Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 17
  1. 08-06-10 20:42 #1
    Προεπιλογή Αρχαριος...λιγο βοηθεια
    γεια σας ειμαι νεο μελος

    εκανα γυμναστηριο περσι για 5 μηνες και δυστηχως δεν ειδα καμια διαφωρα...απο τοτε που ξεκινησα...
    εκανα 5-6 φορες την εβδομαδα απο 1μισι ωρα καθε φορα
    τελικα τα παρατησα και πριν λιγες μερες αρχισα παλι (μετα απο 8 μηνες)
    αυτο τον καιρο γυμναζω ολα τα μερη του σωματος απο 2-3 φορες και μετα θα αρχισω το προγραμμα οπως μου ειπε το γυμναστηριο...

    ελπιζω να δω εστω και μια μικρη διαφορα τωρα που κανω παλι...

    μπορειτε να μου δωσετε καποιες συμβουλες για να δω καποιο αποτελεσμα?


    γενικοτερα ειμαι αγυμναστος.
    ειμαι 66 κιλα 1,70 (17 ετων)
    θελω σιγα σιγα να ξεκινησουν να φανουν λιγο οι μυες σε διαφωρα μερη του σωματος..το μεγαλυτερο προβλημα υπαρχει στην κοιλια κατω που υπαρχει ενα μεγαλο "σωσιβιο"

    δεν εκανα διατροφη παλια που εκανα γυμναστηριο..απλα μειωσα να τροω "βλακειες"

    ειναι απαραιτητο να κανω διατροφη?

    πως μου προτεινετε να αρχισω...οπως ειπα και πιο πανω θελω να χασω αυτο το φουσκωμα χαμηλα στον κοιλια

    υγ: για "φουσκωμα" ειναι απαραιτητο να παρει καποιος προτεινες η κατι παρομοιο (δεν εχω καμια ιδεα με αυτο το θεμα)

    ευχαριστω
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alexx : 08-06-10 στις 20:48
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-06-10 20:47 #2
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    η διατροφή είναι το α και το ω!! δεν είναι ανάγκη να πάρεις συμπλήρωμα πρωτεΐνης. όλο το μυστικό είναι να μάθεις να τρως σωστά και να γυμνάζεσαι σωστά!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-06-10 20:50 #3
    Προεπιλογή
    Μαν, όσο γυμναστήριο και να κάνεις, χωρίς διατροφή δεν πρόκειται να πετύχεις τίποτα. Διάβασε τα παρακάτω άρθρα:

    Διατροφή Όγκου: http://www.bodybuilding.gr/index.php...tid=3&Itemid=4

    Διατροφή Γράμμωσης: http://www.bodybuilding.gr/index.php...tid=3&Itemid=4

    Λογικά από αυτά που λες γράμμωση θες να κάνεις, αφού θες να χάσεις λίπος.

    Και δεν χρειάζεται να λιώνεις στο γυμναστήριο 1μιση ώρα. Γυμνάσου "έξυπνα". Διάβασε και άρθρα για την προπόνηση στο αντίστοιχο θέμα, θα καταλάβεις.

    Και όχι, για να τουμπανιάσεις δεν χρειάζεται να πάρεις συμπληρώματα, πόσο μάλλον στην ηλικία σου (όχι ότι είσαι πάρα πολύ μικρός, αλλά δεν τα χρειάζεσαι). Τα συμπληρώματα είναι αυτό ακριβώς που δηλώνει ο όρος-συμπληρώνουνε την διατροφή. Με σωστή διατροφή θα έχεις και τα επιθυμητά αποτελέσματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-06-10 20:52 #4
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexx Εμφάνιση μηνυμάτων

    μπορειτε να μου δωσετε καποιες συμβουλες για να δω καποιο αποτελεσμα?

    διαβασε τα αρθρα του φορουμ αλεξ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-06-10 20:55 #5
    Προεπιλογή
    με λιγα λογια ατομα στην ηλικια μου πρεπει να ακολουθουν συγκεκριμενη διατροφη για να δουν αποτελεσμα?

    οταν εκανα γυμναστηρια παλιοτερα
    ετρωγα κατι ελαφρυ το πρωι/βραδυ και κανονικο γευμα το μεσημερι


    @tommygunz
    για την γραμμωση που ειπες..
    αυτο που βασικα θελω να κανω ειναι χασω λιπος στην κοιλια..και να δυμαμωσουν να φανουν εστω λιγακι οι μυες μου...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alexx : 08-06-10 στις 20:58
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-06-10 20:58 #6
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexx Εμφάνιση μηνυμάτων
    με λιγα λογια ατομα στην ηλικια μου πρεπει να ακολουθουν συγκεκριμενη διατροφη για να δουν αποτελεσμα?
    ανεξάρτητα απο την ηλικια η διατροφη παιζει μεγαλο ρολο, απλα στις ποιο μεγαλες ηλικιες ειναι κατώτερος ο μεταβολισμός. κανε διατροφή.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-06-10 21:04 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexx Εμφάνιση μηνυμάτων
    με λιγα λογια ατομα στην ηλικια μου πρεπει να ακολουθουν συγκεκριμενη διατροφη για να δουν αποτελεσμα?

    οταν εκανα γυμναστηρια παλιοτερα
    ετρωγα κατι ελαφρυ το πρωι/βραδυ και κανονικο γευμα το μεσημερι


    @tommygunz
    για την γραμμωση που ειπες..
    αυτο που βασικα θελω να κανω ειναι χασω λιπος στην κοιλια..και να δυμαμωσουν να φανουν εστω λιγακι οι μυες μου...
    Με 3 γεύματα την μέρα ρε μαν δεν έχεις αποτέλεσμα... Διάβασε τα άρθρα του φόρουμ και θα τα καταλάβεις όλα.

    Όσο για το λίπος που θες να χάσεις στην κοιλιά... Να ξέρεις, δεν υφίσταται η έννοια "τοπικό αδυνάτισμα". Δεν γίνεται να χάσεις μόνο τοπικά λίπος.

    Αυτό που θες εσύ είναι να κάνεις γράμμωση εν ολίγοις. Διάβασε λοιπόν το αντίστοιχο άρθρο και κάνε τα κουμάντα σου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-06-10 21:07 #8
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tommygunz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με 3 γεύματα την μέρα ρε μαν δεν έχεις αποτέλεσμα... Διάβασε τα άρθρα του φόρουμ και θα τα καταλάβεις όλα.

    Όσο για το λίπος που θες να χάσεις στην κοιλιά... Να ξέρεις, δεν υφίσταται η έννοια "τοπικό αδυνάτισμα". Δεν γίνεται να χάσεις μόνο τοπικά λίπος.

    Αυτό που θες εσύ είναι να κάνεις γράμμωση εν ολίγοις. Διάβασε λοιπόν το αντίστοιχο άρθρο και κάνε τα κουμάντα σου...
    τι γραμμωση να κανει 1.70 66 κιλα???

    καθαρισε τηνδιατροφη σου και ανεβαζε σταδιακα θερμιδες!! αλλα πρωτα διαβασε τα αρθρα!! και πρωτα αυτο Διατροφη για αρχαριους και οχι μονο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-06-10 21:09 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι γραμμωση να κανει 1.70 66 κιλα???

    καθαρισε τηνδιατροφη σου και ανεβαζε σταδιακα θερμιδες!! αλλα πρωτα διαβασε τα αρθρα!! και πρωτα αυτο Διατροφη για αρχαριους και οχι μονο...
    Ωχ!! Είχα διαβάσει 1,70 και 76 κιλά! Διάβασα και που έλεγε πως θέλει να χάσει λίπος... Έχεις δίκιο Γιάννη! 1000 συγγνώμη!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 08-06-10 21:10 #10
    Προεπιλογή
    παντως παλιοτερα (ετρωγα normal) εκανα ασκησεις με βαρη σε ολα τα σημεια του σωματος και διαδρομο 20 λεπτα 3-4 φωρες την εβδομαδα..δεν εχανα τιποτα

    μαλλον δεν εκανα σωστη διατροφη

    στο γυμναστηριο δεν μου ειπαν ποτε για διατροφες κλπ..αλλα και εγω ποτε δεν εψαξα και ρωτησα

    ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alexx : 08-06-10 στις 21:15
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 08-06-10 23:51 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι γραμμωση να κανει 1.70 66 κιλα???

    καθαρισε τηνδιατροφη σου και ανεβαζε σταδιακα θερμιδες!! αλλα πρωτα διαβασε τα αρθρα!! και πρωτα αυτο Διατροφη για αρχαριους και οχι μονο...

    δηλαδη καλυτερα ογκο και οχι γραμωση?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 09-06-10 00:40 #12
    Προεπιλογή
    εννοειτε βαζεις καποια χρονια μυικα κιλα και μετα τα γραμμωνεις γιατι συγχρονως θα παρεις και λιπος.τι να γραμμωσεις αν εχεις ελαχιστα ανεπτυγμενους μυς;
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 09-06-10 22:43 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ioannis1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εννοειτε βαζεις καποια χρονια μυικα κιλα και μετα τα γραμμωνεις γιατι συγχρονως θα παρεις και λιπος.τι να γραμμωσεις αν εχεις ελαχιστα ανεπτυγμενους μυς;
    ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 17-06-10 00:11 #14
    Προεπιλογή
    καλυτερα ειναι λοιπον να αρχισω να κανω αρκετη αεροβια ασκηση για να καψω το αρκετο λιπος που εχω σε καποια σημεια του σωματος..?

    η να "δυναμωσω' τους μυες μου (παιζωντας αρκετα κιλα αυτο?)

    μπορουν να γινουν και τα 2 μαζι?

    66 κιλα 1,70 ( οπως ανεφερα και πιο πανω..πως δεν βλεπω αποτελεσματα οταν εκανα γυμναστικη )

    βοηθηστε με παρακαλω!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alexx : 17-06-10 στις 00:17
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 17-06-10 00:25 #15
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexx Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλυτερα ειναι λοιπον να αρχισω να κανω αρκετη αεροβια ασκηση για να καψω το αρκετο λιπος που εχω σε καποια σημεια του σωματος..?
    πολυ σωστα + διατροφη
    η να "δυναμωσω' τους μυες μου (παιζωντας αρκετα κιλα αυτο?)
    και αυτο μαζι, το αρκετα κιλα δεν εχει να κανει τοσο στην αρχη οσο το να γινετε σωστα η ασκησηκαι με προγραμμα
    μπορουν να γινουν και τα 2 μαζι?
    βεβαιως.
    66 κιλα 1,70 ( οπως ανεφερα και πιο πανω..πως δεν βλεπω αποτελεσματα οταν εκανα γυμναστικη )

    βοηθηστε με παρακαλω!!!
    καλη επιτυχια.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία