Καλημερα παιδες.Πφφφ ας τα παρω απο την αρχη.Ειμαι στην 3η μερα φορτωματος κρεατινης(παιρνω 5 γρ 3 φορες την μερα).Ε σημερα ειχα παει μετα απο καιρο για μπασκετ στην αλανα της γειτονιας και οταν γυρισα ειχα παθει μια αλεργικη αντιδραση ειχα βγαλει κικκονινες σε ολο το σωμα κτλπ.Με βλεπει η μανα μου λεει παμε κατευεθειαν νοσοκομειο,κανω ενα ντουζ ντυνομαι πινω και 1 ποτηρακι κρεατινης με λιγο δεξτρο και παω.Να σημειωσω οτι νερο δεν ηπια πολυ σημερα μεχρι την ωρα που πηγα νοσοκομειο ακουστε στη συνεχεια και θα καταλαβετε.Παω με βαζουν ορο τεσπα στο παθολογικο και μου λενε να σου κανουμε και εξετασεις αιματος,τους λεω θα εχω ανεβασμενη κρεατινηνη γιατι παιρνω εδω και 3 μερες κρεατινη και σημερα δεν ηπια και αρκετο νερο.Με το που το ακουει αυτο ο γιατρος λεει ωχ καταλαβα,ενας αλλος πεταγεται και μου λεει φιλαρακι μεταξυ μας θα καταστρεψεις να νεφρα σου.Τεσπα βγαινουν οι εξετασεις,η κρεατινινη ηταν πολυ ανεβασμενη και λογικο ηταν.Το βλεπουν οι γιατροι λενε θα σου κανουμε εισαγωγη και θα σε βαλουμε στην ενυδατοση με ορο γιατι αλλιως θα καταστρεψεις τα νεφρα σου.Εγω τους ειπα πως ειμαι personal trainer και ασχολουμαι με αυτα και ξερω πως θα πεσει η τιμη γιατι πολυ απλα δεν ηπια αρκετο νερο και ειμαι και σε φαση φορτωματος.Πεταγεται μια νοσοκομα μου λεει εχουμε χασει πολλα ατομα με νεφρικη ανεπαρκεια λογω κρεατινης και τοτε δεν αντεχω και της λεω συγγνωμη αλλα με ολο το θαρρος εσεις οι γιατροι ειστε ΑΣΧΕΤΟΙ απο συμπληρωματα.Το ακουν αυτο μου λεν βαλε υπογραφη και φυγε αν θες,παω να βαλω και γω και ηταν η μανα μου μαζι και το ακουσε απεξω.Ερεεεεεε τι εγινε προσπαθουσα να της εξηγησω οτι η τιμη ηταν λογικα ανεβασμενη και οτι θα πεφτε και αυτη μου φωναζε να σταματησω να παιρνω συμπληρωματα κτλπ.Τεσπα για να μην την σκασω και για να βγω και ασπροπροσωπος λεω οκ θα κατσω να με βαλουν στον ορο και θα δεις οτι οι επομενες εξετασεις πιο μετα θα ειναι οκ.Με βαζουν στον ορο,ηπια λιγο νερο και γω και για να μην σας τα πολυλογω οι εξετασεις οι επομενες ηταν πολυ φυσιολογικες.Ερχεται ενας αλλος γιατρος μου λεει σταματα τα συμπληρωματα,του λεω αν δεν ξεπερνας τις κανονικες δοσολογιες και δεν παιρνεις υπερδοσολογιες τοτε εισαι οκ.Αυτος το τροπαρι του,εγω ελεγα τα δικα μου και καπως ετσι τελειωσε το ολο θεμα.Ενταξει τι αλλο να πεις πια.Σηκωθηκαμε και φυγαμε και πριν λιγο γυρισα.ΠΟΣΟ ΑΣΧΕΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΩΝ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΩΝ ΠΙΑ????????????????????
Πειτε και εσεις Bane και Levrone ειδικα,οι τιμες δεν ηταν φυσιολογικα ανεβασμενες???Θα κοιμηθω και απο πιο μετα θα ανεβασω και τις εξετασεις να τις δειτε!!!