Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 21 από 21
  1. 31-07-10 22:58 #16
    Προεπιλογή
    φιλε πηγαινε γυμναστηριο και αρχησε να τρως σωστα
    οπως ειπε καποιος παραπανω δεν εχει σημασια ποσα κιλα εισαι αλλα τι ειναι αυτα τα κιλα
    ημουνα πριν το γυμναστηριο 66 κιλα τωρα ειμαι 69 καμια σχεση ομως το πριν και το τωρα
    κανω 6 μηνες και ειδα ως τωρα αποτελεσματα στο σωμα μου παροτι η πρωτη περιοδος ηταν περιοδος πειραματισμου
    αμα εχεις χρονο πηγαινε γυμναστηριο και θα με θυμηθεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-08-10 20:52 #17
    Προεπιλογή
    Αν παω σε καποια ομαδα μπασκετ-ποδοσφαιρου που σημαινει 3-5 φορες την εβδομαδα αεροβια,ειναι απαραιτητο το γυμναστηριο?Εχω αλτηρες μονοζυγο και σκεφτομαι να παρα και μια μπαρα για πιεσεις στηθους κλπ.Τι λετε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-05-12 01:07 #18
    Προεπιλογή
    Kαλησπέρα.Επανέρχομαι μετα από 2 χρόνια.Είναι ωραίο να βλέπω τι σκεφτόμουν τότε.

    Χρειάζομαι την βοήθεια σας.Να σας πω πρώτα την κατάσταση μου.Είμαι πλέον 20 χρονών.Τα τελευταία 3 χρόνια έχανα και έπερνα 5-8 κιλά.Πριν 1 χρόνο ζύγιζα 66 κιλά(ύψος 1.78).Είχα λίπος αλλά έχασα αρκετό το προηγούμενο καλοκαίρι.Τον χειμώνα ξεκίνισα γυμναστήριο για 2 φορα(την 1η το έκοψα πάνω στο δίμηνο).Στα γυμναστήριο πήγαινα συχνά αλλά υπήρχαν 3 φορές περίπου που είχα και 2 εβδομάδες να πάω,την μία είχα τραυματιστει ξέρετε πως είναι αυτά.Στον γυμναστήριο έκανα όγκο και λίγη σχετικά αερόβια.Παράλληλα πρόσεχα την διατροφή μου.Πήρα λίγο όγκο ειδικά στα χέρια και προς έκπληξη μου έχασα και λίγο λίπος

    Στο δια ταύτα παρόλο που μετά από 8 μήνες περίμενα καλύτερα αποτελέσματα έχω υπομονή.Τώρα θέλω να χάσω το λίπος αλλά παράλληλα να πάρω λίγο όγκο η τουλάχιστον να μην χάσω.Πόσο εφικτό είναι αυτό.Κάνω αρκετή αερόβια(3 ώρες σχεδόν την εβδομάδα) μαζί με βάρη.Έχω να ζυγιστώ από τα Χριστούγεννα αλλά δεν θέλω να φτάσω κάτω από 65 κιλά
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-05-12 09:36 #19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nwnc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλησπέρα.Επανέρχομαι μετα από 2 χρόνια.Είναι ωραίο να βλέπω τι σκεφτόμουν τότε.

    Χρειάζομαι την βοήθεια σας.Να σας πω πρώτα την κατάσταση μου.Είμαι πλέον 20 χρονών.Τα τελευταία 3 χρόνια έχανα και έπερνα 5-8 κιλά.Πριν 1 χρόνο ζύγιζα 66 κιλά(ύψος 1.78).Είχα λίπος αλλά έχασα αρκετό το προηγούμενο καλοκαίρι.Τον χειμώνα ξεκίνισα γυμναστήριο για 2 φορα(την 1η το έκοψα πάνω στο δίμηνο).Στα γυμναστήριο πήγαινα συχνά αλλά υπήρχαν 3 φορές περίπου που είχα και 2 εβδομάδες να πάω,την μία είχα τραυματιστει ξέρετε πως είναι αυτά.Στον γυμναστήριο έκανα όγκο και λίγη σχετικά αερόβια.Παράλληλα πρόσεχα την διατροφή μου.Πήρα λίγο όγκο ειδικά στα χέρια και προς έκπληξη μου έχασα και λίγο λίπος

    Στο δια ταύτα παρόλο που μετά από 8 μήνες περίμενα καλύτερα αποτελέσματα έχω υπομονή.Τώρα θέλω να χάσω το λίπος αλλά παράλληλα να πάρω λίγο όγκο η τουλάχιστον να μην χάσω.Πόσο εφικτό είναι αυτό.Κάνω αρκετή αερόβια(3 ώρες σχεδόν την εβδομάδα) μαζί με βάρη.Έχω να ζυγιστώ από τα Χριστούγεννα αλλά δεν θέλω να φτάσω κάτω από 65 κιλά
    Φιλε μου αυτο που λες δε γινεται..πρεπει να βαλεις πρωτα καποια ποιοτικα κιλα γιατι καταλαβα πως εισαι πολυ αδυνατος..ποιοτικα κιλα οπως ειπα απο καλο φαγητο.μποιλκη πρωτεινη υδατανθρακα κτλ...τσεκαρε διατροφες....και μετα αφου τελειωσεις διατροφη ογκου πας για γραμμωση ωστε να καθαρησεις...το οτι δεν ειδες τα αποτελεσματα που ηθελες..μπορει να σχετιζεσαι και με τη διατροφη αλλα και με το αν γυμναζεσαι σωστα..μπορεις να μου πεις τι προγραμμα ακολουθεις στο γυμναστηριο;;
    No pain..No gain
    No excuses
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-05-12 11:57 #20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Silvester Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε μου αυτο που λες δε γινεται..πρεπει να βαλεις πρωτα καποια ποιοτικα κιλα γιατι καταλαβα πως εισαι πολυ αδυνατος..ποιοτικα κιλα οπως ειπα απο καλο φαγητο.μποιλκη πρωτεινη υδατανθρακα κτλ...τσεκαρε διατροφες....και μετα αφου τελειωσεις διατροφη ογκου πας για γραμμωση ωστε να καθαρησεις...το οτι δεν ειδες τα αποτελεσματα που ηθελες..μπορει να σχετιζεσαι και με τη διατροφη αλλα και με το αν γυμναζεσαι σωστα..μπορεις να μου πεις τι προγραμμα ακολουθεις στο γυμναστηριο;;

    To σώμα μου γενικά έχει αλλάξει λίγο.Οπως είπα από ότι μου έχουν πει 2-3 άτομα έχω φουσκώσει λίγο.Εγω δύσκολά το καταλαβαίνω γιατί είναι το σώμα μου.όπως είπα μπορεί να έβαλα κιλά δεν ξέρω έχω 5 μήνες να ζυγιστώ,πάντως όταν στο διάστημα αυτό έχασα και λίγο λίπος.

    Για την διατροφή έχω μάθει πολλά πράγματα δεν είμαι αρχάριος νομίζω.Δεν κοιτάω τις θερμίδες αλλά ξέρω πόσο περιεκτικότητα έχουν οι τροφές σε λίπος υδατάνθρακες και πρωτείνες και προσπαθούσα να τρώώ πολλές πρωτείνες,ήταν προτεραιότητά μου.Σκευάσματα κλπ δεν θέλω με τίποτα να πάρω.Και δεν νομίζω ότι γίνεται να τρώω κάθε μέρα 3 φορές την ημέρα κρέας για να φουσκώσω.Απλά τώρα σκέφτομαι λογικά,αν προσλαμβάνω τις θερμίδες συντήρησης ίσως και λίγο παραπάνω,και παράλληλα μειώσω όσο γίνεται το λίπος και αυξήσω όσο γίνεται την πρωτείνη ,αυτό που κάνω τώρα δηλαδή δεν θα έχω αποτελέσματα?Λέω όσο γίνεται σε μία φυσιολογική διατροφή χωρίς υπερβολές.

    Ασκήσεις στο γυμναστήριο άλλαξα 3 προγράμματα.Έκανα 2 πιο σπάνια 3 μέρη του σώματος κάθε φορά,οσα πιο πολλά κιλά μπορούσα και 8-12 επαναλήψεις.Έδωσα περισσότερο βάρος σε δικέφαλα πλάτη και ώμους χωρίς να παραμελώ τα άλλα.Οι ασκήσεις ήταν

    Στηθος:πεκ ντεκ(και στα 3 προγραμματα), ανοίγματα σε επικλινή,κάμψεις(και στα 3),πουλ οβερ,τσεστ πρεσ(στα 2 προγραμματα)

    δικέφαλα:κάμσεις αυτοσυγκέντροσεις(στα 2),μαξιλάρι μπάρα(στα 2),τροχαλια(και στα 3),χαμερ μαξιλαρι,προσθια λαβη τροχαλια(στα 2 τελευταια)

    πλατη:στο λατ μασιν(και τις 3 φορες,μπροστινες,οπισθολαιμιες η κλειστη λαβη),λοου ροου 1 φορα,απερ μπακ(στα 2 πρωτα),κωπηλατκη τροχαλια(στα 2 πρωτα),ορθιος τροχαλια και στα 3,κωπηλατικη αλτηρα μια φορα

    τρικεφαλα:εκτασεις τροχαλια παντα,βυθισεις παντα,κικ μπακσ 2 φορες,γαλλικες πιεσεις 1 φορα

    ωμοι:στο σμιθ 2φορες,σουλντερ πρεσσ 2 φορες,πλαγιες αρσεις αλτηρες 1, αρσεις ωμων 3,σκυφτες εκτασεις 1,προτασεις αλτηρες 2,

    ποδια:λεγκ καρλ, λεγκ εξτενσιον, γαμπες παντα, πρεσσα 2 φορες, προσαγωγοι 2,και μια φορα σκοουτ αλλα λογω μεσης το αφησα

    τα νουμερα που βαζω ειναι ποσες φορες υπηρχε η ασκηση σε καθε ενα απο τα 3 προγραμματα που εκανα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-05-12 12:38 #21
    Προεπιλογή
    μια ερωτηση. οταν ειμαστε σε γραμμωση η επαναληψεις γινοντε γρηγορα κανονικα ι αργες ?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12