Σελίδα 33 από 51 ΠρώτηΠρώτη ... 23313233343543 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 481 έως 495 από 759
  1. 23-06-12 15:28 #481
    Προεπιλογή
    Παιδες μια ερωτηση και γω:

    θεωρητικα (γιατι μπαινουν και αλλοι παραγοντες σιγουρα) με τι ειναι καλυτερο να βαλεις τους ωμους σε σουπερ σετ, πλατη ή στηθος? Για να πεσει το βαρος στους ωμους που νιωθω οτι εχω μεινει λιγακι πισω σε σχεση με τα υπολοιπα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-06-12 15:59 #482
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis_ex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδες μια ερωτηση και γω:

    θεωρητικα (γιατι μπαινουν και αλλοι παραγοντες σιγουρα) με τι ειναι καλυτερο να βαλεις τους ωμους σε σουπερ σετ, πλατη ή στηθος? Για να πεσει το βαρος στους ωμους που νιωθω οτι εχω μεινει λιγακι πισω σε σχεση με τα υπολοιπα.
    Εννοείς ότι αφιερώνεις μια προπόνηση μονο για ωμους και θες να τους κανεις και super set με μια άλλη μυϊκή ομάδα για να δείξουν περισσότερο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-06-12 16:13 #483
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis_ex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδες μια ερωτηση και γω:

    θεωρητικα (γιατι μπαινουν και αλλοι παραγοντες σιγουρα) με τι ειναι καλυτερο να βαλεις τους ωμους σε σουπερ σετ, πλατη ή στηθος? Για να πεσει το βαρος στους ωμους που νιωθω οτι εχω μεινει λιγακι πισω σε σχεση με τα υπολοιπα.
    ποιός ο λόγος μια μυική ομάδα που θές να την δώσεις έμφαση να την βάλεις με κάποια άλλη σε σούπερ σετ , άντε μετα το στήθος να κάνεις μπροστινούς ώμους κάπου κολάει , γιατι ήδη έχουν δουλέψει και έχουν επιβαρυνθεί και μετα με συνοπτικές διαδικασίες τους γυμνάζεις και σε πιάνει καλύτερα .

    η κάνεις μια μέρα χωριστα τούς ώμους και επικεντρώνεσαι καλύτερα σ αυτη την μυική ομάδα , γυμνάζοντας αυστηρα και απομωνοτικά και ειδικα στα πλάγια ανοίγματα 2-3 σετ κάντα βαρυα ελαφρυα με 2 ζευγαρια αλτήρων που μόλις βγάλεις με τα βαρια όσες επαναλήψεις μπορείς κατευθείαν χωρίς ξεκούραση πάρε τα πιο ελαφρυα και συνέχησε έως αποτυχίας και τελος

    μην τα μπερδεύετε και κάνετε μια τρύπα στο νερό , αλλού είναι η ουσία και πολλες φορες ενα αδύνατο σημείο στην προσπάθεια να το κάνουμε δυνατό , το κάνουμε πιο αδύνατο
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-06-12 16:20 #484
    Προεπιλογή
    Συνήθως στη μυική ομάδα που πιστεύει κάποιος ότι υστερεί την 'χτυπάει' μόνη της. Κυρίως απ'όσο γνωρίζω σε σούπερ σετ διαφορετικών μυικών ομάδων 'παίζουμε' στήθος-πλάτη και δικέφαλα-τρικέφαλα που είναι και ανταγωνιστικές. Τώρα για ώμους θα μπορούσες να συνδυάσεις σαν σούπερ σετ 2 διαφορετικές ασκήσεις ή και τρείς ακόμα. Θυμάμαι παλιά έκανα τρι-σετ α)εμπρόσθιες άρσεις-β)πλάγιες όρθιος- και γ)πλάγιες σκυφτός οι οποίες συνδύαζαν και τις 3 μοίρες των δελτοειδών.
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-06-12 16:21 #485
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποιός ο λόγος μια μυική ομάδα που θές να την δώσεις έμφαση να την βάλεις με κάποια άλλη σε σούπερ σετ , άντε μετα το στήθος να κάνεις μπροστινούς ώμους κάπου κολάει , γιατι ήδη έχουν δουλέψει και έχουν επιβαρυνθεί και μετα με συνοπτικές διαδικασίες τους γυμνάζεις και σε πιάνει καλύτερα .

    η κάνεις μια μέρα χωριστα τούς ώμους και επικεντρώνεσαι καλύτερα σ αυτη την μυική ομάδα , γυμνάζοντας αυστηρα και απομωνοτικά και ειδικα στα πλάγια ανοίγματα 2-3 σετ κάντα βαρυα ελαφρυα με 2 ζευγαρια αλτήρων που μόλις βγάλεις με τα βαρια όσες επαναλήψεις μπορείς κατευθείαν χωρίς ξεκούραση πάρε τα πιο ελαφρυα και συνέχησε έως αποτυχίας και τελος

    μην τα μπερδεύετε και κάνετε μια τρύπα στο νερό , αλλού είναι η ουσία και πολλες φορες ενα αδύνατο σημείο στην προσπάθεια να το κάνουμε δυνατό , το κάνουμε πιο αδύνατο

    Ηλία γράφαμε ταυτόχρονα
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-06-12 16:33 #486
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goldenera Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηλία γράφαμε ταυτόχρονα
    στα δευτερόλεπτα παίξαμε
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-06-12 16:34 #487
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποιός ο λόγος μια μυική ομάδα που θές να την δώσεις έμφαση να την βάλεις με κάποια άλλη σε σούπερ σετ , άντε μετα το στήθος να κάνεις μπροστινούς ώμους κάπου κολάει , γιατι ήδη έχουν δουλέψει και έχουν επιβαρυνθεί και μετα με συνοπτικές διαδικασίες τους γυμνάζεις και σε πιάνει καλύτερα .

    η κάνεις μια μέρα χωριστα τούς ώμους και επικεντρώνεσαι καλύτερα σ αυτη την μυική ομάδα , γυμνάζοντας αυστηρα και απομωνοτικά και ειδικα στα πλάγια ανοίγματα 2-3 σετ κάντα βαρυα ελαφρυα με 2 ζευγαρια αλτήρων που μόλις βγάλεις με τα βαρια όσες επαναλήψεις μπορείς κατευθείαν χωρίς ξεκούραση πάρε τα πιο ελαφρυα και συνέχησε έως αποτυχίας και τελος

    μην τα μπερδεύετε και κάνετε μια τρύπα στο νερό , αλλού είναι η ουσία και πολλες φορες ενα αδύνατο σημείο στην προσπάθεια να το κάνουμε δυνατό , το κάνουμε πιο αδύνατο
    Σύμφωνο με τον Ηλία γιατί οι ώμοι είναι και μικρή μυϊκή ομάδα και άμα τους πλακώσεις και πολύ είναι εύκολο να τους τραυματίσεις,καλύτερα μια μέρα και σωστά
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 23-06-12 16:36 #488
    Προεπιλογή
    Οποτε οχι σουπερ σετ, οκ, για το πρηξιμο το σκεφτομουν. Να παιζω ωμους μετα απο ολοκληρη την πλατη ή μετα απο στηθος? Ή να σπασω τους ωμους μισους-μισους αυτες τις δυο μερες? Να βαλω μια μερα ωμους δυστυχως δε μου βγαινει χρονικα. Μετα ομως δε θα πρεπει να διαμορφωσω και το προγραμμα της πλατης αναλογα? Γιατι συνηθιζω να τελειωνω με αρσεις θανατου μεχρι θανατου, για να μπω μετα ωμους μου φαινεται αδυνατο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-06-12 16:36 #489
    Προεπιλογή
    A! και να μη ξεχνάς διατάσσεις θα μας πλακώσει ο Τριανταφυλλου!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 23-06-12 16:38 #490
    Προεπιλογή
    Εγω θελω να ρωτησω γενικοτερα.(αλλα και σε αυτο το προγραμμα που εχει πλατη πολλες τροχαλιες)
    Ξερω πως οι κωπηλατικες ειναι για γεμισμα πλατης και οι τροχαλιες και μονοζυγα για τριγωνισμα..εχω δει ομως παρα πολλους οι οποιοι κανουνε 3-4 κωπηλατικες και 1 ασκηση τροχαλιας κι ομως εχουνε πολυ γεματη πλατη και τριγωνη...μπορειτε να το εξηγησετε αυτο;
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 23-06-12 16:43 #491
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis_ex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οποτε οχι σουπερ σετ, οκ, για το πρηξιμο το σκεφτομουν. Να παιζω ωμους μετα απο ολοκληρη την πλατη ή μετα απο στηθος? Ή να σπασω τους ωμους μισους-μισους αυτες τις δυο μερες? Να βαλω μια μερα ωμους δυστυχως δε μου βγαινει χρονικα. Μετα ομως δε θα πρεπει να διαμορφωσω και το προγραμμα της πλατης αναλογα? Γιατι συνηθιζω να τελειωνω με αρσεις θανατου μεχρι θανατου, για να μπω μετα ωμους μου φαινεται αδυνατο!
    όλα γίνονται εφόσον έχω βάλει πρόγραμμα εδω που διαχωρίζει τούς πίσω ώμους και τραπεζοειδής με πλάτη και μπροστινούς πλάγιους με τρικέφαλο , αν δεν σε παίρνει σε 4 μερες να το βγάζεις τότε κάνε μετα το στήθος μόνο μπροστινούς ώμους και μετα τρικέφαλο , έτσι κάνεις λιγότερα λόγω του ότι οι ώμοι γυμνάζονται και με στήθος

    απλα πράματα αλλα άν δεν μας παίρνει να κάνουμε έστω 4 προπονήσεις την βδομάδα , δεν έχουμε και πολλες επιλογες , αναγκαστικά πρέπει να συμπτίξουμε κάποιες μυικες ομάδες
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 23-06-12 16:46 #492
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χριστοφορος123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω θελω να ρωτησω γενικοτερα.(αλλα και σε αυτο το προγραμμα που εχει πλατη πολλες τροχαλιες)
    Ξερω πως οι κωπηλατικες ειναι για γεμισμα πλατης και οι τροχαλιες και μονοζυγα για τριγωνισμα..εχω δει ομως παρα πολλους οι οποιοι κανουνε 3-4 κωπηλατικες και 1 ασκηση τροχαλιας κι ομως εχουνε πολυ γεματη πλατη και τριγωνη...μπορειτε να το εξηγησετε αυτο;

    απλα είναι οι γενετικές προδιαγραφες του καθένα που και κολοτούμπες να κάνει ο καθένας δεν μπορεί να φτάσει κάπου αν δεν τόχει , αυτοι που τα κάνουν αυτα τις 3-4 κωπηλατικές μόνο αυτοί ξέρουν γιατι τα κάνουν και αν έχουν δεί μ αυτα διαφορα ας μας το πούν και μας να μάθουμε

    η καλύτερα να το πούν στο ντέξτερ τζάκσον που ενω κέρδισε ολύμπια την πλάτη του ποτε δεν την έφτιαξε όπως πρέπει την κάτω , μήπως δεν ήξερε ο άνθρωπος την μέθοδο αυτών των επιστημόνων να φτιαχτεί κι αυτός η να του το πούν κρίμα είναι το παιδί
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 23-06-12 16:48 #493
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    όλα γίνονται εφόσον έχω βάλει πρόγραμμα εδω που διαχωρίζει τούς πίσω ώμους και τραπεζοειδής με πλάτη και μπροστινούς πλάγιους με τρικέφαλο , αν δεν σε παίρνει σε 4 μερες να το βγάζεις τότε κάνε μετα το στήθος μόνο μπροστινούς ώμους και μετα τρικέφαλο , έτσι κάνεις λιγότερα λόγω του ότι οι ώμοι γυμνάζονται και με στήθος

    απλα πράματα αλλα άν δεν μας παίρνει να κάνουμε έστω 4 προπονήσεις την βδομάδα , δεν έχουμε και πολλες επιλογες , αναγκαστικά πρέπει να συμπτίξουμε κάποιες μυικες ομάδες
    Και γω για 4 μερες τη βδομαδα μιλουσα, 5η δυσκολευομαι πολυ να βαλω γιατι κανω και αεροβια εκτος τζυμ.

    Μαλιστα, θα δοκιμασω να τους σπασω οπως λες και βλεπουμε, ευχαριστω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 23-06-12 17:28 #494
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστώ πολύ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 26-06-12 19:58 #495
    Προεπιλογή
    Kαλησπερα,

    Λεω να αρχισω το εξης προγραμμα απο την επομενη βδομαδα γιατι νομιζω οτι μου ταιριαζει και μου αρεσει και το σπλιτ,αλλα σκεφτομαι το εξης,την πρωτη μερα της πλατης θελω να προσθεσω και αρσης θανατου,φυσικα θα αφαιρεσω τους ραχιαιους θα κανω αλλη μερα αλλα μηπως βγαινουν πολλες οι ασκησεις συνολικα??Να αλλαξω κατι αλλο??
    The squat is the perfect analogy for life.It's about standing back up after something heavy takes you down!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 33 από 51 ΠρώτηΠρώτη ... 23313233343543 ... ΤελευταίαΤελευταία