Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 87

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 15-07-10 06:23 #1
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Exclamation Μολις γυρισα απο το νοσοκομειο δειτε το!!!
    Καλημερα παιδες.Πφφφ ας τα παρω απο την αρχη.Ειμαι στην 3η μερα φορτωματος κρεατινης(παιρνω 5 γρ 3 φορες την μερα).Ε σημερα ειχα παει μετα απο καιρο για μπασκετ στην αλανα της γειτονιας και οταν γυρισα ειχα παθει μια αλεργικη αντιδραση ειχα βγαλει κικκονινες σε ολο το σωμα κτλπ.Με βλεπει η μανα μου λεει παμε κατευεθειαν νοσοκομειο,κανω ενα ντουζ ντυνομαι πινω και 1 ποτηρακι κρεατινης με λιγο δεξτρο και παω.Να σημειωσω οτι νερο δεν ηπια πολυ σημερα μεχρι την ωρα που πηγα νοσοκομειο ακουστε στη συνεχεια και θα καταλαβετε.Παω με βαζουν ορο τεσπα στο παθολογικο και μου λενε να σου κανουμε και εξετασεις αιματος,τους λεω θα εχω ανεβασμενη κρεατινηνη γιατι παιρνω εδω και 3 μερες κρεατινη και σημερα δεν ηπια και αρκετο νερο.Με το που το ακουει αυτο ο γιατρος λεει ωχ καταλαβα,ενας αλλος πεταγεται και μου λεει φιλαρακι μεταξυ μας θα καταστρεψεις να νεφρα σου.Τεσπα βγαινουν οι εξετασεις,η κρεατινινη ηταν πολυ ανεβασμενη και λογικο ηταν.Το βλεπουν οι γιατροι λενε θα σου κανουμε εισαγωγη και θα σε βαλουμε στην ενυδατοση με ορο γιατι αλλιως θα καταστρεψεις τα νεφρα σου.Εγω τους ειπα πως ειμαι personal trainer και ασχολουμαι με αυτα και ξερω πως θα πεσει η τιμη γιατι πολυ απλα δεν ηπια αρκετο νερο και ειμαι και σε φαση φορτωματος.Πεταγεται μια νοσοκομα μου λεει εχουμε χασει πολλα ατομα με νεφρικη ανεπαρκεια λογω κρεατινης και τοτε δεν αντεχω και της λεω συγγνωμη αλλα με ολο το θαρρος εσεις οι γιατροι ειστε ΑΣΧΕΤΟΙ απο συμπληρωματα.Το ακουν αυτο μου λεν βαλε υπογραφη και φυγε αν θες,παω να βαλω και γω και ηταν η μανα μου μαζι και το ακουσε απεξω.Ερεεεεεε τι εγινε προσπαθουσα να της εξηγησω οτι η τιμη ηταν λογικα ανεβασμενη και οτι θα πεφτε και αυτη μου φωναζε να σταματησω να παιρνω συμπληρωματα κτλπ.Τεσπα για να μην την σκασω και για να βγω και ασπροπροσωπος λεω οκ θα κατσω να με βαλουν στον ορο και θα δεις οτι οι επομενες εξετασεις πιο μετα θα ειναι οκ.Με βαζουν στον ορο,ηπια λιγο νερο και γω και για να μην σας τα πολυλογω οι εξετασεις οι επομενες ηταν πολυ φυσιολογικες.Ερχεται ενας αλλος γιατρος μου λεει σταματα τα συμπληρωματα,του λεω αν δεν ξεπερνας τις κανονικες δοσολογιες και δεν παιρνεις υπερδοσολογιες τοτε εισαι οκ.Αυτος το τροπαρι του,εγω ελεγα τα δικα μου και καπως ετσι τελειωσε το ολο θεμα.Ενταξει τι αλλο να πεις πια.Σηκωθηκαμε και φυγαμε και πριν λιγο γυρισα.ΠΟΣΟ ΑΣΧΕΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΩΝ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΩΝ ΠΙΑ????????????????????
    Πειτε και εσεις Bane και Levrone ειδικα,οι τιμες δεν ηταν φυσιολογικα ανεβασμενες???Θα κοιμηθω και απο πιο μετα θα ανεβασω και τις εξετασεις να τις δειτε!!!
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-07-10 10:14 #2
    Το avatar του χρήστη kwstas25

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Metsovo
    Μηνύματα
    477
    Προεπιλογή
    οι κοκινιλες ηταν γιατι δεν επινες νερο ??
    Love
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-07-10 10:24 #3
    Banned
    Εγγραφή
    22-11-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.896
    Προεπιλογή
    βασικα ξεχαστικε το θεμα τις αλεργειας

    βλακες τελιος στα δημοσια νοσοκομεια. ασε και εγω ειχα ακουσει διαφορα για την βραδικαρδια μου και για τα γωνατα μου αλλα οταν πηγα σε ΑΘΛΗΑΤΡΟ γιατι μονο αυτος ξερει απο αθλητισμο οι αλλοι ειναι για γιαγιαδες παπουδες να περνουν κανα φακελακι και να γραφουν κανα φαρμακο.

    θα σου προτινα να βρεις εναν αθληατρο εκει κοντα σου και θα σε καληψη σε ολα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-07-10 10:38 #4
    Το avatar του χρήστη kwstas25

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Metsovo
    Μηνύματα
    477
    Προεπιλογή
    εγω που παω σημερα για εξετασεις τι να ζιτισω ?
    Love
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-07-10 10:59 #5
    Το avatar του χρήστη hunteranimator

    Εγγραφή
    04-05-2010
    Περ.
    σαλαμινα
    Μηνύματα
    342
    Προεπιλογή
    Ναι φιλε TEFAAtzis οντως ειναι πολυ ασχετοι οι γιατροι ειχα παει στο τζανειο απο τροχαιο πριν 2 μηνες και επι ευκαιρια ειπα να ρωτησω 2-3 γιατρους για την κρεατινη.Και μου λεγανε πανω κατω τα ιδια,μου ειπανε να μην μπλεξω με αυτα τα τρυπακια η κρεατινη θα μου καψει τα νεφρα θα παθω ανεπανωρθωτες ζημιες και μετα μου λεγανε θες να γινεις bodybuilder θα αποκτησεις πολλα προβληματα ακουσε μας εμεις ειμαστε γιατροι κτλ.Εγω τους αφησα`να λενε βλακειες,μετα τους λεω οτι η κρεατινη ειναι μια ουσια που βρικσεται στο κρεας,και πως γενικα τα συμπληρωματα οπως της πρωτειηνης-κρεατινης-αμινοξεα ειναι χυμικες ουσιες τροφων μαζεμενες-απομονωμενες που αποσκοπουν στην μυηκη αναπτηξη&αποκατασταση.Π.χ. αντι να φαω 2-3 κιλα κρεας θα παρω μια δοση κρεατινης,το οφελος μου θα ειναι να γλυτωσω 2-3 κιλα κρεας+ειναι ενα βοηθημα για ογκο και δυναμη,απλα ο περισσοτερος κοσμος επειδει δεν ξερει γινετε ξερολας και ολα του φαινονται αναβολικα.Και μου λενε το ξερεις οτι απο αυτες τις βλακειες οι νεφροπαθεις αυξανονται κατα πολυ!και του ειπα δηλαδη ολοι αυτοι ειναι νεφροπαθεις απο την κρεατινη?σιγουρα δεν ειναι απο κρεατινη η καποια πρωτειηνη.Και σιγουρα πιστευω πως κυριως ειναι επειδει δεν πινανε επαρκει ποσοτητα νερου ειδηκα σε περιοδο καταναλωσης φαρμακων τα οποια σιγουρα θα ητανε πολυ ποιο βαρια απο την κρεατινη.Εντο μεταξυ ο ενας γιατρος ψηλοψηθηκε για την κρεατινη δεν του κακοφανηκε χαχα.Και τελειωσε καπως ετσι εμεις σπουδασαμε εμεις δουλευουμε τα βλεπουμε αυτα,παπαριες ε και καπως ετσι τελειωσε η κουβεντα.Οι κοκκινηλες αποκλειετε να ειναι απο την κρεατινη δεν ειμαι γιατρος αλλα μου φαινεται αδιανοητο ισως να ειναι απο καποια αλεργια δεν ξερω.Και εμενα μου ειχανε βρει αυξημενη κρεατινινη και με ρωτησανε αν περνω κατι και τους ειπα οχι[ενα απλο οχι]απλα γενικα τροω πολυ και το πιστεψανε,μου ειπανε να τροω υγειηνα κτλ.Οποτε την επομενη φορα πες κατι τετοιο.Απο οσο εχω καταλαβει δεν φταινε οι γιατροι αλλα η εκπαιδευση τους,δεν ειναι τυχαιο που τα σχολεια μας ειναι απο τα τελευταια στην ευρωπη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-07-10 12:46 #6
    Το avatar του χρήστη LION

    Εγγραφή
    27-05-2010
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    491
    Προεπιλογή
    Κοιταξτε παιδια.Οι γιατροι κανουν τη δουλεια τους και βαση των οσων διαβασαν και των οσων βλεπουν καθημερινα,αποτρεπουν προς το καλυτερο τους ασθενεις τους.Αν την ωρα της εξετασης ειχες υψηλα ποσοστα κρεατινινης δεν φταιει γι αυτο που βλεπει!Οτι και να λες εκεινη τη στιγμη πεφτει στο κενο.Ειδες οτι τελικα πηρες τον ορο και "ακυρωσες"απο μονος σου οτι ελεγες! (Εσυ προφανως ξερεις για το φορτωμα,αλλα δεν παυει να ειναι μεγαλη η ποσοτητα κρεατινης που λαμβανεις εκεινο το διαστημα).
    Για να αναφερθω γενικοτερα, ο καθενας πρεπει να αναλαμβανει την ευθυνη των πραξεων του,να μην κανει καταχρηση και προπαντων να γνωριζει τι και γιατι παιρνει,ΑΝ χρειαζεται να παρει καποιο συμπληρωμα.
    Πολλα ατομα με το που αρχιζουν γυμναστικη,ζητανε συμπληρωματα χωρις να ξερουν πως πιανεται η μπαρα,δεν ξερουν τα βασικα για τη διατροφη και δεν εχουν ουτε μετρια ενταση στην προπονηση.Αφου δεν τα χρειαζεται ο οργανισμος τα αποβαλλει η' κανουν καταχρηση οσοι τα χρησιμοποιουν.Επομενως, εξαντληστε τα περιθωρια απο τα οφελη της διατροφης και της προπονησης και στη συνεχεια το σωμα θα "δειξει"αν χρειαζεται συμπληρωμα.Γι αυτο αλλωστε λεγονται συμπληρωματα,επειδη πρεπει να συμπληρωνουν κι οχι να αναπληρωνουν τις τροφες!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-07-10 12:59 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο LION Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοιταξτε παιδια.Οι γιατροι κανουν τη δουλεια τους και βαση των οσων διαβασαν και των οσων βλεπουν καθημερινα,αποτρεπουν προς το καλυτερο τους ασθενεις τους.Αν την ωρα της εξετασης ειχες υψηλα ποσοστα κρεατινινης δεν φταιει γι αυτο που βλεπει!Οτι και να λες εκεινη τη στιγμη πεφτει στο κενο.Ειδες οτι τελικα πηρες τον ορο και "ακυρωσες"απο μονος σου οτι ελεγες! (Εσυ προφανως ξερεις για το φορτωμα,αλλα δεν παυει να ειναι μεγαλη η ποσοτητα κρεατινης που λαμβανεις εκεινο το διαστημα).
    Για να αναφερθω γενικοτερα, ο καθενας πρεπει να αναλαμβανει την ευθυνη των πραξεων του,να μην κανει καταχρηση και προπαντων να γνωριζει τι και γιατι παιρνει,ΑΝ χρειαζεται να παρει καποιο συμπληρωμα.
    Πολλα ατομα με το που αρχιζουν γυμναστικη,ζητανε συμπληρωματα χωρις να ξερουν πως πιανεται η μπαρα,δεν ξερουν τα βασικα για τη διατροφη και δεν εχουν ουτε μετρια ενταση στην προπονηση.Αφου δεν τα χρειαζεται ο οργανισμος τα αποβαλλει η' κανουν καταχρηση οσοι τα χρησιμοποιουν.Επομενως, εξαντληστε τα περιθωρια απο τα οφελη της διατροφης και της προπονησης και στη συνεχεια το σωμα θα "δειξει"αν χρειαζεται συμπληρωμα.Γι αυτο αλλωστε λεγονται συμπληρωματα,επειδη πρεπει να συμπληρωνουν κι οχι να αναπληρωνουν τις τροφες!


    Φιλε διαβασες τι λεει ο τεφατζης?Ειναι περσοναλ τρεινερ σου λεει[δεν ειμαι υπερ των τιτλων αλλα ο συγκεκριμενος κιολας δειχνει προσγειωμενος και γνωστης τω βασικων].
    Δεν ξεκινησε χτες και και κανει κοκτειλ απο κρεατινη πρωτεινη αμινοξεα απο 1 κιλο και τα πινει.Ξερει τι παιρνει με πρωτοκολλα.
    Τωρα για τους γιατρους που λες.Τι ειναι οι γιατροι εκτιμητες αποτελεσματων?ειδαν δηλαδη κατι ανεβασμενο και αιντε πεθαινεις νεφρικη ανεπαρκεια.Σε μπακαλη να το πας το αποτελεσμα θα σε ρωτησει πως εφτασες εκει.Θελω να πω οτι υπαρχουν μεταβλητες.ιδιαιτεροτητες και πρεπει ο γιατρος να τα γνωριζει.Εγω το εχω ξαναπει.Αν ρωτουσες τον γιατρο οκ γιατρε σε πιστευω οτι λες, μια ερωτηση να σου κανω μιας και εισαι επιστημονας[παιρνουμε δεδομενο οτι γνωριζει τι ειναι αυτο που κατακρινει] ''τι κανει η κρεατινη σε πολυ γενικες γραμμες?''.Εγω σου λεω οτι δεν θα ηξερε και θα σου ελεγε δεν ξερω αλλα μην τα παιρνετε αυτα.
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-07-10 13:25 #8
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sogoku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε διαβασες τι λεει ο τεφατζης?Ειναι περσοναλ τρεινερ σου λεει[δεν ειμαι υπερ των τιτλων αλλα ο συγκεκριμενος κιολας δειχνει προσγειωμενος και γνωστης τω βασικων].
    Δεν ξεκινησε χτες και και κανει κοκτειλ απο κρεατινη πρωτεινη αμινοξεα απο 1 κιλο και τα πινει.Ξερει τι παιρνει με πρωτοκολλα.
    Τωρα για τους γιατρους που λες.Τι ειναι οι γιατροι εκτιμητες αποτελεσματων?ειδαν δηλαδη κατι ανεβασμενο και αιντε πεθαινεις νεφρικη ανεπαρκεια.Σε μπακαλη να το πας το αποτελεσμα θα σε ρωτησει πως εφτασες εκει.Θελω να πω οτι υπαρχουν μεταβλητες.ιδιαιτεροτητες και πρεπει ο γιατρος να τα γνωριζει.Εγω το εχω ξαναπει.Αν ρωτουσες τον γιατρο οκ γιατρε σε πιστευω οτι λες, μια ερωτηση να σου κανω μιας και εισαι επιστημονας[παιρνουμε δεδομενο οτι γνωριζει τι ειναι αυτο που κατακρινει] ''τι κανει η κρεατινη σε πολυ γενικες γραμμες?''.Εγω σου λεω οτι δεν θα ηξερε και θα σου ελεγε δεν ξερω αλλα μην τα παιρνετε αυτα.
    και πιστεψε με λαμβανω πολυ λιγοτερη κρεατινη απο οσο ειναι κανονικα για τα κιλα μου.Πρωτεινη ειμαι στο οριο
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-07-10 13:26 #9
    Προεπιλογή
    Πρωτεινη ειμαι στο οριο
    Εσυ παιζεις με τον θανατο.
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-07-10 13:46 #10
    Το avatar του χρήστη LION

    Εγγραφή
    27-05-2010
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    491
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TEFAAtzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    και πιστεψε με λαμβανω πολυ λιγοτερη κρεατινη απο οσο ειναι κανονικα για τα κιλα μου.Πρωτεινη ειμαι στο οριο
    Αναφερθηκα στο φορτωμα και τις εξετασεις την ιδια χρονικη περιοδο!Γραφω επισης οτι εσυ γνωριζεις και αναφερθηκα γενικα για αλλους που ισως δεν γνωριζουν.
    ΣΥΜΦΩΝΩ με αυτα που γραφει ο LEVRONE.(στα αποτελεσματα που βλεπει στις ιατρικες εξετασεις)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη LION : 15-07-10 στις 14:19
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-07-10 13:29 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sogoku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι ειναι οι γιατροι εκτιμητες αποτελεσματων?ειδαν δηλαδη κατι ανεβασμενο και αιντε πεθαινεις νεφρικη ανεπαρκεια.Σε μπακαλη να το πας το αποτελεσμα θα σε ρωτησει πως εφτασες εκει.Θελω να πω οτι υπαρχουν μεταβλητες.ιδιαιτεροτητες και πρεπει ο γιατρος να τα γνωριζει.Εγω το εχω ξαναπει.Αν ρωτουσες τον γιατρο οκ γιατρε σε πιστευω οτι λες, μια ερωτηση να σου κανω μιας και εισαι επιστημονας[παιρνουμε δεδομενο οτι γνωριζει τι ειναι αυτο που κατακρινει] ''τι κανει η κρεατινη σε πολυ γενικες γραμμες?''.Εγω σου λεω οτι δεν θα ηξερε και θα σου ελεγε δεν ξερω αλλα μην τα παιρνετε αυτα.
    το αν καποιος δεν ξερει να εκφραστει και σου πει κατι τετοιο, οτι δηλαδη εισαι ενα βημα απο το θανατο κτλ κτλ αυτο αφορα τον ανθρωπο και τη νοσοκομα που θα πεταξε την αποψη της στο ασχετο. αυτο δεν εχει να κανει με την ιατρικη


    μα δεν ειμαι υποχρεωμενος να ξερω για τα συμπληρωματα. απλο ειναι. δεν κανουμε μαθημα για συμπληρωματα και δε νομιζω οτι χρειαζεται να γνωριζω τι κανει η κρεατινη και τα αμινοξεα.


    και οπως εχω ξαναπει και θα το ξαναπω, και αυτο σαν απαντηση παει και στο αλλο προσφατο τοπικ για τους γιατρους.

    ο γιατρος ξερει πως λειτουργει ενας οργανισμος σε νορμαλ συνθηκες , και προσπαθει να βγαλει μια διαγνωση με τα δεδομενα που εχει. Το αν ο Τεφαατζης αλλα και ο καθε τεφατζης παιρνει συμπληρωματα δημιουργει ενα θεμα στο γιατρο. Ο γιατρος δεν ξερει τι δεδομενα μπορει να προκυψουν απο τι χρηση αυτων. Δεν ξερει αν ο καθενας εκτος απο συμπληρωματα αγνης πρωτεινης παιρνει και κατι αλλο μαζι. Δεν ξερει αν μαζι με τα αγνα αμινοξεα που λες οτι παιρνει , παρεις και ενα λιποδιαλυτη που επηρεαζει τις ορμονες του θυρεοειδους. Αυτα ο γιατρος δεν τα ξερει. Βλεπει λοιπον μια κατασταση και θελει να εχει οσο γινεται πιο απλα και συγκεκριμενα δεδομενα. Γι αυτο αμεσως θα σου πει κοψε τα συμπληρωματα.

    Πας εκει και του λες "εχω υψηλες τρανσαμινασες και δεν ξερω τι φταιει". Αμεσως αμεσως θελει να βγαλει απο τη σκεψη του παραγοντες (συμπληρωματα) που ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ να ευθυνονται γι αυτες τις τιμες , ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ αυτοι οι παραγοντες (συμπληρωματα) δεν προκαλουν τις υψηλες τιμες. Αλλα ο γιατρος θα σου πει αμεσως "ασε τα στην ακρη" ωστε να τα βαλουμε κατω και να δουμε τι φταιει. Δε θα σου πει "κοψε το φαι 5 μερες να δουμε αν πεσουν οι τιμες", γιατι χωρις φαι δε ζεις, θα σου πει ομως το απλο "ασε στην ακρη τα συμπληρωματα".

    Απο αμινοξεα , σκονες, πολυβιταμινες εχω καταναλωσει απειρα, και δεν τα φβαμαι. Αν μου ερθει ενα περιστατικο με υψηλες τρανσαμινασες και μου πει οτι παιρνει συμπληρωματα αμεσως αμεσως θα του πω να τα κοψει. Δεν ξερω αν αυτος που τα παιρνει παιρνει μονο αυτα και οχι τιποτε αλλο, και δεν ξερω αν ο ιδιος ξερει τι εχουν μεσα αυτα. Γιατι κακα τα ψεματα, αλλο τα εμπιστευομαι και αλλο ξερω ΑΚΡΙΒΩΣ τι ειναι. Να τα λεμε ολα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 15-07-10 13:43 #12
    Προεπιλογή
    μα δεν ειμαι υποχρεωμενος να ξερω για τα συμπληρωματα. απλο ειναι. δεν κανουμε μαθημα για συμπληρωματα και δε νομιζω οτι χρειαζεται να γνωριζω τι κανει η κρεατινη και τα αμινοξεα.
    Χαβαλε κανεις μαλλον.Και επειδη δεν ξερεις απο συμπληρωματα ετσι για να γουσταρουμε λιγο να μιλαμε σαν τις προγιαγιαδες μας''μη αγορι μου αυτα θα πεθανεις''

    Για να δουμε την διαφορα λιγο.

    1η εκδοχη.'Φιλαρακι οι τιμες σου ειναι ανεβασμενες και συμφωνα με αυτο μπορει να ειναι αυτο.Βεβαια δεν ειμαι ειδικος στα συμπληρωματα[δεν ξερω βασικα τιποτα] καλο θα ηταν να πας σε πιο ειδικο.

    2η εκδοχη.'Φιλαρακι χαλια τα πραγματα και που ανασαινεις πολυ ειναι.Ο τελευταιος που ηρθε χρηστης κρεατινης εξεπνευσε χτες σου λεω ξερω τι σου λεω τωρα κοψτα ολα και δεν ξερω παλι αν προλαβεις΄'/

    Ποιο διαλεγεις?
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 15-07-10 13:05 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TEFAAtzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    λ
    Πειτε και εσεις Bane και Levrone ειδικα,οι τιμες δεν ηταν φυσιολογικα ανεβασμενες???
    η απαντηση που τα κλεινει ολα ειναι η εξης: στη σχολη που ειμαι, δε μας εχουν κανει σε καποιο μαθημα το τι μπορει να προκαλεσει το συμπληρωμα κρεατινη και αν οι τιμες που λες ειναι φυσιολογικα ανεβασμενες λογω της κρεατινης.
    αυτη η απαντηση νομιζω τα καλυπτει ολα.

    θα μου πεις και τι εκφερει ο αλλος γιατρος αποψη για την κρεατινη?

    εκει ειναι θεμα του ποσο απολυτος μπορει να ειναι ενας ανθρωπος και ποσο ευκολα μιλαει για κατι που δε γνωριζει.

    και επειδη TEFFAτζη αγορι μου εχω και καποιο 8αρρος με εσενα οπως ξερεις, ποσο γκιοζης μπορει να σαι για.....
    να δεις τις "κοκκινιλες" ,
    να σκεφτεις οτι ειναι απο την κρεατινη που μολις δυο μερες παιρνεις ,
    και παρολαυτα πριν πας νοσοκομειο να σε "νοιαξει" το πως δε θα χασεις μια δοση κρεατινης?????

    δηλαδη πλαθω ενα σκηνικο:

    (η μαμα) -"TEFAAτζη μου γρηγορα να παμε νοσοκομειο"
    -"μα μητερα ειναι απο την κρεατινη"
    -"γρηγορα ΤΕΦΑΑτζη σου λεω, γρηγορα να παμε"
    -"καλα μητερα, κατσε να πιω την κρεατινη μου και παμε"
    χαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχα

    τι γκιοζης Θεε μου!!!!!!

    χαχαχαχαχαχαχα!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-07-10 13:23 #14
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    παιδια για να μην τα μπερδευτετε δεν ειπα οτι οι κοκκινελες ηταν απο την κρεατινη προς θεου.Ουτε οι γιατροι ειπαν το ιδιο ουτε η μανα μου.Επειδη το εχω ξαναπαθει αλλες δυο φορες και μαλιστα η μια πριν κανα μηνα ειναι σιγουρα απο κατι αλλεργεια και πρεπει απλα να παω σε εναν αλεργειολογο για να δω τι φταιει.Αυτοι αφου μου δωσαν τις κορτιζολες για να περασει η αλεργια μου ειπαν απλα να κανω και καποιες εξετασεις αιματος ετσι για να δουν σε τι κατασταση ειμαι και εγινε το ολο σκηνικο.Δλδ για να καταλαβετε για αλλο λογο πηγα και για αλλο εκατσα
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 15-07-10 13:23 #15
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Λοιπον,αλλο είναι το θεμα όμως που ξεκινησε ο Δημητρης και σε αλλο τον παρεσυραν οι γιατροι γιατι πιαστηκαν από αυτο που τους είπε για την λήψη της κρεατινης και αυτη την στιγμη συζηταμε.Ο Δημητρης από αυτο που μας περιγραφει ΜΑΛΛΟΝ υπέστη καποιο αλλεργικο σοκ.
    Εγω απλα να καταθεσω μια προσωπικη μου εμπειρια που εντελει δεν πολυκαταλαβα τι συνεβη.
    Επαιζα ποδοσφαιρο πιο παλια και στην διαρκεια του αγωνα αρχιζα να εχω μια φοβερη φαγουρα στα ακρα κυριως,αρχιζα να ξυνομαι,να πρήζονται τα ακρα σε ενοχλητικο βαθμο και ενιωθα ότι ζεσταινόμουνα.Συμπληρωματα 0.(Αρα δεν συνεβη κατι από εξωτερικη πηγη)
    Βουρ στο νοσοκομείο,εξετασεις αιματος,καρδιογραφήματα,παθολογους,αλλα όταν είχα φτασει τα συμπτωματα είχαν υποχωρησει κατα πολυ.Τελικα παθολογικη αιτία δεν μου βρήκαν κατι,πήρα τις εξετασεις μου και εφυγα.Μου είπαν ότι είχα παθει καποιο αλλεργικο σόκ.Δεν μου εχει ξανασυμβεί ποτε και εχουν περασει 10 χρόνια.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία