Σελίδα 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 114
  1. 03-03-10 15:05 #31
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο masistas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν ασκείς 2 μυικές ομάδες στην ίδια προπόνηση είναι καλύτερα να αρχίζεις από τη μεγαλύτερη μυική ομάδα πχ πλάτη, να ολοκληρώνεις τις ασκήσεις είτε είναι super set είτε όχι ώστε να εξαντλείται ο μυς και μετά να προχωράς στην επόμενη μυική ομάδα πχ τρικέφαλους με το ίδιο σκεπτικό.
    Λογικά στο πρόγραμμα που θα σου έχει βγάλει ο γυμναστής θα γράφει και τη σειρά των ασκήσεων.
    επειδη ειναι και χαζος δεν ειναι να τον ακους αυτον .
    ειναι του στυλ αμα εισαι αγορι παρε ενα βαρακι και μια μπαρα και κοπανησου ενω αμα εισαι γκομενα ερχομαι να σε βοηθησω
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-08-10 12:27 #32
    Προεπιλογή
    ogkos simainei Polla kila Liges epanalipseis... Exeis 2 diaforetikous tropous na doulepseis tis epanalipseis sou!! katarxas min 3exnas tin prothermansi einai poli simantiki... me tin katalili prothermansi tha paizeis toulaxiston 5-10 kila parapanw apo to na 3ekiniseis to programa mazas sou xwris katholou prothermansi. gt me tin prothermansi dineis aima ston mu me apotelesma na exeis perisoteri antoxi kai na paizeis perisotera kila . O enas tropos einai na paizeis 4 set apo 8 epanalipseis to kathe set i na paizeis piramida ! puramida SIMENEI 12-8-6-6 epanalipseis sta set sou. vevaia oso ligosteueis tis epanalipseis stin piramida au3ise kai ta kila...epishs na kaneis gurw stis 4 askiseis gia dikefala kai ales toses gia trikefala oxi parapanw. kai 3 askiseis na kaneis pali ogko anebazeis . omws gia ton megisto ogko sta xeria kalitera kane tin omada twn xeriwn oli mazi sto programa sou... dld min ta xwrizeis se prwti mera px stithos dikefala kai deuteri mera plati trikefala... perneis perisotero ogko kanwntas mia maza tin imera. dld prwti mera stithos deuteri mera plath triti mera xeria (dikefala - trikefala) epishs uparxoun simplirwmata pou mporei na se boithisoun simantika stin au3isi tou ogkou

    **** Kαλως ηρθες στο φόρουμ.Περνα και από τα ενα μελη να συστηθεις αν θες...Γραφε με ελληνικους χαρακτηρες,ειναι κανονας του φόρουμ.Δεν διαβαζεται αυτο το ποστ.Mods Team ****
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-08-10 14:07 #33
    Προεπιλογή
    Nα ρωτησω καιγω γιατι με ενδιαφερει(αν και απο Σεπτ που θα ξαναμπω στον ογκο)
    Αρχικα να πω οτι η 21 μου ειχε φανει και γαμω τις ασκησεις και ελεγα να κανω τραμπα τις απλες αρσεις με μπαρα με την 21. Εχω 2 ερωτηματα
    1. Παιζουμε φουλ 3-4 σετ? Γιατι στη μπαρα ειχα 3 σετ με 16-8-4, στην 21 παιζουμε πχ 3 σετ της ασκησης ή μονο ενα?
    2. Διαβαζω αποτι λετε οτι αν την κανεις σερι δεν εχει τα καλυτερα αποτελεσματα και πως θα ηταν καλυτερα να μπαινει 1-2 φορες το μηνα. Καταλαβα καλά?
    Υπαρχει λετε θεμα αν την ενταξω στην προπονηση γενικα i.e. οσο παει δηλαδη, οχι μια φορα το μηνα ή 4 βδομαδες και μετα στοπ, που γραφτηκαν
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-10-10 18:07 #34
    Προεπιλογή Χέρια
    Ρε παιδιά μπορείτε να μου δώσετε συμβουλές για το πως να ''φουσκώσω'' τα χέρια μου και μπράτσο αλλά και στον πήχη.... Παιδιά σοβαρά, όχι πλάκες...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-10-10 18:19 #35
    Προεπιλογή
    γυμνασε τρικεφαλα και δικεφαλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-10-10 18:36 #36
    Το avatar του χρήστη Titanium

    Εγγραφή
    01-06-2010
    Περ.
    Volos
    Μηνύματα
    4.074
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 1994ant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά μπορείτε να μου δώσετε συμβουλές για το πως να ''φουσκώσω'' τα χέρια μου και μπράτσο αλλά και στον πήχη.... Παιδιά σοβαρά, όχι πλάκες...
    Με υπομονη.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 28-10-10 18:43 #37
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Για να υψωθείς πάνω από τους ανθρώπους υπάρχουν δυο δρόμοι: με τη δικιά σου επιδεξιότητα ή χάρη στην βλακεία τον γύρω σου ανθρώπων.
    Λα Μπρυγιέρ*
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 28-10-10 18:45 #38
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    το θεμα μεταφερθηκε εδω..

    καντε αναζητηση πριν ανοιξετε ενα θεμα να δειτε αν ηδη υπαρχει..
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 31-10-10 22:00 #39
    Προεπιλογή
    Προσωπικα, και απ'ο,τι εχω ακουσει, πιστευω πως ο καλυτερος τροπος για αυξηση του ογκου στα χερια ειναι να προπονεις...ποδια. Κιομως, προπονωντας ποδια, ωντας αυτα μεγαλες μυικες ομαδες, ο οργανισμος παραγει τεστοστερονη, αυξητικη και με λιγα λογια μπουσταρεσαι πολυ. Ειναι καλο να προπονουμε μεγαλες μυικες ομαδες(η αγαπημενη μου: αρσεις θανατου). Για μενα εχει δουλεψει πολυ αυτο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 31-10-10 22:08 #40
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    ποιος τα λεει αυτα ρε MusclesOfShadow και δεν του εδωσες μια στο κεφαλι με τον αλτηρα;;;;
    Για να υψωθείς πάνω από τους ανθρώπους υπάρχουν δυο δρόμοι: με τη δικιά σου επιδεξιότητα ή χάρη στην βλακεία τον γύρω σου ανθρώπων.
    Λα Μπρυγιέρ*
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 31-10-10 22:31 #41
    Προεπιλογή
    Δικιο δεν εχω GEORGEXX1? Προσωπικα, οταν κανω αρσεις θανατου παρατηρω αυξηση και στα χερια μου!!! Εννοειται πως μια καλη προπονηση χεριων ιδιαιτερα τρικεφαλων ειναι must, απλα ξεχασα να το διευκρινισω ισως.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 01-11-10 00:07 #42
    Το avatar του χρήστη Titanium

    Εγγραφή
    01-06-2010
    Περ.
    Volos
    Μηνύματα
    4.074
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MusclesOfShadow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικα, και απ'ο,τι εχω ακουσει, πιστευω πως ο καλυτερος τροπος για αυξηση του ογκου στα χερια ειναι να προπονεις...ποδια. Κιομως, προπονωντας ποδια, ωντας αυτα μεγαλες μυικες ομαδες, ο οργανισμος παραγει τεστοστερονη, αυξητικη και με λιγα λογια μπουσταρεσαι πολυ. Ειναι καλο να προπονουμε μεγαλες μυικες ομαδες(η αγαπημενη μου: αρσεις θανατου). Για μενα εχει δουλεψει πολυ αυτο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 01-11-10 00:41 #43
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Titanium Εμφάνιση μηνυμάτων


    Εγω παλι πιστευω πως ο καλυτερος τροπος για αυξηση του ογκου στα χερια ειναι να προπονεις χερια!
    Αυτο που λες με τις αρσεις θανατου οπως και με τις κωπηλατικες σε βοηθαν μεχρι ενα βαθμο αλλα οχι κατα κυριο λογο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 01-11-10 01:01 #44
    Το avatar του χρήστη jimmy007

    Εγγραφή
    20-09-2010
    Περ.
    Athens,Greece
    Μηνύματα
    1.522
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MusclesOfShadow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικα, και απ'ο,τι εχω ακουσει, πιστευω πως ο καλυτερος τροπος για αυξηση του ογκου στα χερια ειναι να προπονεις...ποδια. Κιομως, προπονωντας ποδια, ωντας αυτα μεγαλες μυικες ομαδες, ο οργανισμος παραγει τεστοστερονη, αυξητικη και με λιγα λογια μπουσταρεσαι πολυ. Ειναι καλο να προπονουμε μεγαλες μυικες ομαδες(η αγαπημενη μου: αρσεις θανατου). Για μενα εχει δουλεψει πολυ αυτο.
    Έχει μία βάση αυτό που λες αλλά εσύ το βλέπεις πολύ απόλυτα..
    Τι εννοώ.... Προφανώς όταν γυμνάζεις πόδια εκκρίνεται τεστοστερόνη(αρκετή επειδή τα πόδια έχουν πολύ μεγάλες μυικές ομάδες) και άλλες αναβολικές ορμόνες. Το γεγονός αυτό βοηθά ιδιαίτερα στην ΑΝΝΑΡΩΣΗ των υπόλοιπων μυικών ομάδων. Δεν μπορείς δηλαδή να περιμένεις να πάρεις όγκο στα χέρια προπονώντας κυρίως πόδια. Κατά τη γνώμη μου το καλύτερο είναι να κάνεις τέτοιο split έτσι ώστε να γυμνάζεις στήθος και πλάτη το καθένα μόνο του μία μέρα(όπου γυμνάζονται αρκετά τρικέφαλοι και δικέφαλοι αντίστοιχα), να έχεις 2 μέρες ξεκούραση χεριών(π.χ. κοιλιακοι-ραχιαίοι ή αερόβια ή πόδια ή ρεπό ή συνδυασμός των προηγουμένων) και μετά να κάνεις δικέφαλους-τρικέφαλους μια μέρα μόνους τους, είτε σούπερ-σετ είτε κανονικά. Προσωπικά κάνω μία εβδομάδα σουπερ-σετ(ή δισέτ) και μία εβδομάδα κανονικά..
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 01-11-10 17:39 #45
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jimmy007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει μία βάση αυτό που λες αλλά εσύ το βλέπεις πολύ απόλυτα..
    Τι εννοώ.... Προφανώς όταν γυμνάζεις πόδια εκκρίνεται τεστοστερόνη(αρκετή επειδή τα πόδια έχουν πολύ μεγάλες μυικές ομάδες) και άλλες αναβολικές ορμόνες. Το γεγονός αυτό βοηθά ιδιαίτερα στην ΑΝΝΑΡΩΣΗ των υπόλοιπων μυικών ομάδων. Δεν μπορείς δηλαδή να περιμένεις να πάρεις όγκο στα χέρια προπονώντας κυρίως πόδια. Κατά τη γνώμη μου το καλύτερο είναι να κάνεις τέτοιο split έτσι ώστε να γυμνάζεις στήθος και πλάτη το καθένα μόνο του μία μέρα(όπου γυμνάζονται αρκετά τρικέφαλοι και δικέφαλοι αντίστοιχα), να έχεις 2 μέρες ξεκούραση χεριών(π.χ. κοιλιακοι-ραχιαίοι ή αερόβια ή πόδια ή ρεπό ή συνδυασμός των προηγουμένων) και μετά να κάνεις δικέφαλους-τρικέφαλους μια μέρα μόνους τους, είτε σούπερ-σετ είτε κανονικά. Προσωπικά κάνω μία εβδομάδα σουπερ-σετ(ή δισέτ) και μία εβδομάδα κανονικά..
    απαντηση και στους δυο
    1. οι αρσεις θανατου βεβαιως και επειδη ζοριζεσαι να το πω ετσι τουμπανιαζουν τα χερια εκεινη την ωρα(αν δεν παιρνεις φαρμακο ομως το καταραμενο το πριξιμο γινεται καπνος)
    2.τελικα εσεις οταν κολλατε καποιες περιοδους στα χερια δηλαδη δεν μεγαλωνετε και επισης δεν παιρνετε φαρμακο πως ξεφευγετε απο αυτο το κολλημα??????????????
    3.το καθε σωμα αντιδρα διαφορετικα οποτε παντα θα υπαρχουν διαφορετικες αποψεις π.χ.εγω βλεπω αναπτυξη με μια βασικη 3-4 σετ και μια απομονωτικη 3 σετ αργη στην αρνητικη(8-10)επαναληψεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία