Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 26-03-17 16:33 #1
    Προεπιλογή Εκγύμναση πήχη
    Ενα σημειο στο σωμα μου που δεν εχω ασχοληθει ειναι ο πηχης.Ξερω πως σε πολλες ασκησεις δουλευει ως δευτερευον μυς ,οπως στα χερια, και εχω παρατηρησει την αυξηση δυναμης χωρις ομως αυξηση ογκου.Αυτο που θελω να πω ειναι οτι ενω παρατηρω μια ελαχιστη αυξηση δυναμης στον πηχη με τον καιρο , δεν βλεπω να αυξανεται ο ογκος του οπως στους υπολοιπους μυς.Ξεκινησα πριν 3 χρονια περιπου τα βαρη σαν ενα παιδι πολυ λεπτο , εχω χτισει μυς και εχω αυξησει τα κιλα μου χωρις ομως να εχω δει καθολου αυξηση ογκου στο πηχη και δειχνει πολυ λεπτος...Για λιγο καιρο ειχα δοκιμασει να κανω μερικες ασκησεις για τον πηχη χωρις ομως να δω αποτελεσμα.Σκεφτομαι να αγορασω ενα Hand Grip 30Kg και να δουλευω με αυτο σπιτι πολυ συχνα μηπως δω διαφορα. Πιστευεται θα δουλεψει ? Εχετε να μου προτεινετε κατι διαφορετικο ?

    Σας ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-03-17 14:05 #2
    Το avatar του χρήστη basilis(cult)

    Εγγραφή
    07-06-2015
    Περ.
    Παντου
    Μηνύματα
    263
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο monsterakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενα σημειο στο σωμα μου που δεν εχω ασχοληθει ειναι ο πηχης.Ξερω πως σε πολλες ασκησεις δουλευει ως δευτερευον μυς ,οπως στα χερια, και εχω παρατηρησει την αυξηση δυναμης χωρις ομως αυξηση ογκου.Αυτο που θελω να πω ειναι οτι ενω παρατηρω μια ελαχιστη αυξηση δυναμης στον πηχη με τον καιρο , δεν βλεπω να αυξανεται ο ογκος του οπως στους υπολοιπους μυς.Ξεκινησα πριν 3 χρονια περιπου τα βαρη σαν ενα παιδι πολυ λεπτο , εχω χτισει μυς και εχω αυξησει τα κιλα μου χωρις ομως να εχω δει καθολου αυξηση ογκου στο πηχη και δειχνει πολυ λεπτος...Για λιγο καιρο ειχα δοκιμασει να κανω μερικες ασκησεις για τον πηχη χωρις ομως να δω αποτελεσμα.Σκεφτομαι να αγορασω ενα Hand Grip 30Kg και να δουλευω με αυτο σπιτι πολυ συχνα μηπως δω διαφορα. Πιστευεται θα δουλεψει ? Εχετε να μου προτεινετε κατι διαφορετικο ?

    Σας ευχαριστω
    Κοιτα ειχα και εγω hand grip και να σ πω την αληθεια δεν μου εδωσε ογκο στο πηχη αλλα λιγο δυναμη και αυτο μεχρι ενα σημειο...Εγω θα σου προτεινα να μη το παρεις αλλα να αρχησεις να γυμναζεις τον πηχη 1-2 φορες την βδομαδα και βλεπεις πως θα παει
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-04-17 14:42 #3
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    ειωαι σημειο που για μενα ειναι απο τα γενετικα σου ποσο ογκο θα παρεις κτλπ οπως και οι γαμπες...εχω θεμα με πηχη...προσωπικα εκανα farm walks και deadlifts..ειδα διαφορα στην δυναμη κυριως που δεν ειχα στον πηχη καθς και μια σημαντικη διαφορα στον ογκο σε σχεση με πριν...αλλα γενικα πιστευω αν δεν το εχεις θα εχεις παντα θεμα σε σημεια οπως γαμπεσ πηχης..κτλπ
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση