Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 54
  1. 22-04-10 18:20 #31
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μαρία Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι και με βαση αυτο κανεις σπριντακια να στο πω ετσι με διαλειμμα το τρεξιμο που απο ότι καταλαβα ειναι χαλαρο-χαλαρο!!!Που αν τρεχεις μιση ωρα και βγαζεις περιπου 6-7 σπριντακια αρα ανα 5λεπτα περιπου βαρας και ενα...........δεν χανεις λιπος ετσι, η αεροβια ναι μεν ειναι και μικρο το χρονικο διαστημα που εκει που θα παει να σε πιασει σταματας(γιατι τοσο καιρο κανεις το ιδιο και το ιδιο) ναι μεν μου κανεις ενταση.(την πρωτη φορα που εκανες τα 6-7 σπριντακια ησουν καπως πιο πιασμενος?)Και εγω σου λεω γιατι δεν τα κανεις ξεχωριστα να εισαι και καλυτερα?
    γιατι ρε Μαρια οταν ειμαι με 200 γραμμαρια πατατα τη μερα και 30 γραμμαρια βρωμη και 5 ωρες υπνο και σηκωθω ξημερωματα για να παω να τρεξω ισα ισα και μετα να γυρισω και να φυγω , μη νομιζεις οτι αντεχω να κανω και ανηφορες (αχαχα, αυτο το εκανε ενας φιλος μου στιβιστας με τα γιλεκο με τα βαρη)..

    και αυτο που λες δε χανω λιπος ετσι τι εννοεις (με εκοψε κρυος ιδρωτας τωρα!!!!)

    ρε συ Μαρια να στο ρωτησω αλλιως, το ιδανικο αεροβιο για σενα πως πρεπει ναναι για καποιον που θελει να χασει λιπος?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-04-10 18:27 #32
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    Συγνωμη παιδια αν ειμαι οφ.
    Αλα εδω υπαρχει μια παρεξηγησει, ο κωστας δεν κανει σπριτ για την πλακα του.
    Ξεκιναει με αεροβια απο το σπιτι, αλα βλΕποντας οτι αργει,θελοντας και μη του βγαινει σε σπριτ.
    ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΑΜΑ ΤΟΥ ΦΑΡΟΥ και παντα παει αργοπορημενος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-04-10 18:31 #33
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μη βαριέσαι!
    ακου τον που θα μου πει οτι βαριεμαι..

    8 εβδομαδες κανω διαιτα και καθημερινη πρωινη αεροβια και βαρη τ απογευμα..και θα μου πει οτι βαριεμαι ο αλητης..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-04-10 18:55 #34
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι ρε Μαρια οταν ειμαι με 200 γραμμαρια πατατα τη μερα και 30 γραμμαρια βρωμη και 5 ωρες υπνο και σηκωθω ξημερωματα για να παω να τρεξω ισα ισα και μετα να γυρισω και να φυγω , μη νομιζεις οτι αντεχω να κανω και ανηφορες (αχαχα, αυτο το εκανε ενας φιλος μου στιβιστας με τα γιλεκο με τα βαρη)..

    και αυτο που λες δε χανω λιπος ετσι τι εννοεις (με εκοψε κρυος ιδρωτας τωρα!!!!)

    ρε συ Μαρια να στο ρωτησω αλλιως, το ιδανικο αεροβιο για σενα πως πρεπει ναναι για καποιον που θελει να χασει λιπος?

    Ποιος μιλησε για ανηφορες??? και γιλεκα (τετοιες @#$@#$ δεν κανω ουτε εγω)????
    Ποιος σου ειπε οτι η αεροβια κατ αρχην ειναι ταλαιπωρια και πρεπει να φτυσεις αιμα για να κανεις δουλεια(το πιο ξεκουραστο κομματι ειναι σε πληροφορω)βαζεις τα ακουστικα σου,ακους την μουσικη σου και πιανεις μια ανεκτη ταχυτητα και τρεχεις(αυτοματο πιλοτο)και δεν σκεφτεσαι τα χλμ αλλα τα τραγουδακια που ακους!!!η αν εχεις και παρεα πιανεις και το κουτσομπολιο!!!!Αλλα οχι μιση ωρα στο επιπεδο που εισαι(να μου ελεγες οτι το κανεις ζεσταμα να πω οκ)!!!
    Λιπος ουτως η αλλως χανεις με την διατροφη σκοπος ειναι να συδιασεις σωστα την αεροβια για μεγαλύτερο οφελος.
    Το ιδανικο για μενα αφου ρωτας και αυτο κανω και εγω ειναι μια μερα αεροβιο(1ωρα το λιγοτερο)και την επομενη μερα ταχυτητες σπριντ η διαλλειματικα κομματια(500άρια κυριως γαλακτικα να βγαζω καπνους απο τα αυτια),οσο για το φαγητο κανονικα στις ωρες μου δεν ψυχωνομαι....αυτα κανω εγω(εκανα αλλα μετα που θα γεννησω θα τα ξανακανω εχω και αποθημενα πια).Αλλα δεν χρειαζεται να σκοτωθεις αλλα να ανεβεις σε αεροβιο...να κανεις και σωστη χρηση του χρονου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 22-04-10 19:34 #35
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μαρία Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος μιλησε για ανηφορες??? και γιλεκα (τετοιες @#$@#$ δεν κανω ουτε εγω)????
    Ποιος σου ειπε οτι η αεροβια κατ αρχην ειναι ταλαιπωρια και πρεπει να φτυσεις αιμα για να κανεις δουλεια(το πιο ξεκουραστο κομματι ειναι σε πληροφορω)βαζεις τα ακουστικα σου,ακους την μουσικη σου και πιανεις μια ανεκτη ταχυτητα και τρεχεις(αυτοματο πιλοτο)και δεν σκεφτεσαι τα χλμ αλλα τα τραγουδακια που ακους!!!η αν εχεις και παρεα πιανεις και το κουτσομπολιο!!!!Αλλα οχι μιση ωρα στο επιπεδο που εισαι(να μου ελεγες οτι το κανεις ζεσταμα να πω οκ)!!!
    Λιπος ουτως η αλλως χανεις με την διατροφη σκοπος ειναι να συδιασεις σωστα την αεροβια για μεγαλύτερο οφελος.
    Το ιδανικο για μενα αφου ρωτας και αυτο κανω και εγω ειναι μια μερα αεροβιο(1ωρα το λιγοτερο)και την επομενη μερα ταχυτητες σπριντ η διαλλειματικα κομματια(500άρια κυριως γαλακτικα να βγαζω καπνους απο τα αυτια),οσο για το φαγητο κανονικα στις ωρες μου δεν ψυχωνομαι....αυτα κανω εγω(εκανα αλλα μετα που θα γεννησω θα τα ξανακανω εχω και αποθημενα πια).Αλλα δεν χρειαζεται να σκοτωθεις αλλα να ανεβεις σε αεροβιο...να κανεις και σωστη χρηση του χρονου
    μα ετσι οπως μου το περιγραφεις , με ανεκτη ταχυτητα , κουλ κατασταση, αυτοματο πιλοτο , αυτο κανω και εγω..(καλα χωρις τις μερες με τα σπριντ βεβαια)

    ειχα πει και πιο πριν οτι 2-3 μερες τωρα κανω τα σπριντακια ετσι για χαβαλε (εγω πιο πολυ γκαζωματα θα τα ονομαζα) αλλα στα υπολοιπα δε λεμε κατι διαφορετικο..ενα σημειο μονο ειναι αυτο στο οποιο κανω κατι αλλο απο αυτο που λες ειναι η διαρκεια.

    εγω σου ειπα, 25 λεπτα, τωρα το εχω παει 30..παραπανω αεροβια δεν εχω κανει ποτε..
    οπως δεν μπορω οσο και να το εχω παλεψει να κανω αεροβια μετα τα βαρη..μετα τα βαρη θελω να πιω ενα αμινοξυ να σηκωθω να φυγω..δυο φορες ανεβηκα στο ποδηλατο και δεν την παλευα..δεν ειναι οτι ζαλιζομαι , ειναι οτι δεν περνανε τα λεπτα..

    ενω ας πουμε αεροβια το πρωι 8α κανω με Πασχα και οτι μερα και να ναι, και 3 προπονησεις που εχω χασει ηταν και οι 3 λογω βροχης, πραγματικα αδυνατω να κανω μετα τα βαρη..

    Μαρια, θεα! σε προσκυνω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-04-10 19:55 #36
    Προεπιλογή
    Φιλε Levrone γνωμη μου ειναι οτι τα σπριντ που κανεις σου κοβουν την δυνατοτητα να ανεβασεις την αεροβια σου στα 40 ή και 50 λεπτα. Καταρχην δεν τα λες σπριντ αυτα που κανεις. Φαντασου οτι σε προπονηση στιβου με 3-4(το πολυ 4) σπριντ, ολα μεσα, θες τουλαχιστον 15 λεπτα διαλειμματα για 80-100αρια... Τωρα βεβαια δεν συγκρινω την δικια σου προπονηση με προπονηση στιβου γιατι προφανως εχεις αλλο σκοπο αλλα απλα το εφερα σαν παραδειγμα.

    Το καλυτερο πιστευω θα ηταν να αφησεις αυτα τα σπριντακια μαζι με το 30 λεπτο που κανεις και να το ανεβασει σε 45-50 λεπτα σταθερα. Και μια μερα τη βδομαδα βγες και κανε 3-4 σπριντ μονο! Οταν λεω μονο εννοω με κανενα 10-15 λεπτο ζεσταμα πριν, χαλαρο τρεξιμο και διαλειμματα μεταξυ των σπριντ πανω κατω 10 λεπτα, ΑΛΛΑ οχι να καθεσαι, πρεπει να κινεισαι συνεχως, γρηγορο περπατημα δηλαδη για διαλλειμα. Ιδανικο για καυση λιπους θεωρω τα 400αρια αλλα οπως θα επιβεβαιωσει και η φιλη Μαρια ειναι κολαση, οποτε αρχισε με 100αρια και ανεβαινε σιγα σιγα...

    Φυσικα ο καθενας αντιδρα αλλιως σε καθε προπονηση, και αυτο που προτεινω ειναι κατι που εχω δει οτι δουλευει σε μενα αλλα σιγουρα θελει δουλεια και ειναι απλα η γνωμη μου, δεν ειμαι απολυτος σε αυτο!

    Καλα τρεξιματα απο μενα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-04-10 20:12 #37
    Προεπιλογή
    ναι ρε, να σαι καλα!

    απλα πεταξα μια βλακεια εγω εκει περα με τη λεξη σπριντ και μπερδεψα και τη Μαρια και μπερδευτηκαμε γενικα..

    θα βαλω σα στοχο να ανεβασω τη διαρκεια..θα το κανω 45 λεπτα αν ειναι, νομιζω θα μπορεσω να το κανω (ε ειπαμε) , και ετσι οπως το λεει η Μαρια εχω ενα ανεκτο ρυθμο στο τρεξιμο μου..
    και το βαρος δυσκολευει λιγο τα πραγματα..και πραγματικα απ τα 122 πριν 2 μηνες βλεπω ποσο πιο ευκολο ειναι το τρεξιμο τωρα στα 108.. καμια σχεση.

    αντε να δουμε!

    καλη συνεχεια και σε εσενα!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Levrone : 22-04-10 στις 20:17
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 22-04-10 22:16 #38
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    μα ετσι οπως μου το περιγραφεις , με ανεκτη ταχυτητα , κουλ κατασταση, αυτοματο πιλοτο , αυτο κανω και εγω..(καλα χωρις τις μερες με τα σπριντ βεβαια)

    ειχα πει και πιο πριν οτι 2-3 μερες τωρα κανω τα σπριντακια ετσι για χαβαλε (εγω πιο πολυ γκαζωματα θα τα ονομαζα) αλλα στα υπολοιπα δε λεμε κατι διαφορετικο..ενα σημειο μονο ειναι αυτο στο οποιο κανω κατι αλλο απο αυτο που λες ειναι η διαρκεια.

    εγω σου ειπα, 25 λεπτα, τωρα το εχω παει 30..παραπανω αεροβια δεν εχω κανει ποτε..
    Οχι γιατι δεν μπορεις αλλα επειδη μαπιναι το ψυχολογικο και λες δεν μπορω αλλο αλλα σωματικα εισαι και για διπλασια ωρα
    οπως δεν μπορω οσο και να το εχω παλεψει να κανω αεροβια μετα τα βαρη..μετα τα βαρη θελω να πιω ενα αμινοξυ να σηκωθω να φυγω..δυο φορες ανεβηκα στο ποδηλατο και δεν την παλευα..δεν ειναι οτι ζαλιζομαι , ειναι οτι δεν περνανε τα λεπτα..
    Και εγω μετα τα βαρη δεν κανω ποτε αεροβιο (εκτος αν εχω κανει βαρια ποδια οποτε μπαινω σε σπριντ 80άρια ταχυτητες για να μην ειμαι πιασμενη την επομενη μερα )δεν μπορω τσαντιζομαι προτιμω πρωι τα τρεξιματα και απογευμα τα βαρη με διαστημα 6 ωρων να ξεκουραζομαι και λιγο

    ενω ας πουμε αεροβια το πρωι 8α κανω με Πασχα και οτι μερα και να ναι, και 3 προπονησεις που εχω χασει ηταν και οι 3 λογω βροχης, πραγματικα αδυνατω να κανω μετα τα βαρη..δεν ειναι κακο αφου το συνδιαζεις αλλη ωρα.....
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone
    θα βαλω σα στοχο να ανεβασω τη διαρκεια..θα το κανω 45 λεπτα αν ειναι, νομιζω θα μπορεσω να το κανω (ε ειπαμε) , και ετσι οπως το λεει η Μαρια εχω ενα ανεκτο ρυθμο στο τρεξιμο μου..ετσι εγω σου λεω ασχετα με την διαρκεια αν βρισκομασταν και πηγαιναμε για αεροβιο χαλαρο θα εκανες πανω απο ωρα,τοσο καιρο που κανεις ειναι αυτονοητο απλα κουραζεται πρωτα το μυαλο και μετα τα ποδια
    και το βαρος δυσκολευει λιγο τα πραγματα..και πραγματικα απ τα 122 πριν 2 μηνες βλεπω ποσο πιο ευκολο ειναι το τρεξιμο τωρα στα 108.. καμια σχεση. σκεψου οτι ειχα ατομο με υψος 2μετρα και 110κιλα που ηθελε να δωσει πυροσβεστικη σε ενα μηνα και να βγαζει 1000μετρα στα 4 λεπτα......εννοειταιι οτι το εβγαλε και περασε αλλα καθε μερα ειχε σκοτωματα προπονηση.Η αναγκη βλεπεις δεν λογαριαζει τιποτα!!
    Αν το κανεις 45 λεπτα καντο μερα παρα μερα και μεινε στα 45 χωρις αλλαγες στο ρυθμο και την ταχυτητα και τις μερες οπου δεν κανεις αεροβιο βαλε σπριντ οπως τα κανεις......αλλα οχι 6-7 πρσπαθησε να ξεπερνας τα 10 και προσπαθησε να μην ειναι 60 μετρα αλλα 80-100 και διαλειμα η επιστροφη περπατωντας και μπαινεις για το επομενο με μια ταχυτητα στο 80-90% αλλα να φτανεις μεχρι τελος και οχι στα 60μετρα επειδη βλεπεις το τελος να κοβεις.......θα δωσεις αλλη ωθηση και για αρχη καλα ειναι αυτα...!!!!(παντα καλες διατασεις πρωτα)
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-04-10 00:26 #39
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μαρία Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ιδανικο για μενα αφου ρωτας και αυτο κανω και εγω ειναι μια μερα αεροβιο(1ωρα το λιγοτερο)και την επομενη μερα ταχυτητες σπριντ η διαλλειματικα κομματια(500άρια κυριως γαλακτικα να βγαζω καπνους απο τα αυτια)
    Μαρία το θεωρείς αποδοτικότερο από το να κάνεις κάθε μέρα 45-60 λεπτά τα γνωστά;
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 23-04-10 01:23 #40
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Machiavelli Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαρία το θεωρείς αποδοτικότερο από το να κάνεις κάθε μέρα 45-60 λεπτά τα γνωστά;

    Ναι για να υπαρχει καλυτερη αποκατασταση στο σωμα και εναλλαγη.Απ΄την αλλη αν εισαι επαγγελματιας αθλητης-δρομεας το καθημερινο τρεξιμο ειναι δεδομενο με ταχυτητες και εντασεις αλλα εκει παιζει ρολο και το επιπεδο φυσικης καταστασης που μπορει να ανταπεξελθει το σωμα και να εχει και βελτιωση.
    Τωρα εξαρταται τι θες να κανεις και τι θες να βελτιωσεις,αμα θελω να βελτιωσω τις επιδοσεις μου για αντοχη κανω και την αναλογη προπονηση η ταχυτητα κτλ.
    Εγω αμα θελω να βελτιωσω το μυικο μου και να γραμμωσω(μιας και δεν κανω πρωταθλητισμο σε ενα αθλημα και οτι κανω το κανω για μενα)θα κανω τα αεροβια μου και την επομενη μερα θα κανω τα σπριντ και τα αλτικα μου να κραταω το μυικο τσιτωμενο και σε συνδιασμο με τα βαρη εχω και το αναλογο αποτελεσμα+ το θεμα διατροφη...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 23-04-10 08:18 #41
    Προεπιλογή
    M α ρ ί α α α α

    πενηντα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 23-04-10 09:06 #42
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    M α ρ ί α α α α

    πενηντα!

    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 23-04-10 14:18 #43
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    M α ρ ί α α α α

    πενηντα!
    Εγω ''εξηντα'' Σ'εφαγα... φαε τη σκονη μου
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 24-04-10 11:44 #44
    Το avatar του χρήστη michael-nrg

    Εγγραφή
    02-12-2009
    Περ.
    Κατερίνη
    Μηνύματα
    126
    Προεπιλογή
    Μιας και το τοπικ ειναι βαρη και αεροβια θα ηθελα να διατυπωσω το εξης... κανω αεροβια (130-140 παλμοι) εδω και 2 μηνες 5 φορες την εβδομαδα. οι 3 ειναι πρωινες και οι 2 μετα απο βαρη. αυτο που παρατηρησα ειναι οτι οταν κανω πρωι (νιστικος παντα) για να φτασω τους 130-140 ανεβαζω πολυ την ενταση ενω μετα απο βαρη τους σφυγμους αυτους τους φτανω με μικροτερη ενταση... αυτο γινετε γιατι τα πρωινα ειμαι πιο ξεκουραστος?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 24-04-10 12:11 #45
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο michael-nrg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας και το τοπικ ειναι βαρη και αεροβια θα ηθελα να διατυπωσω το εξης... κανω αεροβια (130-140 παλμοι) εδω και 2 μηνες 5 φορες την εβδομαδα. οι 3 ειναι πρωινες και οι 2 μετα απο βαρη. αυτο που παρατηρησα ειναι οτι οταν κανω πρωι (νιστικος παντα) για να φτασω τους 130-140 ανεβαζω πολυ την ενταση ενω μετα απο βαρη τους σφυγμους αυτους τους φτανω με μικροτερη ενταση... αυτο γινετε γιατι τα πρωινα ειμαι πιο ξεκουραστος?

    Ναι !
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία