Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 98
  1. 29-05-10 23:37 #31
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Haris Pilton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω από συμπλήρωμα,κάτι σπόρους...

    Ξερά σύκα ,δαμάσκηνα και κάτι all bran που είναι σχεδόν ολόιδια με τα κουάκερ αλλα 48-50% φυτικές ίνες ,είναι τίγκα στις φυτικές ίνες.
    Μαρούλι και αγγούρι δεν έχουν σχεδόν καθόλου,προτιμήστε σπανάκι ,πράσινα φασολάκια κτλ.

    Πολυ νερό ,πολύ σαλατικό ,όσπρια και γιαούρτι αν το επιτρέπει η διατροφή σας και λιπαρά οξέα πάντα.

    Γενικά ,μέτρον άριστον.
    Σωστός
    Αυτή είναι η original ατάκα
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-08-11 16:15 #32
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    Τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω και εγώ αυτό το πρόβλημα και πιστεύω πως φταίει το ότι είχα μηδενικά λιπαρά στην διατροφή μου. Σήμερα πρόσθεσα μια κουταλια ελαιόλαδο στο μεσημεριανό μου και άρχισα να πίνω πράσινο τσάι (χωρις ζάχαρη) . Πράσινες σαλάτες τρώω , αλλα σκέφτηκα ίσως να έτρωγα και μερικά ξερα δαμάσκηνα που λένε πως βοηθούν. Είδα σε ένα site ότι τα 3 ξερα έχουν 30 θερμίδες,εχουν όντως τόσες?. Εγώ που είμαι σε φάση αδυνατίσματος μπορώ να φάω και αν ναι ποσα θα πρέπει να τρώω την ημερα και πότε ?(πρωι?) ώστε να βοηθηθώ ?

    Είναι μεγάλο πρόβλημα γιατί τώρα που είμαι σε πρόγραμμα για να χάσω τα τελευταία μου κιλά (12-13) τυχαίνει να μην πάω τουαλέτα (πως να το πω.. , για να αφοδεύσω) τρεις ημερες και έτσι όταν έρχεται η δευτερα ώστε να ζυγιστώ (μια φορα την εβδομάδα ζυγίζομε) έχω μέσα μου φαγητά τριών ημερών και δεν μπορώ να δω ποσο έχασα και τι έκανα την εβδομάδα που πέρασε.

    και αυτο το φούσκομα που νιώθω ειναι πολύ ενοχλητικό , δεν παλέυεται!..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-08-11 17:00 #33
    Το avatar του χρήστη Kostas95

    Εγγραφή
    02-07-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    559
    Προεπιλογή
    Δαμασκηνα ειναι το τοπ!!!επισης ακτινιδια ειναι αρκετα καλα..και απεφυγε μηλα και κοκα-κολες..στο λεω γιατι αντιμετωπιζα και γω σοβαρο προβλημα δυσκοιλιοτητας μεχρι μια ηλικια..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-08-11 17:46 #34
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kostas95 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δαμασκηνα ειναι το τοπ!!!επισης ακτινιδια ειναι αρκετα καλα..και απεφυγε μηλα και κοκα-κολες..στο λεω γιατι αντιμετωπιζα και γω σοβαρο προβλημα δυσκοιλιοτητας μεχρι μια ηλικια..
    τα σταμάτησα τα μήλα και δεν πίνω ποτε κοκα κόλες , ακόμα και όταν ήμουν 132 κιλά μοσχάρ δέν έπεινα παρα μόνο ζίρο.

    Για να καταλάβεις πως έφτασα σε αυτά τα κιλά τότε έκανα το παρακάτω τραγικό βλακώδες λάθος.

    1. ξεκίνησα τα ΜΜΟ (παιχνίδια στο internet που αποβλακώνεσαι και ξεχνάς τι μέρα είναι, για όποιον δεν τα ξέρει)

    2. Έτρωγα μια φορα την μέρα

    3. Το φαγητό μου ήταν δυο πίτες σουβλάκι χωρίς λάδια και πατάτες.

    4. Έτρωγα όταν ήμουν έτοιμος να κοιμηθώ από τις πολλές ώρες που έκλεινα στο κάψιμο και έπεφτα για ύπνο.

    Οποτε , ο μεταβολισμός είχε πάει περίπατο λόγο ακινησίας , έλλειψης ύπνου , ΚΑΚΙΣΤΗΣ διατροφής.

    Το μονο καλο ήταν ότι δεν έτρωγα γλυκα/αναψυκτικά/ψωμιά και για κάποιο λόγο τα κιλά μου τα είχα πάρει ομοιόμορφα (φίλος 35 κιλά λιγότερα από εμενα είχε τρεις φορες την κοιλια μου).

    σορρυ που βγήκα offtopic.

    Στο θέμα μας τώρα

    Δαμάσκηνα θα τρώω , όμως ποσα να τρώω και ποτε? Με το πρωινό μου πριν πάω γυμναστήριο για αερόβια?

    Και κάτι άλλο , ξέρετε κάποιο σκεύασμα να πάρω από το φαρμακείο που να μην θέλει συνταγή γιατρού ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-08-11 17:56 #35
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Svein Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τωρα που ελατοσα τους υδατνθραες λογο ελατοσης της γυμναστικης (λογο τραυματισμου ! ) παρατιρισα δυσκοιλιοτητα... τροω 1 ακτινιδιο την μερα και μια κουπα χαμομήλι εσεις εχετε να προτείνετε τιποτα αλλο σε φαει η συμπλήρωμα ?

    εμενα μου πρότεινε γαστρεντερολόγος το bion 3.να ναι καλα ο ανθρωπος αν με καταλαβαίνεις...χαχα..
    σοβαρα το παίρνω απο αρχες καλοκαιριου κ ειμαι πολυ ευχαριστημένη κ φυσικα δαμασκηνα κ ακτινίδια!!σαν δεκατιανό ή το απογευματακι εξαρτάται απο το προγραμμα σου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-08-11 19:15 #36
    Το avatar του χρήστη chris corfu

    Εγγραφή
    09-07-2010
    Περ.
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    465
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rey1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα σταμάτησα τα μήλα και δεν πίνω ποτε κοκα κόλες , ακόμα και όταν ήμουν 132 κιλά μοσχάρ δέν έπεινα παρα μόνο ζίρο.

    Για να καταλάβεις πως έφτασα σε αυτά τα κιλά τότε έκανα το παρακάτω τραγικό βλακώδες λάθος.

    1. ξεκίνησα τα ΜΜΟ (παιχνίδια στο internet που αποβλακώνεσαι και ξεχνάς τι μέρα είναι, για όποιον δεν τα ξέρει)

    2. Έτρωγα μια φορα την μέρα

    3. Το φαγητό μου ήταν δυο πίτες σουβλάκι χωρίς λάδια και πατάτες.

    4. Έτρωγα όταν ήμουν έτοιμος να κοιμηθώ από τις πολλές ώρες που έκλεινα στο κάψιμο και έπεφτα για ύπνο.

    Οποτε , ο μεταβολισμός είχε πάει περίπατο λόγο ακινησίας , έλλειψης ύπνου , ΚΑΚΙΣΤΗΣ διατροφής.

    Το μονο καλο ήταν ότι δεν έτρωγα γλυκα/αναψυκτικά/ψωμιά και για κάποιο λόγο τα κιλά μου τα είχα πάρει ομοιόμορφα (φίλος 35 κιλά λιγότερα από εμενα είχε τρεις φορες την κοιλια μου).

    σορρυ που βγήκα offtopic.

    Στο θέμα μας τώρα

    Δαμάσκηνα θα τρώω , όμως ποσα να τρώω και ποτε? Με το πρωινό μου πριν πάω γυμναστήριο για αερόβια?

    Και κάτι άλλο , ξέρετε κάποιο σκεύασμα να πάρω από το φαρμακείο που να μην θέλει συνταγή γιατρού ?
    πηγαινε σε ενα φαρμακειο και ζητα προβιοτικα, ULTRA LEVURE, (δεν ειναι ακριβα) αν θυμαμαι καλα 1.5 ε το κουτι που εχει 20 και πας γυρω στα 3 την μερα..

    δεν χρειαζεσαι συνταγη και σιγουρα με την χρηση τους για ενα διαστημα θα λειτουργησει σωστα ο οργανισμος σου και ειναι στο χερι σου να το κρατησεις μετα με την διατροφη.
    ειμαι μικρος,λιγο πρυσμενος,λιγο καπως,,
    αληθεια δεν σας βλεπω απο ψηλα πως ειναι ο πατος???!!!


    train hard, feel good
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 21-08-11 19:32 #37
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chris corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
    πηγαινε σε ενα φαρμακειο και ζητα προβιοτικα, ULTRA LEVURE, (δεν ειναι ακριβα) αν θυμαμαι καλα 1.5 ε το κουτι που εχει 20 και πας γυρω στα 3 την μερα..

    δεν χρειαζεσαι συνταγη και σιγουρα με την χρηση τους για ενα διαστημα θα λειτουργησει σωστα ο οργανισμος σου και ειναι στο χερι σου να το κρατησεις μετα με την διατροφη.
    λέει οτι περιέχει 1 εκατομμύριο μύκητες και εκτος αυτου λέει

    2.4 Ειδικές προφυλάξεις και προειδοποιήσεις κατά τη χρήση:

    Ενημερώστε αμέσως τον γιατρό σας για τις παρακάτω περιπτώσεις:

    σε περίπτωση εμφάνισης πυρετού, εμετού

    σε περίπτωση εμφάνισης αίματος ή βλέννας στα κόπρανα

    ευχαριστώ για την απάντηση αλλα μάλλον θα δοκιμάσω κανα δύο μέρες με δαμάσκηνα αποξηραμένα και (πρασινη σαλατα, πρασινο τσαι, 1 κουταλια ελαιολαδο στην διατροφη μου) ελπίζοντας να λειτουργήσει. Αν δεν δω αποτέλεσμα θα δοκιμάσω με κάτι τέτοιο αναγκαστηκά..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rey1989 : 21-08-11 στις 19:42
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 21-08-11 19:34 #38
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    σαλατες,κ αν παλι δεν βγαλεις ακρη,προβιοτικα σε χαπι..ειναι σουπερ.

    της now foods,ειναι υπερκαλαπεριπου 8 εβρα τα 60 κ περνεις 1 την μερα.πολυ δυνατες περιεκτικοτητες.
    εγώ γτ δεν τα βρίσκω αυτά με τα 8 ευρα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 21-08-11 19:37 #39
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    γιατι εγω τα περνω απο αμερικη κ μου βγαινουν τοσο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 21-08-11 19:38 #40
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι εγω τα περνω απο αμερικη κ μου βγαινουν τοσο..
    ετσι πες γτ εγω ειδα κατι 20ρια στις 90 κάψουλες και μου βγήκαν τα μάτια
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 21-08-11 19:43 #41
    Το avatar του χρήστη panakos

    Εγγραφή
    06-04-2011
    Περ.
    karditsa
    Μηνύματα
    4.006
    Προεπιλογή
    εαν θελετε κατι για την δυσκοιλιοτητα ειναι και τα ακτιβια τα γιαουρτακια!βασικα το μεγαλυτερο μερος το παιζει η διατροφη αν δεν καταναλωνεις υδατανθρακες δυστυχως εχεις αυτην την επιπτωση...

    παντως αν μπορεις να περπατας καθε μερα σε συνδυασμο με ακτιβια και κανενα δαμασκηνο πιστευω θα εισαι κομπλε!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 21-08-11 19:51 #42
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εαν θελετε κατι για την δυσκοιλιοτητα ειναι και τα ακτιβια τα γιαουρτακια!βασικα το μεγαλυτερο μερος το παιζει η διατροφη αν δεν καταναλωνεις υδατανθρακες δυστυχως εχεις αυτην την επιπτωση...

    παντως αν μπορεις να περπατας καθε μερα σε συνδυασμο με ακτιβια και κανενα δαμασκηνο πιστευω θα εισαι κομπλε!!!

    τα έχω δοκιμάσει και σε μένα δεν κάνουν τπτ.τι δαμάσκηνα τι μούσμουλα τι ακτινίδια τι περπάτημα τπτ.μόνο όταν πάρω Dulcolax βρίσκω την υγειά μου
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-08-11 20:00 #43
    Το avatar του χρήστη panakos

    Εγγραφή
    06-04-2011
    Περ.
    karditsa
    Μηνύματα
    4.006
    Προεπιλογή
    τα έχω δοκιμάσει και σε μένα δεν κάνουν τπτ.τι δαμάσκηνα τι μούσμουλα τι ακτινίδια τι περπάτημα τπτ.μόνο όταν πάρω Dulcolax βρίσκω την υγειά μου
    εμενα με επηρεαζουν παρα πολυ τα μακαρονια και δεν ξερω τον λογο....αμα φαω μακαρονια την αλλη μερα δεν παω καλα τουαλετα...
    παλια που χα και γω προβλημα με ακτιβια ειχα δει διαφορα παντως..δεν ξερω ισως ειναι αναλογα και στον οργανισμο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-08-11 20:10 #44
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμενα με επηρεαζουν παρα πολυ τα μακαρονια και δεν ξερω τον λογο....αμα φαω μακαρονια την αλλη μερα δεν παω καλα τουαλετα...
    παλια που χα και γω προβλημα με ακτιβια ειχα δει διαφορα παντως..δεν ξερω ισως ειναι αναλογα και στον οργανισμο...
    σαν βελτίωση πάντα και οχι σαν λύση του προβλήματος εχω βρει και στις φυτικές ίνες απο τα x-tream.τo fiber.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 21-08-11 20:11 #45
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο karpoutzidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα έχω δοκιμάσει και σε μένα δεν κάνουν τπτ.τι δαμάσκηνα τι μούσμουλα τι ακτινίδια τι περπάτημα τπτ.μόνο όταν πάρω Dulcolax βρίσκω την υγειά μου
    ωπα!!!!προσεχε γιατι αυτο με το dulcolax το εκανα κιι εγω κ μετα απο λιγο καιρο με οδηγησαν στον γαστρεντερολογο!!!κ φυσικα μου ειπε να τα πεταξω!μην τα ξαναπαρεις

    υπαρχει κ το dulcofibre που είναι συμπληρωμα διατροφης.φυτικες ινες σε σκονη διαλυμενο σε νερο
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία