....ειναι πραγματικα δυσκολη
βλεπω πως ημουν παλια (ξεκινησα βαρη στα 16 ως τα 20 περιπου, και μετα απο τα 24 ως τα 26-27) και πως εχει αλλαξει ο οργανισμος μου τωρα στα 35.
Οι διαφορες ειναι αποκαρδιοτικες. Παλια χρειαζομουν 2-3 μερες για μυικη αποκατασταση, τωρα πλεον θελω 3-5, μαλιστα εχει συμβει να χρειαστω 7!!! μερες για να ξαναμπω πλατη υστερα απο εξοντωτικη προπονηση.
Η αποκατασταση επισης εχει μειωθει δραματικα κατα τη διαρκεια του υπνου. Η τεστοστερονη εχει φτασει στον αστραγαλο, και η αυξητικη ορμονη μας εχει εγκαταλειψει προ πολλου.
Αλλο ενα σημειο που φαινεται να εχει μειωθει σημαντικα ειναι ο μεταβολισμος, περιμενα οταν ξεκινησα κανα 6μηνο για να ξυπνησει και παλι ο οργανισμος (οπως πανω κατω χρονικα ειχε συμβει στο παρελθον) αλλά παρατηρω ελαχιστη αυξηση μεχρι και σημερα. Οι αρθωσεις ειναι το επομενο πραγμα που ειδα να εχει διαφορά σε σχεση με το παρελθον. Πονανε περισσοτερο (αγκωνας-ωμος) και εχω συχνοτερους τραυματισμους σε τενοντες (κυριως απο απροσεξια) στην περιοχη του πυχη. Το σημαντικοτερο ολων βεβαια, με 2 λογια ειναι οτι απλα δεν βλεπω να "περνω" οπως παλια, η αναπτυξη ειναι εμφανεστατα μικροτερη, και τα κιλα ερχονται ιδιαιτερα δυσκολα. Απο θεμα διατροφης τρωω οτι ετρωγα και παλια οταν εκανα βαρη, θελω να πω οτι διατροφικα ειμαι -σχετκα- οκ, μαλιστα σε σχεση με παλια η βοηθεια απο τα συμπληρωματα που καταναλωνω ειναι κατα πολυ περισσοτερη. Με εχει παρει λιγο απο κατω με το ολο θεμα σε σημειο που σκεφτομαι να καταφυγω στο darκ side των συμπληρωματων.