Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 21

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 24-07-10 13:14 #1
    Προεπιλογή Προγραμμα γυμναστικης-Ασκησεις
    Γεια σας.Στοχος μου ειναι να χασω το περιττο λιπος απο κοιλια + μεση δηλ σωσιβιο και στηθος.Επισης να γραμμωσω οσο γινεται το σωμα μου και να φουσκωσω λιγο δικεφαλους.Τις τελευταιες 8 βδομαδες απο αποψη διατροφης προσεχω αρκετα ως πολυ στο τι τρωω.Εχασα 5 κιλα..Τωρα ομως βλεπω μια στασιμοτητα.Για αυτο καποιος που ξερει μπορει να μου δωσει ενα προγραμμα γυμναστικης η εστω καποιες ασκησεις?Εξοπλισμο εχω μονο αλτηρες και μονοζυγο.Μεχρι τωρα κανω διαφορες ασκησεις κοιλιακων,καμσεις,ραγχιαους,με αλτηρες και μονοζυγο και αεροβικη καμποση.Επισης οι ασκησεις που ενδεχομενως να προτεινεται να μην ειναι μονο με τα ονοματα πχ αρσεις θανατου-που δεν ξερω τι ειναι-μια εξηξηση η εικονα θα βοηθουσε.

    Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις

    *****καλώς ήρθες στο φόρουμ! πρόσεχε λίγο για να μην ανοίγεις τα θέματα σου όπου νάνε!!, mods team *****
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-07-10 13:21 #2
    Προεπιλογή
    αδερφε γραψε μας περισσοτερα για σενα(ηλικια ,διατροφη,ποσοστο λιπους ,κιλα ) για να μπορεσουν οι ειδικοι να σου απαντησουν καταλληλοτερα


    υ.γ. καλως ηρθες
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-07-10 13:45 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο arisfwtis Εμφάνιση μηνυμάτων
    αδερφε γραψε μας περισσοτερα για σενα(ηλικια ,διατροφη,ποσοστο λιπους ,κιλα ) για να μπορεσουν οι ειδικοι να σου απαντησουν καταλληλοτερα


    υ.γ. καλως ηρθες

    18 χρονων.1.79 υψος . 70 κιλα.Διατροφη δεν ακολουθω καποια διατα.Προσεχω να μην τρωω πολυ και ειδικα βραδυ.Εχω κοψει εντελως τα γλυκα και τα αναψυκτικα.Φαστ φουντ τα ελαχιστοποιησα δηλ τρωω μια φορα καθε 10-14 μερες και προσεχω να τρωω οσο γινεται μη παχυντικα.Νομιζω οτι τρωω σωστα,τι λες?
    ποσοστο λιπους δεν ξερω,εμενα παντως πολυ μου φενεται αν και εχω χασει λιγο τον τελευταιο καιρο.

    Το περιεργο ειναι οτι ατομα που εχουν λιγοτερο λιπος απο μενα και δεν εχουν ογκο και μυς ζυγιζουν περισσοτερο απο μενα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-07-10 14:03 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nwnc Εμφάνιση μηνυμάτων
    18 χρονων.1.79 υψος . 70 κιλα.Διατροφη δεν ακολουθω καποια διατα.Προσεχω να μην τρωω πολυ και ειδικα βραδυ.Εχω κοψει εντελως τα γλυκα και τα αναψυκτικα.Φαστ φουντ τα ελαχιστοποιησα δηλ τρωω μια φορα καθε 10-14 μερες και προσεχω να τρωω οσο γινεται μη παχυντικα.Νομιζω οτι τρωω σωστα,τι λες?
    ποσοστο λιπους δεν ξερω,εμενα παντως πολυ μου φενεται αν και εχω χασει λιγο τον τελευταιο καιρο.

    Το περιεργο ειναι οτι ατομα που εχουν λιγοτερο λιπος απο μενα και δεν εχουν ογκο και μυς ζυγιζουν περισσοτερο απο μενα
    Γράψε αναλυτικά τι τρώς και τις ώρες που τρώς.
    Αν μπορείς βάλε και φωτό βοηθάει να έχει κανείς πιο ολοκληρωμένη εικόνα.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-07-10 14:55 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γράψε αναλυτικά τι τρώς και τις ώρες που τρώς.
    Αν μπορείς βάλε και φωτό βοηθάει να έχει κανείς πιο ολοκληρωμένη εικόνα.
    Πρωι τρωω συνηθως στις 11.Μια φετα μελι συνηθως.Καμια φορα και τοστ.Το μεσημερι τρωω οτι φαγητο εχω στο σπιτι κατα τις 3.Αν δεν μου αρεσει δεν τρωω τιποτα.Και τελος το βραδυ προτιμω κατι ελαφρυ.Μια σαλατα ισως,δημητριακα,ενα τοστ,σπανια κρεπα απο εξω.Αλλα γενικα δεν τρωω συγκεκριμενα πραγματα εκτος το πρωι.Α,και ενδιαμεσα απο τα 3 γευματα τρωω αλλες 2 φορες περιπου,συνηθως φρουτα.Πολλα φρουτα τωρα το καλοκαιρι
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-07-10 15:04 #6
    Προεπιλογή
    Μμμμμμμμμμμ................

    Διάβασε την ενότητα που αναφέρεται στην διατροφή. Εκεί θα βρείς επίσης παραδείγματα για διατροφή. Καλή επιτυχία στους στόχους σου.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση