Σελίδα 1 από 11 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 161
  1. 03-06-09 14:05 #1
    Προεπιλογή πρωτεινη και αμινοξεα
    γεια σας παιδες.θελω να παραθεσω εναν προβληματισμο μου.αμα η πρωτεινη που χρησιμοποιω εχει τα απαραιτητα αμινοξεα πιστευετε πως δεν χρειαζεται να παιρνω επιπλεον αμινοξεα?πιο συγκεκριμενα χρησιμοποιω την πρωτεινη της universal nutrition την whey Την ultrafiltrared και τα υγρα αμινοξεα της allstar..περιμενω αποψεις.Ευχαριστω!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-06-09 14:29 #2
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    τη πρόγραμμα κάνεις?
    πόσο χρονών είσαι?
    τη διατροφή κάνεις?
    πόσο καιρό κάνεις ββινγκ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-06-09 14:31 #3
    Προεπιλογή
    βασικα τωρα κανω ενδυναμωση με λιγη γραμμωση.ειμαι ηδη αρκετα κομμενος..ειμαι 18 χρονων και κανω 2 χρονια πρπ ββινγκ αλλα τον τελευτεο χρονο παρα πολυ εντατικα..η διατροφη εχει λιγο απ ολα.δεν προσεχω πολυ γιατι τα καιω πολυ γρηγορα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-06-09 14:34 #4
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    αν θέλεις πάρε έξτρα αμινοξέα πριν την προπόνηση, για εκεί ίσως χρειάζονται.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-06-09 14:35 #5
    Προεπιλογή
    δλδ εσυ πιστευεις πως δεν χρειαζονται extra αμινοξεα αν εχει ηδη η πρωτεινη? για μετα την προπονηση
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-07-09 12:56 #6
    Το avatar του χρήστη drago

    Εγγραφή
    14-07-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    557
    Question πρωτεινες - αμινοξεα - BCAA
    Αφού τα αμινοξέα είναι ουσιαστικά πρωτεΐνη, υπάρχει λόγος να παίρνει κάποιος πρωτεΐνη σκόνη και αμινοξέα??? Γιατί να μην πάρει περισσότερη πρωτεΐνη αντί των αμινοξέων?

    Αν έχω καταλάβει καλά, υπάρχουν τα κοινά αμινοξέα και αυτά που λένε BCAA. Αυτά χρειάζονται και τα δυο? Δηλαδή όσοι παίρνουν αμινοξέα παίρνουν και κανονικά και BCAA ξεχωριστά? Η ένα απ’ τα δυο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 16-07-09 20:20 #7
    Προεπιλογή
    τι θα ελεγες για ενα search? αμινοξεα σε χαπι πολυ ακριβη πηγη πρωτεινης,αριστη μεν, πανακριβη δε..εχω παρει στο παρελθον βεβαια αλλα πολλα λεφτα και πολλα χαπια ανουσια αν πινεις whey πιστευω..τα Βranched Chain Amino Acids ειναι τα σημαντικοτερα στο ανθρωπινο σωμα και εχουν πολλες ερευνες απο πισω τους, βεβαια μπορεις να παρεις και αμινοξεα σε χαπια και bcca και οτι 8ες μαζι δεν υπαρχει προβλημα εκει απο αποψη υπερδοσολογιας ή οτι 8α σου κανει κακο και τετοια κανε ενα search υπαρχει παλιο τοπικ αρκετα τουμπανο αν θυμαμαι για τα ΒCCA..
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 16-07-09 21:01 #8
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    σε αυτες που λεμε πως ειναι καλες πρωτεΐνες υπάρχουν μεσα bcaa σε ικανοποιητικές ποσότητες, προσωπική μου γνωμη δε χρειάζεται εξτρα bcaa σε ερασιτεχνικό επίπεδο, αρκεί η whey.

    εντιτ: αμινοξέα ειναι στην ουσια η πρωτεΐνη, απο αυτα αποτελείτε, και bcaa είναι είδος αμινοξέων.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 16-07-09 21:19 #9
    Το avatar του χρήστη drago

    Εγγραφή
    14-07-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    557
    Προεπιλογή
    οκ, οι απαντησεις σας με καλυπτουν για την ωρα

    ειχα παρει ενα triplex και ειχε ενα κουτακι με amino 2500 σαν δωρο και τωρα τελειωσαν και σκεφτομουν μηπως επρεπε να παρω αλλα θα το αφησω για την ωρα.

    ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-07-09 20:39 #10
    Προεπιλογή
    Τα αμινοξέα που βρίσκονται σε ελέυθερη μορφη αποροφούνται πολυ πιο γρήγορα απ' οτι η whey ή οι άλλες πρωτεϊνες. Ειναι ιδανικα αν καποιος νοιάζεται να μην "καψει" μυες οταν γυμνασζεται. Αλλα αυτη η ομάδα ανθρώπων ειναι αθλητές εμπειροι που ΠΡΕΠΕΙ να προσεχουν τέτοιες λεπτομέρεις.

    Η μοναδικη περίοδος που κάποιος ερασιτέχνης αθλητης σαν εμας που ειναι καλο να κανει χρήση τέτοιου πρωτοκολου με αμινοξέα ειναι σε περιόδους σκληρής δίαιτας.
    Victory is reserved for those who are willing to pay its price. - Sun Tzu
    It does not matter how slowly you go so long as you do not stop. - Confucius
    scientia potentia est/Η Γνώση είναι Δύναμη - Francis Bacon

    Madcow's 5x5 Calculator
    Rippetoe's Logbook Calculator
    Rippetoe SS Training Videos

    http://i34.tinypic.com/21lsygl.png
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 24-08-09 13:58 #11
    Προεπιλογή
    Tι πιστευετε για τα BCAAs σε bulk μορφη τα οποια δεν περιεχουν βιταμινες του συμπλεγματος B(Β6),αξιζουν και κατα ποσο υπολοιπονται σε συγκριση με αυτα που εχουν.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sctp : 25-08-09 στις 15:33
    Carbs "Burn Them Or Wear Them"
    DoggCrapp follower
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-08-09 14:22 #12

    Εγγραφή
    08-08-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    145
    Προεπιλογή
    γεια σε ολλουσ πιστευεται ποσ χρειαζονται τα αμινοξεα ?????
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-08-09 14:35 #13
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο liosis Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια σε ολλουσ πιστευεται ποσ χρειαζονται τα αμινοξεα ?????
    Πιστευω πως σε ερασιτεχνες bb σαν εμας οχι.Τωρα αν εσυ μπορεις να δινεις τοσα παραπαπανω λεφτα τι να σου πω παρτα.Γνωμη μου ομως ειναι οτι με μια καλη πρωτεινη εισαι στην πενα.Ασε που πολλες πρωτεινες εχουν και BCAA μεσα οποτε...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 25-08-09 15:04 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TEFAAtzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστευω πως σε ερασιτεχνες bb σαν εμας οχι.Τωρα αν εσυ μπορεις να δινεις τοσα παραπαπανω λεφτα τι να σου πω παρτα.Γνωμη μου ομως ειναι οτι με μια καλη πρωτεινη εισαι στην πενα.Ασε που πολλες πρωτεινες εχουν και BCAA μεσα οποτε...
    φιλε μου διαφωνω! και βεβαια χρειαζονται!
    οπως και τα bcaa! ειναι must!
    απλα αν τα βαλουμε σε προτεραιοτητα η σκονη υπερτερει. αλλα αν στεκουν λεφτα ειναι απαραιτητο να υπαρχουν. ασε που για μετα την προπονηση δεν υπαρχει κατι καλυτερο απο αμινοξεα που ειναι αμεσα και ταχυτατα αφομοιωσιμα , σε σχεση με τη σκονη.
    εκτος και αν η σκονη ειναι isolate. δηλαδη ενα μιγμα με αμινοξεα, bcaa, γλουταμινη, και μαλτοδεξτροξες ειναι κατ εμε το καλυτερο μετα την προπονηση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 25-08-09 15:33 #15
    Banned
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Μηνύματα
    2.660
    Προεπιλογή
    Ειδικα για αμεσως μετα την προπονηση δεν συγκρινετε η ταχυτητα αποροφησης των bcaa με την whey.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 11 123 ... ΤελευταίαΤελευταία