Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 27-08-08 15:28 #1
    Προεπιλογή Αεροβια και ΚΝΣ
    Μια ερωτηση ρε παιδια....οταν τις μερες που δεν κανω βαρη,βαλω μονο αεροβια,(ενω τις αλλες κανω βαρη+αεροβια)...θα επιβαρυνθει με τα 40min το ΚΝΣ μου συστημα και η αναρρωση μου?
    Μηπως θα ηταν καλυτερο να μην κανω τιποτα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-08-08 15:48 #2
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    εξαρτάται φαντάζομαι από διάφορους παράγοντες όπως τη διατροφή σου, το πόσο κουρασμένος είσαι, τι προπόνηση κάνεις με τα βάρη και τι στην αεροβική, αν ξεκουράζεσαι-κοιμάσαι αρκετά, τι στόχους έχεις (όγκος-γράμμωση) κλπ...

    Προσωπική μου άποψη ότι αφού ο άνθρωπος είναι φτιαγμένος για να περπατάει-τρέχει (και με την προυπόθεση ότι δεν υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα) η αεροβική κάνει καλό. αρκεί να μην το παρακάνεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-08-08 16:41 #3
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Αν δεν κανεις πρωινες αεροβιες με αδειο στομαχι δεν εχεις αλλη επιλογη..............γραμμωση καλα τα λεει αυτος εκει ^^
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-09-13 12:27 #4
    Προεπιλογή αεροβια και ΚΝΣ
    Γεια σας παιδια, θα ήθελα να ρωτησω κάτι γιατί πρόκειται να συνδυάσω την προπόνηση που κάνω στο άθλημα μου με προπόνηση με βάρη. Η πρόπόνηση που κάνω γενικά είναι αερόβια και διαλειματική αερόβια, και αυτό που θέλω να μάθω είναι αν αυτό το στυλ πρόπονήσεων επιβαρύνουν πολύ το κεντρικό νευρικό σύστημα...?
    Το λέω αυτό γιατί έτσι όπως τα βλέπω λόγω και χρόνου, θα προπονούμε κάθε μέρα, είτε με βάρη είτε με αερόβια.... μια λύση που έχω σκεφτεί είναι 3 βδομάδες έντονης προπόνησης και την τέταρτη ελλατώνω λίγο τις προπονήσεις και σε ένταση και σε πυκνότητα ώστε να ξαναφορτώνω... τι λέτε εσείς???
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-09-13 20:28 #5
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Έχεις και την επιλογή τρεις μέρες να γυμνάζεσαι έντονα και μετά να ξεκουράζεσαι μια μέρα.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση