Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 60 από 74
  1. 03-02-12 21:46 #46
    Προεπιλογή
    ΜΟΝΟ ΑΕΚ, εμένα με πιάνει 2-3 φορές την μέρα, όχι πόνος έντονος, ενοχλήσεις είναι. αλλά αυτό είναι τους τελευταίους 4 μήνες και δεν αλλάζει. ούτε χειρότερα ούτε καλύτερα. έσενα είχε περάσει εντελώς ο πόνος και μετά ξεκίνησες βάρη???
    θα κάνω ή μαγνητική ή αξονικό μόλις πάω κύπρο, γιατί εδώ δεν έχω κάποια ασφάλεια.
    λες να ξεκινήσω σιγά σιγά να το δυναμώσω ή να συνεχίσω ξεκούραση και φυσιοθεραπείες???
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-02-12 22:31 #47
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    εμενα ειχε φτασει σε σημειο να με ενοχλει ακομα και οταν γυρναγα το χερουλι στη πορτα!
    οταν ξεκινησα γυμναστηριο ειχε φυγει καθε ειδους ενοχληση στη καθημερινη μου ζωη (οπου βεβαια οι αντιστασεις ειναι μηδαμινες)

    αρχισα οπως ειπα με λιγα κιλα και η ενοχληση (οχι πονος) επανηλθε κατευθειαν μεχρι που ξαναγινε πονος χωρις να το ζορισω και ιδιαιτερα

    αποψη μου ειναι αν θες να πας γυμναστηριο να μην κανεις τιποτα που να το επηρεαζει κανε ποδια ωμους στηθος αλλα ασκησεις που να μην σε ενοχλουν καν! μολις βγαλεις τη μαγνητικη μιλα και με το γιατρο σου

    εγω απο βδομαδα θα παω σε εναν αλλον αθλιατρο και παλι απτην αρχη...
    μαλλον θα κανω καμια κορτιζονη να ησυχασω
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-02-12 17:55 #48
    Προεπιλογή
    αν ξέρες κανένα καλό αθλίατρο στείλε μου το με μύνημα το τηλέφωνο του, μπας και καταφέρω να περάσω πριν φύγω να με δει και αυτός.
    πάντως χτες μου είπε μια γυμνάστρια ότι δεν θα μου περάσει ποτέ, και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι ειδικές ασκήσεις με λάστιχα, κάτι σαν συντήρηση αν κατάλαβα καλά. αλλά μόλις κάνω επαναλαμβανώμενες κινήσεις που επηρεάζουν το σημείο αυτό θα με ξαναπιάσει...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-02-12 20:58 #49
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    ισχυει οτι αυτα τα προβληματα ειναι χρονια φευγουν και ξαναρχονται

    γιαυτο εγω θελω μια καθαρη λυση και με βλεπω μαλλον για κορτιζονη
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 05-02-12 02:40 #50
    Προεπιλογή
    μακριά από κορτιζόνη. πθανόν να προκαλέσει ρίξη τένοντα στο μέλλον. εγώ ποιό πιθανό το κόβω να κάνω εγχείρηση παρά να κάνω ένεση... ψάξε το λίγο γιατί είναι επικύνδινο!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-03-12 13:23 #51
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    λοιπον παιδες τρομερη βοηθεια προσφερει ενα ναρθηκακι ειδικο για επικονδυλιτιδα

    το παιρνεις απο φαρμακειο η ορθοπαιδικα ειδη ειναι φτηνο δενει γυρω γυρω απτο πηχη ακριβως μετα τον αγκωνα και μειωνει κατα πολυ την επιβαρυνση στους κονδυλους

    μαζι με αυτο 10 μερες αντιφλεγμονωδη πρωι βραδυ και συχνες επαλειψεις με βολταρεν εμουτζελ (αντιφλεγμονωδης απορροφητικη κρεμα) ειμαι αρκετα καλυτερα χωρις κορτιζονη χωρις τιποτα αλλο
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-03-12 14:05 #52
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    τα βαρη τα εχεις κοψει αυτη την περιοδο?

    Και γω επικονδυλιτιδα πρεπει να εχω...το εχω παθει απο τις γαλλικες...τον τελευταιο καιρο,οποτε κανω πιεσεις παγκου close grip ή push-downs στην τροχαλια ποναω αφορητα αλλα δεν σταματαω
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-03-12 16:17 #53
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποναω αφορητα αλλα δεν σταματαω
    ΧΑΧΑ και γω μεχρι να το παρω αποφαση οτι πρεπει να σταματησω μου πηρε πολλλλλυυυυυ καιρο

    δεν ειναι ομως σωστο!!

    κανω βαρη κανονικα πιεζομαι κιολας αλλα εχω κοψει τελειως ασκησεις ή κιλα στα οποια νοιωθω και το παραμικρο τσιμπημα


    δηλαδη δεν παιζω μονοζυγο, γαλλικες, και στα δικεφαλα ισια μπαρα, μαξιλαρι, αυτοσυγκεντρωσης

    αν πονας μονο σε ασκησεις τρικεφαλων τοτε εχεις τενοντιτιδα στο τενοντα του τρικεφαλου και ο πονος ειναι πανω στον αγκωνα
    στην επικονδυλιτιδα εσω ή εξω ο πονος ειναι πιο χαμηλα απτον αγκωνα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 12-03-12 16:28 #54
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και γω επικονδυλιτιδα πρεπει να εχω...το εχω παθει απο τις γαλλικες...τον τελευταιο καιρο,οποτε κανω πιεσεις παγκου close grip ή push-downs στην τροχαλια ποναω αφορητα αλλα δεν σταματαω
    Κακώς, πολύ κακώς. Κάποια στιγμή θα σου βγάλει πρόβλημα και θα πρέπει να απέχεις εντελώς. Και αυτό είναι το μόνο που δε θες αυτό τον καιρό έτσι;
    Μη κάνεις ασκήσεις που σε πονάνε, βρες εναλλακτικές.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 12-03-12 20:36 #55
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κακώς, πολύ κακώς. Κάποια στιγμή θα σου βγάλει πρόβλημα και θα πρέπει να απέχεις εντελώς. Και αυτό είναι το μόνο που δε θες αυτό τον καιρό έτσι;
    Μη κάνεις ασκήσεις που σε πονάνε, βρες εναλλακτικές.
    Moνο τo pushdown με ενοχλει,με αυτη τη λαβη.Με αναποδη λαβη δεν με ενοχλει.

    ειδικα τωρα εννοειται πως δε θελω να απεχω
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 12-03-12 21:07 #56
    The Descendant
    Το avatar του χρήστη Dreiko

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Monsterville
    Μηνύματα
    8.212
    Προεπιλογή
    Παιδια η επικονδυλιτιδα (οπως λεει και η λεξη) ειναι φλεγμονη,χρονια....
    Ολες οι φλεγμονες στο οξυ σταδιο θελουν παγο και ξεκουραση + αντιφλεγμονωδη.
    Κομπρα μη το ζοριζεις ρε συ...καλυτερα μια-δυο βδομαδες υποτονικη εως καθολου προπονηση τρικεφαλων,παρα μηνες....
    τιποτα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 05-07-13 19:38 #57
    Προεπιλογή Επικονδυλιτιδα-αποχη
    Γεια σας,

    ειμαι νεος στο forum και θα ηθελα να με με διαφωτισετε...κανω βαρη σχεδον 3 χρονια και εδω και καποιο διαστημα εχω παθει επικονδυλιτιδα στον αγκωνα.δοκιμασα αντιφλεφμονωδη,κρεμες,φυσικοθερεπειες κλπ..με τις φυσικοθεραπειες ειδα καποιο αποτελεσμα,αλλα οχι για πολυ καθως μολις ξεκινησα παλι το γυμναστηριο με ξαναεπιασε μετα απο 2 βδομαδες,οχι στον ιδιο βαθμο βεβαια,απλα υπηρχε ακομα η ενοχληση...στην τελευταια μου προσπαθεια πηγα σε αλλον ορθοπεδικο ο οποιος συνεστησε αποχη απο τα βαρη για 1 μηνα,αντιφλεγμονωδη και αλοιφη sensocaps...θελω να ρωτησω,εφοσον αυτο το διαστημα κανω μονο ποδια-κοιλιακους-αεροβια,αν μπορω να κανω ασκσεις στις οποιες δεν λυγιζει ο αγκωνας(πχ αρσεις θανατου,εκτασεις-προτασεις ωμων) και στη συνεχεια ποια ειναι η εσχατη λυση στο προβλημα ,αν συνεχισει να με ενοχλει ακομη και μετα απο αυτο το μηνα...

    Σας ευχαριστω εκ των προτερων,καθε απαντηση θα βοηθησει
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 05-07-13 20:09 #58
    Το avatar του χρήστη morbit_killer

    Εγγραφή
    05-12-2011
    Περ.
    ilion athens
    Μηνύματα
    411
    Cool
    υπάρχει λύση αλλά θέλει ειδικά φάρμακα τ αοποία δεν μπορώ να σου τα αναφέρω απο εδώ (κανόνας φορουμ)
    δοκίμασε το movatech σε δίσκια τών 15 mg από το φάρμακείο δεν απαιτείται συνταγή γιατρού !!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 05-07-13 20:22 #59
    Προεπιλογή
    ε βασικα movatec ξεκινησα,αυτο μου εγραψε ο γιατρος...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 05-07-13 20:44 #60
    Το avatar του χρήστη MUSKLGEORGE

    Εγγραφή
    31-05-2012
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    270
    Προεπιλογή
    ειχα και γω επικονδυλιτιδα.1 κουτι χαπια(δεν θυμαμαι τι ακριβως επαιρνα),εμπλαστρα (2-3 ανα 24ωρο για μια εβδομαδα) και δεσιμο για κανα 15νθημερο,αλλα ξεχασα το γυμναστηριο για 2 μηνες(ιουλιος-αυγουστος).καλυτερα να απεχεις απο το gym γιατι υπαρχει περιπτωση να γινει χρονια παθηση.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία