Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 40
  1. 07-03-07 07:40 #1
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή Διάδρομος κ ενοχλήσεις στα γόνατα
    Για μία περίοδο έκανα για 2 μήνες αεροβική (όχι βάρη) στον διάδρομο για 90 λεπτά, κ το αποτέλεσμα ήταν να αναγκαστώ να σταματήσω επειδή ο πόνος στα γόνατα (στα πλάγια) ήταν πολύ ενοχλητικός. Φυσικά η κατάσταση είχε επιδεινωθεί όταν στο 90 λέπτο έκανα 30 λεπτά διαλλειματική. Δεν λέω μου έκανε καλό γιατί εχασα λίπος αλλά ο διάδρομος τελικα δεν ειναι κ τόσο.. αθώος στους μικροτραυματισμους στα γόνατα.

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-03-07 08:09 #2
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Αυτο ειναι το κακο με τον διαδρομο.Μπορει να σου δημιουργησει μικροτραυματισμους.Αν νιωθεις ακομα πονο,γιατι δεν πας σε κανα γιατρο να του πεις τι γινεται;
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-03-07 19:24 #3
    Προεπιλογή
    Οι στιβικοι το παθαινουν συνηθως για τους εξης λογους.
    1)παπουτσι
    2)βαρος
    3)κραδασμοι λογο του ταταρταν που εδω δεν υφιστατε.

    gast τα παπουτσια που φορας ειναι κανονικο παπουτσακι για τρεξιμο η αυτα τα trendy ισιο πατα παπουτσια?
    Impossible in Nothing
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-03-07 20:11 #4

    Εγγραφή
    12-11-2005
    Περ.
    In Your Mind
    Μηνύματα
    579
    Προεπιλογή
    Όπως έχω ξαναπεί ο διάδρομος πολύ συχνής χρήσης δημιουργεί προβλήματα στα γόνατα και στις αρθρώσεις. Παπουτσάκι με καλή σόλα κατάλληλη για τρέξιμο μειώνει το πρόβλημα. Επίσης η ποιότητα του υλικού του διαδρόμου για την απορόφηση των κραδασμών είναι πολυ σημαντικό. Συνήθως λόγω υπερβολικού λιωσίματος στον διάδρομο από όλων των κόσμο στο γυμναστήριο χαλαάει. Θέλετε να χάσετε κιλά; Βελτιώστε την διατροφή σας, νερό , και προπόνηση....
    O Ruhl κλέβει το Sida του Piki
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-03-07 20:33 #5
    Προεπιλογή
    Το ελλειπτικό είναι με διαφορά το καλύτερο μηχάνημα για αερόβια άσκηση..Η καταπόνηση των αρθρώσεων είναι εντυπωσιακά μικρότερη σχετικά με οποιοδήποτα άλλο μηχάνημα..!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-03-07 20:39 #6
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ajax
    gast τα παπουτσια που φορας ειναι κανονικο παπουτσακι για τρεξιμο η αυτα τα trendy ισιο πατα παπουτσια?
    Eννοείται ειδικά παπούτσια για τρέξιμο.


    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-03-07 20:41 #7
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Duke-Nukem
    Θέλετε να χάσετε κιλά; Βελτιώστε την διατροφή σας, νερό , και προπόνηση....
    ... + αεροβική - όχι στην επέκταση που το έκανα εγώ όμως..


    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-03-07 10:04 #8
    Προεπιλογή
    θα συμφωνησω με τον tankard για το ελλειπτικο. Αν επιμενεις για διαδρομο υπαρχει τροπος να ωφεληθεις χωρος καταπονησεις:

    Βαζεις ταχυτητα μεχρι 6 - 6,5 χλμ ανα ωρα, κανεις γρηγορο ΒΑΔΗΝ οχι τρεξιμο, και αν θες ρυθμιζεις να εχει και ανηφορα. Ετσι με αυτο το τροπο δουλευεις και γλουτους - γαμπες περισσοτερο και η καρδια δουλευει μεσα στα αεροβια πλαισια, και θα εχεις πολυ καλα αποτελεσματα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-03-07 14:43 #9
    Προεπιλογή
    και εγώ λόγω μικροτσιμπημάτων στα γόνατα σταμάτησα το διάδρομο.....

    Μάλλον θα το γυρίσω σε ελλειπτικό....
    Υ.Γ: Για το step ποιά η γνώμη σας;;;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 08-03-07 14:44 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gasturb
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ajax
    gast τα παπουτσια που φορας ειναι κανονικο παπουτσακι για τρεξιμο η αυτα τα trendy ισιο πατα παπουτσια?
    Eννοείται ειδικά παπούτσια για τρέξιμο.


    Gt
    εγω πάντα φοράω και ορθοπεδικα πελματα για περισσότερη ευσταθεια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 08-03-07 18:09 #11
    Προεπιλογή
    θα συμφωνησω με τον tankard για το ελλειπτικο. Αν επιμενεις για διαδρομο υπαρχει τροπος να ωφεληθεις χωρος καταπονησεις:

    Βαζεις ταχυτητα μεχρι 6 - 6,5 χλμ ανα ωρα, κανεις γρηγορο ΒΑΔΗΝ οχι τρεξιμο, και αν θες ρυθμιζεις να εχει και ανηφορα. Ετσι με αυτο το τροπο δουλευεις και γλουτους - γαμπες περισσοτερο και η καρδια δουλευει μεσα στα αεροβια πλαισια, και θα εχεις πολυ καλα αποτελεσματα
    from the beginning
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 20-07-10 20:46 #12
    Μuscles 'R' Sexy
    Το avatar του χρήστη vAnY

    Εγγραφή
    01-05-2009
    Περ.
    Athens Greece
    Μηνύματα
    2.310
    Προεπιλογή Διαδρομο-Ενοχληση στα Γονατα
    Τα τελευταια 2 χρονια κανω πολυ συχνα αεροβια και περισσοτερο διαδρομο.
    Μαλιστα τους τελευταιους 6 μηνες κανω περιπου 5-6 φορες την εβδομαδα 50με 60 λεπτα τρεξιματακι χαλαρο, με βοηθαει πολυ στο να χανω λιπος και να ελεγχω τα ποσοστα του.
    Την τελευταια εβδομαδα περιπου ομως νιωθω ενοχλησεις στα 2 γονατα, στην εσωτερικη μερια.
    Με πιανει σαν τσιμπιμα και ελαφρυς πονος μολις τελειωσω απο το διαδρομο μερικες φορες και την ωρα που τρεχω. Ομως αρκετες φορες με πιανει επισης οταν ανεβαινω σκαλες η ειμαι καθιστη.
    Εχω πλατυποδια και φοραω πατους (οχι μονο στο gym αλλα γενικα) και εχω ενα πολυ καλο ζευγαρι παπουτσιων για το τρεξιμο (Μizuno).
    ενταξει ξερω σιγουρα θα μου πειτε να ελλατωσω το τρεξιμο και θα εχετε και δικιο το παραδεχομαι.... αλλα τι λετε να ειναι?? να παω σε γιατρο ?
    η να το σταματησω τελειως....(βεβαια αμα μεινω εστω και μια εβδομαδα χωρις να κανω τζογκινγ θα με πιασουν τα ψυχολογικα μου, τα νευρα μου ολα μαζι χιχι)
    Muscles Are Sexy
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 20-07-10 21:28 #13
    Προεπιλογή
    Εσωτερικη μερια των γονατων η καμια διαταση εσωτερικου συνδεσμου η καμια κακωση μηνισκου η εκφυλισμος αυτου.Ριξε την αεροβια αλλαξε το ειδος της για λιγο και πανε σε γιατρο εννοειται.Μηπως εχουνε φθαρει και οι πατοι?
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 20-07-10 21:32 #14
    Μuscles 'R' Sexy
    Το avatar του χρήστη vAnY

    Εγγραφή
    01-05-2009
    Περ.
    Athens Greece
    Μηνύματα
    2.310
    Προεπιλογή
    ευχαριστω για την απαντηση sogoku, ισως τα ξεκουρασω για λιγο κι αν δεν δω βελτιωση τοτε θα παω σε γιατρο...
    ... οχι οι πατοι ειναι 4 μηνων δεν εχουν φθαρει ακομα...
    Muscles Are Sexy
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 20-07-10 21:33 #15
    Banned
    Εγγραφή
    22-11-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.896
    Προεπιλογή
    1) αλαξε τον διαδρομο με ελλιπτικο οπως και διποτε
    2) ξεκουρασετα
    3) αν σινεχιση ο πονος κανε μαγνιτικη

    εσωτερικη μερια ειναι κατα πασα πιθανοτητα μηνισκος. στο λεω γιατι και εγω ειχα θεμα οπως σου ειχα πει.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία