Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 29-11-17 22:01 #1
    Προεπιλογή Πως πρεπει να παίρνω την κρεατίνη??
    Καλησπερα σε όλα τα μελη. Αθλουμαι καποιο καιρο με αρκετα καλα αποτελεσματα και αποφασισα εκτος απο πρωτεινη αμινοξεα και φυσικα καλη διατροφη να παρω ενα συμπληρωμα κρεατινης. Μιας και ειναι η πρωτη φορα που θα κανω χρηση κρεατινης εψαξα στο διαδικτυο και στα online markets και ειδα οτι καποιοι λενε οτι παιρνεις απλα μια δοσολογια π.χ. 5g την μερα ή 2 δοσολογιες και τελος. Αλλοι λενε οτι θα κανεις φορτωμα συντηρηση κτλ. Αυτο δεν εχω καταλαβει.. Τι απ τα 2 θα κανω? Τι ειναι προτιμοτερο? Και τι δοσολογιες ακριβως ευχαριστω προκαταβολικα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-11-17 23:18 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    5 γρ μετά την προπόνηση και οταν δεν κάνεις προπονηση, το πρωί. Καποιοι βαζουν και 5 γρ πριν την προπόνσηη.
    Τα πρωτόκολλα υπερπλήρωσης για 5 ημερες με 25 γρ έχουν εγκαταλειφθεί.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-11-17 23:26 #3
    Προεπιλογή

    Εντάξει πλάκα έκανα! Νομίζω ότι ψάχνεις αυτό:
    https://www.bodybuilding.gr/nutritio...odigies-lipsis
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-11-17 00:05 #4
    Προεπιλογή
    Παιδες δηλαδη δεν θα κανω αυτο που λεμε κυκλο. Και ναι η κρεατινη ειναι ΑΝΑΒΟΛΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑΡΚΩΤΙΚΟ ΧΑΧΑ
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-11-17 17:06 #5
    Unhappy
    Ρωταω επειδη στο λινκ λεει για κυκλο. Ειναι προτιμοτερο να την παιρνω ανα μερα ή να κανω κυκλο? Και ειμαι αναμεσα ε 2, μαρκες... Universal ή ΟΝ??
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-11-17 18:10 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Teofit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρωταω επειδη στο λινκ λεει για κυκλο. Ειναι προτιμοτερο να την παιρνω ανα μερα ή να κανω κυκλο? Και ειμαι αναμεσα ε 2, μαρκες... Universal ή ΟΝ??
    Δεν το διάβασα αλλά όταν σ λέει μα κανεις κύκλο εννοεί να πάρεις κρεατινη για ένα διάστημα 2 μηνών.. μετά κανεις παύσει για έναν.. Και μετά πάλι 2 μήνες on έναν off..αυτο εννοεί κύκλο
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 30-11-17 19:11 #7
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    To αρθρο είναι παλιο και εννοείται ότι στις γνώσεις και σε καποια πρωτοκολλα λήψης υπάρχει αναθεώρηση απόψεων.
    Για να μην το ταλαιπωρείς το μυαλό σου, παρε μια μονουδρική creapure (οποια εταιρία σου κάνει κλικ) , βαλε 5 γρ πριν και 5 μετα ,τις ημερες προπόνησης, και 5 τις ημέρες εκτός.
    Aν μείνεις στα 5γρ μπορείς να το πάς και Non stop για καιρό.
    Αν θες να είσαι 100% σιγουρος, κάνε μετά από 2 μήνες ένα Off 15 ημέρων και ξανά.
    Απάντηση με παράθεση