Θέμα: Coca Cola

Σελίδα 1 από 18 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 264
  1. 24-03-07 07:59 #1
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή Coca Cola


    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-03-07 11:41 #2
    Biochem Guru
    Το avatar του χρήστη jiujitSu

    Εγγραφή
    01-11-2005
    Περ.
    Boreia
    Μηνύματα
    633
    Προεπιλογή
    Σε ηλικια 15-16 ετων οταν ξυπνουσα το πρωι επινα μισο λιτρο coca cola !!!
    Μεγαλος assholl ημουνα.
    Ολα ειναι θεμα συνηθειας. Τωρα πινω μονο light αραια και που. Την κανονικη δεν μπορω να την πιω με τπτ γιατι δεν μου καθεται πια η γευση της λογω ζαχαρης.
    φταινε και οι γονεις εκτος απο την διαφημιστικη καμπανια της coca. Επισης φταιει γενικα η ******* που εχουμε σαν λαος που πιστευω μετα τους αμερικανους ερχομαστε εμεις σε αποχαυνωση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-03-07 12:07 #3
    Προεπιλογή
    μου φαινεται καπως ...το συγκεκριμενο,ειναι σιγουρα αληθες αυτο που λεει με τα 32 ποτηρια;(εκει κολησα) εγω συνηθως πινω 1.5 λιτρο coca cola μονος μου ημερησιως(ξερω οτι δεν ειναι καλο) και δεν νομιζω οτι ειναι τοσο τραγικο πραγμα(οπως αναφερεται παραπανω.

    Οποιος ξερει καλυτερα ας πει μερικα πραγματα γιατι δεν με πολυ πειθει το σκετσακι,jiu εισαι σωστος και συμφωνω μαζι σου εγω μεχρι την ηλικια των 12 δεν επινα ποτε coca cola μαλιστα οταν την εβλεπα μαυρη σιχενομουν και να την δοκιμασω(δεν ειχα δοκιμασει ποτε τοτε),αλλα αφου ειδα τις διαφημησεις κατι ξαρδερφια μου να φωναζουν ααα coca cola κλπ ειπα ας το δοκιμασω και τελικα μου αρεσε(οχι ομως στο βαθμο οπως τωρα),επειτα απο μερικα χρονια κ αφου εβλεπα συνεχως καθε εορτινη περιοδο να κατακλιζεται η tv με διαφημησεις περι coca colas ....αρχισα να φανατιζομαι με αυτη ,καλη αναφορα gust και ελπιζω καποιος πραγματικα να μου κανει μια ψυχαναληση και να μου πει γιατι δεν πρεπει να πινω γιατι αυτο το κειμενο εκει πανω δεν το πολυ πιανω(και ψυχαναληση γιατι ετσι την δεχτηκα)

    +10 για το thread

    note: το χειροτερο ειναι οτι δεν ξερω με τι αλλο μπορει να συνδιαστει η pizza το σουβλακη η και μερικα αυγα σπιτι... που παντα συνδιαζω με coca cola ,αληθεια εσεις με τι την εχετε αντικαταστησει τι ποτα πινετε με το γευμα;(Ιδεες γρηγορα γιατι ειμαι θυμα των media οπως φανηκε)
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-03-07 12:14 #4
    Προεπιλογή
    Πολύ καλό ποστ gausturb!

    Ευτηχώς οταν πρωτοξεκίνησα gym είχα καλό γυμναστή και φρόντησε να με ενημερώσει έτσι τα έχω κόψει εδώ και μια 10ετία
    from the beginning
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-03-07 12:22 #5
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Κι εγω δεν ειμαι φαν των αναψυκτικων.Εχω να πιω καιρο,μπορει και κανα χρονο-εναμιση.

    Vson εγω αναλογα.Ή πινω cal c vita με καποια γευματα ή δεν πινω τιποτα,μονο νερο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-03-07 13:43 #6
    Προεπιλογή
    ειμουν φαν της.αλλα ευτυχως την εχω κοψει....παχαινει η ατιμη
    Impossible in Nothing
    Απάντηση με παράθεση
     

  7.  

  8. 24-03-07 15:58 #8
    Προεπιλογή
    Μπραβο Στρατο
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-03-07 17:20 #9
    Το avatar του χρήστη Teo70

    Εγγραφή
    07-03-2007
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    154
    Προεπιλογή
    Επινα παλιότερα και σε μεγάλες ποσότητες, τώρα την έχω κόψει αρκετά χρόνια (ούτε light).
    Ηξερα ότι βλάπτει αλλά όχι κι έτσι. Καταστρέφει τον οργανισμό. Δε βλέπετε τα Αμερικανάκια με τις coca και τα humbergrer πώς καταντήσανε;παχύσαρκοι και με καρδιακά προβλήματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-03-07 17:25 #10

    Εγγραφή
    12-11-2005
    Περ.
    In Your Mind
    Μηνύματα
    579
    Προεπιλογή
    Αν δεν κάνω λάθος η κόκα κόλα είχε χρησιμοποιήσει στο παρελθόνμη νόμιμες μορφές προόθυσης των προιόντων της όπως στους κινηματογράφους έβαζε καρέ ανάμεσα στο φιλμ ώστε να δημιουργήται η ψευδέσθηση στο υποσυνήσιτο ότι έχεις ανάγκη να την πιεις. Και φυσικά στα διαλείματα γινόταν πανικός. Επίσης μια φίλη μου μου είχε δείξει ένα άρθρο στο οποίο η coca ξεκινούσε καμπάνια κατάργησης του νερού σε εστιατόρια. αντί για νερό να σερβίρουν κόκα....
    θα την ξαναρωτήσω αν το έχει.
    O Ruhl κλέβει το Sida του Piki
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 25-03-07 10:30 #11
    Προεπιλογή
    Το ανθρακούχο νερό και η καφεΐνη δεν είναι κάτι το κακό. Ούτε και για μια ειδική διατροφή.
    THE EVIDENCE WAS GOOD!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-03-07 18:08 #12
    Προεπιλογή
    Η ασπαρταμη και η αφθονη ζαχαρη ομως κανει
    Impossible in Nothing
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-03-07 18:48 #13
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Φέτος καλύτερα όμως να μην πιείτε αυτό το αναψυκτικό. Δεν ξέρετε τι συμβαίνει όταν πίνετε Coca Cola? Διαβάστε παρακάτω για να μάθετε:

    Τα πρώτα 10 λεπτά : 10 κουταλιές ζάχαρης εισχωρούν στο σύστημά σας. (100% της προτεινόμενης ημερήσιας χρήσης.) Ο λόγος που δεν κάνετε αμέσως εμετό από την υπερβολική δόση ζάχαρης είναι το φωσφορικό οξύ που κόβει την γεύση και σας επιτρέπει να κρατήσετε το αναψυκτικό στο στομάχι σας.

    20 λεπτά : Το ζάχαρό σας προκαλεί μια έκρηξη ινσουλίνης. Το συκώτι σας ανταποκρίνεται σε αυτό , μετατρέποντας όση ζάχαρη μπορεί σε λίπος (και υπάρχει πολύ ζάχαρη αυτή τη στιγμή).

    40 λεπτά : Η απορόφηση καφεΐνης έχει ολοκληρωθεί. Οι κόρες σας διαστέλλονται, η πίεση του αίματος αυξάνεται και το συκώτι συνεχίζει να ρίχνει ζάχαρη στο αίμα. Oι δέκτες αδενοσίνης στον εγκέφαλό σας φράζουν αποτρέποντας την υπνηλία.

    45 λεπτά : Το σώμα σας ανεβάζει την παραγωγή ντοπαμίνης, ερεθίζοντας τα κέντρα ευχαρίστησης στον εγκέφαλό σας (Τι απόλαυστικη που είναι η Coke τελικα). Είναι ο ίδιος τρόπος που λειτουργεί και η ηρωίνη.

    >60 λεπτά : Το φωσφορικό οξύ δεσμεύει το ασβέστιο, το μαγνήσιο και τον ψευδάργυρο στο χαμηλότερο έντερό σας, παρέχοντας μιας περαιτέρω ώθηση στο μεταβολισμό. Αυτό γίνεται από τις υψηλές δόσεις της ζάχαρης και των τεχνητών γλυκαντικών ουσιών που αυξάνουν επίσης την ουρική έκκριση του ασβεστίου. Οι διουρητικές ιδιότητες της καφεΐνης κάνουν παιχνίδι. (Σας κάνει να πρέπει να κατουρήσετε.) Τώρα βεβαιώνεται ότι θα εκκενώσετε το συνδεμένο ασβέστιο, το μαγνήσιο και τον ψευδάργυρο που πήγαινε στα κόκκαλά σας καθώς επίσης και το νάτριο, τον ηλεκτρολύτη και το νερό. Δεδομένου ότι το rave μέσα σας πεθαίνει, θα αρχίσετε να έχετε μια συντριβή ζάχαρης. Μπορεί να γίνετε οξύθυμοι ή/και αργόστροφοι. Έχετε επίσης τώρα, κυριολεκτικά, κατουρήσει όλο το νερό που περιείχε η Coke, μαζί με τις πολύτιμες θρεπτικές ουσίες που το σώμα σας θα μπορούσε να έχει χρησιμοποιήσει για να ενυδατώσει το σύστημά σας ή να χτίσει τα ισχυρά κόκκαλα και τα δόντια.

    Πηγη: http://odycody.blogspot.com/2006_12_01_archive.html




    You: Do u want Coke?
    Gasturb:
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 25-03-07 19:17 #14
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Coke=Muscletech ( =απατη )
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 25-03-07 19:22 #15
    Το avatar του χρήστη Nick3

    Εγγραφή
    19-07-2006
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    427
    Προεπιλογή
    Ευτυχώς εγώ ουδέποτε είχα εξάρτηση από τέτοια ποτά και ούτε πέφτω σε παγίδες έτσι εύκολα.
    Όταν κάτι πρέπει να κοπεί για α' ή β΄λόγο κόβεται χωρίς μα μου σου του!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 18 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία