Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 24
  1. 11-04-11 10:47 #1
    Προεπιλογή Εξετάσεις Ούρων(Πρόβλημα)
    Καλημέρα.Εκανα εξέταση ουρων 24ώρου και βρέθηκε εκτοξευμένη η Μικροαλβουμίνη(130.2 mg/24 h).Ο γιατρός είπε να κόψω τα συμπληρώματα γιατί κάθονται στα νεφρά.Καμια άποψη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-04-11 11:15 #2
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    τι συμπληρωματα παιρνεις?δοσολογιες?φορες μεσα στη μερα?
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-04-11 11:20 #3
    Προεπιλογή
    Πέρνω 2 scoop πρωτεινης πρωινό και μεταπροπονητικό,κρεατίνη μονουδατική 10 γρ. τη μέρα,γλουταμίνη 10 γρ μετά την προπόνηση,μπορεί και κάνα bcaa.Αυτά.Δεν είμαι δα και το χημείο του κράτους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-04-11 11:28 #4
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fiesta S 09 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρνω 2 scoop πρωτεινης πρωινό και μεταπροπονητικό,κρεατίνη μονουδατική 10 γρ. τη μέρα,γλουταμίνη 10 γρ μετά την προπόνηση,μπορεί και κάνα bcaa.Αυτά.Δεν είμαι δα και το χημείο του κράτους.
    καταρχας θα πρεπει να κοψεις τα supps και να επαναλαβεις τις εξετασεις που εκανες μετα απο καποιο καιρο...ειναι κλασσικη κινηση

    σχετικα με το μετα τωρα,εγω στη θεση σου θα εβγαζα την πρωτεινη απο το πρωινο(προσθεσε ξηροκαρπια),τη γλουταμινη(δεν κανει τπτ στην αναρρωση) και θα αφαιρουσα 5 γρ απο την κρεατινη...αυτο ειναι πολυ καλυτερο για τον οργανισμο σου συγκριτικα με αυτο που εκανες μεχρι ωρα!
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-04-11 11:48 #5
    Προεπιλογή
    Δλδ εγω που παιρνω αυτα που παιρνει ο φιλος και αλλα τοσα, θα πεθανω;

    Μηπως δε πινεις αρκετο νερο;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-04-11 12:07 #6
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δλδ εγω που παιρνω αυτα που παιρνει ο φιλος και αλλα τοσα, θα πεθανω;

    Μηπως δε πινεις αρκετο νερο;
    ειναι πολυ πιθανο...τουλαχιστον συντομοτερα απο ολους
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-04-11 13:13 #7
    Προεπιλογή
    Το ότι δεν πίνω πάρα πολύ νερό είναι γεγονός.Πίνω 3 λίτρα περίπου την μέρα.Δεν ξέρω,λέω να τις επαναλάβω σε ένα 2μηνο συνεχίζοντας τα συμπληρώματα,αλλά με το 2πλάσιο νερό,να δούμε τι παίζει.Γνωρίζει κανείς απο τι επηρεάζεται γενικότερα η συγκεκριμένη τιμή?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-04-11 14:24 #8
    Το avatar του χρήστη jannous44

    Εγγραφή
    11-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.477
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι πολυ πιθανο...τουλαχιστον συντομοτερα απο ολους
    ακραιος εγινες.
    Arnold Schwarzenegger - "The body is very important but the mind is more important than the body...because that's what then creates the will. The will that you need to go to the gym every day. The will that makes you go into the forced reps. The will that makes you go beyond when you're doing 500lb squats and you can't do another rep and your body is shaking. It's the will that makes you go down one more time and struggle up".
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-04-11 14:43 #9
    Banned
    Εγγραφή
    27-09-2010
    Μηνύματα
    343
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fiesta S 09 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ότι δεν πίνω πάρα πολύ νερό είναι γεγονός.Πίνω 3 λίτρα περίπου την μέρα.Δεν ξέρω,λέω να τις επαναλάβω σε ένα 2μηνο συνεχίζοντας τα συμπληρώματα,αλλά με το 2πλάσιο νερό,να δούμε τι παίζει.Γνωρίζει κανείς απο τι επηρεάζεται γενικότερα η συγκεκριμένη τιμή?
    ρε τι μανια ειναι αυτη με το νερο? παιρνετε οτι μαλακια παιρνετε, και μολις βγουν πειραγμενες οι εξετασεις ολοι μαζι με μια φωνη : ΘΑ ΠΙΝΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΕΡΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟΥΜΠΑΝΙΑΣΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!!
    μια χαρα ειναι ρε μαγκα τα 3 λιτρα , πινε οσο διψας δεν ειναι το νερο λυση , ο γιατρος σου σου πε κοψε τα συμπληρωματα, ε θα τα κοψεις ολα και θα ξανακανεις εξετασεις μετα απο καποιο διαστημα για να δεις που βρισκεσαι, επιτελους με την αμαθεια ορισμενων που σε ολα τα στραβα προτεινουν παραπανω νερο
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 11-04-11 14:53 #10
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kazmaier Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε τι μανια ειναι αυτη με το νερο? παιρνετε οτι μαλακια παιρνετε, και μολις βγουν πειραγμενες οι εξετασεις ολοι μαζι με μια φωνη : ΘΑ ΠΙΝΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΕΡΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟΥΜΠΑΝΙΑΣΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!!
    μια χαρα ειναι ρε μαγκα τα 3 λιτρα , πινε οσο διψας δεν ειναι το νερο λυση , ο γιατρος σου σου πε κοψε τα συμπληρωματα, ε θα τα κοψεις ολα και θα ξανακανεις εξετασεις μετα απο καποιο διαστημα για να δεις που βρισκεσαι, επιτελους με την αμαθεια ορισμενων που σε ολα τα στραβα προτεινουν παραπανω νερο
    που ησουνα χρυσοστομε....προσκυνω......αυτη τη μαμακια με το νερο που λες ηθελα να το γραψω και γω πιο πριν,ακριβως το ιδιο....και μολις πηγα να πατησω "Καταχωρηση Απαντησης" το ακυρωσα....γιατι ετσι κ αλλιως αυτη η καραμελα με το νερο και οτι οσο και νερο να πιεις μονο καλο κανει θα συνεχισει να ακουγεται...ελεος
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 11-04-11 14:54 #11
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fiesta S 09 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο γιατρός είπε να κόψω τα συμπληρώματα γιατί κάθονται στα νεφρά.Καμια άποψη?
    στο μυαλο του "καθονται" πες του.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 11-04-11 15:11 #12
    Προεπιλογή
    Εννοειται πως δεν μπορω και δεν θα κανω διαγνωση απλα θα ηθελα να ρωτησεις τον γιατρο σου αν εχει σοβαρες ερευνες υποψιν του οτι η ορογαλακτικη πρωτεινη,τα αμινοξεα κτλ εχουν καποιο διαφορετικο τροπο μεταβολισμου και οτι καθονται στα νεφρα.
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 11-04-11 15:23 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kazmaier Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε τι μανια ειναι αυτη με το νερο? παιρνετε οτι μαλακια παιρνετε, και μολις βγουν πειραγμενες οι εξετασεις ολοι μαζι με μια φωνη : ΘΑ ΠΙΝΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΕΡΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟΥΜΠΑΝΙΑΣΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!!
    μια χαρα ειναι ρε μαγκα τα 3 λιτρα , πινε οσο διψας δεν ειναι το νερο λυση ,
    ο γιατρος σου σου πε κοψε τα συμπληρωματα, ε θα τα κοψεις ολα και θα ξανακανεις εξετασεις μετα απο καποιο διαστημα για να δεις που βρισκεσαι, επιτελους με την αμαθεια ορισμενων που σε ολα τα στραβα προτεινουν παραπανω νερο
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    που ησουνα χρυσοστομε....προσκυνω......αυτη τη μαμακια με το νερο που λες ηθελα να το γραψω και γω πιο πριν,ακριβως το ιδιο....και μολις πηγα να πατησω "Καταχωρηση Απαντησης" το ακυρωσα....γιατι ετσι κ αλλιως αυτη η καραμελα με το νερο και οτι οσο και νερο να πιεις μονο καλο κανει θα συνεχισει να ακουγεται...ελεος

    Μη το λετε ρε..καθαριζουν τα νεφρα

    Το πινε οσο δειψας ειναι η καλυτερη συμβουλη, το να πινεις δεκα λιτρα και να κατουρας διαφανα καθε δυο ωρες και να λες πωπω υγεια ειναι τρελο
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 11-04-11 17:13 #14
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    παλαιοτερες εξετασεις εχεις?
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 11-04-11 17:28 #15
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Εγώ θα πρότεινα περίπου 5λίτρα νερό..και 3 φορές τουλάχιστον αερόβιο την εβδομάδα.
    Τουλάχιστον έτσι προσπαθώ εγώ να μεταβολίσω τα συμπληρώματα και προσπαθώ να μην μου αφήσουν κατάλυπα.

    Βέβαια ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα απ`όλους μας...
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία