Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 21 από 21
  1. 13-03-10 16:35 #16
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kolorizos Εμφάνιση μηνυμάτων
    μην αποκληεις την μυικη αναπτηξη..τον πατερα μου τον περνανε για 40 ενω ειναι 48 και σωμα ειναι φετες χωρις συμπληρωματα και δυστηχως χωρις καλη διατροφη..
    δεν αποκλειω την αναπτυξη,αλα λεω οτι εχει διαφορα ενας 25αρης με εμενα στους
    χρονους αναρωσης, στην αντοχη της προπονισης, στην αεροβια, ακομα και στην συνθεσει της μυικης μαζας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-03-10 17:41 #17
    Το avatar του χρήστη masistas

    Εγγραφή
    05-11-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    105
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zarras Εμφάνιση μηνυμάτων
    χαρη σωστο αυτο που λες στο τελος, αν και στο θεμα του μεταβολισμου διαφωνω βλεποντας τον ευατο μου.

    Mas για τις αρθρωσεις και τους τενοντες αρχισα να χρησιμοποιω γλουκοσαμινη, χονδροϊοτινη και boswellin(φυτικο αντιφλεγμονοδες, οκ το τελευταιο ειναι λιγο αχρηστο για τις αθρωσεις\τενοντες αλλά ειχα πολυ ασχημη προιστορια με φλεγμονες στο ωλενιο). Νομιζω κανουν δουλιτσα, οχι τπτ φοβερο, αλλ'α διαφοροι πονοι, τσιμπηματα κτλπ, εχουν μειωθει, ακομα υπαρχουν βεβαια, αλλά σιγουρα ειναι σαφως καλυτερα απο πριν. αα και για να μην το ξεχασω... χ8ες εκανα..ποδια!!! (με τσακισαν οι 2ο φωτο που εβαλες στο αλλο θρεντακι λολ)
    κι εγώ παίρνω ένα συμπλήρωμα με γλουκοσαμίνη, χονδροϊτίνη βρομελαΐνη και... methylsulfonylmethane (μου βγήκε το λάδι να το γράψω) το ίδιο παίρνει και η μητέρα μου για τις αρθρώσεις της (όχι δεν κάνει βάρη ) Για να πώ την αλήθεια πάντως, δεν ξέρω αν όντως κάνει δουλειά...

    Σε κατάφερα να κάνεις πόδια; Μπράβο! Αν συνεχίσεις θα δεις βελτίωση σε όλο το σώμα.

    ΥΓ. Όταν πρωτοέκανα γαστροκνήμιους για 5 μέρες δε μπορούσα να περπατήσω από το πιάσιμο στις γάμπες. Εκεί να δεις γέλιο!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη masistas : 13-03-10 στις 19:45
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-03-10 19:53 #18
    Veteran
    Το avatar του χρήστη kutsup

    Εγγραφή
    07-10-2008
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    577
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Haris Pilton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο μεταβολισμος μειωνεται οσο αυξανοντια τα χρονια,μυθος!
    Μακάρι να ήταν μύθος αλλά δεν είναι. Δυστηχώς το καταλαβαινεις από το πόσο εύκολα βάζεις λίπος κυρίως σε επίμαχα μέρη όπως η μέση και πόσο δύσκολα φεύγει. Καλές οι θεωρίες αλλά η πράξη άλλα λέει.
    Και όπως λέει και ο Τριανταφύλλου μετά το 40 θα δείτε τις διαφορές. Ενοείται ότι είχατε μια ικανοποιητική πορεία μέχρι αυτήν την ηλικία αλλιώς δεν μπορείται να συγκρίνετε διαφορές.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-03-10 20:35 #19
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    kutsup εχεις παρατηρησει και χασιμο μυικης μαζας αδικαιολογητα η οχι?
    εννοω χωρις να σταματησεις διατροφη και προπονηση?
    στη δυναμη εχεις πτωση σε σχεση με πιο παλια?
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-03-10 21:13 #20
    Veteran
    Το avatar του χρήστη kutsup

    Εγγραφή
    07-10-2008
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    577
    Προεπιλογή
    Χάσιμο μυικής μάζας όχι, αλλά σίγουρα νιώθω περισσότερη κούραση μετά την προπόνηση και την επόμενη ημέρα, έχω δημιουργήσει ένα χρόνιο πρόβλημα στους τένοντες (στους αγκώνες μου), για τον λόγο ότι συνεχίζω να κάνω προπονήσεις με πολλά κιλά. Φυσικά για τον λόγο αυτόν πλέον δεν κάνω τρικέφαλους.
    Τη μεγάλη διαφορά την βλέπω στην αύξηση της περιφέρειας της μέσης και του λίπους στην περιοχή του στήθους παρόλο που τρώω καλύτερα σε σχέση με 20 χρόνια πίσω.
    Όσον αφορά την δύναμη δεν μπορώ να πω ότι έχασα τίποτε το ιδιαίτερο αλλά σίγουρα μειώθηκε η αντοχή.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-03-10 22:30 #21
    Το avatar του χρήστη drago

    Εγγραφή
    14-07-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    557
    Προεπιλογή
    εγω εκανα gym sporadika on n off. μετα εκανα ενα διαλειμα 15 ετων... και τωρα ξαναμπηκα.

    η διαφορα που βλεπω ειναι:

    1. αρθρωσεις οπως ειπωθηκε παραπανω. παιρνω jointguard γι αυτο.
    2. προθερμανση... χρειαζομαι περισσοτερη (πιο πολλα σετ) καθως και διατασεις περιστροφες στους ωμους κλπ. παλια θυμαμαι εμπενα σα βοιδι. τωρα αν δεν εχουν ζεσταθει τα συστηματα πονανε ολα.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12