Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 52
  1. 22-07-10 21:44 #1
    Το avatar του χρήστη flinstone

    Εγγραφή
    12-11-2009
    Περ.
    Αγία Γαλήνη
    Μηνύματα
    396
    Προεπιλογή Sex και τεστοστερονη
    Ανοίγω αυτό θέμα με αφορμή κάποια άρθρα που έχω διαβάσει σε περιοδικά αλλά και σε κάποια βιβλία. Θέλω λοιπόν να ρωτίσω αν ισχύη το ότι όταν κάνουμε sex ανεβένει η τεστοστερόνη και αν αυτό μπωρούμε να το εκμεταλευτούμε για την ανάπτιξη της μυικής μάζας. Σε κάποιο βιβλίο διάβασα πως κάποιος αθλητής που υποβλήθηκε σε εξετάσεις πριν από αγώνα βρέθικε με υψηλά ποσοστά τεστοστερόνης και γι΄αυτό το λόγο χερακτιρήστικε ντοπαρισμενος. Στο δικαστίριο υποστίρηξε ότι το προιγούμενο βράδυ είχε κάνει έρωτα με την γυναίκα του για πολύ ωρα και πως οφιλόταν εκεί η αφξιση της τεστοστερόνης του. Το δικαστίριο τον αθώοσε. Αν δεν υπάρχει πρόβλημα μπωρώ να γραψω το όνομα του αθλητή και τον τίτλο του βιβλίου.
    ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ ΦΕΝΟΤΑΝ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-07-10 21:51 #2

    Εγγραφή
    16-06-2009
    Περ.
    ΑΛΙΜΟΣ
    Μηνύματα
    204
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο flinstone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανοίγω αυτό θέμα με αφορμή κάποια άρθρα που έχω διαβάσει σε περιοδικά αλλά και σε κάποια βιβλία. Θέλω λοιπόν να ρωτίσω αν ισχύη το ότι όταν κάνουμε sex ανεβένει η τεστοστερόνη και αν αυτό μπωρούμε να το εκμεταλευτούμε για την ανάπτιξη της μυικής μάζας. Σε κάποιο βιβλίο διάβασα πως κάποιος αθλητής που υποβλήθηκε σε εξετάσεις πριν από αγώνα βρέθικε με υψηλά ποσοστά τεστοστερόνης και γι΄αυτό το λόγο χερακτιρήστικε ντοπαρισμενος. Στο δικαστίριο υποστίρηξε ότι το προιγούμενο βράδυ είχε κάνει έρωτα με την γυναίκα του για πολύ ωρα και πως οφιλόταν εκεί η αφξιση της τεστοστερόνης του. Το δικαστίριο τον αθώοσε. Αν δεν υπάρχει πρόβλημα μπωρώ να γραψω το όνομα του αθλητή και τον τίτλο του βιβλίου.
    χαχα, καλό , δες λίγο ποια είναι τα φυσιολογικά όρια της τεστο, και δες ποιο είναι το όριο για ντόπινκ , και θα καταλάβεις γιατί τον αθώσαν(αμερικάνος ήταν; αν ναι εξηγούντε όλα)
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-07-10 22:28 #3
    Το avatar του χρήστη flinstone

    Εγγραφή
    12-11-2009
    Περ.
    Αγία Γαλήνη
    Μηνύματα
    396
    Προεπιλογή
    το ερωτιμά μου δεν είναι το γιατί τον αθωοσαν αλλά αν ισχυη το γεγονός οτι οσο περισότερο sex κάνουμε τόσο μεγαλίτερα είναι τα επίπεδα της τεστοστερόνης .
    ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ ΦΕΝΟΤΑΝ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-07-10 22:31 #4
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Εγω γιατι εχω την εντυπωση οτι συμβαινει το αντιθετο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 22-07-10 22:35 #5
    Προεπιλογή
    αν ********* ανεβαινει η τεστοστερονη?
    γιατι αν ναι, θα γινω τουμπανο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-07-10 22:37 #6
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο loufas Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν ********ανεβαινει η τεστοστερονη?
    γιατι αν ναι, θα γινω τουμπανο...
    για αυτο ο μικρος μου ο αδερφος εχει ενα χερι διπλασιο απο μενα???
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-07-10 22:38 #7
    Το avatar του χρήστη flinstone

    Εγγραφή
    12-11-2009
    Περ.
    Αγία Γαλήνη
    Μηνύματα
    396
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω γιατι εχω την εντυπωση οτι συμβαινει το αντιθετο?
    Αν εξετάσεις το γεγονός ότι αν έχουμε για αρκετό καιρό αποχή οι ορμές κόβοντε μάλον δεν ισχυει αυτό που λες. Ετσι νομίζω δηλαδή.
    ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ ΦΕΝΟΤΑΝ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 22-07-10 22:45 #8
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο flinstone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εξετάσεις το γεγονός ότι αν έχουμε για αρκετό καιρό αποχή οι ορμές κόβοντε μάλον δεν ισχυει αυτό που λες. Ετσι νομίζω δηλαδή.
    Γιατι πιστευω για 2η φορα οτι γινεται το αντιθετο και δω?

    Τωρα μαλλον ενας απ τους δυο μας δεν ειναι φυσιολογικος
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 22-07-10 22:50 #9
    Το avatar του χρήστη flinstone

    Εγγραφή
    12-11-2009
    Περ.
    Αγία Γαλήνη
    Μηνύματα
    396
    Προεπιλογή
    χαχαχα
    ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ ΦΕΝΟΤΑΝ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 22-07-10 23:09 #10
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω γιατι εχω την εντυπωση οτι συμβαινει το αντιθετο?
    +1
    πεφτει η τεστο
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 22-07-10 23:17 #11
    The Descendant
    Το avatar του χρήστη Dreiko

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Monsterville
    Μηνύματα
    8.212
    Προεπιλογή
    Τι να πω ρε παιδια...???Εχετε κανει ποτε σεξ το βραδυ και την επομενη να εχεις ποδια στο γυμναστηριο????Εγω παντως δεν την πολυπαλευω(ισως να φταιει και η μεγαλη διαρκεια και ενταση....Τωρα για την τεστο εχω την εντυπωση οτι πεφτει,δεν ειναι τυχαιο οτι προαγωνιστικα σε ολα τα αθληματα απαγορευονται τετοιου ειδους επαφες...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 23-07-10 00:19 #12
    Προεπιλογή
    παιδια εγω εχω ακουσει απο γυμναστη οτι οντως ανεβαινει η τεστοστερονη εκεινη την ωρα + το οτι η αδρεναλινη σου ανεβαινει πολυ αλλα δεν 8υμαμαι τον τροπο ακριβως που μου τα παρουσιασε.......προσοπικη αποψη αν ειναι το προηγουμενο βραδυ κομπλε...αν τ πρωι και μετα παω γυμναστηριο νιω8ω λιγο κουρασμενος.......βεβαια δεν νομιζω και να πεφτει η τεστο να με αποθαρρυνει......οπως λεει και ενα ασμα...Γ_ _ ατε γιατ χανομαστε......
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 23-07-10 00:23 #13
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    ερωτική επιθυμία και τεστοστερόνη είναι αλληλένδετα , δεν υπάρχει αμφιβολία για αυτο σύμφωνα με έρευνες οι περισσότερες απιστίες γίνονται σε άτομα που γυμνάζονται με βάρη , έχουν αυξημένη επιθυμία .

    αλλα μην μπερδεύεσται και το δέσουμε κόμπο έχει να κάνει και με το μυαλό που κουβαλάει ο καθένας και με την ψυχολογία , αν εγω δεν είμαι καλα ψυχολογικα το σεχ θα είναι αγγαρία όσο υψηλή τεστο και να έχω

    επίσης προτειμώ ενα καλό και ποιοτικό σεχ και ας έχω μετα μια μέτρια προπόνηση και αυτό είναι ευεργετικό για την υγεία

    δεν υπάρχουν στάνταρ σ αυτο εχει να κάνει με την διαφορετικότητα του καθενός άλλος του βγαίνει καλύτερα η προπόνηση αν την προηγούμενη έχει τινάξει τα μπουρια και άλλος δεν τραβάει η ομάδα .

    επίσης η αποχή είναι σαν την πείνα όταν μετα απο πολλές ώρες νηστικός πεινάς , μετα σου κόβετε η πείνα και έχεις άλλα συμπτώματα ζαλάδα ατονία κτλ

    στο σεχ η μακρόχρονη αποχή είναι σαν την προπόνηση είσαι μετα ντεφορμέ , όσο τρώς τόσο θέλεις να τρώς , η αποχή σε κάνει να χάνεις την επαφή με το σπόρ
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 23-07-10 00:27 #14
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    επίσης ενα τεστ να καταλάβουμε την σημασία της τεστοστερόνης και την σύνδεσή της με την ερωτική επιθυμία είναι το γεγονός που όλοι ξέρουμε ότι κατα την διάρκεια του ύπνου ο οργανισμός παράγει τεστοστερόνη και αυτό φαίνετε στην πρωινή " έπαρση σημαίας " αυτο είναι υγεία και ενα σημάδι πως όλα πάνε καλά , αρα τι πιο φυσιολογικό μετα να υπάρξει εκτόνωση , άρα το ένα προάγει το άλλο , η τεστοστερόνη δηλαδή την ερωτική επιθυμία και σαν φυσικό επακόλουθο την πράξη εκτόνωσης
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 23-07-10 09:05 #15
    Το avatar του χρήστη flinstone

    Εγγραφή
    12-11-2009
    Περ.
    Αγία Γαλήνη
    Μηνύματα
    396
    Προεπιλογή
    Αρα συμφονα με τα παραπάνο λεγόμενα θα πρέπει να πηραματιστούμε για να διαπιστόσουμε το τι μας τεριάζει.
    ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ ΦΕΝΟΤΑΝ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία