Σελίδα 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 105 από 126
  1. 10-04-14 21:22 #91
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Γιατι ομως εχω ακολουθησει και το αλλο και δεν ειχα καλυτερα αποτελεσματα και γιατι υπαρχουν τοσοι που κανουν το ιδιο και δεν εχουν καλυτερα αποτελεσματα.
    Γιατι μπερδευετε το παιδι δε καταλαβαινω. Οταν δε ξερεις κατι καλυτερα να μη λες τπτ , οπως εγω δεν παω να γραψω σε φορουμ που σχολιαζουν πυρηνικη φυσικη ετσι και καποιος που δεν καταλαβαινει τπτ δεν πρεπει να σχολιαζει και αυτα εδω περι γευματα απορροφηση πρωτεϊνης και να λεει οτι του κατεβει χωρις αποδειξεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-04-14 21:46 #92
    Banned
    Εγγραφή
    20-03-2013
    Μηνύματα
    731
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι ομως εχω ακολουθησει και το αλλο και δεν ειχα καλυτερα αποτελεσματα και γιατι υπαρχουν τοσοι που κανουν το ιδιο και δεν εχουν καλυτερα αποτελεσματα.
    Γιατι μπερδευετε το παιδι δε καταλαβαινω. Οταν δε ξερεις κατι καλυτερα να μη λες τπτ , οπως εγω δεν παω να γραψω σε φορουμ που σχολιαζουν πυρηνικη φυσικη ετσι και καποιος που δεν καταλαβαινει τπτ δεν πρεπει να σχολιαζει και αυτα εδω περι γευματα απορροφηση πρωτεϊνης και να λεει οτι του κατεβει χωρις αποδειξεις.
    Μιλας σαν παιδακι φιλε,χαλαρωσε λιγο,εγω δεν παω να επιβαλω σε κανεναν την γνωμη μου διαβασε καλυτερα αυτα που εγραψα,σου ειπα και πιο πανω οτι αν σε πιανει εσενα καλυτερα ετσι συνεχισε το,εμενα με πιανουν τα πολλα γευματα καλυτερα και για αυτο συνεχιζω ετσι,δεν εχω καποιο λογο να πω ψεματα.Και δεν ειμαι και ο μονος που ακολουθει αυτο πιστευω ειναι το μεγαλυτερο ποσοστο που ακολουθει αυτο το προγραμμα........Βεβαια ο καθενας το ψαχνει και βλεπει τι τον πιανει καλυτερα,ο καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα......Οσο για τις αποδειξεις γεματο εινα το google μπορεις να μπεις και να διαβασεις.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-04-14 22:38 #93
    Προεπιλογή
    Αρχικα σας ευχαριστω και τους δυο για την βοηθεια θα δοκιμασω και 5-6 γευματα ανα ημερα -που μαλλον δεν θα καταφερω να το βγαλω για μενα ειναι αδυνατο και σπαστικο να τρωω ανα 2,5-3 ωρες - και 2-3 γευματα ανα ημερα που μαλλον αυτο θα μου ταιριαξει γαντι. Δεν εχει νοημα να "παιρνουν φωτια τα πληκτρολογια".



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι ομως εχω ακολουθησει και το αλλο και δεν ειχα καλυτερα αποτελεσματα και γιατι υπαρχουν τοσοι που κανουν το ιδιο και δεν εχουν καλυτερα αποτελεσματα.
    Γιατι μπερδευετε το παιδι δε καταλαβαινω. Οταν δε ξερεις κατι καλυτερα να μη λες τπτ , οπως εγω δεν παω να γραψω σε φορουμ που σχολιαζουν πυρηνικη φυσικη ετσι και καποιος που δεν καταλαβαινει τπτ δεν πρεπει να σχολιαζει και αυτα εδω περι γευματα απορροφηση πρωτεϊνης και να λεει οτι του κατεβει χωρις αποδειξεις.
    ψιλοανακουφιστικα μολις το διαβασα αυτο
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 10-04-14 23:06 #94
    Banned
    Εγγραφή
    20-03-2013
    Μηνύματα
    731
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Darth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρχικα σας ευχαριστω και τους δυο για την βοηθεια θα δοκιμασω και 5-6 γευματα ανα ημερα -που μαλλον δεν θα καταφερω να το βγαλω για μενα ειναι αδυνατο και σπαστικο να τρωω ανα 2,5-3 ωρες - και 2-3 γευματα ανα ημερα που μαλλον αυτο θα μου ταιριαξει γαντι. Δεν εχει νοημα να "παιρνουν φωτια τα πληκτρολογια".



    ψιλοανακουφιστικα μολις το διαβασα αυτο
    Mπες εδω και διαβασε http://forum.bodybuilding.gr/showthr...B1%CF%84%CE%B1
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-04-14 23:21 #95
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Κοιτα το θεμα ειναι τι τρως σε αυτα τα γευματα. Περισσοτερο φαϊ μετα τη προπονηση , τα μακροσυστατικα ετσι κι αλλιως καπου εκει ειναι καλο να τα παιρνεις,γυρω απτη προπονηση ολα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-09-14 18:47 #96
    Προεπιλογή
    Ισχύει ότι περίσσεια πρωτεϊνης αφοδεύεται ή μπορεί να επιβαρύνει κάποιο όργανο πχ νεφρά συκώτι;
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-09-14 18:59 #97
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Η περισσια πρωτεινης στο σωμα...

    Για ρίξε μια ματιά εδώ^^, να δούμε θα βγάλεις άκρη;;
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 23-12-14 04:21 #98
    Το avatar του χρήστη El Topo

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    desert
    Μηνύματα
    393
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λες , ε? κι εγω που τρωω 150 γρ πρωτεϊνη σε 2 γευματα μονο (τα ολα γευματα της ημερας μου) και παιρνω 100 γρ τη μια και 50 την αλλη δεν τα απορροφαω και παει τζαμπα ?
    Αν και με καθυστερηση καποιων μηνων, ναι τα 100γρ πρωτεινης μαζεμενα πανε τσαμπα σε καποιο βαθμο.

    Το ανθρωπινο σωμα χονδρικα απορροφα μεχρι περιπου 40γρ πρωτεινης ανα γευμα ανα 3-4 ωρες πανω κατω.
    Οσες ερευνες εχουν γινει σε αυτα τα συμπερασματα καταληγουν.
    Οκ το να τρως 50γρ δεν απεχει και πολυ, το να τρως 100γρ ομως με τη μια και να νομιζεις οτι απορροφαται οπως πχ αν ετρωγες 3 γευματα απο 33γρ δεν στεκει.

    Καλυτερα να εσπαγες το δευτερο γευμα σε 2, πιστευω οτι και περισσοτερα οφελη θα ειχες και το πεπτικο σου συστημα δεν θα επιβαρυνες τοσο.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-12-14 11:05 #99
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    ο μεσος ανθρωπος 80 κιλων που γυμναζεται φυσικα και σκληρα με 120 γραμμαρια ειναι υπερ καλυμενος οσο για τα γραμμαρια πρωτεινης που μπορει να απορροφησει ανα γευμα μπορει να ειναι 50 μπορει να ειναι και πολυ παραπανω υπο την προυποθεση πως αν φαει ενα μεγαλο γευμα θα μεινει και αναλογες ωρες χωρις προσληψη τροφης
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 23-12-14 12:15 #100
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο El Topo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και με καθυστερηση καποιων μηνων, ναι τα 100γρ πρωτεινης μαζεμενα πανε τσαμπα σε καποιο βαθμο.
    τα 100γρ whey μπορει να πανε τσαμπα με τη μια οπως γραφεις.
    τα 100γρ απο μοσχαρι μαζι με τα υπολοιπα λιπαρα κ υ/ες που θα εχει το γευμα στο συνολο του,οχι δεν θα πανε,εκτος αν υποθεσουμε οτι ολο το γευμα θα το χωνεψουμε σε 20 λεπτα οπως τη whey.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 23-12-14 18:11 #101
    Το avatar του χρήστη El Topo

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    desert
    Μηνύματα
    393
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα 100γρ whey μπορει να πανε τσαμπα με τη μια οπως γραφεις.
    τα 100γρ απο μοσχαρι μαζι με τα υπολοιπα λιπαρα κ υ/ες που θα εχει το γευμα στο συνολο του,οχι δεν θα πανε,εκτος αν υποθεσουμε οτι ολο το γευμα θα το χωνεψουμε σε 20 λεπτα οπως τη whey.
    100γρ πρωτεινη σε ενα γευμα με μοσχαρι σημαινει σχεδον 400γρ κρεας.
    Αυτο περα απ'ολα τ'αλλα κανει κακο στο πεπτικο συστημα.

    Γενικα, αντι να κανει καποιος ενα τεραστιο γευμα ειναι προτιμοτερο να κανει 2 πιο φυσιολογικα.
    Και οι ουσιες θα απορροφηθουν καλυτερα και στο συνολο τους και δεν επιβαρυνουμε το στομαχι.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 23-12-14 19:21 #102
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    400γρ κρεας δεν ειναι δα κ πολλα..εχω δει μπαρμπαδια σε ταβερνες να καθαριζουν πολυ περισοτερο..
    αν σκεφτεις επισης οτι 400γρ κρεας ψημενα θα ειναι ουτε 300γρ εκει φανταζει ακομα λιγοτερο σαν ποσοτητα.

    κακο γιατι κανει στο πεπτικο ομως?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 24-12-14 02:21 #103
    Προεπιλογή
    400 γρ. κρέας κάνουν κακό στο πεπτικό;;;; Πρώτη φορά το ακούω αυτό.
    Μόλις έφαγα 500 γραμμάρια μοσχαρίσιο συκώτι +200-300 γραμμάρια μοσχάρι.
    όταν δε το κρέας είναι κανά κοτόπουλο τα 500 γρ με ένα κιλό είναι για πλάκα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 24-12-14 04:26 #104
    Το avatar του χρήστη El Topo

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    desert
    Μηνύματα
    393
    Προεπιλογή
    Oι τοσο μεγαλες μεριδες κανουν κακο, οχι το κρεας μονο.
    Γι'αυτο οι γιατροι συνιστουν μοιρασμενα γευματα κι οχι 1 ή 2 τεραστια.
    Επισης, οσοι εχουν προβληματα με καουρες κλπ ξερουν οτι αμα φανε πολυ μεγαλες ποσοτητες αρχιζουν τα προβληματα, ενω με μικροτερες το στομαχι εχει πολυ πιο ευκολο εργο.

    Τελος παντων, τσαμπα το αναλυουμε τοσο.
    100γρ πρωτεινης με τη μια δεν απορροφουνται. Ακομα κι αν δεν χανονται ολα τα θρεπτικα συστατικα απο ενα τετοιο γευμα, δεν απορροφωνται στο βαθμο που θα γινοταν αν σπαγαμε το γευμα αυτο στα 2 κι αφηναμε κανα 3ωρο περιθωριο μεταξυ τους.
    Τωρα αν καποιος θελει να φαει κι ενα αρνι ολοκληρο, ας το φαει.
    Εδω μιλαμε για το βελτιστο.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 24-12-14 16:26 #105
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο El Topo Εμφάνιση μηνυμάτων
    100γρ πρωτεινης με τη μια δεν απορροφουνται. Ακομα κι αν δεν χανονται ολα τα θρεπτικα συστατικα απο ενα τετοιο γευμα, δεν απορροφωνται στο βαθμο που θα γινοταν αν σπαγαμε το γευμα αυτο στα 2 κι αφηναμε κανα 3ωρο περιθωριο μεταξυ τους.


    εδω για καποιο λογο αδυνατεις να αποδεχτεις το γεγονος οτι ολες οι τροφες δεν ειναι ιδιες..
    γιατι αυτο το "με τη μια" που γραφεις δεν ειναι τοσο "με τη μια" (πλην ισως της whey)..

    πως ειναι δυνατον το γιαουρτι / καζεινη να δινει αμινοξεα μεχρι κ 6 ωρες μετα απο την προληψη του,κ για καποιο λογο να περιοριζεται η ληψη της τροφης αυτης σε ενα ποσο 30-40γρ. πρωτεινης..
    το ιδιο κ με το κρεας που εγραψα πιο πανω,καθως επισης οτι κ οι προσμιξεις των τροφων που θα γινουν θα αποτελεσουν κ αυτες ενα παραγοντα για την επιβραδυνση της αφομοιωσης της πρωτεινης..

    εκτος οπως εγραψα παλι απο πανω υποθετεις οτι θα φας το κρεας κ θα το εχεις χωνεψει σε 20 λεπτα,η το ιδιο με το γαλα/γιαουρτι/καζεινη.
    σε μια τετοια περιπτωση οκ,μαλλον χαμενα θα πηγαναν τα περισοτερα γρ.πρωτεινης.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ΤελευταίαΤελευταία