Σελίδα 9 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 7891011 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 121 έως 135 από 201
  1. 25-10-11 07:09 #121
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    όχι , ενα ultrex μπλε είναι που λέει 95% δυνατότερα μαλλιά
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-11-11 19:19 #122
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    ^
    gia placebo το κοβω
    κι εγω οταν τυχαινει να λουστω με αλλο σαμπουαν εχω την ιδια αισθηση,οτι δυναμωσαν,πυκνωσαν κτλ κτλ,πραγμα αδυνατον να γινε σε ενα δυο χρησεις
    εχεις ακομα την ιδια αισθηση?



    μηπως τα γυναικεια σαμπουαν ειναι καλυτερα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-11-11 01:09 #123
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο exkaliber Εμφάνιση μηνυμάτων
    ^
    gia placebo το κοβω
    κι εγω οταν τυχαινει να λουστω με αλλο σαμπουαν εχω την ιδια αισθηση,οτι δυναμωσαν,πυκνωσαν κτλ κτλ,πραγμα αδυνατον να γινε σε ενα δυο χρησεις
    εχεις ακομα την ιδια αισθηση?



    μηπως τα γυναικεια σαμπουαν ειναι καλυτερα?
    syoss ουτε ουλτρεξ ουτε τπτ απο αυτα.εχω δοκιμασει πολλα. καλυτερο το syoss μετα τα sunsilk και μετα head and shoulders του εμποριου.κανουν δουλιτσα. και απο μαλια ξερω.μεχρι το βυζι ειχα καποτε
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-11-11 23:00 #124
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    . καλυτερο το syoss μετα τα sunsilk και μετα head and shoulders του εμποριου
    για δες εδω να ψαρωσεις

    Avalon Organics, Biotin B-Complex Thickening Shampoo


    Όνομα: AVA-36102-0.jpg Εμφανίσεις: 2904 Μέγεθος: 4,6 KB


    Other Ingredients

    Purified water, organic aloe barbadensis leaf juice (1), sodium cocoyl sulfate, cocamidopropyl betaine, sodium cocoyl sarcosinate, vegetable glycerin, serenoa serrulata (saw palmetto) fruit extract, panthenol (pro-vitamin B-5), biotin, thiamine, pyridoxine, niacin, riboflavin, polyquaternium-10, wheat protein, soy protein, citric acid, soyamidopropalkonium chloride, jojoba oil, organic helianthus annuus (sunflower) oil (2), sodium benzoate, potassium sorbate, ethylhexylglycerin, organic rosamarinus officinalis (rosemary) leaf oil (2), and other essential oils.

    (1) Certified by BioAgriCert

    (2) Certified by Quality Assurance International

    No sodium lauryl or laureth sulfate, no parabens, harsh preservatives or grapefruit seed extract. 100% vegetarian ingredients. No animal testing.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη exkaliber : 07-11-11 στις 23:12
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-11-11 23:16 #125
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    @exkaliber
    βασικά δεν ήταν το σαμπουάν που με βοήθησε αλλά το οτι άρχισα να τρώω σωστά.
    λογικό ήταν να αρχίσω να διαλύομε μετά απο τόσους μήνες με γυμναστήριο και 600-800 θερμίδες την ημέρα (μην δεις τι έτρωγα).

    πάντως τα μαλλιά μου φούντωσαν όντος και πλέον δεν κόβονται. από την τρομάρα μου νόμιζα ότι μου πέφτουν αλλά τελικά κοβόντουσαν ..
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-11-11 02:05 #126
    Προεπιλογή
    η τριχωπτωση απο οσο ξερω απο τα μαθηματα που καναμε στην κομωτικη οφειλετε σε παρα πολλους λογους.
    λογο εποχης
    λογο αγχους κ στεναχωριας(οταν εχασα την θεια μου στα πλαινα μεσα σε μια μερα εβγαλα ασπρες τριχες )
    κακη διατροφη (ΠΑΙΖΕΙ παντου ρολο απο το πως κ ποσο ιδρωνουμε μεχρει για επιδερμιδα κ υγεια )
    πολυβηταμηνοση
    λογο πιεσης
    ορμονικα θεματα
    λογο κληρονομηκοτητας αν κ υπαρχει κ πιθανοτητα να μην εμενα ολοι στο σοι μου εχουν παρα πολυ μαλι μιλαμε για πολυ ομως ο πατερας μου ειναι 60 πολυ μαλλι κανενα ιχνος φαλακρας,το ιδιο κ οι 2 μου παπουδες (ισως να πηρα απο τον @@@@@ το θειο μου)
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-11-11 03:35 #127
    Προεπιλογή
    Αδερφέ ως μακρυμάλλης και μετά από πολύ ψάξιμο απλά για να τα περιποιούμαι επειδή φοβόμουν λόγω έκθεσης σε χλώριο πισίνα και θάλασσα (καταδύσεις) κατέληξα μέχρι και σε ξάδελφο δερματολόγο ο οποίος με είπε τα εξής:

    α) Χάνουμε περίπου 80 με 100 τρίχες την ημέρα και περισσότερο σε κάποιες περιόδους.
    β) Το καθημερινό λούσιμο δεν κάνει κακό αλλά ούτε και καλό μιας και σε κάποιες περιπτώσεις το Ph του δέρματος αποσταθεροποιείται λόγω ευαισθησίας και προκαλεί ή ξηροδερμία ή κνησμό.
    γ)Οτιδήποτε χημικό λακ, τζελ, αφροί κτλ προκαλούν ξηρότητα, λιπαρότητα, κνησμό και γενικά όλα τα δεινά οπότε καλό είναι να τα αποφεύγεις για να έχεις.
    δ)Χτένισμα με ανοιχτών ακίδων βούρτσα και πιο προσεκτικά, 3 φορές την ημέρα για την καλύτερη κυκλοφορία του αίματος. Το υπερβολικό βούρτσισμα απλά ερεθίζει το δέρμα και σπάει τα μαλλιά.
    ε) Αν τα έχεις μακριά, απέφευγε να τα έχεις διαρκώς κοτσίδα, μπορεί να προκάλέσει και πονοκέφαλο εκτός από κάποια αραίωση.
    στ) Καλό θα ήταν να λαμβάνεις συμπλήρωμα με τα βασικά αμινοξέα καθώς επίσης και ξεχωριστά κυστίνη μιας και παίζει καταλυτικό ρόλο για την ενδυνάμωση ρίζας.
    ζ)βιταμίνες, θετικά για μαλλί είναι κυρίως ψευδάργυρος, ιώδιο, κάλλιο, μαγνήσιο, ασβέστιο μεταξύ των άλλων, οπότε ένα multi συμπλήρωμα σε καλύπτει.
    η)Το αλκοόλ και γενικότερα τα ξύδια επιβαρύνουν την όλη κατάσταση.. Αν πίνεις όχι σε υπερθετικό βαθμό.
    θ) Μετά το λούσιμο κάνε ελαφρό στέγνωμα με πιστολάκι ή καλύτερα απλά με πετσέτα. Η θερμοκρασία ξεραίνει και αφυδατώνει τα μαλλιά με συνέπεια να σπάνε πολλοί εύκολα. Εγώ προσωπικά μόνο πετσετούλα
    ι)Κληρονομικότητα όπως ήδη αναφέρθηκε οπότε απλά ταφήνεις στην φύση ή κάνεις εμφύτευση.
    κ)Το στρες είναι επίσης βασικός παράγοντας που επιδεινώνει ραγδαία την όλη κατάσταση.
    λ) ΟΧΙ ότι ναναι σαμπουάν σούπερ μάρκετ αν μπορείς ή φυτικά ή κάποια δυναμωτικά για την εκάστοτε περίπτωση. Ενδεικτικά αναφέρω Propoline, Ducray, macrovita, ΒΙοselect, Klorane, foltene. Προσωπικά χρισημοποιώ Ducray ένα για συντήρηση ένα για λιπαρότητα αλλά σε είπα ανάλογα με την περίσταση. Αν έχεις κοντό μαλλί δεν χρειάζεσαι μαλακτικό αδερφέ και ιδιαίτερα απέφευγε στις ρίζες.

    Αυτά τα ολίγα Δεν είμαι ειδήμων αλλά με 17 χρόνια σχεδόν μακρύ μαλλί άρχισα να το ψάχνω λίγο περισσότερο.. Ελπίζω να σε κατατόπισα έστω και λίγο μετά από την μισή Αλφαβήτα


    ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Καλό θα ήταν αν έχεις κνησμό ή οποιοδήποτε άλλο ερεθισμό να επισκεφτείς ένα γιατρό. Στα αφροδίσια έχουν πιστεύω (εκ προσωπικής πείρας) καλύτερους δερματολόγους..
    Όταν φτάσεις στο σημείο να θέλεις να τα παρατήσεις, είναι η στιγμή που πρέπει να προχωρήσεις...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 18-11-11 00:39 #128
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο exkaliber Εμφάνιση μηνυμάτων
    για δες εδω να ψαρωσεις

    Avalon Organics, Biotin B-Complex Thickening Shampoo


    Όνομα: AVA-36102-0.jpg Εμφανίσεις: 2904 Μέγεθος: 4,6 KB


    Other Ingredients

    Purified water, organic aloe barbadensis leaf juice (1), sodium cocoyl sulfate, cocamidopropyl betaine, sodium cocoyl sarcosinate, vegetable glycerin, serenoa serrulata (saw palmetto) fruit extract, panthenol (pro-vitamin B-5), biotin, thiamine, pyridoxine, niacin, riboflavin, polyquaternium-10, wheat protein, soy protein, citric acid, soyamidopropalkonium chloride, jojoba oil, organic helianthus annuus (sunflower) oil (2), sodium benzoate, potassium sorbate, ethylhexylglycerin, organic rosamarinus officinalis (rosemary) leaf oil (2), and other essential oils.

    (1) Certified by BioAgriCert

    (2) Certified by Quality Assurance International

    No sodium lauryl or laureth sulfate, no parabens, harsh preservatives or grapefruit seed extract. 100% vegetarian ingredients. No animal testing.

    Δώσε κανένα info γι αυτό. Το είδα τις προάλλες και σκεφτόμουν να το βάλω στη παραγγελία μου/
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 18-11-11 00:44 #129
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη ελμερ

    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    περιστερι
    Μηνύματα
    4.032
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δώσε κανένα info γι αυτό. Το είδα τις προάλλες και σκεφτόμουν να το βάλω στη παραγγελία μου/
    το χρησιμοποιω κανα διμηνο.....ειναι πααααρα πολυ καλο....(και πολυ φτηνο....το εχω δωσει και σε μια φιλη που ειχε προβλημα και μετα απο ενα μηνα πηγε στην κομμωτρια και της ειπε πως δυναμωσε το μαλλι της.....!και μενα μια χαρα ειναι τα μαλλια μου,και δεν μου πεφτουν κι ολας.....(το συστηνω με 1000
    Στηριξου πανω μου να πεσουμε μαζι
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 18-11-11 01:46 #130
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ελμερ Εμφάνιση μηνυμάτων
    το χρησιμοποιω κανα διμηνο.....ειναι πααααρα πολυ καλο....(και πολυ φτηνο....το εχω δωσει και σε μια φιλη που ειχε προβλημα και μετα απο ενα μηνα πηγε στην κομμωτρια και της ειπε πως δυναμωσε το μαλλι της.....!και μενα μια χαρα ειναι τα μαλλια μου,και δεν μου πεφτουν κι ολας.....(το συστηνω με 1000
    απο ποιο σαητ το παιρνεις?δωσε σε πμ αν ειναι γιατι ενδιαφερομαι και γω ας μου δωσει και ο εξ αν το δει
    aesthetics 100/100
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 18-11-11 11:46 #131
    Προεπιλογή
    Πράσινο σαπούνι!
    στην αρχή θα στα ξεράνει λίγο αλλά μετά από μερικά λουσίματα θα δεις ότι θα αρχίσουν να δυναμώνουν πολύ!
    επίσης από μέσα Σεπτέμβρη έως και Δεκέμβρη είναι η επόχή που τα μαλλιά πέφτουν οπότε είναι φυσιολογικό,
    και εμείς στην οικογένεια έχουμε κληρονομικότητα στην φαλάκρα αλλά εγώ μέχρι τώρα είμαι μακρυμάλης, μνιεχ...
    είχα και εγώ θέμα κοντά στα 18 με πολύ τριχόπτωση και το πράσινο σαπουνάκι με έσωσε...
    Επίσης υπάρχει ένα ειδικό πράσινο στα φαρμακεία Αμάλθια λέγετε (δύσκολο να το βρεις και ακριβό)
    το οποίο σε άλλους δουλεύει και σε άλλους όχι...
    Αν την γλυτώσεις μέχρι τα 30 την έβγαλες, από εκεί και μετά χάνεις πολύ λιγότερες τρίχες...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 18-11-11 11:55 #132
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    αυτη την στιγμή το μαλλί μου είναι μια χαρά . συνήλθε δεν έχω πρόβλημα αλλα θέλω να ρωτήσω κάτι για να μην αποκτήσω πρόβλημα...

    τι μπορώ να κάνω στο μαλλί μου που είναι σχετικά μακρύ για να είναι όρθιο εκτός απο ζελέδες και πηλό κλπ.??? καμιά ιδέα?
    τώρα τα κάνω με την τοστιέρα η ψαλίδι πως λέγετε της αδερφής μου και κοκαλώνουν όρθια χωρίς να βάλω κάτι αλλα δεν ξέρω μηπως κάνει κακό στο μαλλί μου αυτο...
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 18-11-11 12:42 #133
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dark Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πράσινο σαπούνι!
    .
    σε συγκριση με το μαυρο τι λεει??
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 18-11-11 17:49 #134
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή θεραπειες τριχοπτωσης
    Ο δερματολογος μετα απο ορμονολογικη εξεταση μου πε οτι εχω ενα θεματακι με την διυδροτεστοστερονη που ειναι υπευθυνη για την αλωπεκια αλλα οχι σοβαρο δηλαδη δεν ειναι πανω απο τα ορια απλα ειναι στα ανω ορια του φυσιολογικου. Δηλαδη το ανω οριο ειναι 500 και ειμαι στο 300. Επειδη χρησιμοποιω ηδη καποια φαρμακα/συμπληρωματα μου πε οτι αν δεν δουλεψουν θα μου δωσει Φιναστεριδη που ειναι κανονικο φαρμακο που μπλοκαρει ενα ενζυμο που διασπα την τεστοστερονη σε διυδροτεστοστερονη χωρις ομως να μειωνει την τεστοστερονη (κατα τα λεγομενα του).

    Μετα απο ψαξιμο στο διαδικτυο ομως διαβασα τα χειροτερα για αυτο το φαρμακο και τις παρενεργειες του. Λενε οτι οντως η τεστο δεν επεσε αλλα αυξηθηκε κιολας αρχικα σε ερευνες αλλα τελικα οι περισσοτεροι αντρες χρηστες επαθαν προβληματα μη αναστρεψιμα στη σεξυαλικη τους ζωη, στον προστατη (συρρικνωση) και σε καποιους υποδοχεις των ορχεων ενω μετα το τελος της θεραπειας η εν λογω ορμονη επανηλθε στα προηγουμενα επιπεδα και αλωπεκια απλα αναβληθηκε αλλα στο τελος εγινε. Ο ισχυρισμος του δερματολογου ηταν σχετικα με τη σεξουαλικη ζωη ειναι οτι ηταν ψυχοσωματικο γιατι οι χρηστες εβλεπαν στο φαρμακο τη λεξη "αντιανδρογονο" και νομιζαν οτι θα τους εριχνε ενω στην πραγματικοτητα αναστελλει μονο την ορμονη της αλωπεκιας οχι της σεξουαλικοτητας.

    Υστερα εδω και ενα μηνα μου ειχε δωσει μινοξιδιλη. Επειδη ηταν λοσιον που την εβαζες στο κεφαλι το πηρα χωρις ενδιασμους αλλα στο διαδικτυο διαβασα οτι μπορει να προκαλεσει προβληματα στην καρδια, ταχυκαρδια και αυξηση αρτηριακης πιεσης. Ενω ο δερματολογος δεν λεει κατι τετοιο. Λεει οτι δημιουργει υπεραιμια στο τριχωτο της κεφαλης αλλα λογικα και ταχυκαρδια ανα διαστηματα αλλα οχι οτι μπορει να δημιουργησει προβλημα

    Μετα απο ολα αυτα ερχομαι να ρωτησω τι να πρωτοπιστεψω???

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 18-11-11 20:47 #135
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    στελιο,εχεις δει πιατo που μολις εχει πλυθει με φερυ και τριζει?
    ε,καπως ετσι ειναι κι αυτο
    ειδικα αν εισαι λιγες μερες αλουστος θα εκπλαγεις με το ποσο καθαριζει τα μαλια
    το χρησιμοποιω κοντα 2 χρονια τωρα και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος,και απο ποιοτητα και απο αρωμα
    εχω την αισθηση οτι γοα κανονικα μαλια δεν ειναι για καθε μερα,το χρησιμοποιω δυο φορες την εβδομαδα και ενδιαμεσα εχω ενα head n shoulders


    σιγουρα αξιζει να το δοκιμασει κανεις



    @ sofe στο εχω πει 4 φορες μεχρι τωρα,στο στελνω πεμπτη,στην εκτη καιγεσαι
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη exkaliber : 18-11-11 στις 20:55
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 9 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 7891011 ... ΤελευταίαΤελευταία