Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 18
  1. 09-05-15 22:23 #1
    Προεπιλογή Τραμπολινο.Να το επιλεξω η οχι;
    Καλησπερα σε ολους!! Ειμαι νεο μελος στο forum κ θα ηθελα τη γνωμη σας για την προπονηση με μινι τραμπολινο.Σκεφτομαι να αγορασω ενα μικρο (δεν υπαρχει χωρος για μεγαλυτερο οργανο γυμναστικης).Ειναι καποιος απο εσας που εχει; Ποση ωρα πρεπει να ασκουμαι για να δω αποτελεσμα; Ευχαριστω!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-05-15 23:02 #2

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Προεπιλογή
    τι προπονηση να κανεις με το τραμπολινο; υπάρχει τέτοιο είδος?!
    για σπιτι μπορεις να κανεις ασκησεις με σωματικό βάρος, ή ανάλογα με τους στόχους σου μπορείς να τα συνδιάσεις με δρόμο/ποδήλατο ή αλτήρες (βιδωτούς) εάν έχεις την οικονομική ευχέρεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-05-15 10:38 #3
    Προεπιλογή
    Υπαρχουν διαφορα μεγεθη τραμπολινο.Απο οσο γνωριζω το χρησιμοποιεις για αεροβια ασκηση ωστοσο μπορεις ισως ν κανεις κ καποια βαρη συνδυαστικα. Χωρος δεν υπαρχει βασικα..ειναι αρκετα περιορισμενος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 10-05-15 14:42 #4

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Προεπιλογή
    Εχεις χωρο για τραμπολινο αλλα οχι για ποδηλατο ή αλτηρες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-05-15 15:46 #5
    Προεπιλογή
    Για ενα μικρο τραμπολινο ναι.Η διαμετρος του δεν ειναι ιδιαιτερα μεγαλη.Ενταξει εχει κ τα επαγγελματικα που ειναι πιο συνηθισμενα κ φυσικα αρκετα μεγαλυτερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 10-05-15 16:36 #6

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Προεπιλογή
    Επιμένω, οι αλτηρες σε συνδιασμο με τρεξιμο εξω ή ποδηλατο στο δρομο, και ασκήσεις με σβ βαρος θα δου δωσουν καλύτερα αποτελέσματα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 10-05-15 16:48 #7
    Banned
    Εγγραφή
    01-04-2015
    Μηνύματα
    168
    Προεπιλογή
    Έχω ακούσει πως με τη νεροτσουλήθρα κάνεις καλύτερη δουλειά πάντως
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-05-15 17:05 #8
    Προεπιλογή
    Το τρεξιμο ειναι ηδη στο εβδομαδιαιο μου προγραμμα. Ασκησεις με βαρη κανω κ στο γυμναστηριο. Για το τραμπολινο πιο πολυ η περιεργεια ειναι για το κατι διαφορετικο.
    Οσο για τη νεροτσουληθρα χαχαχα καλα θα ηταν...!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-05-15 17:13 #9
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Valentino Rossi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω ακούσει πως με τη νεροτσουλήθρα κάνεις καλύτερη δουλειά πάντως
    Η κοπέλα υποθέτω πως ρωτάει σοβαρά, σε αντίθεση με σένα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 10-05-15 17:16 #10
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Εσείς που το θεωρείτε αστείο, μπείτε να κάνετε μία ώρα με κάποιον που ξέρει να το κάνει καλά κ πείτε μου αν ιδρώσατε ή όχι. Θεωρώ πως ειδικά για σένα που ρωτάς θα είναι μια διασκεδαστική μέθοδος αερόβιας άσκησης. Μην παραλείψεις όμως σε καμία περίπτωση τα βάρη. Το έχουμε ξαναπει αυτές που έχουν καλά σώματα κάνουν βάρη δεν λιώνουν στους διαδρόμους κ στις αίθουσες μόνο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 10-05-15 17:18 #11
    Προεπιλογή
    Ετσι ακριβως sobral. Για αυτο αλλωστε και μπηκα σ αυτο το forum.Να εχω μια αποψη απο καποιον που ασχολειται η και που ενδεχομενως να εχει δοκιμασει τραμπολινο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 10-05-15 17:32 #12
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    το σημαντικο ειναι να επιλεξεις μια μορφη αεροβιας που να σου τραβαει το ενδιαφερον..αποσο ξερω πλεον στο φορουμ δεν εχουμε καποιον που να ασχολειται συστηματικα με τραμπολινο ,αν κ παλιοτερα υπηρχε μια κοπελα που εκανε κ μαθηματα (gym).
    αν θες να το ψαξεις περισοτερο διαφορα βιντεακια στο tube θα σου δωσουν ιδεες..σαν μορφη αεροβιας ειναι οσο καλη οσο οποιαδηποτε αλλη..το θεμα οπως εγραψα ειναι να μην την βαριεσαι κ να σε καλυπτει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-05-15 17:32 #13
    Προεπιλογή
    Πιστευω πως ακριβως επειδη ειναι κατι οχι κ τοσο συνηθισμενο..να εχω μεγαλυτερο κινητρο να ασχοληθω.Θελω να πιστευω πως ειναι πιο διασκεδαστικο απο το ποδηλατο που ειδικα στο γυμναστηριο το εχω ψιλοβαρεθει..
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 10-05-15 17:41 #14
    Προεπιλογή
    beefmeup αυτο ακριβως μ ενδιαφερει πιο πολυ να μην υστερει ως μορφη αεροβιας σε σχεση με τις συνηθισμενες..κακα τα ψεματα αν το ειδος της ασκησης δεν σε τραβαει..χασιμο χρονου ειναι
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 10-05-15 21:47 #15
    Banned
    Εγγραφή
    01-04-2015
    Μηνύματα
    168
    Προεπιλογή
    Εντάξει μια πλάκα έκανα.
    Με μια ματιά που έριξα πάντως, είναι μια καινούρια τάση αεροβικής που ενδείκνυται ειδικά για τις γυναίκες. Αν θες να δοκιμάσεις κάτι εναλλακτικό, ξεκίνα το! Ψάξε για ασκησεις στο ίντερνετ

    Χαρακτηριστικά:
    Μπορεί αυτή η καινούργια τάση να σε κάνει πραγματικά fit; Με μια λέξη, ναι. Μια μελέτη που δημοσιεύτηκε στο Journal of Cardiopulmonary Rehabilitation βρήκε πως το τρεξιματάκι επάνω στο τραμπολίνο ενώ κρατάς βαράκια αυξάνει τους παλμούς σε ένα μέσο όρο 156 με 178 το λεπτό. Αυτό ισοδυναμεί με άλλες μορφές πολύ έντονης άσκησης, όπως το τρέξιμο ή το αγωνιστικό κολύμπι.

    Για μένα ξεκίνα το εναλλακτικά, αλλά σαν βάση πάνω απ' όλα βάζω το τρεξιματάκι σε χαλαρό ρυθμό ή με εναλλαγές, ταυτόχρονα με ασκήσεις αντιστάσεων-και στους άντρες και τις γυναίκες. Πιστεύω πως το τρέξιμο ως αεροβική έχει τα καλύτερα αποτελέσματα- σε συνδυασμό με το γυμναστήριο βέβαια κ διατροφή. Τρέξιμο, κολύμπι, ποδήλατο είναι οι καλύτερες αεροβικές ασκήσεις όλα τα άλλα ειναι καλά για να μη βαριέσαι, αλλά περισσότερο μόδες μου φαίνονται
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Valentino Rossi : 10-05-15 στις 21:51
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία