Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 25 από 25
  1. 13-08-10 18:18 #16
    Το avatar του χρήστη silk

    Εγγραφή
    06-05-2010
    Περ.
    κιατο
    Μηνύματα
    333
    Προεπιλογή
    ναι το ιδιο ξερω και γω.
    καλα ο πυρετος με ειχε γονατισει οχι βλακεις.λες και τν ειχα πιει ημουν.
    την μερα που πηγα νοσοκομειο πηγα γιατι επεφτα κατω.ισως ο οργανισμος μου ν τ πηρε στραβα.
    το κακο ειναι οτι σ δυο μηνες μπαινω φανταρος και ηθελα ν μπω σε κατασταση που δεν υπαρχει.τερμα κομμενος.μου το ψιλοχαλασε αλλα οκ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-09-10 01:34 #17
    Το avatar του χρήστη silk

    Εγγραφή
    06-05-2010
    Περ.
    κιατο
    Μηνύματα
    333
    Προεπιλογή
    και ξανα πηγα σημερα γυμ μετα απο περιπου δυο μηνες.εναν που ειχα σταμητησει απο μονος μου και εναν λογο της αρρωστιας.γενικα δν ειχα τρελες αλλαγες στο σωμα μου και ας σαβουρωνα.
    οσο αφορα αντοχη και τετοια πιστευω στο μηνα πανω να ξαναμπω στα φυσιολογικα πλαισια.
    γιατι νοεμβρη αρμυ.και χω σκοπο να ψιλολιωσω μιας και δεν θα χω κατι χρησιμο ν κανω κει μεσα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-09-10 09:54 #18
    Προεπιλογή
    την υγεια μας να εχουμε κ τα σιδερα ερχονται!!!
    Το θέμα είναι να πείσουμε τις γυναίκες ότι η γκρίνια προκαλεί κυτταρίτιδα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-09-10 17:00 #19
    Προεπιλογή
    Και γω επαθα λοιμωδης μονωπυρηνωση περυσι το καλοκαιρι ιουλιου και ξεκινησα ξανα γυμναστικη ιανουριο οντως μεγαλη ταλαιπωρια και συπτωματα οτι ναναι που σε φρικαρουν εκατσα 17 μερες στο λοιμοδων θεσσαλονικη και εχασα 8 κιλα(καλο για γραμμωση) Με χτυπησε ασχημα στο συκωτι τα νεφρα και πρηστηκε η σπληνα μου σε τετοιο βαθμο που αμα επεινα αλκοολ την εβδομαδα που ειχε βαρεσει κοκκινο ο ιος μεσα το ποιο πιθανο ηταν να παθενα σοβαρο προβλημα στο ηπαρ και τα νεφρα...Ειναι απο τις ποιο κακες αρρωστιες που σε βρισκουν και μπορει να σε προκαλεσουν σοβαρα προβληματα αν δεν το παρεις χαμπαρι.
    Τα πρωτα συπτωματα ειναι πυρετος τι μια μερα εισαι καλα την αλλη χαλια μετα απο 4 μερες σηκωθηκα το πρωι ειχα γινει κατακιτρινος και ουρουσα ενα χρωμα σαν τι κοκα κολα οτι ναναι.
    Φυσικα σε αλλους δεν χτυπαει ασχημα και ελαφρια σε μενα ειχε χτυπησε ασχημα...Απο κοπελα το κολησα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-02-11 20:03 #20
    Το avatar του χρήστη Nio

    Εγγραφή
    02-01-2011
    Περ.
    ADHD
    Μηνύματα
    241
    Προεπιλογή
    Και εγώ είχα περάσει πριν από 2-3 χρόνια λοιμώδη μονοπυρήνωση.
    Αυτό που μου είχε κάνει τότε εντύπωση, είναι πως alone κατάλαβα ότι κάτι "δεν πήγαινε καλά". Σε μια στιγμή βάζω το χέρι πίσω από τον σβέρκο για να τεντοθώ/ξυθώ(κάτι τέτοιο), και με τα δάκτυλά μου παρατήρησα μια ανωμαλία πλάγια πίσω στον αυχένα. Ήταν 2 "μικρά βουναλάκια" στο χρώμα του δέρματος, και προς στιγμήν shocked....! Μετά ενημερώθηκα πως "η ανωμαλία" αυτή ήταν οι πρησμένοι λεμφαδένες.
    Οι γιατροί ακόμη μου είπαν πως είχε διογκωθεί ήπαρ+σπλήνας, να απέχω από κάθε αθλητική δραστηριότητα για κανα 3μηνο, και όχι αλκοόλ.
    Και μάλλον me too, από κοπέλα το κόλησα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-05-11 12:41 #21
    Προεπιλογή
    Γειά σας παιδιά,
    καλως ήρθα,

    δεν έχω σχέση με το bodybuilding απλα στο search που έψαχνα για κάποια πράγματα βρήκα το φόρουμ,

    ήθελα να ρωτήσω τον silk και τους υπόλοιπους που πέρασαν λοιμώδη μονοπυρήνωση ποσο διάρκεσαν οι πρησμένοι λεμφαδένες, ποσο καιρό έμειναν πρησμένοι δλδ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-05-11 19:29 #22
    Προεπιλογή
    Kαι γω ειχα λοιμωδη μονοπυρηνωση η κατι τετοιο, το αλλο που ειπες οχι.
    Πηγα σε γιατρο, μου εδωσε δυο ειδων χαπια και συνολικα το παραμυθι κρατησε 1μηνα....
    Μπορει να λεμε για αλλο, τι να σου πω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 25-02-13 00:28 #23
    Προεπιλογή
    ενας φιλος μου ειχε πονο στα νεφρα και πηγε νοσοκομειο και του κανανε εξετασειςσ και διαγνωστηκε με Λοιμώδης μονοπυρήνωση και τν ρωτησε ο γιατρος περνεις τπτ? και του ειπε οτι περνει καποια συμπληρωματα και του ειπε οτι αυτα φταινε μπορει καποιος που να ξερει να μου απαντηση γτ το παιδι εχει τρελαθη νομιζει οτι θα πεθανει
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 25-02-13 04:03 #24
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    απο ότι ξερω αυτη είναι μια ιογεννής πάθηση και αλλιώς λέγετε νόσος του φιλιού αν δεν κανω λάθος γιατι μεταδίδετε με το σάλιο και τι δουλεια έχουν οι πρωτείνες και τα συμπληρώματα με αυτο δεν μπορω να καταλάβω

    με φαίνετε το κάνουν όπως λέει κι παροιμία "τωρα που βρίκαμε τον παπα ας θάψουμε καμια δεκαρια " δηλαδη όλα τα φορτωνουν στα συμπληρώματα και αφήνουν πιθανα αίτια στην άκρη και μετα αντε να βρεθει ίαση

    όλα στη πλάκα τα παίρνουμε αλλα έχω δει και ακούσει πολλα τετοια περιστατικα και όσο πιο πολλα ξερουμε τόσο περισσότερο πρέπει να φοβόμαστε και να προσέχουμε

    απο τοτε που οι γυναίκες άρχισαν τις εκπτώσεις και τα δίνουν όλα με συνοπτικες διαδικασίες και βάζουν ότι να ναι στο στόμα τους , επόμενο είναι και με ενα φιλί ακόμα να μεταδόσει τον ιό και μάθαμε τωρα όλα στα συμπληρώματα να τα ρίχνουμε


    θελει μεγάλη προσοχή πάντως και που βάζουμε την υπογραφή μας γιατι μετα κολάμε τα παράσημα , άλλος ξύπνιος ενω είχε σταθερη σχέση και ποτε δεν είχε πρόβλημα έκανε μια φαση με ενα παρτάλι αλλα κατα τ άλλα εξωτερικα κούκλα , αλλα απο μεσα πανούκλα και καμάρωνε σαν γυφτικο σκεπάρνι και όταν την έπαθε λέω τι ψάχνεις ? πολυ απλα είναι τα πράματα όταν όλα είναι νορμαλ και κατι 'εκανες και μετα απο αυτο χωρίς να έχεις άλλη υπόνεια εφόσον δεν έκανες κατι άλλο αμφιβόλου καταστασεως , τοτε τι κανει νιαου νιάου στα κεραμυδια και η πλάκα κόλησε και η δικιά του

    είναι κατι σαν έρπης αυτο και παρουσιάζει πυρετο , φαρυγγίτιδα , διόγκωση των αδένων , αλλα και εσωτερικα των οργάνων σπλήνας και συκωτιού
    και μπορει ο ιος να μείνει στην στοματικη κοιλότητα και για ένα χρόνο ακόμα και το σίγουρο είναι οτι είναι μεταδοτικό
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-09-15 22:32 #25
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Η λοιμώδης μονοπυρήνωση από τον ιό του EBSTEIN BAR (HBV) προσβάλει τους τραχηλικούς λεμφαδένες και προκαλεί ηπατο-σπληνομεγαλεία.
    Εργαστηριακά έχουμε τρανσαμιναιμία με ραβδομυόλυση (ALT-SGPT,ALT-SGOT,CPK) και αναστροφή του λευκοκυτταρικού τύπου WBC's (NEU/LYM-λεμφοκυττάρωση & μονοκυττάρωση),αλλά και αναιμία,θρομβοπενία (χαμηλά αιμοπετάλια).Η κατάσταση του ανοσοποιητικού συστήματος καθορίζει και τη βαρύτητα της εικόνας στη λοίμωξη.
    Ο ασθενής νιώθει έντονη κόπωση με μυαλγίες,αρθραλγίες,πρησμένο φάρυγγα,με επίχρισμα στις αμυγδαλές,κεφαλαλγία και πυρετό.Φαρμακευτική αγωγή πέραν των αναλγητικών και των αντιπυρετικών δεν υπάρχει.Ανάπαυση,αποχή από φυσική δραστηριότητα και κοινωνικές επαφές,καθότι ο ιός είναι μεταδιδόμενος με τα σταγονίδια.Διατροφή πλούσια θερμιδικά και σε ζωικά λευκώματα.Ο θεραπευμένος ασθενής μπορεί να μεταδίδει τον ιό για έξι μήνες,παρότι έχει αναπτύξει αντισώματα.Η χείριστη επιπλοκή είναι το λέμφωμα BURKITT,αφού ο EBV θεωρείται ογκογόνος ιός.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12