Θέμα: κοιλιακοι

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 38 από 38
  1. 19-04-10 02:36 #31
    Προεπιλογή
    yep
    stay full
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-04-10 02:39 #32
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GeorgeToumpa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ είσαι αυτή ή την έβαλες για παράδειγμα την φώτο;

    άμα ήταν αυτή λες να ρώταγε πως σχηματίζεται??
    stay full
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-04-10 13:49 #33
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    δοκιμσε να την κανεις σε παγκο αν δεν την κανεις ηδη ετσι..αν την κανεις ετσι κ δεν σε πιανει την κανεις λαθος..καθισμενη σε παγκο προς τα εξω,κλειδωσε τα γονατα σ σε γωνια 90 μοιρων,κ ανεβασε αργα δινοντας πιεση απτην κοιλια κ οχι απτα ποδια..οταν ανεβασεις τα ποδια,κατεβασε τον κορμο σ ελαφρα προς τα κατω,σα να προσπαθεις να φτασεις με το στηθος τα γονατα σου.
    καντην αργα,κ οταν κανεις τις επαναληψεις να εχεις τους κοιλιακους σου σφιχτους χωρις να ξεχνιεσαι.
    Tην τσεκαρα σημερα αυτην σε youtube...Εγω τους κανω σε επικλινη θεση,σε εκεινους τους επιδαπεδιους παγκους που γαντζωνονται στη σκαλα
    Ο παγκος ειναι συνηθως πιασμενος για κωπηλατικες κλπ....
    Θα δοκιμασω παντως, thnx!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GeorgeToumpa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ είσαι αυτή ή την έβαλες για παράδειγμα την φώτο;
    Προφανως για παραδειγμα!
    H Pink ειναι...εχει υπεργαμιστερους κοιλιακους!Τους ιδανικους για γυναικα,θεωρω!

    Και οι δικοι μου σχηματιζονται και φαινονται,αλλα σχηματιζονται εννιαια....δηλαδη ξεπροβαλλουν και τα τετραγωνακια,πραγμα που δεν επιδιωκω.Ρωταω να δω σε ποιες ασκησεις πρεπει να επικεντρωθω
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 19-04-10 13:52 #34
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ramrod Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε τους κάνεις σωστά τεχνικά...πειραματλισου έτσι ώστε να σηκώνεις με τους κοιλιακούς, όχι με τα πόδια...είναι δύσκολο αλλά με προσπάθεια...
    Οριζόντια κάνεις ή σε ρωμαϊκη?
    Το γυμναστηριο ΔΕΝ εχει ρωμαικη(!!)
    Αλλο προβλημα και αυτο....Δεν ξερω πως να κανω τους ραχιαιους να με πιασουν!
    Καθομαι και βαζω 5κιλους δισκους πανω απο το κεφαλι μου ΜΠΑΣ και νιωσω πιεση...

    Και εχω την εντυπωση οτι και παλι δεν δουλευουν σωστα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-04-10 15:01 #35
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το γυμναστηριο ΔΕΝ εχει ρωμαικη(!!)
    Αλλο προβλημα και αυτο....Δεν ξερω πως να κανω τους ραχιαιους να με πιασουν!
    Καθομαι και βαζω 5κιλους δισκους πανω απο το κεφαλι μου ΜΠΑΣ και νιωσω πιεση...

    Και εχω την εντυπωση οτι και παλι δεν δουλευουν σωστα!
    Σε ρωμαϊκή βολευει καλύτερα για τη μέση πιστευω. Είναι πιο βολικά...αλλά αφού δεν έχετε κανε στο πάτωμα (εννοείται σε στρωματάκι) ή σε οριζοντιο πάγκο.

    Οι ραχιαίοι δε σε πιάνουν πάρα πολύ και δε χρειάζεται να καταπονείς και τη μέση σου... υπάρχει ένα σαν όργανο που κάνεις σε κίνηση 70-75 μοιρών και έιναι αρκετα καλό, δε ξέρω αν έχετε...
    Με κιλά δε ξέρω κατα πόσο κάνει καλό.
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-04-10 15:16 #36
    Το avatar του χρήστη GeorgeToumpa

    Εγγραφή
    30-05-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    211
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανως για παραδειγμα!
    H Pink ειναι...εχει υπεργαμιστερους κοιλιακους!Τους ιδανικους για γυναικα,θεωρω!

    Και οι δικοι μου σχηματιζονται και φαινονται,αλλα σχηματιζονται εννιαια....δηλαδη ξεπροβαλλουν και τα τετραγωνακια,πραγμα που δεν επιδιωκω.Ρωταω να δω σε ποιες ασκησεις πρεπει να επικεντρωθω
    Καλό είναι για μένα τουλάχιστον να φαίνονται και λίγο τα τετραγωνάκια στη γυναίκα.. όχι σε τόσο βαθμό βέβαια όσο θα ήθελα να φαίνονται σε μένα αλλά να ξεχωρίζουν λιγάκι να μην είναι τελείως επίπεδο..
    Εγώ κάνω 4x40 sit ups, 3x30 άρσεις ποδιών στο μηχάνημα και 3x15 κρέμομαι στο μονόζυγο και κουνάω τα πόδια 1 15αρι αριστερά κι 1 δεξιά (δεν ξέρω πώς λέγεται αυτό..) για τους πλάγιους. Από αύριο θα τους αλλάξω όμως, τους κάνω καιρό..
    Φιλικά, Γιώργος
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-04-10 18:50 #37
    Προεπιλογή
    παιδια εγω κανω 5χ25 ροκανισματα,4χ25 αρσεις ποδιων,4χ50 σο τουιστ(δεν ξερω αν εχει καλα αποτελεσματα αυτη η ασκησηγιατι δεν την ''νιωθω''ποτε)και πλαγιους με αλτηρες 4χ25 παλι...ειναι καλο προγραμμα για τα κοιλιακα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 20-04-10 21:42 #38
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tην τσεκαρα σημερα αυτην σε youtube...Εγω τους κανω σε επικλινη θεση,σε εκεινους τους επιδαπεδιους παγκους που γαντζωνονται στη σκαλα
    Ο παγκος ειναι συνηθως πιασμενος για κωπηλατικες κλπ....
    Θα δοκιμασω παντως, thnx!
    την επομενη φορα,κοιτα αγριεμενη αυτον που κανει παγκο κ πες του οτι σηκωνεις περισσοτερα κιλα απο αυτον..ειμαι σιγουρος οτι θα ψαρωσει κ θα σου παραχωρησει τον παγκο

    παντως η συνδεση μυαλου-κοιλιακων ειναι λιγο δυσκολη γιατι παντα τεινεις να ανεβαζεις με τον κορμο(ολοκληρο)κ οχι με τους κοιλιακους..θελει αυτοσυγκεντωση..

    εχε υποψη σου κ αυτο που σουπα αρχικα..σε καποιους φαινονται πιο ευκολα τα σημεια που θες..σε αλλους παλι οχι τοσο..αλλα με αρσεις κατι θα καταφερεις
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123