Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 52
  1. 25-02-11 20:22 #1
    Προεπιλογή Αγωγη τεστοστερονης με αγωγη γιατρου
    εχω προβλημα με τα επιπεδα τεστοστερονης μου και στα τελευταια αιματολογικα τεστ ειχα 4,5 με ανωτατο οριο 8. ο γιατρος μου ειπε οτι θα επρεπε για την ηλικια μου να ειμαι στο 7 με 8 (ειμαι 21). ο ενδοκρινολογος μου ανεφερε την πιθανοτητα αγωγης τεστοστερονης σε ενεσιμη μορφη. ξερω οτι υπαρχουν 2 ειδων. αυτες που λειτουργουν κλεινοντας τη λειτουργια της δικης σου τεστ. απο τους ορχεις αλλα μου ειπαν και για αλλες που απλα συμπληρωνουν την ηδη υπαρχουσα τεστ. στο σωμα σου. περιττο να πω οτι γυμναζομαι σωστα και τρωω σωστα δεν πινω και δεν καπνιζω αλλα εχω ολα τα συμπτωματα χαμηλησ Τ. θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας οσοι ξερετε καποια πραγματα γυρω απο το θεμα αυτο, για παρενεργειες κλπ. δεν θελω να την χρησιμοποησω για το γυμναστηριο αλλα για λογους υγειας. απο οσο ξερω ομως βοηθαει και εκει... ευχαριστω.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Polyneikos : 27-02-11 στις 17:42
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-02-11 20:38 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Νομιζω οτι ειναι απαγορευμενο να μιλαμε για αυτο το θεμα και για αυτο εχει "Χημικη υποστηριξη" thread , αλλα μπορει και να αναφερεται σε κατι αλλο ή εγω να μη καταλαβα καλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-02-11 21:16 #3
    Το avatar του χρήστη ginus

    Εγγραφή
    12-02-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    798
    Προεπιλογή
    θα σου χορηγησει ενεσιμη μορφη η gel?εξετασεις για την Lh fsh εχεις κανει...?απο οτι ξερω τα ορια της Τ αναλογα με την δεικτη μετρησης ειναι στο 3 με 4...εσυ να υποθεσω εισαι εντος οριων αλλα λογω ηλικιας φοβασαι μηπως κατεβει και αλλο?
    δεν υπαρχει κανενας λογος κλειδωματος.μιλαμε για προβλημα υγειας και οχι για παρεμβαση για κοσμητικους λογους
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ginus : 25-02-11 στις 21:25
    don't read my posts..they are reflecting the truth..ugle things u know...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-02-11 21:18 #4
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Αν είσαι εντος των οριών ένα test booster δε θα μπορούσε να σε βοηθήσει? Το να καταφύγεις σε απευθείας λήψη τεστοστερόνης μου φαίνεται λιγάκι extreme...
    Ο γιατρός τι ακριβώς σου είπε?
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-02-11 21:36 #5
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    μπορεις να ποσταρεις τις εξετασεις σου σε παρακαλω...

    θα ηθελα τις τιμες σου και τα range του εργαστηριου....
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 25-02-11 22:49 #6
    Το avatar του χρήστη ginus

    Εγγραφή
    12-02-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    798
    Προεπιλογή
    για να εχει ανωτατο 8 λογικα το κατωτατο ειναι στο 3..για μενα ειναι φυσιολογικο..αλλα προφανως δεν ξερουμε ολες τις παραμετρους και δν θα τις μαθουμε αν δεν τις ποσταρει..
    αν ειναι στο 3 το οριο ναι μεν ειναι σχετικα χαμηλο αλλα ικανοποιητικα μεσα στο οριο..σε αυτην περιπτωση εγω δν θα την πειραζα..τωρα αν το ελαχιστο ειναι στο 4 και εχει 4 ναι πιθανοτητα να πρεπει να την πειραξει λιγο την Τ του και να κανει και αλλες εξετασεις για να δει που οφειλετε...
    don't read my posts..they are reflecting the truth..ugle things u know...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-02-11 00:09 #7
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    το θέμα αυτο δεν είναι βέβαια για χρήση φαρμάκων με σκοπό την μυική ανάπτυξη , αλλα εφόσον έχεις ιατρική παρακολούθηση , ο πλέον αρμόδιος για το είδος σκευάσματος που θα χρησιμοποιήσεις είναι ό γιατρός .

    έχουν βγεί καινούριες μορφές τεστοστερόνης με τις ελάχιστες παρενέργειες που ανεβάζουν τα επίπεδα σε φυσιολογικές τιμές , χωρίς να αναστέλουν την φυσική παραγωγή αλλα να την προάγουν

    σ αυτες τις περιπτώσεις ακούμε και ακολουθούμε την ιατρική γνωμάτευση και αν θέλουμε παίρνουμε και μια δεύτερη γνώμη .

    επίσης παίζουν ρόλο πολλες παράμετροι αν πχ η τεστο είναι η φυσιολογικη μεταξύ 2-8 , ενε παράδειγμα και εμείς έχουμε 2 , πάλι μέσα στα φυσιολογικα θεωρείτε απλα στα κατώτερα και δεν είναι ανησυχητικο αυτο , επίσης μετράει πόσο ενεργή τεστοστερόνη έχουμε , γι αυτο λέω πρέπει να γίνει ιατρικη γνωμάτευση και ίσως να χρειαστούν κι άλλες εξετάσεις , για καλύτερη διάγνωση
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-02-11 16:13 #8
    Προεπιλογή
    Φυσικοί τρόποι αύξησης τεστοστερόνης

    1. Δυνατή προπόνηση με αντιστάσεις
    2. Τροφές πλούσιες σε ψευδάργυρο (στρείδια, κόκκινο κρέας, συκώτι, γαλόπουλα, γιαούρτι)
    3. Τροφές πλούσιες σε ω3 λιπαρά όπως τα θαλασσινά
    4. Χαμηλό ποσοστό σωματικού λίπους
    5. Λήψη βιταμίνης c
    6. Λιγότερο στρες
    7. Έντονη σεξουαλική δραστηριότητα
    8. 6-8 ώρες ύπνο
    9. Αποφυγή της υπερπροπόνησης
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 26-02-11 21:36 #9
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο loufas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικοί τρόποι αύξησης τεστοστερόνης

    1. Δυνατή προπόνηση με αντιστάσεις
    2. Τροφές πλούσιες σε ψευδάργυρο (στρείδια, κόκκινο κρέας, συκώτι, γαλόπουλα, γιαούρτι)
    3. Τροφές πλούσιες σε ω3 λιπαρά όπως τα θαλασσινά
    4. Χαμηλό ποσοστό σωματικού λίπους
    5. Λήψη βιταμίνης c
    6. Λιγότερο στρες
    7. Έντονη σεξουαλική δραστηριότητα
    8. 6-8 ώρες ύπνο
    9. Αποφυγή της υπερπροπόνησης
    sorry αλλα δεν μπορουσα να μην κανω κομμεντ....

    τα 1,2,3 δεν κανουν τιποτα... το 4 οκ , το 5 ισως... το 6 δεν ειναι εφικτο στην πραγματικη ζωη... το 7 ειναι must... το 8 και το 9 τα εβαλε για να συμπληρωσει.... αυτα
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 26-02-11 23:06 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο loufas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικοί τρόποι αύξησης τεστοστερόνης

    1. Δυνατή προπόνηση με αντιστάσεις
    2. Τροφές πλούσιες σε ψευδάργυρο (στρείδια, κόκκινο κρέας, συκώτι, γαλόπουλα, γιαούρτι)
    3. Τροφές πλούσιες σε ω3 λιπαρά όπως τα θαλασσινά
    4. Χαμηλό ποσοστό σωματικού λίπους
    5. Λήψη βιταμίνης c
    6. Λιγότερο στρες
    7. Έντονη σεξουαλική δραστηριότητα
    8. 6-8 ώρες ύπνο
    9. Αποφυγή της υπερπροπόνησης
    καλα νταξει,κατι μας ειπες τωρα..το παληκαρι σου λεει οτι εχει στα κατωτερα ορια την τεστοστερονη του αποδεδειγμενα απ τις εξετασεις.στην περιπτωση αυτη ουτε τα διαφορα συμπληρωματα(τριμπουλους κτλ) δε θα κανουν κατι,αυτα που γραφεις απευθυνονται σε πολυ κοσμο που θελει να εχει καλη υγεια γενικοτερα.για ολα τα υπολοιπα,αν θα ακολουθησεις ενεσιμη τεσοστερονη η οποιαδηποτε αλλη θεραπεια ειναι ο ενδοκρινολογος σου φιλε και μονον αυτον θα ακουσεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 26-02-11 23:12 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    το θέμα αυτο δεν είναι βέβαια για χρήση φαρμάκων με σκοπό την μυική ανάπτυξη , αλλα εφόσον έχεις ιατρική παρακολούθηση , ο πλέον αρμόδιος για το είδος σκευάσματος που θα χρησιμοποιήσεις είναι ό γιατρός .

    έχουν βγεί καινούριες μορφές τεστοστερόνης με τις ελάχιστες παρενέργειες που ανεβάζουν τα επίπεδα σε φυσιολογικές τιμές , χωρίς να αναστέλουν την φυσική παραγωγή αλλα να την προάγουν

    σ αυτες τις περιπτώσεις ακούμε και ακολουθούμε την ιατρική γνωμάτευση και αν θέλουμε παίρνουμε και μια δεύτερη γνώμη .

    επίσης παίζουν ρόλο πολλες παράμετροι αν πχ η τεστο είναι η φυσιολογικη μεταξύ 2-8 , ενε παράδειγμα και εμείς έχουμε 2 , πάλι μέσα στα φυσιολογικα θεωρείτε απλα στα κατώτερα και δεν είναι ανησυχητικο αυτο , επίσης μετράει πόσο ενεργή τεστοστερόνη έχουμε , γι αυτο λέω πρέπει να γίνει ιατρικη γνωμάτευση και ίσως να χρειαστούν κι άλλες εξετάσεις , για καλύτερη διάγνωση
    ενδιαφέρον!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 26-02-11 23:40 #12
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Το ανθρώπινο σώμα έχει συγκεκριμένη ομοιόσταση στις ορμόνες του. Οτιδήποτε βρίσκεται σε μεγαλύτερη του φυσιολογικού συγκέντρωση υπάρχουν πολύ αυστηροί μηχανισμοί που σταματούν την ενδογενή παραγωγή αυτών των ορμονών. Η τεστοστερόνη π.χ έχει αρκετούς μηχανισμούς ρύθμισης και ανατροφοδότησης (feedback) της παραγωγής της. Και τα ψηλά επίπεδα τεστοστερόνης σταματούν την παραγωγή τεστοστερόνης , αλλά και τα πολλά οιστρογόνα (προιόν μεταβολισμού της τεστοστερόνης) αλλά και άλλες ουσίες όπως η προλακτίνη αλλά και η κορτιζόλη σε μεγάλες συγκεντρώσεις. Είναι λίγο δύσκολο να ξεγελαστεί η φύση. Αν δεν υπήρχε αυτός ο μηχανισμός και βγάζαμε συνέχεια τεστοστερόνη κάποια στιγμή θα καταλήγαμε με υπερβολική συγκέντρωση οιστρογόνων και γυναικομαστία.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 27-02-11 01:19 #13
    Το avatar του χρήστη metz

    Εγγραφή
    20-10-2009
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    Σε τι γιατρό πήγες;
    Πόσταρε και τις εξετάσεις να δούμε τι σου έδειξαν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 27-02-11 02:34 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Hercules Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα νταξει,κατι μας ειπες τωρα..το παληκαρι σου λεει οτι εχει στα κατωτερα ορια την τεστοστερονη του αποδεδειγμενα απ τις εξετασεις.στην περιπτωση αυτη ουτε τα διαφορα συμπληρωματα(τριμπουλους κτλ) δε θα κανουν κατι,αυτα που γραφεις απευθυνονται σε πολυ κοσμο που θελει να εχει καλη υγεια γενικοτερα.για ολα τα υπολοιπα,αν θα ακολουθησεις ενεσιμη τεσοστερονη η οποιαδηποτε αλλη θεραπεια ειναι ο ενδοκρινολογος σου φιλε και μονον αυτον θα ακουσεις
    δε ξερω ρε παιδια....οι γιατροι οπως γιναν πια δεν τους εχεις εμπιστοσινη πια....! καλο θα ηταν να πας και σε καποιον αλλο για διασταυρωση των αποτελεσματων
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 27-02-11 11:51 #15
    Προεπιλογή
    Να πας σίγουρα σε 2ο γιατρό άποψη μου. Εμένα μου είχε προτείνει ένας για κάτι ενοχλήσεις στα γόνατα να κάνω κάτι ενέσεις με αυξητική ορμόνη. Ο 3ος γιατρός που πήγα μου είπε ότι δεν εχω τίποτα και το πρόβλημα έφυγε απλά και μόνο με καλές διατάσεις πριν κάθε προπόνηση και μετά.. Έλεος δηλαδή με τους ντόκ..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία