Καλημερα σε ολους , ειμαι καινουριος στο Forum (αν και εχω διαβασει πολλα απο τα αρθρα σας ειναι πρωτη φορα που κανω post).

Θα ηθελα τη γνωμη σας για ενα προγραμμα απωλειας βαρους σωστα και χωρις να καταστρεψω το δερμα μου και τους μυες μου.

Συνοπτικα να σας ενημερωσω οτι ειμαι 24 ετων , 1,88 με 163kg (το ξερω οτι εχει χτυπησει κοκκινο ) Παντοτε γυμναζομουν και κρατουσα το σωμα μου τοσο σε πολυ καλη φυσικη κατασταση οσο και σε ιδανικο βαρος , ημουν παντα αναμεσα σε 82-88kg και αρκετα γυμνασμενος , αλλα η κατασταση ξεφυγε οταν ειχα ενα ατυχημα και εμεινα εκτος προπονησεων για περιπου ενα χρονο , δυστηχως αρχισα να τρωο πολλα προχειρα γευματα και Delivery με αποτελεσμα να παρω πολλα και "κακα" κιλα με τον ορο κακα ενοω λιπος.

Θελω να ξαναρχισω μια προσπαθεια και να επαναφερω το σωμα μου καταρχιν σε φυσιολογικα επιπεδα και στη συνεχεια οσο καλυτερα μπορεσω. Θα ηθελα μερικες συμβουλες σχετικα με το προγραμμα μου και τη διατροφη που θα μου προτεινατε να ακολουθησω , εχω αρκετες γνωσεις σχετικα γιατι πριν το ατυχημα ασχολιομουν για 12 χρονια με τη γυμναστικη και αλλα 7 με τη διατροφη , αλλα δεν εχω εμπειρια σε απωλεια τοσο πολλων κιλων. Σας ευχαριστω ολους εκ των προτερων.