Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 20
  1. 14-04-10 22:38 #1
    Το avatar του χρήστη J.D.

    Εγγραφή
    10-04-2010
    Περ.
    Γερμανία
    Μηνύματα
    13
    Προεπιλογή Φυσικη αυξηση τεστοστερονης
    προσπαθω να βρω αν ειναι δυνατον να αυξησω φυσικα τα επιπεδα τεστοστερονης μου ωστε να να εχω καλυτερα αποτελεσματα στο γυμναστηριο. λιγο που εψαξα βρηκα καποια πραγματα. διαβασα πχ οτι ο Γκασκοιν πριν τους αγωνες αυνανιζοταν μεχρι λιγο πριν να ''τελειωσει'' διοτι θεωρουσε πως ανεβαζε ετσι τα επιπεδα τεστοστερωνης. απ την αλλη ενας προπονητης της εθνικης ιταλιας νομιζω δεν αφηνε τους παιχτες του να εχουν σεξουλικες επαφες πριν το μουντιαλ διοτι θεωρυσε πως επεφτε η τεστοστερονη τους, γενικα σε ξενογλωσσα φορουμ αλλοι λενε πως με αυνανισμο μετα το γυμναστηριο γινετε εκρηξη τεστοστερονης αλλοι το αντιθετο, τελος παντον δε θελω να επεκταθω σαυτο το θεμα. κυριος για τη διατροφη με ενδιαφερει, διαβασα πως πχ γλυκοριζα ριχνει κατα πολυ τα επιπεδα τεστοστερονης. γενικα απο τι καταλαβα μπορεις να αυξησεις τα επιπεδα τεστοστερονης με διατροφη και αλλους τροπους...

    το χει ψαξει κανεις το θεμα? τουλαχιστον οσο αφορα τη διατροφη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-04-10 22:41 #2
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    δοκιμασε και ετσι και αλλιως!!! πλακα κανω!!

    κανε αναζητηση. υπαρχη τετοιο θεμα ανοιχτο!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-04-10 22:44 #3
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Έχω στο νου μου 1 άρθρο και 1 τόπικ για να διαβάσεις, ελπίζω να βοηθήσουν.


    Φυσικοί Προαγωγοί Ενδογενούς Τεστοστερόνης

    Διατροφική αύξηση τεστοστερόνης
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-04-10 22:45 #4

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    κατα την ταπεινη μου αποψη ψαχνεις ψιλους στ'αχυρα. εισαι βεβαιος οτι εχεις κανει ολα οσα ειναι απαραιτητα για να αναπτυχθεις στο 100%,ωστε να απασχολουν τετοιες θεωριες,σαν αυτες με το Γκασκοιν κτλ?
    Η τεστοστερονη και γενικα οι αναβολικες ορμονες αυξανονται με φυσικο τροπο ετσι κι αλλιως απο την βαρια προπονηση (βαθια καθισματα,αρσεις θανατου,κωπηλατικες με μπαρα,προβολες,στρατιωτικες πιεσεις κτλ)
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-04-10 22:45 #5
    Το avatar του χρήστη J.D.

    Εγγραφή
    10-04-2010
    Περ.
    Γερμανία
    Μηνύματα
    13
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ πολύ!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-04-10 22:48 #6
    Το avatar του χρήστη J.D.

    Εγγραφή
    10-04-2010
    Περ.
    Γερμανία
    Μηνύματα
    13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savage Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατα την ταπεινη μου αποψη ψαχνεις ψιλους στ'αχυρα. εισαι βεβαιος οτι εχεις κανει ολα οσα ειναι απαραιτητα για να αναπτυχθεις στο 100%,ωστε να απασχολουν τετοιες θεωριες,σαν αυτες με το Γκασκοιν κτλ?
    Η τεστοστερονη και γενικα οι αναβολικες ορμονες αυξανονται με φυσικο τροπο ετσι κι αλλιως απο την βαρια προπονηση (βαθια καθισματα,αρσεις θανατου,κωπηλατικες με μπαρα,προβολες,στρατιωτικες πιεσεις κτλ)
    εχω κανα μηνα που πλεον δε βλεπω διαφορα και μου τη σπαει αυτο, γιαυτο προσπαθω να πληροφοριθω τι μπορω να κανω παερα απο τ βαροι
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-04-10 22:56 #7

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    ποσταρε τη διατροφη σου στην ενοτητα της διατροφης,να δουμε τι τρως
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-04-10 15:24 #8
    Προεπιλογή
    αυτο με τον αυνανισμο βγαλτο απ το μυαλο σου τελειως,ειναι οτι χειροτερο για τον προστατη σου να φτανεις σε σημειο εξπερματισης και να διακοπτεις..αυτα για τις ασκησεις που λεει ο σαβατζ ισχυουν,οπως και το μονοζυγο βοηθαει στην εκκριση τεστοστερονης,ετσι ειχα διαβασει σε ενα musclemag
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-04-10 15:28 #9
    Προεπιλογή
    Εγώ πρόσφατα διάβασα σε ξένο φόρουμ (και μάλλον διαβάσαμε το ίδιο θέμα) , για έναν τύπο που προτείνει ``κύκλους`` αυνανισμού (1 εβδομάδα ον, 1 εβδομάδα oφ)
    για φυσική αύξηση τεστοστερόνης...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-04-10 15:33 #10

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    θα μας κανεις ενα review????
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-04-10 19:12 #11
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Δε θελει κυκλους αυτο.
    Ετσι κιαλλιως δε συνηθιζεται...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 15-04-10 22:46 #12
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο J.D. Εμφάνιση μηνυμάτων
    προσπαθω να βρω αν ειναι δυνατον να αυξησω φυσικα τα επιπεδα τεστοστερονης μου ωστε να να εχω καλυτερα αποτελεσματα στο γυμναστηριο. λιγο που εψαξα βρηκα καποια πραγματα. διαβασα πχ οτι ο Γκασκοιν πριν τους αγωνες αυνανιζοταν μεχρι λιγο πριν να ''τελειωσει'' διοτι θεωρουσε πως ανεβαζε ετσι τα επιπεδα τεστοστερωνης. απ την αλλη ενας προπονητης της εθνικης ιταλιας νομιζω δεν αφηνε τους παιχτες του να εχουν σεξουλικες επαφες πριν το μουντιαλ διοτι θεωρυσε πως επεφτε η τεστοστερονη τους, γενικα σε ξενογλωσσα φορουμ αλλοι λενε πως με αυνανισμο μετα το γυμναστηριο γινετε εκρηξη τεστοστερονης αλλοι το αντιθετο, τελος παντον δε θελω να επεκταθω σαυτο το θεμα. κυριος για τη διατροφη με ενδιαφερει, διαβασα πως πχ γλυκοριζα ριχνει κατα πολυ τα επιπεδα τεστοστερονης. γενικα απο τι καταλαβα μπορεις να αυξησεις τα επιπεδα τεστοστερονης με διατροφη και αλλους τροπους...

    το χει ψαξει κανεις το θεμα? τουλαχιστον οσο αφορα τη διατροφη?
    Προπονηση και διατροφη! Αν τα δυο τα εχεις σε ισορροπία δεν χριεαζεται να ψαχνεις για μυστικα.
    Η προπονηση με βασικες ασκησεις που σημαινει βαρια κιλα, βοηθανε στο να ξεκολησει το σωμα. Επειτα η σωστη διαρτοφη ειναι το κυριο εφοδιο στο να αλλαζει το σωμα.
    Προγραμματισε την προπονηση και τη διατροφη σου και ολα γινονται μετα.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 15-04-10 22:52 #13
    Προεπιλογή
    σ αυτο το θεμα τελικα (και εννοω περα απο προπονη και διατροφη) απαντηση δε θα βρουμε ευκολα..και οταν μιλαμε για αυτο το θεμα ολων το μυαλο παει καπου συγκεκριμενα..αν το "αυτο" μας βοηθαει ή οχι..

    συμφωνω οτι μιλαμε για ακραιες καμμενες σκεψεις , που οποιος σκεφτεται ετσι ισως εχει χασει τη μπαλα σε αλλα πιο απλα πραγματα που αφορουν την προπονηση και τη διατροφη και απλα ψαχνει βελονα στα αχυρα..αλλα επι του θεματος τελικα απαντηση δεν εχουμε..

    σκεφτηκα (να πω την αληθεια) να παω να ρωτησω καθηγητρια σχετικα με αυτο αλλα εκανα πισω..και μην περιμενετε να σου πει η καθηγητρια στο μαθημα "το .... βοηθαει να παραξεις τεστοστερονη που θα σε βοηθησει να αναπτυχθεις μυικα.."

    πολυ που σκοτιστηκε.. και ασε που μπορει και η ιδια να μην ξερει..εχω το νου μου παντως και οτι πεσει στα χερια μου θα σας το μεταφερω..

    υγ: και στην πλακα να σε ρωτησει καποιος αν το sex βοηθαει την ολη φαση εγω απαντηση σοβαρη δεν εχω να του δωσω.. του πεταω ενα απλο "κανε εσυ εκει οτι μπορεις" και παω παρακατω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 17-04-10 15:48 #14
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    απλα λόγω της αύξησης τεστοστερόνης με την βαρια προπόνηση μετα είναι φυσιολογικό να υπάρχει έντονη επιθυμία για σεχ και χειροτεχνία και ο καθένας λειτουργεί όπως νοιώθει δεν σημαίνει επειδη το κάνει κάποιος και πιθανόν ανθυποβάλετε και νομίζει αυτό του ανεβάζει τα επίπεδα τεστο το ίδιο θα ισχύει και σε κάποιον άλλο .

    υπάρχουν τόσες παράμετροι που ευθύνονται για την μυική ανάπτυξη που είναι άκυρο να συζητάμε κάτι τέτοιο που στο κάτω κάτω όλα αυτα είναι προσωπικές απόψεις και δεν είναι κατι επιστημονικα αποδεδειγμένο και στην βιβλιογραφία.

    και ακόμη και να είναι δεν σημαίνει πως αυτό βγαίνει και σε όλους και επιβάλετε να το πραγματοποιήσουν , ενας που νοιώθει έντονα μετα την ανάγκη να το κάνει με το να μην το κάνει μόνο καταπίεση θα νοιώσει
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 17-04-10 15:53 #15
    Προεπιλογή
    εγω κουμπαρε συμφωνω με αυτο που λες ,

    αλλα πιστευεις πως ΑΝ για παραδειγμα βγει μια μελετη που να λεει "αποχη =αυξηση τεστοστερονης" , (ακομα και εδω μεσα που αρκετοι εχουμε καει εγκεφαλικα και κανουμε και ακραια πραγματα να το πω ετσι) δε θα βρεθουν ατομα που θα δοκιμασουν να απεχουν για να μεγιστοποιησουν την τεστοστερονη τους???

    σιγουρα θα υπαρξει κοσμος που θα δοκιμασει να εφαρμοσει το αποτελεσμα μιας τετοιας μελετης ή ενος πειραματος..νομιζω..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία