Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 25 από 25
  1. 14-07-10 19:20 #16
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο liosis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε σεις δεν ξερω τι να σας πω ...αν παω σε γιατρο σιγουρα θα μ πει κοψε την πρωτεινη κ μαλον αυτο θα ναι το σωστο ,εφοσον δεν με ποναει αν δεν πιω ισως να ναι μαλλον η πρωτεινη τι να πω......
    ποια πρωτεινη παιρνεις?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-07-10 23:54 #17

    Εγγραφή
    08-08-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    145
    Exclamation
    φιλε εχω παρει 3 πρωτεινες κ με τ 3 τα ιδια ...1)warriolab whey2)warriolab gainer3)musletech .....αυτη π περνω τωρα ειναι η gainer warriolab...αλλα δεν μπορο να το εξηγησω αυτο οταν παιρνω με πιανει κ οταν δεν περνω οχι τι παιζεται εχω τρελαθει
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-07-10 04:03 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο liosis Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε εχω παρει 3 πρωτεινες κ με τ 3 τα ιδια ...1)warriolab whey2)warriolab gainer3)musletech .....αυτη π περνω τωρα ειναι η gainer warriolab...αλλα δεν μπορο να το εξηγησω αυτο οταν παιρνω με πιανει κ οταν δεν περνω οχι τι παιζεται εχω τρελαθει
    δεν εχεις δικιο που λες οτι θα σου πει ο γιατρος κοψε την πρωτεινη,ουτε ειναι σωστο να την κοψεις για κανα μηνα και μετα να πας για εξετασεις..συνεχιζε την διατροφη σου οπως την κανεις και τωρα που εχεις αυτες τις ενοχλησεις ειναι ευκαιρια να κανεις μια εξεταση ουρων να δεις αν εχεις καποιο προβλημα..μην κανεις αυτο που κανουν καποιοι αλλοι οταν ειναι να πανε για εξετασεις αιματος για παραδειγμα κανουν αποχη απο συμπληρωματα η φαρμακα και μετα αφου βγουν οι εξετασεις λενε ευτυχως δε με καταλαβε ο γιατρος.σκοπος των εξετασεων ειναι να δεις εκεινη την στιγμη που σε ποναει κατι απο που προερχεται αυτος ο πονος. και οσον αφορα τις πρωτεινες τις συγκεκριμενες που παιρνεις δε θα τις αγγιζα,οπως και με ολα τα τραφιμα,συμπληρωματα,προιοντα υπαρχουν πιο αξιοπιστα και λιγοτερο αξιοπιστα..ε αυτες οι πρωτεινες τις warriorlab ειναι για τα σκουπιδια κατα τη γνωμη μου και απορω πως κυκλοφορουν εξου και ο λογος που ειναι φθηνες. Υ.Γ. εγω οταν επαιρνα την νιτροτεκ πριν 2-3 χρονια με πηγαινε κατευθειαν κοψιμο,ενω με ολες τις αλλες πρωτεινες δεν ειχα παρατηρησει κατι τετοιο,φαντασου για τι σκουπιδι-πρωτεινη μιλαμε
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Hercules : 15-07-10 στις 04:08
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-07-10 08:23 #19

    Εγγραφή
    08-08-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    145
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Hercules Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν εχεις δικιο που λες οτι θα σου πει ο γιατρος κοψε την πρωτεινη,ουτε ειναι σωστο να την κοψεις για κανα μηνα και μετα να πας για εξετασεις..συνεχιζε την διατροφη σου οπως την κανεις και τωρα που εχεις αυτες τις ενοχλησεις ειναι ευκαιρια να κανεις μια εξεταση ουρων να δεις αν εχεις καποιο προβλημα..μην κανεις αυτο που κανουν καποιοι αλλοι οταν ειναι να πανε για εξετασεις αιματος για παραδειγμα κανουν αποχη απο συμπληρωματα η φαρμακα και μετα αφου βγουν οι εξετασεις λενε ευτυχως δε με καταλαβε ο γιατρος.σκοπος των εξετασεων ειναι να δεις εκεινη την στιγμη που σε ποναει κατι απο που προερχεται αυτος ο πονος. και οσον αφορα τις πρωτεινες τις συγκεκριμενες που παιρνεις δε θα τις αγγιζα,οπως και με ολα τα τραφιμα,συμπληρωματα,προιοντα υπαρχουν πιο αξιοπιστα και λιγοτερο αξιοπιστα..ε αυτες οι πρωτεινες τις warriorlab ειναι για τα σκουπιδια κατα τη γνωμη μου και απορω πως κυκλοφορουν εξου και ο λογος που ειναι φθηνες. Υ.Γ. εγω οταν επαιρνα την νιτροτεκ πριν 2-3 χρονια με πηγαινε κατευθειαν κοψιμο,ενω με ολες τις αλλες πρωτεινες δεν ειχα παρατηρησει κατι τετοιο,φαντασου για τι σκουπιδι-πρωτεινη μιλαμε
    κ γω με την nitrotech το ιδιο επαθα εχεις να μ πρωτεινεισ καποια???
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-12-10 09:42 #20
    Το avatar του χρήστη Gaspari

    Εγγραφή
    07-10-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    600
    Προεπιλογή
    Μετά απο καιρό, ξέθαψα και γω ενα τόπικ για να πω πως κ εγώ έχει κανα 2-3 μέρες που όταν τραβιέμαι πρός τα πίσω με την πλάτη πχ, ή γενικά μερικές φορές νιώθω ενα μικρό πόνο στους κάτω ραχιαίους κοντά δεξιά κ απο αριστερά και με ανησυχεί αυτό... Διατροφές ιστορίες όλα καλά πάντως. Απο πρωτεϊνη, πέρνω την Gold Standard 3scoop ημερισίως, βιταμίνη C 1gr σε αναβράζον και μια πολυβιταμίνη της power health (Α to Z Multivit 90 tabs) που κυρίως την πήρα για το σίδηρο που έχει μέσα (20mg 150% σχεδόν).

    Τι μπορεί να παίζει; Νερό δεν ξέρω πόσο μπορεί να πίνω.. Πάντως λογικά, πάνω απο 2,5 - 3 λίτρα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-01-11 22:57 #21
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gaspari Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά απο καιρό, ξέθαψα και γω ενα τόπικ για να πω πως κ εγώ έχει κανα 2-3 μέρες που όταν τραβιέμαι πρός τα πίσω με την πλάτη πχ, ή γενικά μερικές φορές νιώθω ενα μικρό πόνο στους κάτω ραχιαίους κοντά δεξιά κ απο αριστερά και με ανησυχεί αυτό... Διατροφές ιστορίες όλα καλά πάντως. Απο πρωτεϊνη, πέρνω την Gold Standard 3scoop ημερισίως, βιταμίνη C 1gr σε αναβράζον και μια πολυβιταμίνη της power health (Α to Z Multivit 90 tabs) που κυρίως την πήρα για το σίδηρο που έχει μέσα (20mg 150% σχεδόν).

    Τι μπορεί να παίζει; Νερό δεν ξέρω πόσο μπορεί να πίνω.. Πάντως λογικά, πάνω απο 2,5 - 3 λίτρα...
    κανεις δεν ξερει τι μπορει να παιζει...μονο οι εξετασεις ....εγω ειχα κανει τοτε και ολα ηταν οκ,παρολο που και μεχρι τωρα καθε πρωι οταν ανασαινω εχω βαρος πισω χαμηλα κ οταν κανω πιπι μου φευγει
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 03-02-11 22:57 #22
    Το avatar του χρήστη Panagiot1s

    Εγγραφή
    15-07-2010
    Περ.
    Ηρακλειο κρ
    Μηνύματα
    95
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο liosis Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε εχω παρει 3 πρωτεινες κ με τ 3 τα ιδια ...1)warriolab whey2)warriolab gainer3)musletech .....αυτη π περνω τωρα ειναι η gainer warriolab...αλλα δεν μπορο να το εξηγησω αυτο οταν παιρνω με πιανει κ οταν δεν περνω οχι τι παιζεται εχω τρελαθει
    Γιατι δεν δοκιμαζεις πρωτεινη απο καμια πιο σοικη εταιρια οπως ΟΝ η Reflex?
    Εχω και εγω ανα διαστηματα το πρωι που σηκωνομαι πονους στα νεφρα, εχω κανει αρκετες φορες εξετασεις ουρων και αιματος και ειμαι κομπλε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-11-12 17:55 #23
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε παιδια και γω καθε πρωι που ξυπναω νιωθω ενα βαρος-πονο πισω και στα 2 νεφρα οταν ανασαινω,και οταν παω τουαλετα φευγει...εχω κανει 2 φορες γενικες ουρων σε αυτο το χρονο και ηταν ολα οκ...πφφφφ...εχετε υποψην σας τπτ???θα παω τωρα να κανω και γενικες αιματος
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    κανεις δεν ξερει τι μπορει να παιζει...μονο οι εξετασεις ....εγω ειχα κανει τοτε και ολα ηταν οκ,παρολο που και μεχρι τωρα καθε πρωι οταν ανασαινω εχω βαρος πισω χαμηλα κ οταν κανω πιπι μου φευγει
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Panagiot1s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι δεν δοκιμαζεις πρωτεινη απο καμια πιο σοικη εταιρια οπως ΟΝ η Reflex?
    Εχω και εγω ανα διαστηματα το πρωι που σηκωνομαι πονους στα νεφρα, εχω κανει αρκετες φορες εξετασεις ουρων και αιματος και ειμαι κομπλε.
    Αυτό που λέει ο Cobra το παθαίνω και εγώ το ξημέρωμα όταν το βράδυ φάω γιαούρτι ή ολόκληρο αυγό.

    Πιο συγκεκριμένα, νίωθω σαν να θέλουν να "ξεκολλήσουν" τα νεφρα οταν ανασαίνω
    (Δεν είναι πόνος, κατι σαν ενόχληση πιο πολυ είναι).

    Αν σηκωθώ απο το κρεβάτι, καθήσω λίγο όρθιος και παω τουαλέτα μου περνάει.
    Αυτο το έχω παρατηρήσει γύρω στα 5 χρόνια.
    Εξετάσεις που εχω κάνει δυο φορες σ' αυτά τα χρόνια ήταν πολυ καλές.

    Ίσως να είναι απο την αργή απορόφηση της πρωτεϊνης (καζεϊνη) απο το γιαουρτι και απο το αυγό να είναι λόγο των λιπαρών που έχει ο κροκός.

    Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό το σύμπτωμα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 16-11-12 19:14 #24
    Προεπιλογή
    με τις εξετασεις αιματος καντε και CRP
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-11-12 17:17 #25
    Προεπιλογή
    φιλε οπωσ σου ειπαν τα παιδια πιο πριν, το σωστο ειναι να κανεις εξετασεις και να σου αναλυσει τα αποτελεσματα ο γιατρος στον οποιο καλο θα ηταν να πεις την διατροφη σου καθως και τα συμπληρωματα που χρησιμοποιεις...για νεφρικη ανεπαρκεια(μακρεια απο ολους μας) απο πρωτεινη το κοβω πολυ δυσκολο..αν και η πολυμηνη χρηση συμπληρωματων χωρις ενα ευλογο διαστημα αποχης μπορει να οδηγησει στην αυξηση της κρεατινινης που ειναι απο τα βασικα κρητηρια ελεγχου της καταστασης των νεφρων...ολα τα αλλα ειναι υποθεσεις...σε εμενα πχ πριν κανω οφφ απο συμπληρωματα ειχα ενα 7-8 μηνο που επερνα συνεχεια και οταν εκανα εξετασεις ηταν λιγο ανεβασμενη η κρεατινινη...και για αυτο αποφασισα να λασκαρω λιγο τον οργανισμο μου...παρ ολα αυτα ομως ποτε δεν ειχα ενοχληση στα νεφρα οπως μερικα μελη προειπαν εσυ μπορει να εχεις ενοχλησεις και οι εξετασεις σου να ειναι φυσιολογικες....μερικες πρωτεινες οπως η myofusion της Gaspari με πηγαινε αιμα...πολλα αερια και πολλες φορες τουαλετα... καλο ειναι να πας να κανεις και εσυ τις εξετασεις σου για να ξερεις που βρισκεσαι καθως και τα ορια του οργανισμου σου...πχ. σε αλλον μπορει να μην εχει καμια επιπτωση η χρονια χρηση συμπληρωματων...ενω σε αλλον που μπορει να εχει προδιαθεση μπορει να του ανεβαζει την χολιστερολη κλπ...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12