μηνύματα
    1.435
    Προεπιλογή
    Καλή αρχή στο log και καλή τύχη και στη γράμμωση και στις Πανελλήνιες!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 23-01-10 13:41 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -Arnold- Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια χαρα φιλε μου!!!Ευχομαι να πετυχεις αυτο που θελεις...λοιπον,καπου μεσα στο φορουμ ειχα διαβασει οτι εχει και η κρεατινη τα καλα της σε περιοδο κοψιματος...εγω προσωπικα οταν κοβω,δεν την χρησιμοποιω.Δεν υπαρχει καποιος συγκεκριμενος λογος απλα εχω συνηθισει ετσι....Και γω εχω ξεκινησει να κοβω απο τωρα...οι προσδοκιες μου ειναι ιδιες με τις δικες σου...να δω το σωμα μου με οσο το δυνατον λιγοτερο λιποσ γινεται...προσεχε ομωσ την διαιτα σου...μην μπεις με τη μια στα βαθια...επειδη εχεις 4 ολοκληρους μηνες να κοψεις,προσπαθησε να κατανειμεις την ποσοτητα του φαγητου σου σωστα....καλη επιτυχια στις εξετασεις σου και κατι αλλο...να ξερεις οτι η διαιτα,το ''κοψιμο'',η γραμμωση, πες το οπως θες....ειναι συνεχης ψυχολογικος πολεμος του σωματος με το μυαλο σου....μην επαναπαυτεις οταν δεις το αποτελεσμα να πλησιαζει...βαλε το κεφαλι κατω και συνεχισε το μεχρι το τελος...το να πετυχεις μονοψηφιο ποσοστο λιπους,μονο ευκολο δεν ειναι..ειδικα για εμας τους νεους(19 χρονων ειμαι) που το στομαχι μας θελει φαγητο καθε ωρα και στιγμη..χαχαχα!!!
    το ξερω φιλε μ...το 1κιλο λιπος εχει 73008ερμιδες πρπ...δλδ γαμησε τα xD δεν ιπαρχει περιπτωση να δω οτι κοβωμαι και να αρκεστω εκει...θα κοπω μεχρι οσο ειπα...και μετα αν προλαβαινω συνεχιζω και αλο θελω να κατεβασω τους υδατανθρακες και αλο ωστε να πεσω σε κιλα σιγα σιγα ....ειμαι 84-85 και θελω να παω μεχρι τελος λογικο καπου 70 τι λες?>
    τα αγαθα κοποις κτωνται
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 23-01-10 13:46 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Littlejohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ που είμαι σε κόψιμο παίρνω κρεατίνη. Βοηθάει στο γυμναστήριο να μην πέσεις σε δύναμη (λόγω δίαιτας) και δίνει και λίγο αντοχή παραπάνω (μη περιμένεις θαύματα όμως)...
    Προς το παρόν παίρνω την creapure της reflex (monohydrate καθαρή κρεατίνη σε σκόνη), 5γρ. την ημέρα, χωρίς load.
    Υπάρχει και σε χαπάκι κρεατίνη και λένε ότι η Kre-alkalyn είναι αρκετά καλή και αν και monohydrate δε σου βάζει νερά...
    χμμ....ναι θα παω να την κοιταξω και θα δω!να σε ρωτησω εγω π θελω να πεσω και κιλα με την γραμμωση μειωνοντας τους υδατανθρακες!κατα ποσο να τους μειωνω?και με το προγραμμα π ειπα οτι θα κανω θα χασω μυες λες?
    τα αγαθα κοποις κτωνται
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 23-01-10 13:47 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stamthedrum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλή αρχή στο log και καλή τύχη και στη γράμμωση και στις Πανελλήνιες!
    να σαι καλα φιλε μ!
    τα αγαθα κοποις κτωνται
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 23-01-10 13:48 #13
    Προεπιλογή
    Εσύ κάπου δεν είπες ότι είσαι, στα 12-13% λίπος? Τι 14 κιλά κόψιμο λες τώρα?

    Στα 84 κιλά, 12% λίπος = 10κιλά...

    5 κιλά λίπος άμα χάσεις θα πας 6%...Βάλε και νερά που θα φύγουν 2-3 λίτρα (μάξ). Άρα μιλάμε για συνολική απώλεια 7-8 κιλά..
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 23-01-10 13:49 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Machiavelli Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή μετά τον Μάιο δε μπορείς να κόψεις; Εγώ θα έλεγα ότι τότε είναι η καλύτερη περίοδος για γράμμωση, μιας και με τη ζέστη δε τραβιέται το πολύ φαγητό.
    Jud0ka πάντα βοηθάει η κρεατίνη, αλλά θα θολώσεις λίγο από τα νερά, τα οποία θα φύγουν από μόνα τους βέβαια όταν την σταματήσεις (δε θα επιβραδύνει δηλαδή την προσπάθειά σου).
    Καλή επιτυχία.
    ναι το σκεφτομαι γτ θα χρειαστω τα+ της αρκετα!αλλα να σε ρωτησω με την αεροβια π εχω λες οτι θα χασω μυς?=/
    τα αγαθα κοποις κτωνται
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 23-01-10 16:12 #15
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Με φυσικό τρόπο δε γίνεται να πέσεις στο 6% λίπος χωρίς να χάσεις μύες, εκτός αν κάνεις την τέλεια διατροφή για κάνα χρόνο. Για 70 κιλά που λες εσύ, ούτε κατά διάνοια.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία