Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 63
  1. 11-04-10 02:39 #31
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pontios22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι φιλε,δν το ηξερρα...δεν μου το ειπε κανεις,,θα το εφαρμοσω...
    Για να στο εξηγήσω καλύτερα αν ξεκινήσεις με 10 κιλα στον πάγκο στις 12 επαναλήψεις μετά βάλε 15 στις 10 μετά 20 στις 8 κλπ...Αυξάνεις ισόποσα δηλαδή...φυσικά θα βάλεις βάρη τα οποία σου αναλογούν. Επίσης όταν κάνεις πάγκο καλό θα είναι να σε προσέχει κάποιος και να τα δίνεις όλα...μη βάζεις λίγα απο φόβο μη κουραστείς και σου πέσουν...φώναξε κάποιον να σε βοηθήσει.
    Ότι κάνεις στην αρχή σιγά σιγά και προσεκτικά...
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-04-10 11:03 #32
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pontios22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα και παλι..
    νομιζω οτι δεν κανω σωστα αυτη την ασκηση ''Εμπροσθολαίμιες έλξεις με αναστροφη κλειστη λαβή''
    μπορειτε να μου δειξετε πως γινεται.?

    Ψάχνω πολύ ώρα αλλά δε μπορώ να βρω βίντεο ή φωτογραφία της άσκησης.
    Θα σου τη περιγράψω όσο καλύτερα μπορώ.
    Πιάνουμε τη μπάρα της τροχαλίας σε άνοιγμα μικρότερο από των ώμων μας, ανάμεσα στις δύο χέρια σου υπολόγισε ένα κενό 10-15cm.
    Ανάστροφη λαβή λέμε αυτή που οι παλάμες μας "κοιτάνε" προς το μέρος μας.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-04-10 11:15 #33
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Εύρηκα! Δες το παρακάτω βίντεο από το 2:10-2:40

    [YOUTUBE=""]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/K6DoEI7P4Yw&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/K6DoEI7P4Yw&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
    [/YOUTUBE]
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-04-10 12:53 #34
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εύρηκα! Δες το παρακάτω βίντεο από το 2:10-2:40

    [YOUTUBE=""]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/K6DoEI7P4Yw&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/K6DoEI7P4Yw&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
    [/YOUTUBE]
    Σε ευχαριστω πολυ φιλε..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-04-10 12:55 #35
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ramrod Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να στο εξηγήσω καλύτερα αν ξεκινήσεις με 10 κιλα στον πάγκο στις 12 επαναλήψεις μετά βάλε 15 στις 10 μετά 20 στις 8 κλπ...Αυξάνεις ισόποσα δηλαδή...φυσικά θα βάλεις βάρη τα οποία σου αναλογούν. Επίσης όταν κάνεις πάγκο καλό θα είναι να σε προσέχει κάποιος και να τα δίνεις όλα...μη βάζεις λίγα απο φόβο μη κουραστείς και σου πέσουν...φώναξε κάποιον να σε βοηθήσει.
    Ότι κάνεις στην αρχή σιγά σιγά και προσεκτικά...
    οκ φιλε θα το κανω,ευχαριστω για την διευκρινιση..
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-04-10 22:42 #36
    Προεπιλογή
    δεν μου λετε...με τι κιλα προτεινετε να παιζω.?
    (να σας θυμισω θελω ογκο στα χερια,στηθος και συσφιξη κι οχι τοσο ογκο στα υπολοιπα.)
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 13-04-10 23:49 #37
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pontios22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν μου λετε...με τι κιλα προτεινετε να παιζω.?
    (να σας θυμισω θελω ογκο στα χερια,στηθος και συσφιξη κι οχι τοσο ογκο στα υπολοιπα.)
    Αυτό δε μπορεί να σου το πεί κανείς...εσύ ξέρεις πόσα κιλά σε "πιάνουν" και πόσα αντέχεις...ξεκίνα με λίγα, σιγά σιγά και αυξανε σταδιακά. Καλύτερα φρόντιζε να κάνεις τις ασκήσεις με ασφάλεια στην αρχή και να μάθεις την τεχνική τους και μετά ανέβασε σταδιακά.
    πιστεύω πως είναι πολύ νωρίς ακόμα για να δώσεις έμαφαση σε συγκεκριμένες μυϊκές ομάδες...ανέπτυξε πρώτα όλους τους μυς του σώματός σου σε ένα επίπεδο, ωστε να έχεις καλή φυσική κατάσταση σε όλο το σώμα και αργότερα βλέπεις που θέλεις να δώσεις έμφαση.
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 14-04-10 14:22 #38
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ramrod Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό δε μπορεί να σου το πεί κανείς...εσύ ξέρεις πόσα κιλά σε "πιάνουν" και πόσα αντέχεις...ξεκίνα με λίγα, σιγά σιγά και αυξανε σταδιακά. Καλύτερα φρόντιζε να κάνεις τις ασκήσεις με ασφάλεια στην αρχή και να μάθεις την τεχνική τους και μετά ανέβασε σταδιακά.
    πιστεύω πως είναι πολύ νωρίς ακόμα για να δώσεις έμαφαση σε συγκεκριμένες μυϊκές ομάδες...ανέπτυξε πρώτα όλους τους μυς του σώματός σου σε ένα επίπεδο, ωστε να έχεις καλή φυσική κατάσταση σε όλο το σώμα και αργότερα βλέπεις που θέλεις να δώσεις έμφαση.
    ευχαριστω φιλε μου,,αν μπορεις πεσ μου την γνωμη σου στο αλλο θεματακι π εχω ανοιξει με κατι βιντεο..
    ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-04-10 14:54 #39
    Προεπιλογή
    φιλε ramrod...για να επιτυχω αυτο που λενε να ανοιξουν οι πλατες,να μην ειναι προσ τα μεσα σαν καμπουρα..επιτυγχανεται με το εξης μου προγραμμα η' υπαρχει καποια αλλη ασκηση που πρεπει να κανω.?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-04-10 15:18 #40
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pontios22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε ramrod...για να επιτυχω αυτο που λενε να ανοιξουν οι πλατες,να μην ειναι προσ τα μεσα σαν καμπουρα..επιτυγχανεται με το εξης μου προγραμμα η' υπαρχει καποια αλλη ασκηση που πρεπει να κανω.?
    Κατσε γιατί με μπέρδεψες...Θες να διορθώσεις κύφωση(καμπούρα) ή λόρδωση(το ανάποδο περίπου). Κοίτα, εγώ είχα μια ελαφριά κυφωση όταν ξεκίνησα και σιγα σιγα διορθώνεται...Δεν ξέρω όμως ποια άσκηση είναι η καταλληλότερη γι' αυτο. Τελείως εμπειρικά ίσως να είναι η οπισθολαίμια τροχαλία αλλά πραγματικά δε το γνωρίζω με τεκμήρια και δε μπορώ να πω σίγουρα. Ας απαντήσει κάποιος που ξέρει, έχει ενδιαφέρον...
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-04-10 16:04 #41
    Προεπιλογή
    μηπως καλυτερα να ανεβασω μια φοτο.???
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 21-04-10 14:20 #42
    Προεπιλογή
    παιδια ξερετε μηπως καμια ασκηση π να γυμναζει τι μερος του χεριου απο τον αγκωνα μεχρι τον καρπο.??δηλαδη να δινει ογκο εκει...ε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-04-10 14:36 #43
    Προεπιλογή
    αν εννοείς τους πήχεις δες
    http://www.exrx.net/Lists/ExList/For...l#anchor167908

    όπως κάνεις τις ασκήσεις των δικεφάλων με ανάποδη λαβή
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-04-10 16:09 #44
    Προεπιλογή
    δηλαδη διαλεγω καποιες ασκησεις δικεφαλων και τις κανω με αναποδη λαβη...
    σωστα.?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 21-04-10 16:12 #45
    Προεπιλογή
    δεν μ λετε και καποιες ασκησεις συγκεκριμενες αν μπορειτε...?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία