Θέμα: Μακαρονια

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 01-09-12 00:58 #1
    Προεπιλογή Μακαρονια
    Καλησπερα φιλοι μου.Θα ηθελα να θεσω ενα ερωτημα σχετικα me τα μακαρονια.Σημερα διαβαζωντας στη συσκευασια των ζυμαρικων(μακαρονια οπως και αλλα ζυμαρικα) τισ διατροφθκες πληροφοριες ειδα οτι εχει πρωτεινες-->14 γρ (η 12 καπου εκει περιπου).Αυτη η πρωτεινη βοηθαει καθολου?δλδ εχει καμια σχεση με την whey η ειναι κατι εντελως διαφορετικο??Καποιοι ισως γελατε με τις αποριες μου αλλα σε θεματα διατροφης δν ειμαι και τοσο ενημερωμενος γι αυτο δωστε μου τα φωτα σας!!!!Ευχαριστω πολυ!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 01-09-12 01:08 #2
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    καμια πρωτεινη φυτικης προελευσης δεν ειναι πληρης,διοτι δεν περιεχει τα βασικα αμινοξεα,εκεινα δηλαδη που ο οργανισμος δε μπορει να βιοσυνθεσει και ως εκ τουτου επιβαλλεται να τα λαβει απο ζωικο λευκωμα.εκτος εαν τα μακαρονια εχουν πρωτεινη αβγου(αλβουμινη)λογω της μεθοδου παρασκευης τους
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 01-09-12 01:10 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGE TOUL Εμφάνιση μηνυμάτων
    καμια πρωτεινη φυτικης προελευσης δεν ειναι πληρης,διοτι δεν περιεχει τα βασικα αμινοξεα,εκεινα δηλαδη που ο οργανισμος δε μπορει να βιοσυνθεσει και ως εκ τουτου επιβαλλεται να τα λαβει απο ζωικο λευκωμα.εκτος εαν τα μακαρονια εχουν πρωτεινη αβγου(αλβουμινη)λογω της μεθοδου παρασκευης τους

    οκ φιλε μου ευχαριστω πολυ.με καλυψες!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 01-09-12 03:38 #4
    Προεπιλογή
    να υποθεσω επισης οτι και το σουσαμι ειναι φυτικη πρωτεινη
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 01-09-12 03:43 #5
    Το avatar του χρήστη kokolakis

    Εγγραφή
    08-05-2012
    Περ.
    Κρήτη
    Μηνύματα
    1.443
    Προεπιλογή
    απο το σουσαμι θα παρεις κατα κυριο λογο λιπαρα

    http://nutritiondata.self.com/foods-...000000000.html
    The best education in the world
    is watching the Masters at work...!!


    Μην αφήσεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα....!
    Απάντηση με παράθεση