Σελίδα 1 από 8 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 114
  1. 28-02-10 11:46 #1
    Προεπιλογή Πρόβλημα επίτευξης μυικής ανάπτυξης στα χέρια.
    γεια σας παιδια...θα ηλεθα τη γνωμη οσο περισσοτερων γινεται γιαυτο που θα

    ρωτησω....πριν καιρο εκανα για δικεφαλους με 9 κιλα 6 σετ 10 επαναληψεις και μετα

    απο ενα τραυματισμο που ειχα στην πλατη(τωρα ολα οκ) τωρα κανω με 4 κιλα τα ιδια σετ αλλα 20

    επαναληψεις....εγω θελω να παρω ΟΓΚΟ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ.....πιστευετε πως θα

    παρω ογκο με τα κιλα που δουευω τωρα..???...ειμαι 17 χρονων 1.83 και 74

    κιλα...στον κορμο εχω τον ογκο που θελω..αλλα θελω κι αλλο ογκο στα χερια....τι

    κιλα ,ποσες επαναληψεις ,ποσα σετ και ποσες μερες την εβδομαδα να τα δουλεψω τα

    χερια για ογκο....παρακαλω οσοι ξερετε να με βοηθησετε.....ευχαριστω..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-02-10 12:07 #2
    Το avatar του χρήστη masistas

    Εγγραφή
    05-11-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    105
    Προεπιλογή
    Αποκλείεται να πάρεις όγκο με τα κιλά και τις επαναλήψεις που κάνεις.
    Αν θέλεις όγκο θα χρειαστεί να αλλάξεις εντελώς το πρόγραμμά σου και να δώσεις βάρος στον τρικέφαλο. Αυτός είναι που δίνει όγκο στα χέρια!
    Από ασκήσεις θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα να κάνεις το "21" και το larry scot.
    Σχετικά με αριθμό ασκήσεων, σετ και επαναλήψεις καλύτερα να σε κατατοπίσει κάποιος πιο σχετικός από μένα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη masistas : 28-02-10 στις 12:10
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-02-10 12:11 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο τασαρας Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρωτησω....πριν καιρο εκανα για δικεφαλους με 9 κιλα 6 σετ 10 επαναληψεις και μετα

    απο ενα τραυματισμο που ειχα στην πλατη(τωρα ολα οκ) τωρα κανω με 4 κιλα τα ιδια σετ αλλα 20

    γιατι 20 επαναληψεις φιλε μου? 8-10 ειναι καλες. αρκει να βγουν αυτο που λεμε "αιμα" , ζορικα. αυτο να σε ενδιαφερει. τι σε εκανε να τις αυξησεις τοσο πολυ?

    επαναληψεις....εγω θελω να παρω ΟΓΚΟ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ.....πιστευετε πως θα

    παρω ογκο με τα κιλα που δουευω τωρα..???...ειμαι 17 χρονων 1.83 και 74

    για να αυξηθεις πρεπει να πιεστεις , για να κανεις 20 επαναληψεις πρεπει να σου βγαινουν και χαλαρα τα κιλα..στοχευσε στις 8 , πιεσου, βαλε κιλα με τα οποια κα8ε εβδομη και ογδοη επαναληψη σου να βγαινει ΔΥΣΚΟΛΑ και θα δεις αυξηση..με το να παιρνεις αλτηρες και να κανεις απλα ανετες επαναληψεις μεχρι να πιασεις 20αδα δε θα δεις κατι ουσιαστικο..

    κιλα...στον κορμο εχω τον ογκο που θελω..αλλα θελω κι αλλο ογκο στα χερια....τι

    κιλα ,ποσες επαναληψεις ,ποσα σετ και ποσες μερες την εβδομαδα να τα δουλεψω τα

    θα τα γυμνασεις μια φορα την εβδομαδα και θα τα αφηνεις να ξεκουραστουν..στη θεση σου θα εβαζα οπως σου ειπα 8-10 επαναληψεις για το πολυ 8 σετ για δικεφαλα.το πολυ.
    αυτα νομιζω εγω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-02-10 12:47 #4
    Προεπιλογή
    πιστευεις δηλαδη φιλε μου πως με μια φορα την εβδομαδα ειναι οκ..???..δεν θελει τουλαχιστον μια δευτερη φορα..???...και οποιος μπορει να μου βαλει ενα link με εικονες να δω πως ειναι η ασκηση 21 γιατι ειμαι λιγο αρχαριος στις ονομασιες των ασκησεων...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-02-10 12:52 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο τασαρας Εμφάνιση μηνυμάτων
    πιστευεις δηλαδη φιλε μου πως με μια φορα την εβδομαδα ειναι οκ..???..δεν θελει τουλαχιστον μια δευτερη φορα..???...και οποιος μπορει να μου βαλει ενα link με εικονες να δω πως ειναι η ασκηση 21 γιατι ειμαι λιγο αρχαριος στις ονομασιες των ασκησεων...
    για τη μια φορα την εβδομαδα δεν το συζητω. ΕΝΝΟ και ΕΙΤΑΙ!

    δε θα αναρρωνουν καθολου τα χερια μετα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-02-10 13:00 #6
    Το avatar του χρήστη masistas

    Εγγραφή
    05-11-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    105
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο τασαρας Εμφάνιση μηνυμάτων
    ..και οποιος μπορει να μου βαλει ενα link με εικονες να δω πως ειναι η ασκηση 21 γιατι ειμαι λιγο αρχαριος στις ονομασιες των ασκησεων...
    http://www.youtube.com/watch?v=5xLcsg-5Dw8

    Αν κάνεις σωστή προπόνηση, μια φορά την εβδομάδα για χέρια (δικέφαλο και τρικέφαλο) είναι υπεραρκετή.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 28-02-10 13:45 #7
    Προεπιλογή
    η ασκηση 21 δηλαδη κανει δουλεια...????γιατι απ οτι βλεπω ειναι 21 επαναληψεις...παλι στα ιδια δεν ερχομαι οσο αναφορα τις επαναληψεις..???θα με βοηθησει αυτο στον ογκο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 28-02-10 14:19 #8
    Το avatar του χρήστη masistas

    Εγγραφή
    05-11-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    105
    Προεπιλογή
    Μην τη συγκρίνεις με τις άλλες ασκήσεις. Στη συγκεκριμένη άσκηση το κάθε σετ της "21" είναι σαν 3 μικρά σετ με 7 επαναλήψεις το καθένα και αυτό κυριολεκτικά "τσακίζει" τις μυικές ίνες.
    Κάνε 4 σετ από την "21" και θα καταλάβεις τι εννοώ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 28-02-10 14:21 #9
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο τασαρας Εμφάνιση μηνυμάτων
    η ασκηση 21 δηλαδη κανει δουλεια...????γιατι απ οτι βλεπω ειναι 21 επαναληψεις...παλι στα ιδια δεν ερχομαι οσο αναφορα τις επαναληψεις..???θα με βοηθησει αυτο στον ογκο...

    ΝΑι ειναι αρκετα καλη ασκηση αλλα δεν μπορεις να την κανεις για μεγαλα χροονικα διαστηματα. Δηλαδη καλο ειναι να την εφαρμοσεις για 6 βδομαδες, που σημαινει 6 προπονησεις.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 28-02-10 14:30 #10
    Προεπιλογή
    δηλαδη την 21 να την κανω για 6 εβδομαδες και μετα απο ποσο καιρο να την ξανακανω...????
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-02-10 17:57 #11
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο τασαρας Εμφάνιση μηνυμάτων
    δηλαδη την 21 να την κανω για 6 εβδομαδες και μετα απο ποσο καιρο να την ξανακανω...????
    Μπορεις να αφισεις ενα διαστημα 6-8 βδομαδες και μετα να την επαναλαβεις.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-02-10 18:25 #12

    Εγγραφή
    16-12-2009
    Περ.
    Δαφνη
    Μηνύματα
    71
    Προεπιλογή
    Σχετικα με την 21 εβλεπα τρελα πριξιματα αλλα πιο παλιοι μ ειχαν πει να την κανεις μια φορα το μηνα.Μπορεις δλδ να την ενσωματωσεις σε προγραμμα ογκου η τελικα να την παιζεις σαν extra ασκηση μια φορα το μηνα ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-02-10 19:40 #13
    Προεπιλογή
    ξερω πως ειναι ασχετο με το θεμα αλλα για να μην ανοιγω καινουριο θεμα για μικροπραγματα.
    Μου ειπαν σημερα πως καλη ασκηση για γαμπες ειναι με μια μπαρα οπως στα σκουατ στην πλατη,να ανασηκωνεις τις φτερνες.Οντως νιωθω οτι κανει δουλεια στις γαμπες αλλα ειναι καλη ασκηση οντως?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Giannhs. : 28-02-10 στις 20:37
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-02-10 20:04 #14
    Προεπιλογή
    ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας.....οποιος εχει να μου πει τιποτα αλλο ας μου το πει...θα παρακολουθω το θεμα για πολυ καιρο ακομα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 01-03-10 22:47 #15
    Προεπιλογή
    παιδια σημερα δουλεψα δικεφαλους και εκανα την ασκηση ''21''...πραγματικα ειναι πολυ καλη ασκηση....θα θελα να ρωτησω ακομα κατι που εχω ακουσει και δεν ειμαι σιγουρος αν ισχυει....αφου τελειωσα και ξεπριστηκαν τα χερια ηταν τα μισα σε θεμα ογκου σε σχεση με πριν ξεκινησω να κανω τις ασκησεις....μου εχουν πει οτι ειναι λογικο και οτι ο μυς επουλωνεται και στη συνεχεια επιστρεφει πιο πρησμενος....ισχυει.???
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 8 123 ... ΤελευταίαΤελευταία