Θέμα: κοιλιακοι

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 38

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 11-04-10 21:14 #1
    Προεπιλογή κοιλιακοι
    καλησπερα σε ολους.θελω να μου πειτε αν με μια σωστη διατροφη και καλη προπονηση θα φυγουν τα ''νερα'' να εμφανιστουν τα κοιλιακα..ποσο καιρο θα χρειαστω?περιμενω τισ απαντησεις σας
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-04-10 21:31 #2
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    θα πρέπει να κάνεις μόνος σου την διατροφή σου διαβάζοντας τα άρθρα του φόρου, μιας και ο σκοπός του φόρουμ είναι η απόκτηση γνώσεων και ανταλλαγή απόψεων, και όχι να προσφέρει έτοιμες διατροφές. για να σου πει κάποιος πόσο χρόνο χρειάζεσαι θα πρέπει να σε δει σε Φώτο και να ξέρει πόσο ποσοστό λίπους έχεις, τι διατροφή ακολουθείς, τι πρόγραμμα προπόνησης έχεις και αλλά πολλά.


    διαβασε εδω Διατροφη για αρχαριους και οχι μονο... Διατροφή Γράμμωσης
    Δίαιτα & Αεροβική
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-04-10 22:47 #3
    Προεπιλογή
    ασχολουμε με το γυμναστηριο 3 χρονια,φετοσ λογο μιας επεμβασης δεν εχω ασχοληθει με το γυμναστηριο.απλα ψαχνω μια γρηγορη λυση μεχρι το καλοκαιρι.δεν νομιζω να ζητησα οθτε διατροφη,ουτε προγραμμα γυμναστικης.απλα μια απντηση σε αυτο που ρωτησα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-04-10 22:57 #4
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    Μην εισαι απολυτος στης ερωτησεις σου.
    Γιατι αν ηξερες,δεν θα ρωταγες.Οπως ειπε και ο γιαννης 64 αν δωσεις ποσοστο λυπους μπορει να σου απαντησει αν σε 2 μηνες (γιατι τοτε ειναι το καλοκαιρι)
    μπορεις να χασεις τα νερα.
    τη διατροφη εχεις:::::
    τη προγραμμα εχεις::::
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-04-10 23:05 #5
    Προεπιλογή
    το οτι ρωτησα δεν σημενει οτι δεν ξερω,οπως λεει και ο γιαννης 64 ο σκοπος του φορουμ ειναι για σκοπο γνωσεων και αναταλλαγης αποψεων.!το ποσοστο ειναι λυπους 11...στην διατροη που θα ακολουθησω δεν θα εχω μεσα καθολου τιγανητα,καθολου γλυκα,λαδερα(μαγειρεμενα).θα εχω μονο νεροβραστα,ψητα και φαγητα στον ατμο.και θα προσπαθησω να μην τρωο σχεδον καθολου λυπος.πινω κρεατινη και whey.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-04-10 23:09 #6
    Προεπιλογή
    το προγραμμα μου ειναι το εξης.ροκανισματα 25χ5 αρσεις ποδιων 25χ5 τουιστ 25χ8 πλαγιους με αλτηρες 25χ5.αν σε κατι ειμαι λαθος περιμενω την αποψη σας..
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 18-04-10 12:42 #7
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Ρε παιδια,αυτο το υπεροχο V των κοιλιακων,πως σχηματιζεται??Γυμναζοντας κατω και πλαγιους??
    http://i307.photobucket.com/albums/n...each-abs-5.jpg

    Μη μου πει κανεις για διατροφη+ποσοστο λιπους,γιατι το προβλημα μου ειναι οτι δεν εχω αρκετη μυικοτητα για να φανουν.(που βασικα φαινονται με λιγο σφυξιμο!)

    Κανω 3 φορες τη βδομαδα,ολους 3χ15-30.Sit ups για τους πανω και τους πλαγιους,αρσεις ποδιων για τους κατω...
    Επειδη θελω να δωσω εμφαση στους πλαγιους,να φουσκωσουν και να γεμισει η μεση....θεωρειτε επαρκη αυτην την προπονηση??Η να κανω περισσοτερα σετ πλαγιων?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 18-04-10 15:41 #8
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδια,αυτο το υπεροχο V των κοιλιακων,πως σχηματιζεται??Γυμναζοντας κατω και πλαγιους??
    http://i307.photobucket.com/albums/n...each-abs-5.jpg

    Μη μου πει κανεις για διατροφη+ποσοστο λιπους,γιατι το προβλημα μου ειναι οτι δεν εχω αρκετη μυικοτητα για να φανουν.(που βασικα φαινονται με λιγο σφυξιμο!)

    Κανω 3 φορες τη βδομαδα,ολους 3χ15-30.Sit ups για τους πανω και τους πλαγιους,αρσεις ποδιων για τους κατω...
    Επειδη θελω να δωσω εμφαση στους πλαγιους,να φουσκωσουν και να γεμισει η μεση....θεωρειτε επαρκη αυτην την προπονηση??Η να κανω περισσοτερα σετ πλαγιων?
    βασικα γυμναζεις ολους τους κοιλιακους,οπως κανεις,κ με διατροφη κ αναλογα το ποσοστο λιπους,θα φανει καποια στιγμη..εχει να κανει κ ο τροπος που κανεις ετσι??δεδομενο οτι τους κανεις σωστα,θα δεις αποτελεσματα.με τους πλαγιους μην το παρακανεις..

    απτην αλλη,σε καποιους φενεται πιο ευκολα απο καποιους αλλους,κ αυτο εχει να κανει με σωματοτυπο,που δεν μπορεις να το αλλαξεις..

    εχω την εντυποση οτι αν συνεχισεις θα τους δεις καποια στιγμη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 18-04-10 16:39 #9
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    βασικα γυμναζεις ολους τους κοιλιακους,οπως κανεις,κ με διατροφη κ αναλογα το ποσοστο λιπους,θα φανει καποια στιγμη..εχει να κανει κ ο τροπος που κανεις ετσι??δεδομενο οτι τους κανεις σωστα,θα δεις αποτελεσματα.με τους πλαγιους μην το παρακανεις..

    απτην αλλη,σε καποιους φενεται πιο ευκολα απο καποιους αλλους,κ αυτο εχει να κανει με σωματοτυπο,που δεν μπορεις να το αλλαξεις..

    εχω την εντυποση οτι αν συνεχισεις θα τους δεις καποια στιγμη.
    Ηδη φαινονται ...ειναι σχηματισμενη η κοιλια μου...
    Ωστοσο δεν με ενδιαφερει να φαινονται τα τετραγωνακια..οσο το V(που δεν ξερω σε ποιους μυς οφειλεται) και φουσκωμενοι οι πλαγιοι..
    Παρατηρω πως οσο φουσκωνουν οι πλαγιοι,φαινομαι και απο την πισω οψη πιο "τριγωνη".Που και αυτο δηλαδη, δεν ειμαι σιγουρη αν οφειλεται στους πλαγιους ή στους ραχιαιους!
    Απλα δεν ειμαι σιγουρη ποια ασκηση τους δουλευει περισσοτερο...
    Στις αρσεις ποδιων πχ. αισθανομαι κυριως τη μεση μου και τα τετρακεφαλα.Δεν νιωθω τους κατω κοιλιακους,οσο και αν εχω πειραματιστει
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 18-04-10 16:51 #10
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις αρσεις ποδιων πχ. αισθανομαι κυριως τη μεση μου και τα τετρακεφαλα.Δεν νιωθω τους κατω κοιλιακους,οσο και αν εχω πειραματιστει
    δοκιμσε να την κανεις σε παγκο αν δεν την κανεις ηδη ετσι..αν την κανεις ετσι κ δεν σε πιανει την κανεις λαθος..καθισμενη σε παγκο προς τα εξω,κλειδωσε τα γονατα σ σε γωνια 90 μοιρων,κ ανεβασε αργα δινοντας πιεση απτην κοιλια κ οχι απτα ποδια..οταν ανεβασεις τα ποδια,κατεβασε τον κορμο σ ελαφρα προς τα κατω,σα να προσπαθεις να φτασεις με το στηθος τα γονατα σου.
    καντην αργα,κ οταν κανεις τις επαναληψεις να εχεις τους κοιλιακους σου σφιχτους χωρις να ξεχνιεσαι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 19-04-10 13:49 #11
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    δοκιμσε να την κανεις σε παγκο αν δεν την κανεις ηδη ετσι..αν την κανεις ετσι κ δεν σε πιανει την κανεις λαθος..καθισμενη σε παγκο προς τα εξω,κλειδωσε τα γονατα σ σε γωνια 90 μοιρων,κ ανεβασε αργα δινοντας πιεση απτην κοιλια κ οχι απτα ποδια..οταν ανεβασεις τα ποδια,κατεβασε τον κορμο σ ελαφρα προς τα κατω,σα να προσπαθεις να φτασεις με το στηθος τα γονατα σου.
    καντην αργα,κ οταν κανεις τις επαναληψεις να εχεις τους κοιλιακους σου σφιχτους χωρις να ξεχνιεσαι.
    Tην τσεκαρα σημερα αυτην σε youtube...Εγω τους κανω σε επικλινη θεση,σε εκεινους τους επιδαπεδιους παγκους που γαντζωνονται στη σκαλα
    Ο παγκος ειναι συνηθως πιασμενος για κωπηλατικες κλπ....
    Θα δοκιμασω παντως, thnx!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GeorgeToumpa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ είσαι αυτή ή την έβαλες για παράδειγμα την φώτο;
    Προφανως για παραδειγμα!
    H Pink ειναι...εχει υπεργαμιστερους κοιλιακους!Τους ιδανικους για γυναικα,θεωρω!

    Και οι δικοι μου σχηματιζονται και φαινονται,αλλα σχηματιζονται εννιαια....δηλαδη ξεπροβαλλουν και τα τετραγωνακια,πραγμα που δεν επιδιωκω.Ρωταω να δω σε ποιες ασκησεις πρεπει να επικεντρωθω
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 19-04-10 02:21 #12
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις αρσεις ποδιων πχ. αισθανομαι κυριως τη μεση μου και τα τετρακεφαλα.Δεν νιωθω τους κατω κοιλιακους,οσο και αν εχω πειραματιστει
    Δε τους κάνεις σωστά τεχνικά...πειραματλισου έτσι ώστε να σηκώνεις με τους κοιλιακούς, όχι με τα πόδια...είναι δύσκολο αλλά με προσπάθεια...
    Οριζόντια κάνεις ή σε ρωμαϊκη?
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 19-04-10 13:52 #13
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ramrod Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε τους κάνεις σωστά τεχνικά...πειραματλισου έτσι ώστε να σηκώνεις με τους κοιλιακούς, όχι με τα πόδια...είναι δύσκολο αλλά με προσπάθεια...
    Οριζόντια κάνεις ή σε ρωμαϊκη?
    Το γυμναστηριο ΔΕΝ εχει ρωμαικη(!!)
    Αλλο προβλημα και αυτο....Δεν ξερω πως να κανω τους ραχιαιους να με πιασουν!
    Καθομαι και βαζω 5κιλους δισκους πανω απο το κεφαλι μου ΜΠΑΣ και νιωσω πιεση...

    Και εχω την εντυπωση οτι και παλι δεν δουλευουν σωστα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 18-04-10 19:04 #14
    Το avatar του χρήστη GeorgeToumpa

    Εγγραφή
    30-05-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    211
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδια,αυτο το υπεροχο V των κοιλιακων,πως σχηματιζεται??Γυμναζοντας κατω και πλαγιους??
    http://i307.photobucket.com/albums/n...each-abs-5.jpg
    Εσύ είσαι αυτή ή την έβαλες για παράδειγμα την φώτο;
    Φιλικά, Γιώργος
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 19-04-10 02:13 #15
    Το avatar του χρήστη gmalamos

    Εγγραφή
    12-03-2010
    Περ.
    Salonica
    Μηνύματα
    2.186
    Προεπιλογή κοιλιακοι
    εγω κανω 4 15 αρσεις ποδιων για κατω/ 4 15 ροκανισματα με βαρος στο στηθος για πανω.για πλαγιους κανω στο σταντ για ραχιαιους και 4 15 με βαροι πλαγιες κινησεις με σταθερο κορμο..δινω αρκευη εμφαση στους πλαγιους
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία