Θέμα: Female Gym Tips

Σελίδα 611 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 111511561601609610611612613621 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 9.151 έως 9.165 από 9687
  1. 17-06-12 16:34 #9151
    Προεπιλογή
    περασα να πω ενα γεια! δεν μπαινω πολύ πλεον λόγω εξεταστικης, αλλα σας διαβάζω όποτε έχω χρόνο...
    να καλωσορίσω και τα καινούρια κορίτσια στην παρέα...(γινόμαστε όλο και περισότερες)

    εγώ συνεχίζω κανονικά και σταθερά και νιώθω τέλεια...ανέβασα και λίγο κιλά σε καποιες ασκήσεις(δυνάμώνω κι εγώ σιγά σιγά)... αμα σου γίνει συνήθεια τέλος...
    φιλιά και καλές προπονήσεις...
     

  2. 17-06-12 18:01 #9152

    Εγγραφή
    10-06-2012
    Περ.
    Greece
    Μηνύματα
    11
    Cool
    Καλησπέρα σας ,
    Νεο μελος και εγω!Σας διαβαζω εβδομάδες τώρα και πηρα το θάρρος να σας γράψω γιατι πιστευω συμφωνα με αυτα που διαβαζω οτι πραγματικα ξερεται απο υγειινη ζωη και τα λετε πολυ σωστα!
    Η μικρη μου ιστορια ειναι οτι εχω υψος 1,79 και ειμαι 73 κιλά και 22 χρονων .Κανω διατροφη εδω και 5,5 μηνες και εχασα αργα και σταθερα 14 κιλα!Νομιζω οτι θέλω τουλαχιστον αλλα 3-5 κιλα!Δυστοιχως εχω ξανακάνει πολλες φορες αυτη τη διαδικασια (αλλα με λάθος διαιτες )και εχω καταπονησει τον οργανισμό μου!Αλλα το θεμα της διαιτας το ελυσα κανω μια διατροφη γραμμωσης οπως αυτη στο φορουμ!
    Το θεμα ειναι η γυμναστικη!Εκει θελώ τρελη βοηθεια γιαυτο και γραφω εδω.Κανω ελαφρια ασκηση εδω και 4 μηνες αλλα δεν βλεπω τρομερα αποτελεσματα και θελω την αποψη σας! Δυστοιχως δεν εχω χρονο για γυμναστηριο αλλα κανω στο σπιτι,με βαρη και dvd, μπορω να κανω οτιδηποτε αρκει να ειναι αποτελεσματικο και να δω αποτελεσματα !τι εχετε να μου προτεινεται εσεις?Εχω σωμα μηλο και η κοιλια μου δεν εφευγε ποτε οσο αδυνατη και να ημουν απο οτι εχω διαβασει εδω μαλλον εχω υποδοριο (?) λίπος !αλλα δεν εχω ιδεα τι να κανω για να το χασω!(σαφως θα χασω και αλλα κιλα για να φυγει και αλλο περιττο λιπος!) αλλα παραλληλα τι γυμναστικη να ακολουθήσω για να χασω την κοιλιτσα?

    Η βοηθεια σας ειναι ανεκτιμητη για μενα
     

  3. 17-06-12 22:16 #9153
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Belle Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας ,
    Νεο μελος και εγω!Σας διαβαζω εβδομάδες τώρα και πηρα το θάρρος να σας γράψω γιατι πιστευω συμφωνα με αυτα που διαβαζω οτι πραγματικα ξερεται απο υγειινη ζωη και τα λετε πολυ σωστα!
    Η μικρη μου ιστορια ειναι οτι εχω υψος 1,79 και ειμαι 73 κιλά και 22 χρονων .Κανω διατροφη εδω και 5,5 μηνες και εχασα αργα και σταθερα 14 κιλα!Νομιζω οτι θέλω τουλαχιστον αλλα 3-5 κιλα!Δυστοιχως εχω ξανακάνει πολλες φορες αυτη τη διαδικασια (αλλα με λάθος διαιτες )και εχω καταπονησει τον οργανισμό μου!Αλλα το θεμα της διαιτας το ελυσα κανω μια διατροφη γραμμωσης οπως αυτη στο φορουμ!
    Το θεμα ειναι η γυμναστικη!Εκει θελώ τρελη βοηθεια γιαυτο και γραφω εδω.Κανω ελαφρια ασκηση εδω και 4 μηνες αλλα δεν βλεπω τρομερα αποτελεσματα και θελω την αποψη σας! Δυστοιχως δεν εχω χρονο για γυμναστηριο αλλα κανω στο σπιτι,με βαρη και dvd, μπορω να κανω οτιδηποτε αρκει να ειναι αποτελεσματικο και να δω αποτελεσματα !τι εχετε να μου προτεινεται εσεις?Εχω σωμα μηλο και η κοιλια μου δεν εφευγε ποτε οσο αδυνατη και να ημουν απο οτι εχω διαβασει εδω μαλλον εχω υποδοριο (?) λίπος !αλλα δεν εχω ιδεα τι να κανω για να το χασω!(σαφως θα χασω και αλλα κιλα για να φυγει και αλλο περιττο λιπος!) αλλα παραλληλα τι γυμναστικη να ακολουθήσω για να χασω την κοιλιτσα?

    Η βοηθεια σας ειναι ανεκτιμητη για μενα
    Γειά σου Belle Καλώς ήρθες στην παρέα μας. Εδώ θα βρεις ολες τις απαντήσεις που χρειάζεσαι και αποψεις απο όλα τα κορίτσια. Καλύτερα θα σε βοηθησει η Ελένη (gym) βέβαια, οπότε κάνε λιγο υπομονή μέχρι να μπορέσει να μπει
    Ως τότε ισως δεις λιγο τα προηγουμενα ποστ όπου ειχε απαντήσει σχετικά με το θέμα γυμ στο σπιτι
    Εveryone works hard when they feel like it.
    Only the best work hard
    when they don't feel like it.
     

  4. 17-06-12 22:18 #9154
    Προεπιλογή
    καλωσορισες στην κοριτσοπαρεα μας belle
     

  5. 18-06-12 10:49 #9155
    Προεπιλογή
    Όχι πως συμμετείχα και πολύ τελευταία, αλλά φεύγω.. οπότε ήθελα να σας πω ένα γεια!!
    Συνεχίζω μόνο με αερόβιο για τις επόμενες 20 μέρες τουλάχιστον!!

    Να περάσετε όμορφα και να ξεκουραστείτε!
    Στο άπειρο πορεύομαι,

    απ' το άπειρο ξεκίνησα.

    Κέντρο του σύμπαντος κι αθάνατος

    νόμισα ο άμυαλος πως ήμουνα
     

  6. 18-06-12 11:45 #9156
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι πως συμμετείχα και πολύ τελευταία, αλλά φεύγω.. οπότε ήθελα να σας πω ένα γεια!!
    Συνεχίζω μόνο με αερόβιο για τις επόμενες 20 μέρες τουλάχιστον!!

    Να περάσετε όμορφα και να ξεκουραστείτε!
    Amst καλα να περασεις και μην χανεσαι
    μια χαρα ειναι και το αεροβιο
     

  7. 18-06-12 12:04 #9157
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koukoutsaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    yoga baby καλωσορισες στην παρεα μας
    ποσο καιρο κανεις αυτη τη διατροφη?
    εχεις καθολου εικονα ποσο καιρο ακομη θα την κρατησεις ? απο ενεργεια πως εισαι??
    οσο για τη γυμναστικη εχουμε την ειδικο
    η οποια θα σε κατευθυνει αναλυτικα
    δεν υπαρχει καποιο δημοτικο γυμναστηριο στην περιοχη σου ?η μονη σου επιλογη ειναι το σπιτι?
    Γεια σου koukoutsaki!

    Κανω κετογενικη διατροφη εδω και 1 μηνα περιπου. Αρχικα μου ηταν πολυ δυσκολο και την πρωτη εβδομαδα ενιωθα μονιμως κουρασμενη και ηθελα συνεχεια να κοιμαμαι. Μετα την πρωτη εβδομαδα οχι μονο εφυγαν ολα αυτα αλλα εχω ενεργεια που νομιζω πως δεν ειχα ποτε μου! Συν οτι εχω πολυ καλυτερη διαθεση και δεν εχω πλεον υπογλυκαιμιες που ειχα παλιοτερα.

    Δυστυχως οσον αφορα την γυμναστικη δεν εχω αυτη τη στιγμη αλλη επιλογη εκτος απο το σπιτι.
    Επειδη δεν εχω ασχοληθει παλιοτερα δεν ξερω τι να πρωτοκανω.... να πιασω το μηχανημα του αδερφου μου, να κανω με λαστιχα? Σημειωση, εχω εκ γεννετης δισχιδη ραχη και λορδωση και δεν μπορω να επιβαρυνω πολυ την μεση. Για παραδειγμα οταν κανω κοιλιακους τους κανω σε ενα ab roller μηχανημα, ποτε ελευθερους.

    Ουφ, ελπιζω να μη σας ζαλισα....
     

  8. 18-06-12 15:02 #9158

    Εγγραφή
    10-06-2012
    Περ.
    Greece
    Μηνύματα
    11
    Wink
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Miss Fit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά σου Belle Καλώς ήρθες στην παρέα μας. Εδώ θα βρεις ολες τις απαντήσεις που χρειάζεσαι και αποψεις απο όλα τα κορίτσια. Καλύτερα θα σε βοηθησει η Ελένη (gym) βέβαια, οπότε κάνε λιγο υπομονή μέχρι να μπορέσει να μπει
    Ως τότε ισως δεις λιγο τα προηγουμενα ποστ όπου ειχε απαντήσει σχετικά με το θέμα γυμ στο σπιτι
    Ευχαριστω για το καλωσόρισμα και εσένα και το κουκουτσάκι!!Πραγματικα κορίτσια πιστευω ότι είστε η ελπίδα μου! δεν το περιμενα οτι αυτο το φόρουμ είναι τόσο βοηθήτικο! διαβασα όλα τα ποστ σας και πολλά αλλα εδω μεσα για να παρω το θαρρός να γραψω ! δυστοιχως δεν εβγαλα πολυ ακρή καθότι τελειώς ασχετη γιαυτο και εγγραφικα μήπως γίνω σχετικη! 4 μηνες τωρα εχω αγαπήσει τη γυμναστική όσο μπορω γιατι η αλήθεια είναι οτι αν δεν την αγαπήσει απο παιδι μετα είναι υπερβολικα δυσκολο!
    (κανω dvd , κανω ποδήλατο στατικο αλλα μου χαλασε και περιμενω να το φτιάξουν και zumba 2 φορες την εβδομαδα!) αλλα θελω να χασω λίπος και περισσοτερο απο την κοιλιά και δεν ξερω τι ακριβώς βοηθάει σε αυτό! γιατι εχω διαβασει τόοοσα πολλά στο φόρουμ που εχω μπερδευτεί!
    Θα περιμένψ την gym γιατι απο τις απαντήσεις της βλεπώ οτι ειναι κατατοπιστικότατη!
     

  9. 18-06-12 15:32 #9159
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Καλησπερα και καλως ηρθατε σε ολες τις καινουργιες κοπελες!!!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
     

  10. 18-06-12 17:37 #9160
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα και καλως ηρθατε σε ολες τις καινουργιες κοπελες!!!!
    Ευχαριστουμεεεεεε!

    Marvin ειχα δεις τις φωτο σου και την προοδο σου πολυ πριν ποσταρω πρωτη φορα εδω και θελω να σου πω συγχαρητηρια!!! Εχεις κανει εκπληκτικη δουλεια, σε εχω ως παραδειγμα προς μιμηση!
     

  11. 18-06-12 21:45 #9161
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rafaella Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας!! Ειμαι καινουρια στην παρεα!! Ειμαι 1.70 64 κιλα και λιπος 25.4% Αλλα εχω βαλει στοχο για μειωση λιπους!! Ευτυχως που υπαρχετε και εσεις και με βοηθατε λιγο γτ...χαχα
    καλως ηρθες στην παρεα μας λοιπον ραφαελλα!
    απο διατροφη πως πας?


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rafaella Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας!! Βασικα θα ηθελα να αυξησω τη μυικη μου δυναμη, στα χερια περισσοτερο...ειμαι 1.70 64 κιλα και λιπος(ειναι πολυ τ ξερω) 25%..ξερετε τι βαρη θα μπορουσα να κανω για ν τ καταφερω αυτο? ευχαριστωω!!
    στοχος σου θα επρεπε να ειναι γενικοτερη αυξηση μυικοτητας η οποια θα ερθει με σωστη προπονηση με βαρη/αντιστασεις με πολυ καλη ενταση,να τα δινεις ολα και μια ισορροπημενη διατροφη που θα φτιαξεις στα μετρα σου καθως ο καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος και εχει διαφορετικες προτιμησεις/επιλογες οσον αφορα τη διατροφη του

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rafaella Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιααα!εγω χρονο να πηγαινω γυμναστηριοο 4-5 φορες την εβδομαδα!ο στοχος μου ειναι να δυναμωσω αλλα παω γυμναστηριο και δε ξερω τι ασκησεις να κανω! φετος ξεκινησα το γυμναστηριο και δε ξερω πως να φτιαξω μονη μου ενα προγραμμα ενδυναμωσης!τα ποδια μου πιστευω ειναι σε καλη κατασταση!περισσοτερο χερια χρειαζομαι....αν μπορουσατε να με βοηθησετε...

    ποιο το ιστορικο σου γενικοτερα με την γυμναστικη?
    4 με 5 προπονησεις την εβδομαδα ειναι μια πολυ καλη συχνοτητα προπονησεων..

    γραψε ακριβως τι κ τι κανεις σε γυμναστηριο και κουζινα....
    οπως και θα μπορουσες να βαλεις φωτο στο προφιλ σου σε αλμπουμ για να το δουν μονο οι φιλοι σου
    ετσι θα δουμε καλυτερα το σωμα σου κ θα μπορεσουμε να σου δωσουμε καταλληλες συμβουλες
     

  12. 18-06-12 21:59 #9162
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    και επανερχομαι δυναμικα και δρυμητερη μετα απο ΤΟΣΟ καιρο αποχης απο αποριες για το σκουωτ με δυνατο come back...

    αρχισα να νιωθω την πρεσσα και το σκουωτ γλουτο..αλλα το θεμα ειναι οτι το νιωθω γυρω στην 10η επαναληψη... μη πω και 11η απο τις 12.... ενω ο τετρακεφαλος ουρλιαζει τσουζει τρελενεται ,θυμαται ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ να νιωσει ΛΙΓΟ και το πωπουδακι huh?!?!??!τι παιζει?
    ανεβασε κιλα ελινα...εχε στο μυαλο σου οτι στα σκουωτ και σε αυτην την κινηση του καθισματος ,της καμψης των γονατων νιωθεις οτι στα τραβανε προς τα εξω...οτι κατι στα πιεζει αναμεσα....

    μαθε σωστα την τεχνικη και ειμαι σιγουρη οτι και απλα με το σωματικο σου βαρος και με 6 επαναληψεις θα νιωσεις αυτα που πρεπει
     

  13. 18-06-12 22:40 #9163
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jelena Εμφάνιση μηνυμάτων
    Xεχε ναι αυτο εννουσα,ότι αφορα την τετ α τετ ζωη κ γενικα τους φιλους κλπ,πως ανταποκρινεσαι κι εκει με τοσες ασχολιες,εμενα μ φαινεται αδιανοητο αυτο,αν και ειμαι οπαδος του"οταν θες να βρεις χρονο βρισκεις,ειναι θέμα οργανωσης και σωστης διαχειρισης"

    Γι αυτο σε ρωτησα κι εγω ρε Coach την αποψη σου επι του θεματος,και λογω της ασχολιας σου και για ν 'ακουσω και μια αλλη οπτικη..Πλεον δεν θελω να μενω στην εμφανιση και στα οπτικα αποτελεσματα μονο,το εκανα μικροτερη πλεον δεν με αφορα αυτο,γι αυτο με κεντρισε κ το φιτνεςς σαν σταση ζωης πρωτα απ'ολα
    Αnyway περιμενω αναλυτικα το thread σου στο φορουμ
    η προσωπικη ζωη βολευεται μονο αν υπαρχουν κοινα σημεια γενικοτερα

    για μενα σημασια εχει η λειτουργικοτητα.Τι να το κανω αν εχω ωραιους ωμους τουμπανιασμενους και να μην μπορω να κανω μια διαταση και ευκολα να τεντωθω και να πιασω το βαζο απο το επανω ραφι?

    αυτο σημαινει λειτουργικοτητα στην προπονηση σας...
     

  14. 20-06-12 12:31 #9164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    1.37 και μετα http://www.youtube.com/watch?v=frwBu...eature=related
    και σε ατους αλλους να κανουν χιλια κλασσικα ροκανισματα
    το εχω ενταξει σταθερα πλεον...περαν των αλλων που κανω για κοιλια ....ειδικα το 2:00 ΑΠΛΑ δεν υπαρχει
    με τους πλαγιους ζοριζομαι λιγο (την αμεσως επομενη ασκηση που δειχνει ) γιατι μου γλιστραει κ φευγει η μπαλα
    gym καμια ιδεα? ή απλα επιμονη μεχρι να το πετυχω ?
     

  15. 20-06-12 13:09 #9165
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    στελλα στο θεμα ''ελξεις'' βασικο στοιχειο ειναι η δυναμη.αλλιως αν ηταν ετσι ολες /ολοι ελξεις θα επαιρναν με τη μια
    σαφως παιζει ρολο και η τεχνικη αλλα δεν υπερισχυει της δυναμης.

    δεν ειπα πουθενα οτι η νικη δεν ειναι δυνατη κοπελα αλλωστε φαινεται και το γνωριζω.αλλα οι ελξεις ειναι αλλο θεμα που θελει και μια προσαρμογη το σωμα ποσο μαλλον οταν εισαι τραυματισμενος....


    υ.γ. καλα ρε κ εσυ ελξεις με τον ωμο χαλια?κακωςςςςςςςςςςςςς.....
    Nαι καταλαβα. Αυτό θέλω να πω και γω, ότι μπορεί να έχουμε τη δύναμη (όπως η περίπτωση της Νικης) και να θέλει να δουλέψουμε την τεχνική ή την προσαρμογή που λες.
     

Σελίδα 611 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 111511561601609610611612613621 ... ΤελευταίαΤελευταία