Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Αποτρίχωση......Τι κανετε?

Ψήφισαν
502. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Τιποτα απολυτως

    125 24,90%
  • Ξυραφι

    137 27,29%
  • Wax ζεστο

    25 4,98%
  • Wax αυτοκολλητες ταινιες (βλεπε veet)

    40 7,97%
  • Laser (για τα high tech ατομα..)

    36 7,17%
  • Αποτριχωτική μηχανή

    38 7,57%
  • Κουρευτική μηχανή

    101 20,12%
Σελίδα 35 από 47 ΠρώτηΠρώτη ... 25333435363745 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 511 έως 525 από 696
  1. 04-11-12 18:33 #511
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο s0k0s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλα το θετικο με τις ταινιες ειναι πως βγαινουν πιο λιγες μετα με τον καιρο..
    ναι γιατι η ταινια κανει ριζικη αποτριχωση...ενω με ξυραφη ειναι επιφανειακα....!!!
    Δως μου την γαληνη....
    ...να δεχομαι τα πραγματα που δεν μπορω να αλλαξω...
    ...το κουραγιο να αλλαζω αυτα που μπορω...
    ...και την σοφια να καταλαβαινω την διαφορα τους!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-11-12 18:54 #512
    Προεπιλογή
    3ερετε αμα στο hondo πουλανε body groove μηχανες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-11-12 19:04 #513
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sAVAZz Εμφάνιση μηνυμάτων
    3ερετε αμα στο hondo πουλανε body groove μηχανες?
    σε εμενα εχουν...αλλιως θα πας...σε μεγαλο carefour οπως στον Αλιμο....στα ηλεκτρικα ειδη και θα βρεις...
    εχει η nivea μια καινουργια...πολυ καλη!!
    Δως μου την γαληνη....
    ...να δεχομαι τα πραγματα που δεν μπορω να αλλαξω...
    ...το κουραγιο να αλλαζω αυτα που μπορω...
    ...και την σοφια να καταλαβαινω την διαφορα τους!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-11-12 21:34 #514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    αναλογα την κεφαλη που θα χρησιμοποιησεις κ την σκαλα..κοβει σε επιπεδο δερματος παντως..δεν γινεται το ιδιο βαθια οπως με το ξυραφι,οπως δεν ειναι κ στο ξυρισμα του προσωπου,αλλα ειναι οκ.
    εγω που ειμαι ιδιαιτερα τριχωτος στα ποδια και κατι λιγα και στο στηθος/στομαχι αν και ειμαι μολισ 17 χρονων τι μου προτεινετε? σκεφτομουν την κουρευτικη αλλα φαινεται οτι δεν θα εχω τα αποτελεσματα που θελω.. και για ξυραφι/ξυριστικη μηχανη φοβαμαι τους ερεθισμους και βαριεμαι την πολυ συχνη τους χρηση.. Υπαρχει περιπτωση με κουρευτικη μηχανη να τις κοψω τοσο πολυ που σχεδον να μην φαινονται?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-11-12 21:47 #515
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο FightMe Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω που ειμαι ιδιαιτερα τριχωτος στα ποδια και κατι λιγα και στο στηθος/στομαχι αν και ειμαι μολισ 17 χρονων τι μου προτεινετε? σκεφτομουν την κουρευτικη αλλα φαινεται οτι δεν θα εχω τα αποτελεσματα που θελω.. και για ξυραφι/ξυριστικη μηχανη φοβαμαι τους ερεθισμους και βαριεμαι την πολυ συχνη τους χρηση.. Υπαρχει περιπτωση με κουρευτικη μηχανη να τις κοψω τοσο πολυ που σχεδον να μην φαινονται?
    ξεκίνα με μηχανή κουρέματος (αλλα χωρίς τη σκαλα μπροστα) να ειναι ετσι δηλαδη στην ουσία θα κανεις trimm και θα μείνουν πολύ λιγο εμφανείς η τρίχες(συριζα στο δερμα)...(εγω την χρησιμοποιώ καποιες φορες )...αλλιώς αγόρασε μια κρέμα αποτρίχωσης (τιμες απο 3εως8 ευρω ) και δοκίμασε...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-11-12 21:50 #516
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nosblos Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε εμενα εχουν...αλλιως θα πας...σε μεγαλο carefour οπως στον Αλιμο....στα ηλεκτρικα ειδη και θα βρεις...
    εχει η nivea μια καινουργια...πολυ καλη!!

    κοβλε διπλα ειμαι!!σε τι τιμες κυμαινονται?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-11-12 21:55 #517
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Metalhead|T| Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξεκίνα με μηχανή κουρέματος (αλλα χωρίς τη σκαλα μπροστα) να ειναι ετσι δηλαδη στην ουσία θα κανεις trimm και θα μείνουν πολύ λιγο εμφανείς η τρίχες(συριζα στο δερμα)...(εγω την χρησιμοποιώ καποιες φορες )...αλλιώς αγόρασε μια κρέμα αποτρίχωσης (τιμες απο 3εως8 ευρω ) και δοκίμασε...
    η αποτριχωτικη ειναι καλη και δεν προκαλει ερεθισμους? καθε ποσο χρειαζεται να την χρησιμοποιω?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 04-11-12 21:58 #518
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    διάβασε και αυτα που λέω παραπάνω ..

    η αποτριχωτικη κρέμα(λογικα αυτο εννοεις) πρεπει να δώσεις βάση στο πόσο χρόνο θα την αφήνεις πάνω στο δέρμα..γιατι δεν πρέπει να μείνει παρα πολύ ωρα...τη δοκίμασα και δεν ειχα ερεθισμό..τώρα ίσως λίγο τσούξιμο καποια στιγμή ειναι φυσιολογικό...ανάλογα την ανάπτυξη της τρίχας σου ..συνήθως κρατάει καμια βδομαδα ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 04-11-12 22:00 #519
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Metalhead|T| Εμφάνιση μηνυμάτων
    διάβασε και αυτα που λέω παραπάνω ..

    η αποτριχωτικη κρέμα(λογικα αυτο εννοεις) πρεπει να δώσεις βάση στο πόσο χρόνο θα την αφήνεις πάνω στο δέρμα..γιατι δεν πρέπει να μείνει παρα πολύ ωρα...τη δοκίμασα και δεν ειχα ερεθισμό..τώρα ίσως λίγο τσούξιμο καποια στιγμή ειναι φυσιολογικό...ανάλογα την ανάπτυξη της τρίχας σου ..συνήθως κρατάει καμια βδομαδα ...
    οκ φιλε ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 04-11-12 22:02 #520
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sAVAZz Εμφάνιση μηνυμάτων
    κοβλε διπλα ειμαι!!σε τι τιμες κυμαινονται?
    45-50 αν θυμαμαι καλα!!!
    Δως μου την γαληνη....
    ...να δεχομαι τα πραγματα που δεν μπορω να αλλαξω...
    ...το κουραγιο να αλλαζω αυτα που μπορω...
    ...και την σοφια να καταλαβαινω την διαφορα τους!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 04-11-12 22:22 #521
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο FightMe Εμφάνιση μηνυμάτων
    οκ φιλε ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις
    τίποτα να σαι καλα



    αν έχεις απορία για κάποια μάρκα για κρέμες στείλε μου πμ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 02-01-13 00:57 #522
    Προεπιλογή
    Οπως και αρκετοι αλλοι ειχα δοκιμασει και για μια φορα να κανω με κερι στην πλατη συγκεκριμενα και ενιωθα λες και μου ξεκολαγε το δερμα μαζι με τις τριχες απο τοτε μια φορα στις 10 - 14 μερες με κουρευτικη μηχανη τα παντα...
    No pain, no gain...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 03-01-13 01:22 #523
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Για το κερι , αν δεν εχεις χερι και να ξερεις πως να το κανεις ΠΟΝΑΣ. Αν εχει εμπειρια αυτος που θα σας το κανει δεν καταλαβαινεις τιποτα. Ποτε δεν βαζουμε κερι σε γουρουνοτριχα , τις περνουμε με μηχανη πρωτα ή με χτένα/ψαλιδακι αν δεν υπαρχει μηχανη.

    Για τους αφρους/κρεμες/σπρει δεν εχω διαβασει και τα καλυτερα ως προς την υγεια. καλο αποτελεσμα γρηγορο και ανωδυνο.

    Για μηχανη τα γνωστα Δεν βαζουμε μηχανη προσωπου γιατι εκτος του οτι ειναι πανακριβες , ειναι και για την ελαχιστη επιφανεια του προσωπου και εχουνε αριθμο χρησεων νομιζω. Body groom μηχανη με 2 "χτενες" και στην μεση μια επιφανεια με πολλες τρυπες οτι καλυτερο , καλυτερο αποτελεσμα και απο ξυραφακι θα ελεγα!

    Ξυραφακι τα γνωστα και εδω. Νερο να τρεχει στο σημειο που ξυριζεται , ουτε σαμπουαν ουτε αφρο ουτε τιποτα. Για τριχες που γυρνανε και ερεθισμενες περιοχες , συμβουλη ξεχαστε την πετσετα μετα το ξυρισμα , θα ερεθιστει η περιοχη. περιμενετε 1 λεπτο στο ντους να φυγουν τα πολλα νερα και μετα φορεστε μπουρνουζι. Αν σκουπιστειτε με πετσετα εχετε ερεθισμους και δεν αφηνετε την επιδερμιδα να ενυδατωθει. Τωρα αν θελετε και κρεμα , προτιμηστε μια με βιταμινη Ε , αλοε βερα κτλ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 03-01-13 02:31 #524
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ArgoSixna Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το κερι , αν δεν εχεις χερι και να ξερεις πως να το κανεις ΠΟΝΑΣ. Αν εχει εμπειρια αυτος που θα σας το κανει δεν καταλαβαινεις τιποτα. Ποτε δεν βαζουμε κερι σε γουρουνοτριχα , τις περνουμε με μηχανη πρωτα ή με χτένα/ψαλιδακι αν δεν υπαρχει μηχανη.
    Παντα πονας φιλε δεν εχει να κανει. Απλα αν τις παρεις πρωτα θα πονας λιγοτερο αλλα παλι θα ειναι ανυποφορο.

    Αν εχεις χοντρη τριχα βεβαια οπως εγω. Τωρα αν εχεις χνουδι δεν θα πονας μαλλον

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 03-01-13 02:49 #525
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Εγω την πρωτη φορα που πηγα να δοκιμασω και δεν ηξερε η ξαδερφη μου , 2 ταινιες τραβηξε και σταματησαμε.. δεν το ειχε..

    Δευτερη αποπειρα που εκανα με μια κοπελιτσα που με "μισουσε" , και αφου τα ειχα παρει με μηχανη λιγες μερες πριν δεν καταλαβα πονο. δηλαδη ηταν καμια 30αρια "τσιμπηματα απο β-αλανινη" ενα πραγμα!

    Δεν ξερω , νομιζω αν εχεις σφιχτο δερμα βγαινουνε και πιο ευκολα.. ειτε σε κοιταει και τραβαει , ειτε μετραει μεχρι το 3 και τραβαει στο 2 !
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 35 από 47 ΠρώτηΠρώτη ... 25333435363745 ... ΤελευταίαΤελευταία