Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 54 από 54
  1. 24-04-10 12:41 #46
    Το avatar του χρήστη michael-nrg

    Εγγραφή
    02-12-2009
    Περ.
    Κατερίνη
    Μηνύματα
    126
    Προεπιλογή
    και κατι τελευταιο.. οταν κανω την αεροβια τα πρωτα 20 με 25 λεπτα τα ποδια μου καινε και δυσκολευομαι. αλλα μετα απο αυτο το χρονικο οριο δεν νοιωθω τιποτα.και 2 ωρες να με βελεις να κανω αεροωια δεν θα καταλαβω τιποτα.δλδ δεν νοιθω καποια ιδιετερη κουραση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-04-10 12:47 #47
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο michael-nrg Εμφάνιση μηνυμάτων
    και κατι τελευταιο.. οταν κανω την αεροβια τα πρωτα 20 με 25 λεπτα τα ποδια μου καινε και δυσκολευομαι. αλλα μετα απο αυτο το χρονικο οριο δεν νοιωθω τιποτα.και 2 ωρες να με βελεις να κανω αεροωια δεν θα καταλαβω τιποτα.δλδ δεν νοιθω καποια ιδιετερη κουραση.

    Φυσιολογικο ειναι!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-04-10 21:00 #48
    Προεπιλογή
    Με το θεμα της διαρκειας τι γινετε?????
    Στο πρωτο ποστ που αφορα την ενταση της αεροβιας προτεινεις Μαρια να μην μπαινει η αεροβια μετα τα βαρη γιατι ξεφευγει ο ογκος προπονησης κ αργη η αναρρωση (αν καταλαβα σωστα , στην 4 σελιδα βρισκεται)

    Απο την προηγουμενη βδομαδα που αρχισα την γραμμωση προσθετω μετα τα βαρη 30 λεπτα αεροβια (αμινοξεα ενδιαμεσα) , 30 λεπτα διαδρομο ή 10λεπτα εναλλαξ διαδρομο - ποδηλατο για να σπαω την μονοτονια.
    4 μερες την εβδομαδα οι προπονησεις.

    Προβληματα αναρρωσης - κοπωσης δεν υπαρχουν κ σκεφτομαι απο βδομαδα να αρχισω να αυξανω τον χρονο αεροβιας απο 30 σε 40 λεπτα.
    Τι προτεινεις???
    Να συνεχισω ετσι οπως το σκεφτομαι το προγραμμα , να το περιορισω?? ή να το κοψω εντελως κ να βαλω την αεροβια σε ξεχωριστη μερα απο τα βαρη?????
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-04-10 21:12 #49
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο foko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το θεμα της διαρκειας τι γινετε?????
    Στο πρωτο ποστ που αφορα την ενταση της αεροβιας προτεινεις Μαρια να μην μπαινει η αεροβια μετα τα βαρη γιατι ξεφευγει ο ογκος προπονησης κ αργη η αναρρωση (αν καταλαβα σωστα , στην 4 σελιδα βρισκεται)

    Απο την προηγουμενη βδομαδα που αρχισα την γραμμωση προσθετω μετα τα βαρη 30 λεπτα αεροβια (αμινοξεα ενδιαμεσα) , 30 λεπτα διαδρομο ή 10λεπτα εναλλαξ διαδρομο - ποδηλατο για να σπαω την μονοτονια.
    4 μερες την εβδομαδα οι προπονησεις.

    Προβληματα αναρρωσης - κοπωσης δεν υπαρχουν κ σκεφτομαι απο βδομαδα να αρχισω να αυξανω τον χρονο αεροβιας απο 30 σε 40 λεπτα.
    Τι προτεινεις???
    Να συνεχισω ετσι οπως το σκεφτομαι το προγραμμα , να το περιορισω?? ή να το κοψω εντελως κ να βαλω την αεροβια σε ξεχωριστη μερα απο τα βαρη?????
    Βαλε link γιατι ποια σελιδα 4 να δω????Εδω ειναι 2σελιδες ολες και ολες.
    Δεν θυμαμαι να προτεινα μην κανεις αεροβιο μετα τα βαρη,μηπως ειπα αν βολευει ξεχωριστη μερα αεροβιο η μεγαλη διαρκεια διαφορας το ενα με το αλλο αεροβιο-βαρη θα βολευε καλυτερα στο θεμα αποκαταστασης και ξεκουρασης
    Αυτο το προγραμμα 4φορες την βδομαδα βαρη και μετα 30λεπτα αεροβιο αφου σε βολευει και δεν εχεις προβλημα αναρρωσης - κοπωσης συνεχισε το,αν θες ανεβα στα 40 λεπτα και το βλεπεις,ουτως η άλλως στην γραμμωση το θεμα που κοιτας κυριως ειναι η διατροφη.
    Τωρα αν σε βολευει να κανεις τα αεροβια ξεχωριστη μερα καντο,απο τον χρονο σου εξαρταται και τις δουλειες σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-04-10 21:30 #50
    Προεπιλογή
    Ετσι ειναι , επειδη υπαρχει ζορισμα στο να προσθεσω κ αλλη μερα προπονησης γιαυτο προσαρμοσα ετσι το προγραμμα μου.

    http://forum.bodybuilding.gr/showthr...p?t=492&page=4 (το λινκ που ζητησες)
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-04-10 21:45 #51
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο foko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετσι ειναι , επειδη υπαρχει ζορισμα στο να προσθεσω κ αλλη μερα προπονησης γιαυτο προσαρμοσα ετσι το προγραμμα μου.

    http://forum.bodybuilding.gr/showthr...p?t=492&page=4 (το λινκ που ζητησες)

    Κανενα προβλημα!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 30-04-10 19:40 #52
    Το avatar του χρήστη killer85

    Εγγραφή
    24-03-2010
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    530
    Προεπιλογή
    Ρε παιδία και εγώ κάνω αερόβια περίπου μεσή ώρα μετά τα βάρη σε χαλαρό ρυθμό, στο 65% και πιστεύω πως δουλευεί...

    Η απορία μου είναι από το ποδόσφαιρο που έπαιζα ημιεπαγγελματικά (έκανα πρωταθλητισμό σε εφηβικό), μετά τις πανελλήνιες είχα βάλλει κάποια κιλάκια σε λίπος... ξεκίνησα προετοιμασία στο ποδόσφαιρο με ένταση και αγώνες (όχι μισή ώρα με σταθερούς παλμούς και τέτοια...) δεν είχα χάσει μυική μάζα αλλά στεγνωσα πολύ γρήγορα με παλιοδιατροφή...

    Και θυμάμαι το πρώτο δίμηνο η καρδία δούλευε στα όρια της μέχρι να ξαναφτιάξω την αντοχή μου...
    Απλή απορία...
    Κωνσταντίνος
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 01-05-10 00:12 #53
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο killer85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδία και εγώ κάνω αερόβια περίπου μεσή ώρα μετά τα βάρη σε χαλαρό ρυθμό, στο 65% και πιστεύω πως δουλευεί...

    Η απορία μου είναι από το ποδόσφαιρο που έπαιζα ημιεπαγγελματικά (έκανα πρωταθλητισμό σε εφηβικό), μετά τις πανελλήνιες είχα βάλλει κάποια κιλάκια σε λίπος... ξεκίνησα προετοιμασία στο ποδόσφαιρο με ένταση και αγώνες (όχι μισή ώρα με σταθερούς παλμούς και τέτοια...) δεν είχα χάσει μυική μάζα αλλά στεγνωσα πολύ γρήγορα με παλιοδιατροφή...

    Και θυμάμαι το πρώτο δίμηνο η καρδία δούλευε στα όρια της μέχρι να ξαναφτιάξω την αντοχή μου...
    Απλή απορία...

    Ναι ειναι φυσιολογικο,πιστευεις ομως καποιος που ασχολειται με το bb μπορει να κανεις τετοιες προπονησεις?Καποιος που θελει να βαλει μαζα και οχι να φτιαξει την φυσικη του κατασταση.Και στο στιβο τα πραγματα ειναι πιο χαλαρα στην διατροφη και τρεχουν ολη μερα ειδικα οσοι κανουν αγωνισματα δυναμικα και φτιαχνουν μυικο αλλα οχι για επιπεδο bb...........σχεδον φιτνες και οχι ολοκληρωμενο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 01-05-10 00:20 #54
    Το avatar του χρήστη killer85

    Εγγραφή
    24-03-2010
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    530
    Προεπιλογή
    Όχι αν κάνεις bb σίγουρα όχι αλλά από ότι κατάλαβα αν στην παρούσα φάση επικεντρώνεσαι στην απώλεια λίπους και κάποιο μυικό, τότε δεν υπάρχει πρόβλημα... αν θες όγκο τότε αλλάζει το πράγμα...
    Κωνσταντίνος
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234